CLJ: Legia 5-2 Jagiellonia

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W piątek, w meczu 12. kolejki CLJ U18 Legia zmierzyła się z aktualnym mistrzem Polski rocznika 2001 - Jagiellonią. Po toczonym w szybkim tempie meczu padł wynik 5-2 dla gospodarzy, którzy stworzyli sobie znacznie więcej sytuacji. Gole zdobyli: dla Legii Radosław Cielemęcki dwa, Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Lisowski i Mateusz Szwed. Goście odpowiedzieli trafieniami Przemysława Chyrchały i Szymona Łapińskiego. W środę Legia rozegra zaległe spotkanie z Escolą Varsovia.

Aktualnie, Legia po 11 rozegranych spotkaniach ma 22 punkty, jest czwarta i traci 4 ";oczka" do prowadzącej Korony Kielce. Jagiellonia jest trzynasta z 10 punktami.

CLJ U18: Legia Warszawa 5-2 (2-0) Jagiellonia Białystok 01
1-0 10 min. Bartłomiej Ciepiela (as. Mateusz Lisowski)
2-0 27 min. Radosław Cielemęcki (as. Mateusz Szwed)
3-0 63 min. Radosław Cielemęcki (as. Bartłomiej Ciepiela)
4-0 67 min. Mateusz Lisowski (as. Bartłomiej Ciepiela)
4-1 72 min. Przemysław Chyrchała (rzut karny)
4-2 84 min. Szymon Łapiński (rzut wolny)
5-2 89 min. Mateusz Szwed (as. Wiktor Preuss)

Legia: Cezary Miszta – Nikodem Niski [02](68' Dawid Wach), Jan Goliński (Kpt) Ż, Michał Gładysz, Mateusz Grudziński – Mateusz Lisowski (75' Wiktor Preuss Ż), Łukasz Łakomy, Radosław Cielemęcki (68' Dawid Olejarka), Bartłomiej Ciepiela (83' Przemysław Czado), Mateusz Szwed – Łukasz Zjawiński Ż
Trener: Marek Saganowski, II trener: Tomasz Sokołowski

W rozegranym o dzień wcześniej meczu 12. kolejki CLJ U18 Legia zmierzyła się z aktualnym mistrzem Polski rocznika 2001 - Jagiellonią. Białostoczanie po zmianach kadrowych, w bieżącym sezonie mają spore problemy z powtórzeniem dobrych wyników. Spotkanie miało dość otwarty charakter, jednak zdecydowanie więcej działo się pod bramką pochodzącego z Warszawy (Zwar Międzylesie), ale grającego w drużynie z Białegostoku Błażeja Niezgody. W zespole "Jagi" na lewej obronie grał zresztą były zawodnik Legii - Paweł Gierach. Legia już od 10. minuty prowadziła po golu Bartłomieja Ciepieli, a na 2-0 podwyższył po zgraniu dobrze grającego Szweda młodszy od większość kolegów o 2-3 lata Radosław Cielemęcki, dla którego był to pierwszy mecz od 1. minuty w zespole juniorów starszych. Po przerwie ten sam zawodnik, który całą jesień pauzował z powodu kontuzji, popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu w okienko i podwyższył na 3-0. Kilka minut później, po akcji z Ciepielą swojego gola zdobył inny wyróżniający się dzisiaj gracz, filigranowy ale dynamiczny i dobry technicznie prawoskrzydłowy Mateusz Lisowski. Goście zbliżyli się do Legii po trafieniach z karnego i wolnego, jednak choć w 85. minucie gola nie zdołał zdobyć w sytuacji sam na sam Łukasz Zjawiński, 4 minuty później wynik ustalił po dogranie Preussa, Mateusz Szwed. Zasłużone zwycięstwo Legii, która dość dobrze broniła i wykazała się sporą skutecznością