REKLAMA

Legia Cup 2019: Zwycięstwo Ultras Radomiak

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatni weekend UZaLeżnieni, przy współpracy z SKLW zorganizowali turniej kibicowski "Legia Cup 2019", w którym wzięło udział 20 drużyn. W halowych zawodach rywalizowały legijne grupy, dzielnice oraz zgody i zaproszeni goście. Na boisku najlepsza okazała się grupa Ultras Radomiak, która wyprzedziła Zjednoczone Południe, Barra Bravas 97 i Radomskich Chuliganów. Na trybunach pojawiło się mnóstwo osób, którzy doskonale bawili się zarówno w dniu turnieju, jak i podczas imprezy zorganizowanej po losowaniu grup. Na zakończenie turnieju odbyła się wspólna impreza w SportsBarze Ł3. Poniżej relacja organizatorów:

"PS. Wszystkim tak się podobało, że chyba powtórzymy jeszcze kiedyś taki turniej :)". Takim zdaniem, w grudniu 2016 roku, kończyliśmy relację z naszego X-lecia. Już wtedy w głowach mieliśmy pomysł, aby zorganizować wielki turniej na miarę Legii Warszawa. Imprezę, przy pełnych trybunach, jakiej jeszcze w Warszawie nie mieliśmy.
Przygotowania do turnieju rozpoczęliśmy bardzo dawno temu. Pierwotnie, miał on się odbyć rok temu, ale niestety, nie udało się. Na co wpływ miało wiele rzeczy, o których nie ma sensu tutaj pisać. Najważniejsze, że koniec końców, w tym roku udało się!



Do zmagań piłkarskich oraz wspólnej zabawy zaprosiliśmy 20. drużyn: 12 legijnych, 6 zgodowych oraz dwie zaproszone gościnnie. Turniej rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór, w starym stylu, dobrze znanym z imprez organizowanych w przeszłości przez SKLW na Bemowie, a mianowicie... losowaniem. Zespoły podzielone zostały na cztery grupy po 5 drużyn, które prezentowały się następująco:

Grupa A: UZaLeżnieni, Barra Bravas 97, Olimpija Ljubljana, Biała Podlaska/Siedlce, Zjednoczone Południe
Grupa B: Nieznani Sprawcy, Ultras Zagłębie, FC Den Haag, Legionowo/Nowy Dwór, Wola/Jelonki
Grupa C: Teddy Boys 95, Ultras Radomiak, Olimpia Elbląg, Brodnica/Chełmża, Gocław/Szczecinek
Grupa D: Zachodnia Koalicja, Radomscy Chuligani, Tarpeda Mińsk, Wyszków/Ciechanów, Bródno/Mokotów

Po losowaniu nastąpiła solidna integracja, która dla niektórych zakończyła się nad ranem w hotelach, a są też tacy, którzy na turniej niestety już nie dotarli. Piłkarskie zmagania oraz doping rozpoczęliśmy około godziny 10 i trwały one do godziny 18. Przez halę tego dnia przewinęło się sporo osób, w tym liczne delegacje zgód.

Zwycięzcą okazała się drużyna Ultras Radomiak, która w finale pokonała drużynę Zjednoczonego Południa. W meczu o trzecie miejsce, po rzutach karnych, górą była drużyna Barra Bravas 97, która zwyciężyła z Radomskimi Chuliganami. Po turnieju przenieśliśmy się do Sportsbaru, gdzie impreza trwała do późnych godzin nocnych. Turniej w większości został sfinansowany ze środków pochodzących z gadżetów wydawanych przez naszą grupę oraz z pieniędzy prywatnych.

Ogromne podziękowania dla:
- Sklepu Żyleta - za ufundowanie nagród dla pierwszej trójki turnieju.
- Sportsbar Łazienkowska 3 - za obiady dla zgód i ekip zagranicznych na hali.
- HMtrans - za wynajęcie autokaru, bo nie każdy chce je wynajmować kibolom
- Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa za zaufanie i zgodę na organizację turnieju oraz pomoc w dopięciu budżetu w końcowej fazie organizacyjnej tego turnieju.
- Legia Wola, za pomocną dłoń i ogromne zaangażowanie w turniej, wielkie 5!
- Każdego, kto dołożył swoją cegiełkę do tego, by ten turniej zakończył się sukcesem.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę! Oby do zobaczenia za rok ;)
























REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
L - 25.01.2019 / 12:23, *.play-internet.pl

No Legijne grupy nie najlepiej ciekawe czemu ;)

odpowiedz
R - 24.01.2019 / 21:51, *.tpnet.pl

jak to możliwe ze artykuł słowo w słowo pojawił się wcześniej na stronie stadionowioprawcy?

odpowiedz
Redakcja Legionisci.com - 25.01.2019 / 09:58, *.legionisci.com

@R: Nic takiego nie miało miejsca. A jeżeli już w ogóle zadajesz takie pytanie, to uważnie zerknij na stadionowych oprawców i na naszego newsa ;)

odpowiedz
rob bandit - 24.01.2019 / 20:11, *.com.pl

Nucleo 85...

odpowiedz
Alan - 24.01.2019 / 16:53, *.t-mobile.pl

@ autor
Daj spokój to była ironia z tymi Jelonkami jak tego nie zrozumiałeś to Twój problem a jeśli już o tym mówimy to w Polsce takie rzeczy by chyba nie mogły się zdarzyć jak ta historia z herbem Juve

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.01.2019 / 20:55, *.play-internet.pl

@Alan: Albo masz małą wiedzę,albo słabą pamięć.Najczęściej herb klubowy i co gorsza -nazwa klubu były zmieniane w Płocku.Wisła,Orlen,Petro,oraz Petrochemia-te cztery nazwy i herby "co chwila"były wprowadzane.Igloopol Dębica przez jakiś czas występował pod nazwą Pegrotour Dębica.G.K.S Katowice grał jako Dospel Katowice.Następnie Ł.K.S.Łódź też dostąpił zaszczytu zmiany herbu.I pewnie jeszcze kilka(naście) klubów bym sobie przypomniał,ale mi się nie chce-))).Pomijam cyrki z nazwami klubów i wyglądem herbów związanych z tzw fuzjami klubowymi,gdzie tak naprawdę chodziłp tylko o upranie pieniędzy przez aferzystów typu Bolesław Krzyżostoniak,czy inny tam"Al Kozubal."Z fartem.

odpowiedz
Alan - 25.01.2019 / 09:10, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA:
Z całym szacunkiem dla Dębicy czy Płocka ale porównywać ich herby a co za tym idzie ich historię z historią Juve to LEKKA przesada a co do ŁKS czy GKS K to z tego co wiem herby mieli zawsze te same a jeśli chodzi o nazwę klubu to hmm popraw mnie jeśli się mylę ale również kiedyś była Legia Daewoo

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.01.2019 / 17:34, *.play-internet.pl

@Alan: Cóż,pewnie masz rację,że to inny kaliber i do Juve nie ma co ich porównywać.Ale sądzę również,że dla kibiców tychże drużyn była to katastrofa nieporównywalnie większa,niż "jakiś tam Juventus" i jego problemy z herbem.Zaś co do Katowic i Ł.K.S.u,to ten pierwszy pod nazwą Dospel miał inny herb niż obecny,Ł.K.S.zresztą też-pewnie w necie jest to do sprawdzenia.A Legia-Daewoo mocno forsowała nową nazwę,nawet szaliki wypuścili do sprzedaży.Sam taki kupiłem-w celach kolekcjonerskich oczywiscie.Na szczęście zostało po staremu i dobrze.Nie zapominajmy też o iti-otach i trumnie,którą chcieli nam podstępnie wcisnąć.

odpowiedz
oLaf - 24.01.2019 / 15:00, *.vectranet.pl

super zdjęcia - same uśmiechnięte twarze.... ; ))))

Wiem, wiem - niektórzy boją się policji ale jakoś dziwnie to się ogląda.... : (

odpowiedz
Autor - 24.01.2019 / 12:56, *.orange.pl

Matko Boska co za nieogary tu piszą, jeden pierwszy raz widzi herb Juventusu w Warszawie, drugi mówi, że to Jelonki, a trzeci chce się zapisać na turniej kibicowski. Ferie już się Wam zaczęły?

odpowiedz
MKK - 24.01.2019 / 11:24, *.187.4

A nie widzę Juventusu wśród drużyn. Przyjechali jedynie na imprezę?

odpowiedz
Do Do Redakcji - 24.01.2019 / 11:14, *.tpnet.pl

A co ma redakcja wspólnego z turniejem?

odpowiedz
Do Redakcji - 24.01.2019 / 07:50, *.chello.pl

Możecie dawać informacje o zapisach do tego typu turniejów?

odpowiedz
Kamil - 24.01.2019 / 15:53, *.play-internet.pl

@Do Redakcji: u Źródeła były zapisy, każdy wiedział a ty nie?

odpowiedz
Cult⚽️Legia and friends forever! - 24.01.2019 / 04:02, *.188.254

Bravo!Wszyscy!Brawo!Organizatorzy!Brawo!Wszyscy!tam!Obecni!

odpowiedz
Do Kuba 1999 - 23.01.2019 / 22:01, *.chello.pl

Oby nie z juventusem!!#

odpowiedz
Kuba1999l - 23.01.2019 / 21:11, *.plus.pl

Co to za herb Juventusu? Jakaś zgoda czy co?

odpowiedz
Oficer - 23.01.2019 / 22:14, *.centertel.pl

@Kuba1999l:

Nie tan wydaje co sie. To jelonki

odpowiedz
młodszy_brat - 24.01.2019 / 08:47, *.play-internet.pl

@Kuba1999l: Juve to zgoda FC Den Haag, więc mamy z nimi co najmniej neutralne relacje. PZDR

odpowiedz
zdzichu - 24.01.2019 / 15:51, *.play-internet.pl

@Kuba1999l: Jelonki hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha, powiedz, że to o Jelonkach w zartach napisałeś, nie wierzę, że można być aż takim tumanem.

odpowiedz
Rafałek - 24.01.2019 / 19:53, *.net.pl

@zdzichu: nie żadne Jelonki tylko to jest flaga grupy mocnych wrażeń z Iławy - NABojka Jeziorak

odpowiedz
kokxik - 26.01.2019 / 12:15, *.t-mobile.pl

@zdzichu:
Otóż owe "J" jest hołdem dla linii autobusowej, która dowoziła nas w okolice Łazienkowskiej - z Chomiczówki, Bielan, Żoliborza :-) Brawo dla Ikarusów co okien nie potrzebowały!

odpowiedz