Sparing

Legia Warszawa 1-0 Vitoria Setubal

W drugim sparingu rozegranym podczas drugiego zgrupowania w Troi, Legia Warszawa wygrała z Vitórią Setúbal 1-0. Podobnie jak przedwczoraj, Ricardo Sá Pinto posłał do boju jedenastkę, którą możemy uznać na dzisiaj za podstawową. Portugalski zespół był dotychczas zdecydowanie najpoważniejszym sparingpartnerem mistrzów Polski podczas zimowych przygotowań. Bramkę dla Wojskowych po akcji Jarosława Niezgody zdobył Kasper Hamalainen.

Już w 5. minucie gry na prowadzenie mogli wyjść Portugalczycy. Akcji prawym skrzydłem nie zdołał zatrzymać Michał Kucharczyk, a jeden z rywali oddał groźny strzał, który odbił się od słupka. Niebawem odpowiedzieli gracze Ricardo Sa Pinto. Dobrze z piłką zabrał się Carlitos który dograł na piąty metr do nadbiegającego Sandro Kulenovicia. Chorwat był jednak minimalnie spóźniony i nie zdołał zamknąć akcji.

Piłkarze Vitorii atakowali przeważnie prawą stroną. Za jakiś czas po akcji właśnie tą flanką do pierwszej poważniejszej interwencji został zmuszony Radosław Cierzniak, radząc sobie bez zarzutu. W 24. minucie indywidualny rajd Cafu. Portugalczyk przebiegł kilkanaście metrów, lecz w kluczowym momencie został zatrzymany. Mistrzowie Polski zaczęli grać bardziej ofensywie, czego efektem była okazja Carlitosa. Z uderzeniem Hiszpana spokojnie poradził sobie jednak Cristiano. Niewiele przed przerwą odgryźli się rywale. Cierzniak wyłapał piłkę lecącą w sam środek jego bramki.

Na drugą połowę Legia wyszła bez zmian w składzie. W zespole rywali z kolei na placu gry pojawił się dobrze znany warszawskim kibicom Hildeberto. Pierwszy kwadrans upłynął bez ciekawych akcji. Zdecydowanie najgoręcej na boisku było wtedy, kiedy wybucha mała awantura po faulu na Kulenoviciu, w jej zażegnaniu pomagali trenerzy Legii i Vitorii. W 64. minucie doszło w Legii do pięciu zmian w składzie. Na boisku pojawili się Hamalainen, Vesović, Antolić, Stolarski oraz Rocha. Niebawem wprowadzony przed momentem Stolarski huknął po wrzutce z rzutu wolnego. Zdecydowanie zawiodła go w tej sytuacji precyzja. Kwadrans przed końcem Cierzniak popisał się skuteczną obroną po groźnym strzale przeciwników.

Na ostatnie minuty na placu gry pojawili się Miroslav Radović, Jarosław Niezgoda i szybko przyniosło to efekt. Lewą stroną zaatakował Niezgoda, minął dwóch rywali i ściągnął na siebie bramkarza, a następnie wycofał do Kaspera Hamalainena, który wpakował piłkę do pustej bramki. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem doszło do poważnej szarpaniny w środkowej części boiska po faulu na Radoviciu. Po dwóch minutach sytuacja się uspokoiła.

Kolejny sparing legioniści zagrają we wtorek.

Legia Warszawa 1-0 (0-0) Vitória Setúbal
1-0 - 82' Kasper Hamalainen

Legia: 33. Radosław Cierzniak (80' 30. Radosław Majecki) - 18. Michał Kucharczyk (64' 41. Paweł Stolarski), 44. William Rémy (80' 4. Mateusz Wieteska), 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Adam Hloušek (64' 16. Luís Rocha) - 23. Salvador Agra (64' 20. Marko Vešović), 26. Cafú (80' 34. Iñaki Astiz), 24. André Martins (64' 7. Domagoj Antolić), 21. Dominik Nagy (80' 32. Miroslav Radović) - 27. Carlitos (80' 11. Jarosław Niezgoda), 99. Sandro Kulenović (64' 22. Kasper Hämäläinen)

Vitoria: (skład wyjściowy) 1. Cristiano - 5. Mano, 6. Dankler, 13. Vasco Fernandes, 16. Andre Sousa - 8. Nuno Valente, 87. Zequinham 15. Ruben Micael - 99. Jhonder Cadiz, 23. Frederic Mendy.