Aleksandra Mierzejewska - fot. Eurosport Polska
REKLAMA

Mierzejewska w sobotę startuje na Mistrzostwach Europy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnią sobotę w Batumi rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystartuje sztangistka Legii, Aleksandra Mierzejewska, która przed rokiem w Bukareszcie wywalczyła złoty medal ME w kat. +90kilogramów. Tym razem Mierzejewska startować będzie w kat. +87 kilogramów, a rywalizację rozpocznie w sobotę, 13 kwietnia około godziny 13:00. Transmisję na żywo z zawodów w Gruzji przeprowadzi Eurosport 1, retransmisję w nocy także TVP Sport.

Przed rokiem na Mistrzostwach Europy w Rumunii, legionistka uzyskała 237 kilogramów w dwuboju, co było jej rekordem życiowym - 103 kg w rwaniu oraz 134 kg w podrzucie. W tym roku o medal na ME będzie zdecydowanie trudniej, bowiem w Rumunii zabrakło czołowych sztangistek, które tym razem nie odpuszczą zawodów w Gruzji.

Klubowym trenerem Mierzejewskiej jest Zdzisław Faraś.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.