fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zabójcza lewa noga Medeirosa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Lechią Gdańsk wynik ustalił Iuri Medeiros, który popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Dla Portugalczyka było to trzecie trafienie w barwach stołecznego klubu. Wszystkie były do siebie niezwykle podobne, co tylko potwierdza, że piłkarz element uderzenia w kierunku dalszego słupka opanował do perfekcji. Przyjrzyjcie się dotychczasowym zagraniom pomocnika, w których zaprezentował swoje firmowe zagranie.

Pomocnik bardzo często podejmuje próbę uderzenia z dystansu. Do tej pory legioniści często mieli problemy ze zdobywaniem bramek po strzałach zza pola karnego, lecz w tym sezonie trzykrotnie taką skuteczną próbą popisał się właśnie Medeiros. Zawodnik ma niebywałą łatwość umieszczenia piłki dokładnie tam, gdzie sobie tego życzy. Jego popisowym zagraniem jest zejście ze skrzydła do osi boiska, a następnie mocne kopnięcie futbolówki w kierunku dalszego słupka. Widać, że jest to element stale przez niego doskonalony, co pokazał w ostatnim mecz z Lechią Gdańsk, kiedy właśnie po takim strzale ustalił wynik spotkania. Taka akcja może przypominać Arjena Robbena, który grając w Bayernie Monachium, również stosował tego typu zagranie i chociaż większość defensorów doskonale wiedziała, czego się po nim spodziewać, to i tak nierzadko nie udawało im się go zatrzymać.

Poniżej przedstawiamy krótki zbiór akcji Medeirosa. W tym również jego strzał z Gdańska. Schemat każdego z tych zagrań jest niemal identyczny, ale również zabójczo skuteczny. Warto zwrócić uwagę na łatwość zejścia Portugalczyka do lewej nogi oraz drybling wśród defensorów, którzy starają się przynajmniej zablokować jego próbę.

Strzelone bramki
27 kwietnia, Lechia 1-3 Legia
20 kwietnia, Legia 1-0 Cracovia (anulowany)
13 kwietnia, Legia 3-1 Pogoń
1 marca, Legia 2-0 Miedź

Groźne uderzenia
20 kwietnia, Legia 1-0 Cracovia
7 kwietnia, Górnik 1-2 Legia
31 marca, Wisła 4-0 Legia
1 marca, Legia 2-0 Miedź

Skąd strzelał Medeiros? (groźne uderzenia + gole)


Statystyki Medeirosa w Legii
Mecze: 12
Gole: 3
Asysty: 1
Minut: 629
Celność strzałów: 46,7%

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.