Iga Świątek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Świątek odpadła z Australian Open

Bodziach, źródło: Legionisci.com

17-letnia tenisistka Legii Warszawa, Iga Świątek odpadła z wielkoszlemowego turnieju Australian Open w drugiej rundzie. Legionistka po pokonaniu w turnieju głównym Rumunki, Any Bogdan (6-3, 3-6, 6-4), o awans do rundy trzeciej mierzyła się z Camilą Giorgi. Włoszka wygrała pewnie w dwóch setach 6-2, 6-0. Dla Świątek to nie koniec występów na kortach w Melbourne. Legionistka zagra jeszcze w Australian Open w mikście, w parze z Łukaszem Kubotem.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
Bear - 18.01.2019 / 12:03, *.orange.pl

To dopiero początek pięknej kariery.
Dziewczyno, ucz się i trenuj ciężko a efekty przyjdą.
Powodzenia Iga !

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 18.01.2019 / 09:34, *.193.100

Spokojnie to i tak wielki sukces Igi. Wierzę że będą kolejne !

odpowiedz
Dor - 17.01.2019 / 23:23, *.mm.pl

W tamtym roku miała 17 lat w tym już chyba 18 powinna mieć

odpowiedz
dezet - 18.01.2019 / 08:42, *.chello.pl

@Dor: jeszcze 1 dzień przed urodzinami będzie miała 17 lat:) 31 maja ma 18-stke ;)

odpowiedz
Obserwator - 17.01.2019 / 12:27, *.33.28

Nie wyglądało to najlepiej, ale dla Igi to był 5 mecz turnieju bo musiała przejść kwalifikacje i chyba było u niej widać ten brak świeżości. No i trema chyba też zrobiła swoje bo te podwójne bledy serwisowe... Giorgi ma bilans 2-1 z Radwańską, dużo większe doświadczenie i jest po prostu lepszą tenisistką co było widać chociażby po tym jak się poruszała po korcie. Szkoda, że Idze nie udało się wygrać jednego gema w drugim gemie, było blisko. Jest materiał do nauki i treningów, więcej małych kroczków, więcej ruchu w okolicy końcowej linii, więcej opanowania i będzie dobrze. Jak będzie się tak rozwijać to za dwa lata powinna być w stanie osiągnąć ćwierćfinał, a może i więcej.

odpowiedz
Autor - 17.01.2019 / 11:59, *.omnitec.pl

Super fajnie, że przeszła do 2rundy kasa wpadnie, a jest to drogi sport dużo zdrowia i determinacji!

odpowiedz
oLaf - 17.01.2019 / 11:12, *.vectranet.pl

mecz Igi był b. słaby pod każdym względem: mentalnym, taktycznym, siły, dynamiki, kondycji).

ALE to jest normalne jak się zaczyna grać wśród dorosłych - pierwsze miesiące to nie jest lekko.

Martwi mnie jedynie marny serwis (zazwyczaj najlepsza broń Igi) i brak zmiany taktyki - to są rzeczy które niezależnie od klasy przeciwnika powinny działać ok.

Pierwszy mecz b. udany, drugi nie ale na pewno będzie dużo lepiej! : )

Trzymaj się Iga!

odpowiedz
Jasio - 17.01.2019 / 09:55, *.edu.pl

Czy to taki normalny Australian Open czy taki dla młodzieżowców?

odpowiedz
Darek - 17.01.2019 / 10:53, *.t-ipconnect.de

@Jasio: Taki normalny.

odpowiedz
M3 - 17.01.2019 / 09:45, *.zus.pl

W przyszłości będzie z niej pożytek. Powodzenia. Fajna dziewczyna jesteś :) (L)

odpowiedz
lucho_83 - 17.01.2019 / 09:21, *.169.114

Niech spokojnie nabiera ogrania, doświadczenia, a będziemy mieć z niej jeszcze dużą pociechę! Powodzenia Iga!!!!!

odpowiedz
TK - 17.01.2019 / 09:09, *.smgr.pl

Iga ma duży potencjał i jeżeli zdrowie dopisze to za kilka lat powinna zakręcić się koło światowego top 10.

odpowiedz
FI(L)IP - 17.01.2019 / 07:49, *.belgacom.be

Iga jeszcze pośmiga.

odpowiedz