Sparing

Legia Warszawa 2-0 Cova da Piedade

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorek Legia Warszawa rozegrała trzecie spotkanie sparingowe podczas drugiego zgrupowania w portugalskiej Troi. Tym razem mecz był zamknięty dla przedstawicieli mediów. Legioniści wygrali z drugoligowym zespołem Cova da Piedade 2-0. Do przerwy bramki nie padły. Gole dla stołecznego zespołu zdobyli Cafu oraz Dominik Nagy.

Zgodnie z zapowiedziami po sparingu z Vitorią Setubal, Ricardo Sa Pinto posłał na plac gry tych, którzy do tej pory grali mniej. W pierwszej połowie mecz nie porywał, a rywale nie zagrażali zbytnio bramce strzeżonej przez Radosława Majeckiego. Młody golkiper wyłapał kilka dośrodkowań i raz przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale zza pola karnego. Na bramkę drugoligowca kilka razy uderzali Jarosław Niezgoda i Miroslav Radović, ale nie potrafili zdobyć gola.

Po 45 minutach z boiska zeszli Niezgoda i Paweł Stolarski. Ich miejsce zajęli Salvador Agra i Carlitos. Marko Vesović został przesunięty ze skrzydła cofnął się do obrony, a jego pozycję zajął Agra. Po dwudziestu minutach na placu pojawiło się sześciu zawodników, którzy mają największe szanse na grę w podstawowym składzie i to szybko przyniosło efekt. Najpierw z główki gola zdobył Cafu, a kilka minut później podanie Carlitosa wykorzystał Dominik Nagy. W końcówce meczu legioniści bardzo przeważali i wykonywali dużo rzutów rożnych i rzutów wolnych, ale więcej bramek już nie padło. Całe spotkanie rozegrała jedynie dwójka stoperów Artur Jędrzejczyk i Mateusz Wieteska.

Ricardo Sa Pinto nadal mógł jeszcze skorzystać z Williama Remy'ego i Sebastiana Szymańskiego. Obaj przed południem trenowali indywidualnie na boisku.

Przed powrotem do Polski, który zaplanowany jest na piątek, Legia rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny.

Sparing: Legia Warszawa 2-0 (0-0) Cova da Piedade
1-0 - 69' Cafu
2-0 - 77' Dominik Nagy

Legia: 30. Radosław Majecki (66' 33. Radosław Cierzniak) - 41. Paweł Stolarski (46' 23. Salvador Agra), 55. Artur Jędrzejczyk, 4. Mateusz Wieteska, 16. Luis Rocha (64' 14. Adam Hlousek) - 20. Marko Vesović (64' 18. Michał Kucharczyk), 34. Inaki Astiz (64' 26. Cafu), 7. Domagoj Antolić (64' 8. Andre Martins), 22. Kasper Hamalainen (64' 99. Sandro Kulenović), 32. Miroslav Radović (64' 21. Dominik Nagy) - 11. Jarosław Niezgoda (46' 27. Carlitos)