fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener Legii o młodzieżowcach i zniesieniu limitu obcokrajowców

Mishka, źródło: Legionisci.com

Władze polskiej piłki pracują nad zmianami, które mogą mieć bardzo duży wpływ na skład osobowy drużyn na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Podczas piątkowej konferencji prasowej na te tematy wypowiedział się trener Legii Ricardo Sa Pinto.

O młodzieżowcach

- Jeśli chodzi o zmiany związane z koniecznością wystawiania do gry młodych zawodników, to z jednej strony jest to dobra decyzja, ale trzeba to zrobić ostrożnie. Ja wstawiam młodych kiedy mogę, ale nie każda drużyna ma 3-4 utalentowanych 18-latków, którzy są gotowi do gry w Ekstraklasie na odpowiednim poziomie.

O obcokrajowcach
- Zniesienie limitu obcokrajowców spoza UE, to może być niebezpieczne. Z jednej strony chce się promować Polaków, a z drugiej otwiera np. na brazylijski rynek, gdzie jest bardzo wielu młodych, utalentowanych i tanich zawodników. Brakuje balansu w tym wszystkim.

- Zniesienie limitów nie jest dobrym pomysłem, może zwiększenie do 3-4 piłkarzy było by warte rozważenia. Doprowadzenie do sytuacji, kiedy na boisku będzie 10 Brazylijczyków i 1 junior nie jest dobre dla polskiej piłki i polskich zawodników.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Wolfik - 07.12.2018 14:14:25, *.238

Trener trafił w sedno. Albo promujemy naszych zawodników albo puszczamy wszystko na żywioł. Kompletnie nie pojmuję tych zmian. Przecież te dwa wnioski same sobie przeczą....

Pawciu - 07.12.2018 14:36:56, *.play-internet.pl

Juz byla w przeszlosci brazylijka Pogon Szczecin i brazylijski zaciag w ŁKSie i jak to sie skonczylo wszyscy pamietamy...

L - 07.12.2018 15:07:05, *.play-internet.pl

Wolfik ma racje trener walną w sedno. Mam czasami wrażenie że na samej górze tych całych władz ligi siedzi jakaś dojrzewająca nastolatka która sama nie wie czego chce.

GCW - 07.12.2018 15:18:34, *.play-internet.pl

Droga redakcjo co to jest Władzie?!

Redakcja (LL!): to jest... literówka ;)

dikson szoto - 07.12.2018 19:11:51, *.dynamic.chello.pl

jestem w szoku, że trener gada tak mega do rzeczy i w punkt...

krys008 - 07.12.2018 20:26:22, *.serv-net.pl

Bardzo rozsądne słowa trenera. Decyzja władz PZPN o zniesieniu limitu obcokrajowców spoza Unii najdelikatniej mówiąc niezrozumiała.

Piotr - 07.12.2018 22:08:34, *.112.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Sa Pinto na Prezesa PZPN!!

Alcantara - 07.12.2018 22:17:31, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panie i Panowie... Zniesienie limitów obcokrajowców lub jego nie zniesienie nie ma zbyt wielkiego wpływu na promowanie polskich zawodników. Jakie dla polskiej piłki ma znaczenie czy w kadrze będzie 10 Brazylijczyków czy 10 Chorwatów lub Słowaków? Żadne! Gdyby był obowiązek, że na boisku musi być 5, 6, 7 POLAKÓW to się zgodzę, ale ue na to nie pozwoli bo dla nich Polak, Czech czy Chorwat to obywatel unii i tyle. Limit obcokrajowców nie daje nam ŻADNEJ gwarancji że będą grali Polacy. Będą grali obywatele unii i Szwajcarii oraz Norwegii. Co nadal nie ma żadnego wpływu na polską piłkę.

krys008 - 08.12.2018 15:55:34, *.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Alcantara mylisz się. Nie ma już tanich graczy Unii, rynek jest mocno drenowany przez limity. Za to spoza Unii rozpocznie się ściąganie przeciętnych, ale tanich graczy całymi wagonami. To jest na skalę przemysłową. Bardzo nierozsądna decyzja i tyle w temacie.

Leon - 09.12.2018 08:11:15, *.centertel.pl

W Portugalii takiego limitu nie ma i jakoś nikomu to nie szkodzi- a drużyny portugalskie brylują w Europie. To bardzo dobre zmiany. Naśladujemy Portugalię.

kibic emeryt - 09.12.2018 09:13:06, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy jest jeszcze jakiś kraj na świecie gdzie obowiązuje taki przepis z młodzieżowcami ? Chyba nie . To bezmyślna decyzja nie dająca nic dobrego ,jedynie spadnie i tak marny poziom Ligi .

Bialy - 09.12.2018 09:53:50, *.145

Co do limitu obcokrajowcow to nie ma zbytniego znaczenia co za roznica czy bedzie 5-6 Chorwatow w zespole czy Ukraincow czy Brazylijczykow... natomiast co do mlodziezowca to raczej przesada co w sytuacji kiedy czerwona dostaje obronca trener chce sciagnac napastnika mlodziezowca ale nie ma obroncy ponizej 21 lat glupie troche... jezeli chca zeby mlodzierz sie rozwijala to niech wprowadza w 18 meczowa 5 mlodziezowcow ktory zasluzy to bedzie gral ale beda wprowadzani do skladu sila rzeczy i w koncowkach zamiast wstawiac emerygow liczac na jednorazowy przeblysk trenerzy wstawiali by mlodych....