fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing

Legia Warszawa 2-0 Cova da Piedade

Woytek, źródło: Legionisci.com

We wtorek Legia Warszawa rozegrała trzecie spotkanie sparingowe podczas drugiego zgrupowania w portugalskiej Troi. Tym razem mecz był zamknięty dla przedstawicieli mediów. Legioniści wygrali z drugoligowym zespołem Cova da Piedade 2-0. Do przerwy bramki nie padły. Gole dla stołecznego zespołu zdobyli Cafu oraz Dominik Nagy.

Zgodnie z zapowiedziami po sparingu z Vitorią Setubal, Ricardo Sa Pinto posłał na plac gry tych, którzy do tej pory grali mniej. W pierwszej połowie mecz nie porywał, a rywale nie zagrażali zbytnio bramce strzeżonej przez Radosława Majeckiego. Młody golkiper wyłapał kilka dośrodkowań i raz przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale zza pola karnego. Na bramkę drugoligowca kilka razy uderzali Jarosław Niezgoda i Miroslav Radović, ale nie potrafili zdobyć gola.

Po 45 minutach z boiska zeszli Niezgoda i Paweł Stolarski. Ich miejsce zajęli Salvador Agra i Carlitos. Marko Vesović został przesunięty ze skrzydła cofnął się do obrony, a jego pozycję zajął Agra. Po dwudziestu minutach na placu pojawiło się sześciu zawodników, którzy mają największe szanse na grę w podstawowym składzie i to szybko przyniosło efekt. Najpierw z główki gola zdobył Cafu, a kilka minut później podanie Carlitosa wykorzystał Dominik Nagy. W końcówce meczu legioniści bardzo przeważali i wykonywali dużo rzutów rożnych i rzutów wolnych, ale więcej bramek już nie padło. Całe spotkanie rozegrała jedynie dwójka stoperów Artur Jędrzejczyk i Mateusz Wieteska.

Ricardo Sa Pinto nadal mógł jeszcze skorzystać z Williama Remy'ego i Sebastiana Szymańskiego. Obaj przed południem trenowali indywidualnie na boisku.

Przed powrotem do Polski, który zaplanowany jest na piątek, Legia rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny.

Sparing: Legia Warszawa 2-0 (0-0) Cova da Piedade
1-0 - 69' Cafu
2-0 - 77' Dominik Nagy

Legia: 30. Radosław Majecki (66' 33. Radosław Cierzniak) - 41. Paweł Stolarski (46' 23. Salvador Agra), 55. Artur Jędrzejczyk, 4. Mateusz Wieteska, 16. Luis Rocha (64' 14. Adam Hlousek) - 20. Marko Vesović (64' 18. Michał Kucharczyk), 34. Inaki Astiz (64' 26. Cafu), 7. Domagoj Antolić (64' 8. Andre Martins), 22. Kasper Hamalainen (64' 99. Sandro Kulenović), 32. Miroslav Radović (64' 21. Dominik Nagy) - 11. Jarosław Niezgoda (46' 27. Carlitos)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
Doubt - 31.01.2019 / 07:30, *.chello.pl

Dokładnie tak jak napisał kumaty, super że w Portugalii z portugalskimi ekipami sparingi whistorie tak profesjonalnie przygotowanym ośrodku. Poza tym, gdzie portugalski trener lepiej mógłby się zorganizować i czuć w Turcji?, na Florydzie?
Nie ma co się czepiać, marudzić wtrącać!! Oby efekty były, a myślę, że właśnie dzięki takiej liczbie rozegranych sparingów (w tym przypadku ważniejsza ilość niż jakość drużyn przeciwnych) będziemy mieli wyklarowany skład bw formie już na pierwsze mecze

odpowiedz
adz - 31.01.2019 / 05:42, *.chello.pl

Rado musi być w formie (jak na wiek) - bardzo mnie to cieszy

odpowiedz
baczek - 30.01.2019 / 20:46, *.tpnet.pl

orły trenowały na stadionie AKADEMII SZTABU GENERALNEGO, TERAZ GRA TAM NASZ UKOCHANY KLUB UKS ASZWOJ B-KLASA

odpowiedz
BIALY484 - 30.01.2019 / 17:53, *.214.145

LEGIA DLA POLAKOW......

odpowiedz
Hugon - 30.01.2019 / 16:41, *.vectranet.pl

Jak widzę Kucharczyka w składzie to aż PODSKAKUJĘ Z RADOSCI.

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 31.01.2019 / 07:20, *.net.pl

@Hugon: I bardzo dobrze ! Podskocz wyżej i z..eb . w sufit to może w tym twoim pustym łbie coś się wreszcie poukłada !

odpowiedz
(L) - 30.01.2019 / 12:50, *.245.125

Czy w ogóle zagramy z jakimś zespołem innym niż Portugalski? Patrząc na to z boku to trener chyba aż nadto dostał wolną rękę w tym co robi. Wszystko w Legii ma chyba być po "PORTUGALSKU" ? Jedno jest pewne dostał duży kredyt zaufania. Jeśli jego plan nie wypali powinien polecieć na zbity pysk.

odpowiedz
eLka - 30.01.2019 / 13:00, *.tpnet.pl

@(L): Po co? Jak sparingpartnerzy są dobierani prawidłowo

odpowiedz
... - 30.01.2019 / 13:44, *.245.125

@eLka: nie będę oceniał przed, początek sezonu to zweryfikuje.

odpowiedz
Wpizdu.,, - 31.01.2019 / 01:18, *.02.net

@eLka:eLek

odpowiedz
Marki - 30.01.2019 / 12:35, *.chello.pl

Nie che wcale narzekać ale co to ku... ma być? Czy wszystko już w zespole jest podporządkowane pod Pinto??????????? Obozy - Portugalia - Transfery - Portugalia
Sparingi ( pomijam że z ogórkowymi zespołami ) to tylko zespoły z Portugalii !! O co tu chodzi ????
Odbije się nam to czkawką !! ZOBACZYCIE !

odpowiedz
Friki - 30.01.2019 / 15:10, *.play-internet.pl

@Marki: a z kim mają grać szefie? Są w Portugalii na zgrupowaniu... I tak się składa, że nie ma raczej innych tak jak w Turcji. Ludzie w ogóle nie znający się na piłce powinni mieć zakaz komentowania. Pinto jest trenerem i on wie najlepiej jak to ma wyglądać. Powinien dostać wsparcie, a nie głupie pieprzenie, że obóz w Portugalii, że transfery z Portugalii. Jakby pojechali do Turcji zamiast tutaj, to by było gadanie, że pada i pograć nie mogą.

odpowiedz
Kumaty (L) - 31.01.2019 / 05:19, *.optonline.net

@Marki: a kim ty jesteś że tu jedziesz od kur..
A pod kogo wszystko ma być podporządkowane jak nie pod Pinto, on jest szefem.
Obozy Portugalia, bardzo dobrze, przynajmniej spokojnie i nie tłoczno jak u Turków, gdzie połowa sparingów odwołana bo cały czad pogoda do dupy.
Transfery portugalskie, dobry kierunek, lepszy niz Cypr lub tym podobne.
Sparingi, bardzo dobry pomysł, gdybys pooglądał przynajmniej jeden, to zobaczyłbyś jaka poukładana piłkę graja portugalskie zespoły.
Tobie to się czkawka odbije, siejesz tylko zamęt.
Nawet na forach innych klubów kibice chwalą wybór Legii, co chodzi o obóz w Portugali, sparingi i transfery.
A Ty tu jakieś z dupy teorie ......

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 31.01.2019 / 07:16, *.net.pl

@Kumaty (L), Friki : Dobrze napisane, Pozdrawiam

odpowiedz
LWL - 30.01.2019 / 09:35, *.tpnet.pl

Jaka ta "L" bedzie czy pol portugalska i pol mieszana to nie ma znaczenia
wazne jest aby byli dobrze przygotowani i zdrowi do startu 10,02, g.18 ! "L"!!!

odpowiedz
Dundee - 30.01.2019 / 08:53, *.plus.pl

klei ma rację, czas wracać do domu i potrzebować w aurze jaką w rzeczywistości będziemy mieli podczas pierwszych kolejek, poza tym szkoda zimy, wracajcie!

odpowiedz
Dormibar - 30.01.2019 / 08:38, *.tpnet.pl

Ale będzie szok po pierwszych meczach w ekstraklapie. Ciekawi mnie jakie będą wymówki .

odpowiedz
eLka - 30.01.2019 / 08:55, *.tpnet.pl

@Dormibar: A co mnie obchodzi jak swoją porażkę będzie tłumaczył trener Płocka hihi

odpowiedz
Robson - 30.01.2019 / 05:19, *.play-internet.pl

Miały być sparingi z drużynami z najwyższej klasy rozgrywkowej z Portugalii - a gramy z ogórkami. Kolejne nie spójności w zarządzaniu. Jeśli się coś zapowiada to wypadałoby się tego trzymać. A tak się pokazuje bezradność i bylejakosc Panie Prezesie

odpowiedz
PPU - 30.01.2019 / 07:35, *.centertel.pl

@Robson: Chyba zapomniałeś jakie były przygotowania rok temu. RSP może nie jest idealny ale pcha drużynę w dobrym kierunku. Nie podoba mi się tylko ilość Portugalczyków ale jeżeli ma to przynieść MP i Puchary to będzie mi to obojętne.

odpowiedz
eLmatador - 30.01.2019 / 07:38, *.chello.pl

@Robson: Leśny, wstawaj, zesrales sie

odpowiedz
zduneq - 29.01.2019 / 23:08, *.play-internet.pl

Cieszy duża intensywność treningow i duża ilość sparingów z mądrymi roszadami tak aby wszyscy pograli ale bez zbytniego przeciążania żeby wrócić w komplecie na ligę a nie ze szpitalem.

odpowiedz
Zlb - 29.01.2019 / 22:48, *.t-mobile.pl

Zobaczymy co z tego wyjdzie!!!Aby do przodu!!

odpowiedz
Cult⚽️Legia⚽️News - 29.01.2019 / 22:23, *.200.74

A gdzie Legendarne Orły Górskiego trenowały?!a potem były Sukcesy!ktoś wie?

odpowiedz
eLka - 30.01.2019 / 08:56, *.tpnet.pl

@Cult⚽️Legia⚽️News: W pizdzie .....

odpowiedz
taaaa - 30.01.2019 / 08:59, *.tpnet.pl

@Cult⚽️Legia⚽️News: No i jak długo te sukcesy trwały? Europa poszła do przodu a my dalej wspominamy sukcesy orłów z lat 70 hihi

odpowiedz
Opatów - 29.01.2019 / 19:57, *.opera-mini.net

Nie moge sie doczekac powrotu na zmrozone kartoflisko przy L3 i pierwsze5 meczów podczas ktorych beda wychodizly trudy obozu

odpowiedz
janusz - 29.01.2019 / 20:17, *.chello.pl

@Opatów: kartoflisko to masz w poznaniu, paziu

odpowiedz
mc - 29.01.2019 / 23:40, *.chello.pl

@Opatów: Zazdrość zżera :) Jak tam wasze przygotowania na basenie?

odpowiedz
eLka - 30.01.2019 / 09:00, *.tpnet.pl

@mc: na basenie i do tego w ogródku nawałki pomiedzy drzewami ;)

odpowiedz
Wojtek (L) - 29.01.2019 / 19:45, *.ap-media.pl

Jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o nadchodzącą rundę. Mimo wielu kontrowersyjnych decyzji widać, że Sa Pinto to właściwa osoba na trenera Legii. Piłkarze dobrze przepracowali okres przygotowawczy, i wierze, że będą grali jeszcze lepiej niż w rundzie jesiennej ( mam na myśli okres już po Klaufie)

odpowiedz
Boro - 29.01.2019 / 19:42, *.play-internet.pl

Rozumiem, ze sparingpartnerów próbowano dopasować do poziomu naszej ligi... a pozniej zaskoczenia z drużynami z Luksemburga i Mołdawii

odpowiedz
Sa Pinto - 29.01.2019 / 20:31, *.chello.pl

@Boro: A z kim mieli grać w tej Portugalii skoro gra cała Europa w lidze? Porto czy Benfica miały przyjechać do Troi ?umyj nogi i idź juz spać

odpowiedz
Wo(L)a - 30.01.2019 / 12:42, *.chello.pl

@Sa Pinto: z kim? z kimkolwiek z europy? Ty myślisz że skoro obóz jest w Portugalii to trzeba grać z Portugalczykami ? Ty tak serio? Zobacz ile dzisiaj jest meczów sparingowych mimo że ligi już startują..
https://www.oddsportal.com/soccer/world/club-friendly/
Sparingpartnerów do wyboru do koloru ale trzeba chcieć grać z kimś innym ale widać że wszystko podporządkowane jest pod Pinto.

odpowiedz
Mioduski - 31.01.2019 / 08:21, *.188.226

@Boro:

Proszę wybaczyć, że nie udało się załatwić właściwego przeciwnika... Milan uznał, że ważniejszy dla niego jest jakiś mecz w Pucharze Włoch, Real odpisał, że bez Ronaldo to się wstydzą pokazać...

odpowiedz
Sawo - 29.01.2019 / 18:56, *.cyfrowypolsat.pl

Kolejne ogórki posiekane. Dawać juz tą ligę!

odpowiedz
Jerry - 30.01.2019 / 12:10, *.netfala.pl

@Sawo: "Tę ligę". Grypę miałeś jak tego uczono w szkole.

odpowiedz
Jasio do kleo - 29.01.2019 / 18:55, *.55.75

Trzeba być dobrej myśli. Może jeszcze nakotłuje białego.

odpowiedz
k(L)eo - 29.01.2019 / 18:46, *.t-mobile.pl

Wracać czas do Wawy z tej jakże sympatycznej Portugalii chłopaki!
Tutaj przynajmniej mamy śnieg ! Jak się nie pospieszycie to może stopnieć, a nie wiadomo czy tej zimy dopada, oby.

odpowiedz