REKLAMA

Mariusz Milewski zawodnikiem Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Mariusz Milewski, 38-letni rozgrywający, który ostatnich sześć sezonów spędził w Gatta Active Zduńska Wola, został nowym zawodnikiem sekcji futsalu Legii i będzie występował w barwach naszej drużyny w sezonie 2019/20 w II lidze. Milewski jest wielokrotnym reprezentantem Polski, mistrzem Polski, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski, a także uczestnikiem Euro Winners Cup i UEFA Futsal Cup.

Na dużych boiskach Milewski grał w KS Piaseczno, Gwardii Warszawa i Mazurze Radzymin. Karierę futsalową rozpoczynał w AZS-ie UW Warszawa, Grembachu Zgierz, Hurtapie Łęczyca oraz Gatcie Active Zduńska Wola. W futsalowych rozgrywkach mistrzostwo Polski wywalczył w sezonie 2008/09 z klubem z Łęczycy. Z nim także dwukrotnie był wicemistrzem kraju, a także zdobył Puchar Polski (2009/10) i Superpuchar (2009). W sezonie 2011/12 z drużyną ze Zduńskiej Woli zdobył kolejny Puchar Polski, a w kolejnych rozgrywkach zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.

W ostatnich sześciu sezonach, w barwach klubu ze Zduńskiej Woli w rozgrywkach ekstraklasy rozegrał 143 spotkania, w których zdobył 71 bramek. Piłkarz ma na swoim koncie także kilkadziesiąt występów w futsalowej reprezentacji Polski.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Gocław Bora - 19.05.2019 / 00:01, *.entel.pl

Koledze Pulkowskiemu niestety nie udało się zagrać w Legii, koledze Milewskiemu na koniec piłkarskiej przygody już tak. Gratulacje!!!

odpowiedz
Hillman - 18.05.2019 / 19:32, *.chello.pl

I syn Ryszarda Milewskiego - byłego legijnego gracza
także zagrał dla Gwardii Warszawa

odpowiedz
mart - 18.05.2019 / 09:36, *.Gawex.PL

Bardzo miło się czyta takie wiadomość zwłaszcza o nowo powstałej sekcji, która sam bardzo lubię. Pytanie zagadka czemu jeszcze w Legii nie ma sekcji piłki ręcznej? To bardzo popularna u nas dyscyplina wolałbym ją zamiast siatkówki czy piłki ręcznej wodnej. Koszykówka jest, futsal, siatkówka chyba amp futbol a ręczna kiedy?

odpowiedz
roben66 - 18.05.2019 / 11:47, *.orange.pl

@mart: Piłka ręczna w Legii ? Nigdy nie było i nie bedzie , reaktywuje się sekcje które były za czasów CWKS :)

odpowiedz
Hillman - 18.05.2019 / 19:37, *.chello.pl

futsalu też nigdy nie było w strukturach Legii

odpowiedz
C - 19.05.2019 / 08:19, *.plus.pl

Ani esportu...

odpowiedz
SEBO(L) - 19.05.2019 / 14:40, *.chello.pl

@mart: ani piłki ręcznej wodnej,chyba że istnieje piłka nożna wodna...

odpowiedz
Wielkie KS PIASECZNO - 18.05.2019 / 08:50, *.tpnet.pl

BRAWO MILES!!!
Piaseczno pozdrawia!!

odpowiedz
Raf - 18.05.2019 / 08:42, *.play-internet.pl

I super! Witamy w Legii! W razie czego będzie alternatywą dla jedynki. Słabszy od Agry na pewno nie jest. Powodzenia!!!

odpowiedz
Kibic - 18.05.2019 / 07:51, *.plus.pl

Dodajcie do jego kariery gre na duzym boisku dla Korony Góra kalwaria
Zawsze i wszedzie legia

odpowiedz