Konferencja trenera | Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Legia to nie Barcelona

Mishka, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Nie możemy narzekać, że mamy przewagę w tabeli nad rywalami, bo jak sobie przypomnę 75. minutę w Zabrzu i myśl, że mamy 6 punktów straty, a teraz mamy przewagę, to świadczy jedynie o tym, że teraz musimy być jeszcze bardziej czujni niż kiedykolwiek, bo sytuacja zmienia się bardzo szybko. Musimy z jeszcze większą determinacją podejść do kolejnego meczu i dążyć do celu.
Marzy mi się, że drużyna, którą prowadzę, na świadomość, że gra się do końca i zawsze - niezależnie od okoliczności - trzeba dążyć do strzelenia bramki i wygrania meczu. To coś fundamentalnego jeśli chodzi o to, jak ja widzę piłkę nożną. Mogliśmy dziś zremisować 0-0, mimo że rozegraliśmy najlepszy mecz, ale wiele zależy od przeciwnika. Dzisiaj Cracovia postawiła takie warunki, że musieliśmy się sporo napracować, żeby wypracować sobie sytuacje, ale stworzyliśmy ich więcej niż przeciwnik. Była poprzeczka, słusznie nieuznana bramka. Szczęśliwie dla bramkarza Cracovii, bo nawet Buffon sprzed 10 lat by nie dał rady tego obronić. Cracovia pokazała dziś dużo jakości, nie grała gorzej niż w ostatnim spotkaniu z nami. Kilka dni temu w meczu z Lechią z wyniku 0-1 zrobili 4-1, grali pewnie i dobrze. To nie przypadek, że od 8. kolejki są tak wysoko w tabeli. To my poprawiliśmy się, to zasługa chłopaków, którzy przed tym meczem dostali szczegółową analizę poprzedniego spotkania z Cracovią. Mówiliśmy o tym, co zrobiliśmy źle, co trzeba poprawić. Z Cracovią graliśmy przecież niedawno i drużyna aż tak się nie zmieniła. Skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na tym, co było 2 miesiące temu. Cracovia zagrała dziś podobnie, a my ich skutecznie blokowaliśmy. Pewne rzeczy może nie są zauważalne, ale wysoko oceniam dzisiejszy występ. Wygraliśmy trochę szczęśliwie, tuż przed ostatnim gwizdkiem, ale to nie zmienia obrazu gry i faktu, że zanotowaliśmy dobry występ.

Martins i Jędrzejczyk pauzują za kartki i nie będą mogli zagrać z Lechem. Co do kartki Jędzy, to raczej była męska walka. Chcę widzieć na boisku męską walkę, a jeśli ktoś nie jest złośliwy, nie używa łokci, to jest to dopuszczalne. Wieteska ma kontuzję - trochę mi to wszystko utrudnia, ale są zawodnicy czekający na swoją szansę, m.in. doświadczony Inaki Astiz, do którego mam duże zaufanie.

Po jednym-dwóch zwycięstwa Legii mówi się o nie wiadomo jakim potencjale, że nie da się nas zatrzymać. To bardzo niebezpieczne. Zbytnia wiara w to powoduje powrót do porażek, jak z Wisłą w Krakowie. Każdy może nas ograć, Legia to nie Manchester City ani Barcelona. To dobra drużyna i jak piłkarze dadzą z siebie 100%, to będziemy wygrywać, ale nawet mimo tego, czas nie udaje się osiągnąć zwycięstwa. To moja rola, żeby uświadamiać ludzi w szatni, jaka jest rzeczywistość, bo z boku może to być bardziej wirtualne niż rzeczywiste. Dobrze wyglądamy fizycznie, jesteśmy w stanie trzymać tempo gry przez 90 minut, także dzięki zmianom, ale najważniejsza jest koncentracja i motywacja, bo te dwie rzeczy razem stanowią podstawę do tego, żeby myśleć o zwycięstwie.

Życzę wszystkim wesołych świąt, wszystkiego dobrego.

Wybierz legionistę sezonu 2018/19

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Chodzo słuchi - 23.04.2019 / 18:29, *.t-mobile.pl

A w LM Sven Goran-Eriksson

odpowiedz
mark - 22.04.2019 / 19:48, *.tpnet.pl

a ja , gratuluję, śledzę cały czas co się dzieje i mam nadzieję ,że Pan trenerze zostanie częścią następnej wizji , prezesa...tym ważnym k jej punktem

odpowiedz
LWL - 22.04.2019 / 10:57, *.tpnet.pl

Do Trenera: P,Kulenovic jest malo zwrotnym napastnikiem a zarazem oslabieniem ! "L" !!!

odpowiedz
Legion63. - 22.04.2019 / 10:38, *.centertel.pl

Masz rację Vuko Legia to nie Barcelona to zdecydowanie coś więcej-to całe moje życie!

odpowiedz
LWL - 22.04.2019 / 09:15, *.tpnet.pl

Lech 0-2 LEGIA ! "L" !!!

odpowiedz
LWGZ - 21.04.2019 / 19:22, *.tpnet.pl

Do Trenera: Jak sie marzy druzyna ktora grajac do konca dazaca do osiagnienia celu w postaci strzelenia gola /goli to trzeba wystawiac pilkarzy ktorzy na dana chwile sa w najlepszej dyspozycji a nie takich ktorzy nic nie wnosza do gry "L" !

odpowiedz
LGZ - 21.04.2019 / 19:14, *.tpnet.pl

P.Szymanski jak gral lepiej to troche lepiej wychodzily strzaly z akcji ! Do Trenera: Dlaczego teraz gra slabo a wychodzi w podstawowym skladzie co pokazal wczorajszy mecz ?

odpowiedz
LWGZ - 21.04.2019 / 19:07, *.tpnet.pl

@ Kraken: Tak chcesz P,Gmocha ?

odpowiedz
LGZ - 21.04.2019 / 19:05, *.tpnet.pl

P.Szymanski nic nie wnosi do gry "L" co bylo widac w poprzednich jak i wczorajszym meczu a rzuty wolne tez powinien wykonywac ktos inny !

odpowiedz
Kraken - 21.04.2019 / 18:18, *.t-mobile.pl

Tyko Gmoch.

odpowiedz
Cichy - 21.04.2019 / 15:28, *.com.pl

Vuco dobrze mówi. Dać jemu szansę przygotować drużynę do nowego sezonu i walki o Ligę Mistrzów

odpowiedz
Rado - 21.04.2019 / 13:48, *.centertel.pl

Oby tylko zmiennicy zagrali tak jak się od nich oczekije.

odpowiedz
KAMIL - 21.04.2019 / 11:54, *.com.pl

Niech VUKO z SAGANEM dostaną szansę , na co kontraktować kolejnego parodystę ! w koncu normalne konferencje a nie ze trudny przeciwnik itp

odpowiedz
Arek - 21.04.2019 / 15:01, *.tpnet.pl

@KAMIL: w sumie czemu nie? Jakoś szczerze wątpię, że Mioduski jest w stanie znaleźć kogoś wartościowego. Vuko może kimś takim być. Mioduski to powinien pogadać z tym Guilherme od Sa Pinto i brać go na trenera od przygotowania fizycznego. Całą resztę myślę, że Vuko da radę pociągnąć. I to wcale nie jest taka sama sytuacja jak z Klafuriciem. Jest podobna, ale jednak trochę inna.

odpowiedz
sprite - 21.04.2019 / 17:58, *.play-internet.pl

@Arek: Prezes Mioduski będzie się bał powtórki z Klafuriciem, więc prawdopodobnie Vuko nie będzie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Ale słusznie, też uważam ,że powinien dostać szansę. Widać, że nie ma kolesiostwa, ma Vuko charakter i on weźmie się za nich podczas przygotowań

odpowiedz
Kuba - 21.04.2019 / 11:16, *.t-mobile.pl

Legia to nie Barca, Legia to Real - Królewscy!

odpowiedz
RyanfromL - 21.04.2019 / 12:26, *.legionowodom.pl

@Kuba: Amen!

odpowiedz
eduardo - 21.04.2019 / 13:16, *.tpnet.pl

@RyanfromL: byle tylko nie skonczyc jak Real w tym sezonie ;)

odpowiedz
dejne3 - 23.04.2019 / 07:12, *.plus.pl

@Kuba: Legia to Legia i tak pozostanie a w realu to rób zakupy

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.04.2019 / 10:10, *.inetia.pl

W tym momencie zauważyłem, że stwierdzenie "Legia to nie Barcelona" ma drugie dno, bo mniej więcej w tym samym momencie, w którym Legii nie uznano gola po spalonym Dumie Katalonii uznano trafienie w identycznej sytuacji. VAR nie reagował.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 21.04.2019 / 10:05, *.centertel.pl

Wymeczone te twoje mecze
Vuko nie nadajesz się na trenera i tyle
Dawać Berga

odpowiedz
dino - 21.04.2019 / 10:09, *.vtelecom.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ:
Dobre ale Prima Aprilis był 3 tygodnie temu

odpowiedz
dens - 21.04.2019 / 10:11, *.t-mobile.pl

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: widać że nie masz pojęcia o tym co piszesz.

odpowiedz
lw73 - 21.04.2019 / 09:44, *.centertel.pl

Bramka powinna być uznana. I to nie ważne kto z kim, ale piłka leciała z takiej odległości że każdy bramkarz by ją zobaczył tylko nie każdy ma umiejętności by to wyłapać.

odpowiedz
Andrzejson - 21.04.2019 / 09:08, *.tpnet.pl

Słusznie nie uznanej bramki? W la liga Alba strzela dla Barcelony niemal że identyczną bramkę i sędzia po analizie var uznaje gola. U nas po varze sędzia gola nie uznaje,no to jak to jest?Ok Legia to nie Barcelona ale przepisy powinny być jednakowe dla wszystkich. Ja osobiście uważam że w obydwu przypadkach gol był zdobyty prawidłowo.

odpowiedz
Julian - 21.04.2019 / 13:35, *.vectranet.pl

@Andrzejson: według przepisów przeszkadzał bramkarzowi (zasłaniał i absorbował go) więc słusznie bramka nie uznana, a że w la liga zostało uznane to inna sprawa. Tam sędziowanie jest na fatalnym poziomie więc nie porównujmy się do nich.

odpowiedz
Dariusz - 22.04.2019 / 20:34, *.236.12

@Julian: Moim zadaniem o absorbowaniu uwagi bramkarza nie było mowy. Stał ok. 5 metrów od bramkarza i w momencie strzału nie brał udziału w grze, nie wykonał żadnego ruchu, który mógłby zmylić bramkarza.

odpowiedz
gorylek - 21.04.2019 / 08:53, *.vectranet.pl

Dawno nie czytałem takich mądrych słów wypowiedzianych przez trenera Legii.Jest dokładnie tak jak powiedział Vuko.Prawda jest taka,że personalnie Legia nie ma znacznie silniejszego składu np od Cracovii,a więc w takim meczu jak wczoraj decydują detale czyli trochę większa jakość 3-4 zawodników ale przede wszystkim najważniejsza jest walka na całego- i zaangażowanie bo przeciwnicy zawsze się tutaj spinają i grają najlepsze mecze w sezonie .Wczoraj też była prawdziwa wojna

odpowiedz
Pacho - 21.04.2019 / 08:40, *.55.95

Martins 5
Szymański 3
Reszta 4
Rezerwowi 3
Vesovic blisko 5 ale czegoś zabrakło
Carlitos blisko 3 ale karnego wykorzystał

odpowiedz
piotrek9mln - 21.04.2019 / 08:31, *.unitymediagroup.de

Mecz piękny zakończony szczęśliwie! Co prawda gdyby bramka nie padła to także byłby lider, ale lepiej smakuje 3 punkty w meczu w którym straciło się Martinsa i Jędze. Ale zmiennicy dadzą radę w Poznaniu! Jest Inaki przecież i Cafu ;-) jazda z pyrami!!!! Rewanż za ostatni mecz!

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.04.2019 / 08:12, *.inetia.pl

Cierzniak 5
Vesović 5
Remy 5
Jędrzejczyk 4
Luis Rocha 5
Medeiros 5
Antolić 4
Andre Martins 4
Hamalainen 4
Szymański 2
Carlitos 5
Nagy 3
Kulenović 3
Cafu 3

odpowiedz
:-) - 21.04.2019 / 08:57, *.plus.pl

@Mateusz z Gór: kolego co do Rochy w drugiej połowie mam 2 lub 3 tak glupie straty że prawie Remy czerwień dostal 5 to za dużo

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.04.2019 / 10:02, *.inetia.pl

@:-):

Dałem mu na wyrost, bo w końcu wygląda jak profesjonalny piłkarz. Podobnie jak Remy'emu, który dał karnego. Swoją drogą, w skali football managera, w rubryce "podania" Remy powinien mieć również wartość około 5, pod tym względem jest najgorszy w lidze, kilka razy wsadził kolegów na minę, jak zwykle, piłka plątała mu się pod nogami, kiedy próbował myśleć z piłką przy nodze wyglądało to jakby QB w NFL się zdrzemnął. Ten człowiek to tykająca bomba i nie lubię go, ale dał karnego na 3 punkty, a Legia zagrała na zero z tyłu.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.04.2019 / 08:09, *.inetia.pl

Legia to nie Barcelona i Manchester City. To dobra drużyna. :D

Vuković zachował się trochę nieprofesjonalnie po meczu, bo zamiast wymachiwać łapami w stronę trenera Cracovii podał mu rękę i coś tam do niego gadał, ale poza tym mecz całkiem spoko. Oby już wszystkie takie były.

odpowiedz
Lobo - 21.04.2019 / 07:11, *.chello.pl

Najleprzy doping od wielu spotkan ,bez dymu palityki ,kartonady,oprawy juz sie przejadly i trzeba wrocic do normalnosci

odpowiedz
gutek - 21.04.2019 / 06:27, *.chello.pl

święte słowa ale Cracovia to przeciętny polski zespół i nie można się nakręcać że w LM pójdzie gladko

odpowiedz
adi - 21.04.2019 / 06:16, *.chello.pl

Vuko ma potencjal, na bycie 1 trenerem na dluej
ALE
zeby mu sie udalo potrzebuje dobrego trenera do przygotowania fizycznego - jak np. Gomes, ktory przygotowal grajkow do rndy (wysokie obciazenia, malo urazow - na pewno zaprocentuje w koncowce). Bez tego skonczy sie jak ostatnio - slabe wyniki, zmiana trenera, mini okres przygotowawczy i kombinowanie. Z calym szacunkiem dla naszych obecnych trenerów fizycznych, ale trzeba od początku przygotowywać się na 110%, bez dobrej formy od początku puchary znowu nam uciekną :/

odpowiedz
Pacho - 21.04.2019 / 08:42, *.55.95

@adi: 1000‰ racji.

odpowiedz
Kipkorir - 21.04.2019 / 10:28, *.chello.pl

@adi:
Dokładnie tak! Można narzekać na Sa Pinto, ale jego sztab przygotowanie fizyczne zrobił jak należy, co teraz procentuje. Tego należy się trzymać. Nie chciałbym aby Vuko jako "pełnoprawny" pierwszy trener poszedł drogą Urbana czy Magiery, gdzie głównym zajęciem na zgrupowaniach jest siatkonoga czy obijanie poprzeczki z uśmiechami i poklepywaniami po plecach.

odpowiedz
Micro - 21.04.2019 / 12:28, *.2.24

@adi: Vuko był w klubie cały czas za tych trenerów, zna zawodników, wie co robili i wie jakie były tego skutki. To jest ogromną przewagą nad każdy trenerem z zewnątrz.

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 21.04.2019 / 02:18, *.netfala.pl

swój człowiek na swoim miejscu! Vuko
Alleluja!

odpowiedz
Ramirez--podlasie - 21.04.2019 / 01:27, *.plus.pl

Oi gdzie są te wariaty co krzyczeli ze Vuko dawno powinien odejść w siną dal... ??

odpowiedz
Wariat - 21.04.2019 / 07:59, *.chello.pl

@Ramirez--podlasie: vuko Pinokio musi odejść !

odpowiedz
News⚽️Legia - 21.04.2019 / 01:04, *.215.12

Vuko jest gotowy I chce Legii walecznej ! 90min!

odpowiedz
hajdukL - 21.04.2019 / 00:51, *.com.pl

Alleluja!

odpowiedz
Rafał - 21.04.2019 / 00:41, *.chello.pl

Vuko swój gość!
Szacun dla niego!

odpowiedz
L opo - 21.04.2019 / 00:28, *.centertel.pl

Wreszcie konkretne podsumowanie - rzeczowo i na temat. A taka grę i zaangażowanie chce się oglądać!!! Warto było dać odpocząć poprzedniemu trenerowi....

odpowiedz
zaba285 - 21.04.2019 / 12:02, *.lukman.pl

@L opo: gra wcale nie była super. było dużo podań w środku pola na skrzydło i z powrotem, a bardzo mało prób wejścia w pole karne i strzałów. mecz wymęczony, chociaż zasłużone zwycięstwo

odpowiedz
Dark - 21.04.2019 / 00:26, *.play-internet.pl

Może i dobrze, że teraz pauzują. Będą gotowi na Gdańsk..

odpowiedz
Mam przeczucie - 21.04.2019 / 00:08, *.centertel.pl

Vuko wprowadz Rado do srodka plzzzz. W Poznaniu to bedzie jego mecz!

odpowiedz
Wolfik - 20.04.2019 / 23:41, *.mm.pl

Słusznie Vuko chłodzi głowy. Do celu jeszcze bardzo, bardzo daleko. Ale małymi kroczkami....
Będzie brakowało Jędzy w Poznaniu, zwłaszcza że nie bedzie również Mateusza. Zmiennicy muszą dać radę i tyle.

odpowiedz
Tomek - 20.04.2019 / 23:40, *.chello.pl

Alleluja

odpowiedz