Sparing | Sandro Kulenović i piłkarze CD Mafra - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 2-1 CD Mafra

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia wygrała 2-1 z szóstym zespołem drugiej ligi portugalskiej CD Mafra. Pierwszego gola dla mistrzów Polski zdobył niezawodny podczas zimowych przygotowań William Remy, a drugiego tuż przed końcem regulaminowego czasu gry dołożył Carlitos. Legioniści prezentowali się lepiej od swoich przeciwników. Zdecydowanie częściej byli w posiadaniu piłki i przedostawali się pod pole karne przeciwników. W sparingu od pierwszych minut zagrała silniejsza jedenastka.

ZAPIS RELACJI LIVE!

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem, które było spowodowane przedłużająca się rozgrzewką portugalskiego zespołu. Po jej zakończeniu, wreszcie mogliśmy rozpocząć pierwszy sparing na drugim zgrupowaniu w Troi. Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku nie oglądaliśmy zbyt wielu ciekawych sytuacji. Legioniści dwukrotnie stworzyli zagrożenie po uderzeniu piłki głową, ale zarówno Sandro Kulenoviciowi jak i Arturowi Jędrzejczykowi zabrakło precyzji. W 16. minucie Chorwat był znacznie bliżej otworzenia wyniku spotkania, kiedy po jego strzale z okolic pola karnego piłka odbiła się od słupka. Wszystko rozpoczęło się od ładnej akcji Kucharczyka oraz Cafu, który popisał się bardzo ładnym podaniem do napastnika, tworząc mu dobrą okazję do strzelenia gola.

Po dwóch kwadransach od początku spotkania Legia wyszła na prowadzenie. Do siatki przeciwników trafił nie kto inny jak William Remy, który podczas zimowych przygotowań wygląda chyba najlepiej ze wszystkich graczy stołecznej drużyny. Francuz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i z najbliższej odległości strzałem nogą nie dał najmniejszych szans Raphaelowi Cruzowi.

Radość polskiego zespołu z wyniku nie trwała jednak długo. Zaledwie dwie minuty później do remisu doprowadził Flavio Silva. Napastnik uderzył z dystansu i pomimo rozpaczliwej interwencji Radosława Cierzniaka futbolówka zatrzepotała w siatce. Do przerwy żadna ze stron nie stworzyła sobie stuprocentowej okazji. Legia miała co prawda szanse z dwóch stałych fragmentów gry, lecz ich rozegranie pozostawiło wiele do życzenia.

Zaraz po zmianie stron przed szansą na drugiego gola stanął Remy. Potężny strzał Francuza odbił się jednak jedynie od słupka. Za moment z kolei szczęścia spróbował Sebastian Szymański. Tym razem na posterunku był bramkarz z Portugalii, udanie piąstkując piłkę. Trzeba przyznać, że otwarcie drugiej połowy w wykonaniu mistrzów Polski było udane. Kiedy wydawało się, że do końca meczu utrzyma się już wynik remisowy, drugiego gola dla Legii zdobył Carlitos. Hiszpan wszedł na boisko w drugiej połowie i zdążył pokonać bramkarza po dośrodkowaniu od Pawła Stolarskiego, który z kolei pojawił się na placu gry kilkanaście minut wcześniej.

Fotoreportaż z meczu - fot. Woytek

Legia Warszawa 2-1 (1-1) CD Mafra
1-0 29' Remy
1-1 31' Silva
2-1 87' Carlitos

Legia: 33. Radosław Cierzniak (69, 30. Radosław Majecki) - 18. Michał Kucharczyk (69, 41. Paweł Stolarski), 44. William Remy (70, 2. Michał Pazdan), 55. Artur Jędrzejczyk (70, 4. Mateusz Wieteska), 14. Adam Hlousek (69, 16. Luis Rocha)- 20. Marko Vesović (46, 23. Salvador Agra), 26. Cafu (82, 34. Inaki Astiz), 24. Andre Martins (69, 22. Kasper Hamalainen), 53. Sebastian Szymański (82, 32. Miroslav Radović), 21. Dominik Nagy (69, 7. Domagoj Antolić) - 99. Sandro Kulenović (46, 27. Carlitos).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
warszawiak1234 - 25.01.2019 / 13:57, *.chello.pl

Jeszcze widzę pewną przyczynkowość w leczeniu swoich kompleksów, wśród niektórych fanów "eLki". Chodzi mi o Michała Kucharczyka. A cóż ty, jeden z drugim osiągnąłeś w życiu, że jemu ubliżasz i jedziesz jak po ostatniej ździrze?! Za kilka lat, jak ktoś przeczyta na "wiki" hasło Michał Kucharczyk to wyjdzie, że to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii Legii, a wy mali zawistnicy, nadal będziecie mogli, tylko co najwyżej onanizować się na złość starej. Jesteście (niektórzy) zwykłymi frustratami, nic kompletnie w życiu nie osiagnęliście i tyle w temacie. A Kuchy jest King, i tyle w temacie.

odpowiedz
Rafał N. - 25.01.2019 / 14:22, *.t-mobile.pl

@warszawiak1234:
Zgadzam się z tobą, ziom. Oczywiście można napisać, że ktoś zagrał słaby mecz lub jest w gorszej formie, bo to normalne w sporcie, ale takie jechanie po kimś jest po prostu słabe. A ci, którzy najbardziej cisną po Kuchym, później mało nie narobią w spodnie, żeby dostać od niego koszulkę lub chociaż przybić z nim piątkę po meczu ;-)

odpowiedz
Jerry - 25.01.2019 / 14:48, *.com.pl

@warszawiak1234:
Utytułowany n iu e oznacza ze dobry. Po prostu sie slizga od trenera do trenera. Jego wkład w zwyciestwa Legii jest bardzo maly. Taki drugi Kopczynski z niego z tym ze Kopczynskim wyrazila zainteresowanie jakas inna druzyna a twoim panem niestety nikt.

odpowiedz
Mixon - 25.01.2019 / 16:33, *.centertel.pl

@warszawiak1234: kuchy dzban jak już, ten drewniak drugim Kazikiem nie jest i nie będzie, a jest w klubie tylko dlatego że od lat nie było za niego żadnej oferty bo jest fatalny i drewniany

odpowiedz
Kami - 25.01.2019 / 16:49, *.t-mobile.pl

@Mixon : Jak się wcześniej podpisywałeś na tej stronie? Bo centertel.pl nie ukryjesz. Wiem, że wiele osób tak ma, ale poznaję stylistykę.

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 25.01.2019 / 20:41, *.net.pl

@Jerry: No rzeczywiście na końcu świata

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 25.01.2019 / 20:42, *.net.pl

@Kami: Pewnie jeden z tych jak w moim tytule.

odpowiedz
Kami - 26.01.2019 / 13:37, *.t-mobile.pl

@ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o: Otóż to Bracie

odpowiedz
warszawiak1234 - 25.01.2019 / 13:50, *.chello.pl

Z tego co udało mi się obejrzeć na YT to jest kontynuacja "jesiennej" myśli szkoleniowej Sa Pinto. Skład się wykrystalizował (ciekawe ustawienie Veso-Kuchy prawa obrona??). Uważam, że z tym składem - na polską ligę spokojnie powinno wystarczyć. Pytanie zasadnicze pozostaje niestety nadal aktualne. Co z Legią?! Czy grupowe europejskie puchary są w zasięgu?!

odpowiedz
Majki - 26.01.2019 / 02:16, *.virginm.net

Ciekawie to może wygladac, bardzo łatwo mogą sie wymieniać i siać popłoch. Super ofensywne ustawienie, można dać Stolarskiego w ciut bardziej defensywnej opcji.
Kulenovic No.1. No zobaczymy. Mam przeczucie że to takie wystawianie na sprzedaż by zaczął strzelać i go opchnąć. Mimo wszystko nie mam nic przeciwko temu by regularnie strzelał, taki ból głowy to przywilej.
Chciałbym by Majecki dobrze grał, żeby pokazał, że można na niego liczyć. Zobaczymy

odpowiedz
Mirko - 25.01.2019 / 08:17, *.centertel.pl

Nie dość że kuchy jest krypto to jeszcze lizus jaki...

odpowiedz
zdegustowany - 24.01.2019 / 20:16, *.chello.pl

@gazza: Ręce opadają,gdy się czyta takie wypowiedzi,jak twoja!Człowieku,może podasz nazwiska skrzydłowych z naszej extraklasy,którzy są lepsi od Kuchego? Może był Frankowski z Jagi ale to dyskusyjne,bo inni są gorsi!Vesovic nie jest lepszy,Nagy -?. A w innych klubach sporadycznie czasem któryś zabłyśnie.A Kuchy od lat jest w czołówce! Każdy trener go docenia - to chyba o czyms swiadczy. Bo twoja opinia to dywagacje nieudacznika piłkarskiego a nie fachowca!!!

odpowiedz
Dali - 24.01.2019 / 20:43, *.chello.pl

@zdegustowany:
Frankowski jest lepszy od kuchego ale to dyskusyjne bo inni sa gorsi.
Dlatego to kuchy ma byc najlepszy?

Ty chyba sam siebie nie rozumiesz...

odpowiedz
zdegustowany - 24.01.2019 / 20:49, *.chello.pl

@Dali: z tzw "prędkości" wstawiłem przecinek zamiast myślnika.Powinno być " może Frankowski z Jagi ale to dyskusyjne - bo inni są gorsi". Teraz zrozumiałeś? Czy tylko chciałeś błysnąć złośliwościa?

odpowiedz
Dali - 24.01.2019 / 21:20, *.centertel.pl

@zdegustowany:

Chodzi o to ze, Kucharczyk nie jest rewelacją. Jest zwyklym sredniakiem ktorego zadna inna druzyna a tym bardziej zadna inna lepsza liga nie chce...

A skoro pytasz o Nagy to jest on o kilka klas lepszy od naszego krajowego kopacza. U Dominika widac chociazby zaangazowanie i walke.

odpowiedz
darecki - 25.01.2019 / 18:17, *.inetia.pl

@zdegustowany:

Jeśli uważasz że twój Kuchy nie skompromitował Legii w pucharach to lecz się na nogi bo na głowę już za pozno.
Legia ma walczyć o najwyższe cele - Ma mieć najlepszych piłkarzy a nie wyrobników średniaków jakim jest twój Kluchy.
Wszyscy widzieliśmy jak twój Kuchy zagrał w pucharach i co pokazał.

odpowiedz
gazza - 24.01.2019 / 18:54, *.inetia.pl

No tak - Kuchy to king bo tyle lat w Legii zarabiał kasiore...
Ręce opadają nad poziomem niektórych kibiców !
Kucharczyk to waleczny piłkarz ale niestety to średniak i nic nie wnosi do Legii.
Nie ma co ukrywać - Jest za słaby na nasz klub !
No chyba że chcecie by Legia grała w środku tabeli a nie o mistrzostwo...

odpowiedz
tak jest - 24.01.2019 / 19:40, *.play-internet.pl

@gazza:
Kiedy ostatnio Legia grała w środku tabeli?
Kiedy nie było Kuchego:)

odpowiedz
Trafne spostrzeżenie - 24.01.2019 / 20:45, *.chello.pl

@tak jest:

Kiedy ostatnio Legia odpadla z LM albo z LE?

Kiedy byl Kuchy.

odpowiedz
Kibic Legii od zawsze - 24.01.2019 / 20:57, *.t-mobile.pl

@Trafne spostrzeżenie: a kiedy Legia zremisowała Realem i wygrała ze Sportingiem?Wtedy,gdy grał Kuchy....

odpowiedz
Trafne spostrzeżenie - 24.01.2019 / 21:12, *.chello.pl

@Kibic Legii od zawsze:

Kiedy Legia przegrala w frajerskim stylu z łachem a sami pilkarze dostali po mordzie?

Kiedy byl Kuchy...

odpowiedz
PPU - 24.01.2019 / 22:17, *.chello.pl

@Trafne spostrzeżenie: I sam widzisz. Kuchy jest zawsze z Legią, na dobre i na złe. Nie to co poniektórzy, co jak kryzys to tylko lamentować.

odpowiedz
OSA(L) - 24.01.2019 / 22:33, *.13.37

@Trafne spostrzeżenie:
po czyjej bramce mecz przerwali wronieccy kuchenkorze, a potem świętowaliśmy MP 2018?

odpowiedz
Trafne spostrzeżenie - 24.01.2019 / 23:38, *.chello.pl

Można wymieniac w nieskończoność. Od początku sezonu gra piach. Dwie lewe nogi i tyle. Oby sie to zmieniło...

odpowiedz
Darecki - 25.01.2019 / 18:13, *.inetia.pl

@gazza:
Całkowicie się zgadzam. Nie można opierać zespołu na tak słabym zawodniku.
Kompromitacja w pucharach wyraznie pokazała kim gramy.

odpowiedz
Mixon - 25.01.2019 / 18:23, *.centertel.pl

@Kibic Legii od zawsze: grał Odjidja Ofoe a Fatalny udawał że gra w meczach z Realem i Sportingiem, pełnił rolę statysty i wkładu do koszulki

odpowiedz
KibicL - 24.01.2019 / 18:02, *.vectranet.pl

Pozbycie się lekką ręką Malarza i Kante nie było moim zdaniem najlepszą opcją, tak jak twierdzenie, że Kulenović jest lepszy od Carlitosa.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 24.01.2019 / 17:58, *.chello.pl

Po wydarzeniach sportowych na wiosne 2018, powiedzialem - wiecej ani jednego zlego slowa o Kuchym. Pilnuje sie tej zasady. Do osob jadacych po nim - nie macie racji! Znajdzcie sobie inny obiekt wyladowania swoich frustracji. Ktoz z nas nie marzyl grac z 'eLka' na sercu?! Niestety wiekszosc z Nas nadaje sie do podawania pilki. I to nie wszyscy. A Kuchy juz tyle lat w Legii! Michal zycze Ci kolejnych sukcesow i nie patrz na malych zawistnikow! Won frustraci z legijnego forum!

odpowiedz
Adi - 24.01.2019 / 16:04, *.opera-mini.net

Zagrało 22 zawodnikow które tworzyły dwie jedenastki.w obwodzie byl niezgoda oraz karbownik praszelik miszta.zawsze do dyspozycji jest malarz.po co transfery ?? Pamietam taki klub gdzie gralo trzech Polaków RL KB ŁP. W najlepszym okresie (dwa sezony)grali praktycznie bez lawki rezerwowych czyli 16 -17 zawodnikami.grunt to dobry sztab trenerski i dobre przygotowanie a nie drogie transfery.

odpowiedz
lob - 24.01.2019 / 15:44, *.chello.pl

@Mixon : ty wroniecki dzwonie............

odpowiedz
WWL - 24.01.2019 / 15:31, *.play-internet.pl

Do administratora.
Czy nie można na bieżąco usuwać takiej gimbazy jak Mixon?
Za.obrazanie dawalbym każdemu bana i szacunek by wrócił.

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 24.01.2019 / 16:21, *.net.pl

@WWL : Ja od dawna tak mówię jak bezkrytycznie hejtują Kuchego nie za to co sobą prezentuje, ale za to, że po prostu jest !

odpowiedz
Kibic Legii od zawsze - 24.01.2019 / 15:22, *.t-mobile.pl

@Mixon : twoja znajomość gry w piłkę jest mizerna.Sądzę, że nie bywasz na meczach a twoja opinia o Kuchym jest idiotyczna.Może byś pomyślał,dlaczego kolejny trener ustawia Kuchego w pierwszym składzie. Czyżbyś ty znał się na pilce lepiej od zawodowców? Kuchy-przy swoich brakach-i tak jest jednym z najlepszych skrzydłowych w extraklasie.

odpowiedz
Gienek - 24.01.2019 / 15:17, *.netfala.pl

Wymęczona wygrana z takimi ogórasami… Masakra! Co ten trener wyprawia to ja nie wiem faken!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 25.01.2019 / 09:14, *.play-internet.pl

@Gienek:

Wymęczyłeś komentarz z d.py... Może idź sie solidnie wys.aj pajacu?

Legia była wyraźnie lepsza a nie o wynik do końca chodzi w sparringach...

odpowiedz
Cult⚽️Mistrz - 24.01.2019 / 15:17, *.200.38

Zabrakło precyzji!to trenować !

odpowiedz
@Mixon - 24.01.2019 / 14:42, *.chello.pl

@Mixon : A ty kim jesteś? Taki pacan,jak ty, nie ma prawa obrażać żadnego piłkarza Legii!

odpowiedz
Mixon - 24.01.2019 / 15:02, *.centertel.pl

@@Mixon: Tego pseudo fatalnego niby pilkarza już dawno nie powinno być w klubie bo jest tak fatalny że swoją fatalną grą zniechęca ludzi do przychodzenia na stadion, to drewno nie zasługuje na jakikolwiek szacunek

odpowiedz
xman - 24.01.2019 / 15:28, *.play-internet.pl

@Mixon : Obiecaj i nie przychodź , bo my na stadionie śpiewamy Kuchy King ! i wyznajemy wartości takie jak cała Legia zawsze razem, a tobie z tym nie po drodze. Ciekawe jak byś wszedł na Żyletę z koszulką Kuchy dzban, ile dni by trwało żebyś otworzył oko na OIOM-ie.

odpowiedz
Arek - 24.01.2019 / 22:51, *.tpnet.pl

@Mixon : jeśli ktoś tu na szacunek nie zasługuje, to jesteś nim ty flejo. Ktoś, kto obraża piłkarzy, którym podobno kibicuje i jeszcze wypisuje, że ten piłkarz na szacunek nie zasługuje, to w zasadzie powinien mieć bana z góry. A ty jesteś zwykła pusta ciota i zero szacunku tępy dzbanie dla mongołów twojego pokroju. Jak Kucharczyk to drewno to gdzie ty cieciu? Jakie masz sukcesy? Oczywiście pytanie z dupy, bo jesteś zwykłym marnym frustratem i tylko w necie potrafisz się pruć, bo w życiu to nie masz nic do powiedzenia.

odpowiedz
Mixon - 24.01.2019 / 14:35, *.tpnet.pl

Fatalny dzban znowu na obronie testowany, on nie nadaje się na żadną pozycję i powinien być pogoniony szybko z klubu, wiedzą o tym wszyscy i nikt go nie chce ...

odpowiedz
Radek - 24.01.2019 / 15:08, *.inetia.pl

@Mixon : sam jesteś zje...ny dzban. KUCHY KING!!!

odpowiedz
Jerry - 24.01.2019 / 22:06, *.chello.pl

@Radek:
Chyba sring

odpowiedz
syjon85 - 24.01.2019 / 14:28, *.play-internet.pl

wydaje mi się, że na wiosnę Legia będzie solidną drużyną ... nie będzie miała jakiś strasznie wielkich wahań formy ... być może właśnie to okaże się kluczem do wywalczenia kolejnego mistrzostwa ....

Cała Legia Zawsze Razem .... (L)

odpowiedz
Wojtek - 24.01.2019 / 14:26, *.centertel.pl

Niezgoda znowu murawy nie powąchał. Szkoda żeby taki napastnik się marnował. Może chociaż wypożyczenie

odpowiedz
brasu - 24.01.2019 / 14:31, *.vectranet.pl

@Wojtek: Niezgoda nie jest jeszcze gotowy do gry. trenował indywidualnie na bocznym boisku.

odpowiedz
Karo(L) 1981 - 24.01.2019 / 15:37, *.play-internet.pl

Skoro jest nie przygotowany do gry i stąd jego brak w meczach kontrolnych, to po co trener go wpuścił na murawę z Zagłębiem Sosnowiec. Wtedy był przygotowany a teraz nie jest??

odpowiedz
Remik - 24.01.2019 / 14:08, *.chello.pl

Niezgoda to chybajuz sobie w Legii nie pogra. Lepiej bedzie dac go na wypożyczenie zeby formy i rytmu nie stracil i ewentuwlnie na przyszly sezon niech walczy o wejscie do druzyny.

odpowiedz
kaktus - 24.01.2019 / 14:39, *.com.pl

@Remik:
formę i rytm to on już dawno stracił przez kontuzję. Teraz chodzi o to żeby ją odzyskał...

odpowiedz