fot. Gwidon Libera/Polska Ekstraklasa Żeglarska
REKLAMA

Drugi sezon Legii w PEŻ zakończony awansem do Ligi Mistrzów

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatni weekend żeglarze Legii Warszawa, dzięki bardzo dobrej postawie w zawodach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, zdobyli srebne medale w kończącej sezon PEŻ rundzie odbywającej się w Sopocie, a w klasyfikacji generalnej awansowali na miejsce 4. W całym sezonie w barwach Legii pływało sześć osób - Adam Kajzer, Oskar Śleziona, Dariusz Urbanowicz, Adrian Palus, Karol Przybysz oraz Jan Fursewicz.

"Mimo że w Ekstraklasie ścigamy się dopiero drugi sezon, udało się nam skończyć z medalem dwie rundy - wywalczyliśmy trzecie miejsce w Szczecinie w sierpniu i drugie teraz w Sopocie. Zabrakło niewiele do 'pudła' w klasyfikacji całego sezonu, lecz wciąż uczymy się tej formuły żeglarstwa i robimy postępy. Najważniejsze jednak dla nas jest, że awansowaliśmy do rozgrywek europejskich, co uznajemy za nasz największy sukces" - powiedział sternik Jakub Pawluk.

Losowanie koszyków Ligi Mistrzów odbędzie się jesienią, a regaty, które odbędą się St. Petersburgu albo w Sankt Moritz, planowane są na wiosnę przyszłego roku. Czekamy na oficjalne potwierdzenie terminów i skład grup.fot. Gwidon Libera/Polska Ekstraklasa Żeglarska


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.