Aleksandra Mierzejewska - fot. Eurosport Polska
REKLAMA

Mierzejewska siódma na ME w Batumi

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Aleksandra Mierzejewska z Legii zajęła siódme miejsce na Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów w kat. wagowej +87kg, które odbyły się w Batumi. Legionistka uzyskała 101 kilogramów w rwaniu (spalone dwie próby na 100kg), co było szóstym wynikiem. W podrzucie Mierzejewska rozpoczęła od udanego podejścia do 125 kilogramów, następnie miała miejsce nieudana próba na 130kg, a w trzeciej legionistka nie uniosła 131kg - upadając po tym, jak sztanga zbyt długo uciskała jej tętnicę szyjną. W podrzucie legionistka zajęła siódme miejsce.
Mierzejewska w dwuboju uzyskała 226 kilogramów (101+125), co dało jej siódme miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Europy w dwuboju.

Przypomnijmy, że przed rokiem Mierzejewska została Mistrzynią Europy w kat. +90kg w Bukareszcie, uzyskują w dwuboju 237 kilogramów (103+134). Wówczas w zawodach nie startowało kilka czołowych sztangistek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.