Wojewoda zamknął sektor gości! | fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Mecz na szczycie bez kibiców Legii?!

Redakcja

Wszystko wskazuje na to, że niedzielnego meczu na szczycie nie będą mogli zobaczyć kibice ze stolicy. Sektor na stadionie Lechii ma zostać zamknięty przez wojewodę na wniosek policji!

W ubiegłym tygodniu Komisja Ligi zawiesiła legionistom zakaz wyjazdowy na mecz w Gdańsku i fani rozpoczęli mobilizację na to ważne dla układu tabeli spotkanie.

"Bilety zostały sprzedane, na wyjazd zapisało się około 1400 legionistów chętnych wspierać w niedzielę swój klub. Pociąg specjalny został zamówiony i opłacony! Trzy dni przed meczem dowiedzieliśmy się, że bez żadnego rozsądnego powodu, policja (!) po raz kolejny chce decydować kto może oglądać mecze, a kto nie, po prostu zamyka sektor dla kibiców przyjezdnych.

Policja nie po raz pierwszy uzurpuje sobie prawo do zarządzania rozgrywkami piłkarskim w naszym kraju, co uważamy za oburzające i abstrakcyjne.

Z tego miejsca my, kibice Legii Warszawa oświadczamy, że 9.12 tak jak planowaliśmy WSZYSCY JEDZIEMY DO GDAŃSKA.

Jeśli bez żadnego powodu uniemożliwia nam się pójście na mecz, to na pewno znajdziemy w Trójmieście wiele innych atrakcyjnych miejsc, w których spędzimy ten niedzielny wieczór.
Jak zapowiadaliśmy, tak zrobimy - KTO MOŻE TEN... NAD MORZE ;)" - informują Nieznani Sprawcy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

Kibic L - 06.12.2018 16:41:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wejdziemy na sektory Lechii ;) bilety do odbioru pod sektorem, nie było żadnego zawieszenia kary. Wiadomo że info musi iść w świat ale my tak będziemy !

Rahim - 06.12.2018 16:42:54, *.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie załamujemy się tylko jedziemy. W jedności siła!

Lechista - 06.12.2018 16:51:27, *.dynamic.chello.pl

Mimo iż jestem kibicem Lechii to w tej sytuacji jestem z Wami i jeśli faktycznie ten mecz miałby się odbyć bez Was na trybunach to będzie to o wiele gorsze widowisko i zepsuje się cały urok tej śmiesznej pod względem sportowym ligi. Piłka nożna dla kibicow !!!!!!!

soprano - 06.12.2018 16:59:06, *.dynamic.chello.pl

no i gicio wszyscy do gganska

Bear - 06.12.2018 17:15:43, *.213.ipv4.supernova.orange.pl

Jak widać w Polsce, jeden człowiek czy to z policji czy to wojewoda czy inny działacz klubowy może decydować o tym czy ktoś może przyjechać do innego miasta na mecz.
Wolność i swoboda obywatelska pełną gębą.

agnosticbelieve - 06.12.2018 17:34:09, *.play-internet.pl

Kompletna żenada ze strony policji i złodziei polityków, którzy żyją jak książęta za nasze pieniądze, i jeszcze mają czelność, zabraniać nam dopingowania naszej drużyny, wara od naszej wolności, hipokryci

Pio - 06.12.2018 17:45:55, *.dynamic.chello.pl

Milicja z Gdańska to ta ktorej nie podobało się ze tylu ludzi z całej Polski przyjechało na pogrzeb Inki

S - 06.12.2018 17:48:15, *.net016-g2.isko.net.pl

Kibice Legii zawsze wyznaczali kierunek w ruchu Ultras w Polsce.Bracia nie dajcie się.Zdzierajcie gardła na 200%Trzymam kciuki i miłej zabawy w Trójmieście!!!

Kapusta - 06.12.2018 18:07:28, *.play-internet.pl

Troche to absurdalne. Policja nie ma prawa zamykac sektora. Na jej uzasadniony wniosek moze wohewoda ale na podstawie jakich przesłanek mialby to zrobic??? Kibice legii nie maja zakazu na to spotkanie. Wiec o vo chodzi???

Dickson Chotowski - 06.12.2018 18:47:34, *.range109-145.btcentralplus.com

1312. A i tak bedzie ponad 10,000 kibicow Legii tylko ze incognito. Przeciez jak to jest ze na mecz z Jagiellonia przyszlo ledwie 13,000 a na mecz z Legiunia bedzie przynajmniej 30,000 ??

noga - 06.12.2018 18:50:07, *.play-internet.pl

Je.... wojewode i psy wpuscic ich na nasze sektory

Daw1D - 06.12.2018 18:59:44, *.dynamic.chello.pl

Rozwiązanie jest proste. Przestańmy jeździć jako grupa zorganizowana (oficjalnie). Wbijamy się na sektory gospodarzy i jedziemy ogniem piekielnym. A jeżeli będzie z tego powodu dym (może naiwnie ale zakładam że my nie będziemy rozrabiać) to każdy następny wojewoda, komendant itp mocno się zastanowi zanim podejmie taką decyzję jak wyżej.

DO Redakcji - 06.12.2018 19:00:51, *.static.chello.pl

kiedy info co do pociagu ?

Ddssetf - 06.12.2018 19:25:20, *.adsl.inetia.pl

Jedziemy i tak pzdr

Rafałek - 06.12.2018 19:30:44, *.play-internet.pl

Pomysł fajny zeby jechac mimo wszystko, ale co to da... Policja zablokuje przejazd specjala gdzieś w szczerym polu i tyle z tego będzie...

Lechia Gd - 06.12.2018 19:33:02, *.dyn.telefonica.de

Mam nadzieje ze i tak przyjedziecie i wejdziecie na mecz moze nawet na nasze sektory. Teraz wyjazdy to wycieczki, problemy z ochrona i zamknete sektory w latach 80-tych takich problemow nie bylo i byly to prawdziwe wyjazdy. Gdansk Warszawa wspolna sprawa, pozdrawiam stara gwardie Legii

Ewelina - 06.12.2018 19:47:57, *.play-internet.pl

Nie widzę żadnego powodu aby policja uniemożliwiła mi obejrzenie meczu. Pojadę na pewno.

eth - 06.12.2018 20:00:44, *.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Bardzo często Ekstraklasy i inne PZPN-y nazywają kibiców dwunastym zawodnikiem. Jeśli zakaz nie jest oparty na twardych dowodach, a jednak taki zakaz zostaje nałożony, jednocześnie pozbawiając piłkarzy Legii wsparcia swoich kibiców, nie nakładając podobnego zakazu na kibiców gospodarza, a więc de facto już przed meczem odbierając meczowi naturalną równowagę, to taki mecz nie powinien się odbyć.

Domin(L) - 06.12.2018 20:01:21, *.rev.pcboot.pl

To jest jakas kpina!!Niech Lechisci zaprotestują i oleją mecz!!Jaki sens się wydzierać na Legię,jak Nas nie będzie na trybunach?Pozdrowienia ipowodzenia dla wszystkich (L)egionistów!Starogard Gdański pozdrawia!Nie tylko Lechia na pomorzu!!!!(L):)

Arkowiec - 06.12.2018 20:20:01, *.dynamic.gprs.plus.pl

Wojewoda i psy na sektor gości zrobic z tym wreszcie porzadek ,gdybyście nie dali rady to napewno lechia wam pomoże.

Ja - 06.12.2018 20:28:47, *.203

To oznacza ze nowe stadiony NIE SĄ BEZPIECZNE! Wydano miliony na infrastruktrualny bubel! Sprawa dla prokuratury!

Matigol - 06.12.2018 20:42:47, *.adsl.inetia.pl

Do "Lechista" : Szacunek. Wiele nas dzieli - łączy jedno. Absurd absurdów sięga szczytu. Psiarnia wyżej s.....niż d...ma - państwo policyjne ( ups - milicyjne ) w pełni. Wielkie wyrazy uznania dla NS-ów oraz wszystkich którzy mimo tej żenującej decyzji wybierają się do Gdańska. Właśnie taką postawą pokazujemy że mamy gdzieś łamanie prawa przez tych którzy powinni tego prawa jako pierwsi przestrzegać. CHWDP !

kibic LG - 06.12.2018 21:36:07, *.gdansk.vectranet.pl

Mam szacunek dla Was i dlatego zapraszam 09 12 2018 do pięknego Gdanska i Sopotu. A o 18 na mecz

floyd - 06.12.2018 21:41:02, *.dynamic.chello.pl

Nie napinajcie się na Lechię, bo to nie ich wina ani pomysł nawet. Mimo, iż chuligani mają na nas ogromne ciśnienie, to wśród zgredków wciąż Legia i Lechia nie są wrogami. Bilet na wyjazd mam, i mam nadzieję że i tym razem solidarność kibicowska pokaże środkowy palec betonom z PZPN/Komisji Ligi/Psiarni/Magistratu. Sama wycieczka specjałem i zawrotka gdzieś w szczerym polu nie ma sensu, awantura z psami tym bardziej.

peru123 - 06.12.2018 21:41:24, *.dynamic.gprs.plus.pl

Obawiam się że jeżeli pojedziemy pociągiem specjalnym to psy zatrzymają go w szczerym polu i tyle.

Kibic LG - 06.12.2018 21:45:19, *.gdansk.vectranet.pl

Zapraszamy do Gdańska i Sopotu miło będzie Was widzieć na bursztynku

a kto chce to zostaje :) - 06.12.2018 21:51:19, *.87

super :) w takim razie można iść spokojnie z homikiem do weterynarza :)

xxc - 06.12.2018 21:56:17, *.unknown.vectranet.pl

pewnie policjanci sa na L4 i nie ma kto pilnowac haha

Kamil - 06.12.2018 22:03:14, *.gdansk.vectranet.pl

Do gazza:
Akurat wojewoda nie należy do PO, jest wybierany przez centralę, którą rządzi pis...

@dicson - 06.12.2018 22:13:13, *.centertel.pl

Idac twoim tokiem myslenia to polowa warszawy jest za wisla krakow cy lechem bo jak przyjezdzaja do warszawy to tez jest komplet na stadionie. A wtwdy oni moga uczciwie zaspiewac "przyszliscie chamy"

Adam - 06.12.2018 22:21:02, *.centertel.pl

I jeb*ć ich.

Wszyscy nad morze !!!!!!

Tam faktycznie atrakcji nie brakuje.


Gerwazy - 07.12.2018 00:30:29, *.110

Do tego powyżej. Skąd się takie nieogary biorą? Nie dość, że cudzego nicka używasz, bo widać zbyt tępy jesteś by wymyślić własny, to jeszcze pojęcia nie masz, kto mianuje wojewodę. Wybór ludzi z Gdańska akurat nie ma tu nic do rzeczy.

Wolfik - 07.12.2018 00:56:59, *.dynamic.mm.pl

@JimmyL: Człowieku, poczytaj trochę a wówczas będziesz wiedział z jakiego "rozdania" jest wojewoda. Jak widać, nawet nie wiesz, kogo wybierasz a kogo wybierają za Ciebie....

Przepraszam za ten polityczny wywód, ale do k...nędzy żeby coś napisać, trzeba najpierw wiedzieć co, kto i czemu a nie powtarzać wywody rodem z TVP.

Szelka - 07.12.2018 00:57:20, *.dynamic.chello.pl

@ Jimmy - decyzję o zamknięciu trybuny dla gości wydał wojewoda na wniosek policji. Primo - owy wojewoda jest z nadania politycznego obecnie rządzących, a secundo - gdańska policja się szanuje i dlatego chce mieć wolne. Czy to takie trudne do zrozumienia?
Jeżeli nadal zechcesz jątrzyć, to przypomnij sobie widok palonych przez naszych "kibiców" flag Jagi na jej własnym stadionie. Był to widok na tyle budujący, że włodarze Lechii postanowili skopiować pomysłodawców z Białegostoku. Czy to także jest trudne do zrozumienia?

Dzeki - 07.12.2018 01:15:09, *.centertel.pl

Prezydent PO a wojewoda pisior . mam nadzieję że ktoś pójdzie po rozum i odwoła tą głupia decyzje . Lechia może się odwołać wyżej ale czy to zrobi to się okaże jutro

Cult⚽️Legia and Friends! - 07.12.2018 01:45:45, *.dab.02.net

Ktooooo!mooooożeeee!naaad!pièkneee!Polskie!moooorzeee!

Hawdp - 07.12.2018 01:59:35, *.dynamic.chello.pl

Psy się popisały może znów zrobią państwo w ..h..ja i pójdą na masowe L4, nikt nawet w mediach nie odważył się wyznać prawdy że to lewe zwolnienia były i po raz drugi lecicie z kibicami w kulki

Cult⚽️Friends - 07.12.2018 02:41:12, *.151

Piłkaaaa!Noooożna!dlaaa!Kibicòw ! #piłkanożnadlakibicòw !

Słuszna spraWa Gdańsk!Warszawa! - 07.12.2018 02:52:36, *.151

✨⚽️✨

LG1945 - 07.12.2018 10:00:35, *.78.static.petrus.pl

oczywiscie zapraszam i potwierdzam ze atrakcji nie brakuje, mozemy wam je zapewnic

do LG1945 - 07.12.2018 11:50:18, *.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zapewne sie pojawimy wiec szukajcie nas na miescie ;)

Darek - 07.12.2018 12:29:40, *.dip0.t-ipconnect.de

Przeciez psy nie musza zatrzymywac pociagu w szczerym polu.Wydadza decyzje ze pociag ma nie jechac i nawet nie podjedzie na zbiorke.

A my swoje ...! - 07.12.2018 12:35:38, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

15 min temu Lechia ponownie wydzialila sektory dla Legii...

Do a my swoje - 07.12.2018 13:05:03, *.centertel.pl

Tzn? Nie rozumiem słowa wydzialila

A my swoje ...! - 07.12.2018 13:23:43, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Od kiedy wystartowala sprzedaz biletow na mecz z Legia sektory "L" i "K" byly standardowo blokowane dla was...po poludniu po ukazaniu sie informacji o nie wpuszczeniu gosci klub przez prawie 24h "uwolnil " te sektory dla rodzinnej publicznosci z Gdanska....po czym dzisiaj okolo poludnia sektory znowu sa zablokowane...

do LG1945 - 07.12.2018 14:35:39, *.play-internet.pl

A ty chuliganie pewnie w pierwszym rzędzie zapewniajacym nam atrakcje bedziesz stał co nie?

L - 07.12.2018 15:01:23, *.play-internet.pl

Co się dzieje ilu lechistów na tej stronie siedzi. Kto może ten nad morze!!!

kamilinho1 - 07.12.2018 15:54:17, *.warszawa.vectranet.pl

Lechia nie odwoła się od decyzji, tym samym kibice Legii nie zobacza meczu. Info potwierdzone u źródła.

Kalbar - 07.12.2018 15:56:47, *.dynamic.chello.pl

Zobaczycie że sektor będzie zajęty przez kibiców Lechii, czyli będzie bezpieczny.

Piotr - 07.12.2018 16:16:31, *.tkk.pl

Ponownie lechia odblokowala mozliwosc zakupu na sektory L i K, wiec chyba ciezko bedzie z Nasza obecnoscia na stadionie :(

kociewiak - 07.12.2018 17:53:35, *.nowogard.vectranet.pl

Dość często wchodzę na waszą stronę,ale powtarzam już kilkakrotnie dla tych kibiców,którzy nie czytali moich komentarzy,mianowicie jestem kibicem Lechii Gdańsk,a tak zasadniczo,to Włókniarza Starogard Gd(już ten klub nie istnieje),tam w latach sześćdziesiątych graliśmy w tym klubie razem z Kazikiem Deyną(mój kolega szkolny i z boiska),wiadomo gdzie korzenie tam drużyna,czyli...w tym przypadku Lechia Gdańsk,zawsze i bez kozery również kibicuję Legii Warszawa,przecież kiedy tam się "zakotwiczył" mój kolega Kazik Deyna,to z całym sercem również byłem zainteresowany waszym klubem,przyznam się szczerze,że kiedy grają legioniści z Lechią,to życzę zwycięstwa gdańszczanom,ale jak przegrają,czy zremisują,to szat nie rozdzieram.Przez wiele lat Lechia przecież nie grała w w wyższej klasie,dlatego zawsze wybiera się "zaocznie" klub z wyższej półki,a tym jest Legia (sympatia przez Kazika...i tak pozostanie).Co do sposobu nie puszczania kibiców,zaznaczam kibiców innych drużyn to absurd.Podam z autopsji,od 43 lat mieszkam w zachodniopomorskim(wiadomo Pogoń Szczecin),ale gdy przyjeżdzała Lechia to nie mogło mnie zabraknąć na trybunie,kibicowałem wśród kibiców Pogoni,nie szedłem do szalikowców Lechii,gdyż mieszkając już tyle lat czuję się jak swojak,kibicując młodzi kibice zerkali na mnie i byli mocno niezadowoleni,ja wtedy wyraziłem się tymi słowami..."dziś przyjechała tu też moja drużyna i mam prawo im kibicować,a wy przez całe 90 minut krzyczcie i kibicujcie,aż wam gardła się pożdzierają"....naprawdę szanujmy się każdy ma swoją drużynę,ale rywal,to nie żaden wróg...pamiętam mecz w warszawie,kiedy Lechia tam wygrała 3:0 i wtedy była u mnie wielka radość,bo przez parę ładnych lat, Lechia prawie nigdy nie wygrywała w warszawie...taki jest już sport...pozdrawiam kibiców Legii i życzę wam wielu sukcesów,nie tylko w piłce krajowej ,ale i zagranicznej...w pucharach...!!!

Do Piotr - 07.12.2018 18:34:30, *.centertel.pl

Więc już nie wejdziemy.

Cult⚽️Poland and Friends! - 08.12.2018 05:13:59, *.40

Panie Kociewiak ! szacunek!widzimy sie ,w Gdańsku! Przybédá Patrioci nie tylko z Warszawy! #piłkanożnadlakibiców