Ricardo Sa Pinto - fot. Mishka / Legionisci.com

Sá Pinto: Pokazaliśmy ducha zespołu

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ricardo Sá Pinto (trener Legii): W pierwszej połowie nie graliśmy tak, jak zakładaliśmy, nie kontrolowaliśmy przebiegu gry. Szybko straciliśmy gola, nie prezentowaliśmy się dobrze, nie graliśmy swojego. Rywal strzelił gola, ale praktycznie nic nie robił, mieli dwie sytuacje po naszych błędach, ale sami ich nie kreowali. Grali długimi piłkami, czego się spodziewaliśmy. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy gola, potem drugiego, co dało nam więcej spokoju. To bardzo ważne, żeby się nie poddawać. Po przerwie dokonałem zmian w ofensywie, a zmiennicy pozwolili nam uzyskać korzystny wynik. Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy w drugiej połowie i zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Czasami wygrywa się mecze, choć nie gra się perfekcyjnie, pięknie, ale ważny jest też duch drużyny, motywacja. Wiele rzeczy się może wówczas wydarzyć. Dzisiaj nie było łatwo, rywal dużo biegał, walczył. Miałem jednak do dyspozycji zawodników, którzy zmienili obraz gry. Powiedziałem piłkarzom w przerwie, że nie można się nigdy poddawać, bo nie da się zdobyć mistrzostwa bez cierpienia i dzisiaj tak właśnie było. Pokazaliśmy jednak ducha zespołu, motywację i zaangażowanie.

Początek rundy w naszym wykonaniu nie był zbyt udany, teraz jest lepiej. Oczywiście, nie jesteśmy jeszcze regularni w niektórych aspektach, np. kontrolowaniu gry. Momentami brakuje koncentracji, agresywności w walce o 1-2 piłkę. Nie możemy zostawiać rywalom tyle przestrzeni, ale momentami prezentujemy jakość. Jestem zadowolony z tego, jak piłkarze reagują. W przerwie musimy dokonać transferów, żeby mieć jakościowych zmienników na wszystkich pozycjach i być silniejsi.

Na koniec chciałbym złożyć dziennikarzom, pracownikom klubu i kibicom życzenia wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku, zdrowia, a także satysfakcji z pracy zawodowej. Teraz wracam do Portugalii, do żony i dzieci.