fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

U-21: Włochy 0-1 Polska. Występ Wieteski i Szymańskiego

Woytek

W drugim grupowym meczu mistrzostw Europy do lat 21 reprezentacja Polski 1-0 z gospodarzami turnieju 1-0. Bramkę na wagę kolejnych trzech punktów zdobył Krystian Bielik. Od pierwszej minuty na boisku przebywało dwóch legionistów - Mateusz Wieteska i Sebastian Szymański. 22 czerwca o 21:00 "Biało-Czerwoni" zagrają w Bolonii z Hiszpanią.

U-21: Włochy 0-1 (0-1) Polska
40' Krystian Bielik

Włochy: 22. Alex Meret - 15. Claud Adjapong (81' 8. Nicolò Zaniolo), 13. Gianluca Mancini, 6. Alessandro Bastoni, 12. Federico Dimarco - 18. Nicolò Barella, 10. Rolando Mandragora (57' 5. Sandro Tonali), 7. Lorenzo Pellegrini - 11. Riccardo Orsolini (46' 20. Moise Kean), 9. Patrick Cutrone, 14. Federico Chiesa

Polska: 1. Kamil Grabara - 21. Karol Fila, 4. Mateusz Wieteska, 5. Paweł Bochniewicz, 3. Kamil Pestka - 19. Filip Jagiełło (55' 23. Konrad Michalak), 6. Krystian Bielik, 16. Patryk Dziczek, 7. Szymon Żurkowski, 10. Sebastian Szymański - 9. Dawid Kownacki (76' 14. Adam Buksa)

żółte kartki: Zaniolo - Dziczek, Kownacki, Buksa

sędziował: Aleksiej Kulbakow (Białoruś)
widzów: 26 890

W drugim dzisiejszym meczu grupy A Hiszpania wygrała z Belgią 2-1. Do półfinału awansują zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca.

Tabela grupy A
1. Polska 6 4-2
2. Włochy 3 3-2
3. Hiszpania 3 3-4
4. Belgia 0 3-5

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
BRL - 21.06.2019 / 10:01, *.tktelekom.pl

Michniewicz pięknie obronę poskładał, Orzeł Bielik robi nadzieję.

1 reprezentacja ma inne walory personalne, dlatego wbrew jednej z opinii poniżej nie sądzę, by tą samą taktyką dobrze zagrała pierwsza kadra, chamskie 4-4-2 jest jedynym ustawieniem, w jakim się ona odnajduje.

Dodam, że kontry nam nie wychodziły, ale jest zalążek kąśliwości, polskim atutem robi się klepa 3-4 podań.

odpowiedz
Rafix - 21.06.2019 / 17:13, *.centertel.pl

@BRL: nie chodzi o ustawienie, a o samą koncepcję gry przeciwko silniejszym rywalom na Mistrzostwach. Dobra gra obronna to podstawa i liczyć na szybkie kontry plus dopracowane stałe fragmenty gry.
Bo jak ja słyszę że chcemy dyktowac warunki gry i utrzymywać się przy piłce to śmiech. A potem z Macedonia ledwo udaje sie 3 podania wykonać.

odpowiedz
Misiek - 20.06.2019 / 23:32, *.mm.pl

Gramy o pełną pule

odpowiedz
LGZ - 20.06.2019 / 21:29, *.tpnet.pl

Polsce wystarczy remis a gra obronna w najgorszym scenariuszu jest bardzo dobra wiec badzmy dobrej mysli w meczu ze Spain !!!

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 20.06.2019 / 12:58, *.play-internet.pl

Szymański wrócił do L?

odpowiedz
Majkello - 21.06.2019 / 09:53, *.tpnet.pl

@(L)eve(L)64: nie. Do 30 czerwca ma kontrakt z Legią, dlatego jeszcze jest Legionistą ;)

odpowiedz
Juri - 20.06.2019 / 11:23, *.inetia.pl

Grają bardzo dobrze taktycznie.
Wyniki są super.
Nie spodziewałem się tego.

odpowiedz
PrzemoL - 20.06.2019 / 11:13, *.chello.pl

Jestem w ciężkim szoku. Niezwykle cieszę się, że moje przewidywania, po pierwszym meczu, zupełnie się nie sprawdziły. Owszem, Włosi prowadzili grę, atakowali i ogólnie widać było, że piłkarsko są lepsi od nas. Jednak nasi pokazali ogromną wolę walki, zaangażowanie. Walczyli, po prostu, do upadłego i to się opłaciło. Olbrzymie gratulacje! Teraz czekam z niecierpliwością na kolejny mecz i mam nadzieję, że uda się wyjść z grupy.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 20.06.2019 / 10:53, *.amazonaws.com

Mioduski jest taki totalny nieudacznik ze jestem pewien ze Wieteske sprzeda za maks 2 mliony juro......Aczkolwiek mysle ze sprzeda za 10 z czego 8 pojdzie na 'prowizje' dla Mioduskiego (nikt o tym nie bedzie wiedzial) a 2 do kasy Legii.....Dlaczego w koncu Szymanski poszedl do Rosji gdzie takie 'transfery' nie budza kontrowersji. Ile naprawde dostalismy za Szymanskiego ??

odpowiedz
Hiszpan - 20.06.2019 / 10:10, *.play-internet.pl

Ruskie śmieją się z Loczka od Kamczatki po Ural. Biznesmen z koziej trąbki. Niezależnie jak gra po tych 2 zwycięstwach 7-8 mln do wyjecia. Kolejna trafiona decyzja pseudo prezesa.

odpowiedz
Rafix - 20.06.2019 / 08:49, *.chello.pl

Nie spodziewałem się po Michniewiczu takiej myśli taktycznej, brawo.
Polska kazda reprezentacja powinna takim systemem grać, czyli trochę po włosku. Brakuje tylko szybszych skrzydłowych i silnego napastnika zamiast Kownackiego, ciekawe jak Świderski by zagrał.
No i Bielik, klasa i nie chodzi o gola. Już powinien być wprowadzamy do reprezentacji, jak i Żurkowski.

odpowiedz
Bu"L"i - 20.06.2019 / 08:42, *.inetia.pl

Wieteska to będzie wyższy transfer od Szymańskiego.

odpowiedz
Ding - 20.06.2019 / 08:28, *.play-internet.pl

Dlaczego wymieniacie Szymańskiego, skoro jest zawodnikiem Dinama?

odpowiedz
Balde - 20.06.2019 / 08:37, *.178.78

@Ding:
Do końca czerwca jest naszym graczem.

odpowiedz
Mario - 20.06.2019 / 08:11, *.timplus.net

A mógł Mioduski wstrzymać się z Szymańskim. Bał się zaryzykować i jak tylko pojawiła się fajna oferta, to natychmiast z niej skorzystał. Myślę, że już po tych dwóch meczach spokojnie by Legia wzięła 1-2 miliony więcej.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 20.06.2019 / 03:52, *.inetia.pl

1. Michniewicz milion razy lepszy od brzęczka
2. Jak ktoś się spodziewał, że w tej grupie będzie 6 punktów to 2 tyg. temu byłby wysłany do Tworek
3. Bielik kosmos jakiś
4. Wieteska za 4-5 mln ojro aut

odpowiedz
Riczard - 19.06.2019 / 23:51, *.plus.pl

Z Hiszpania dostaną szóstkę i będzie po zawodach.

odpowiedz
Giresse - 20.06.2019 / 10:00, *.play-internet.pl

@Riczard: A nawet jeśli dostaną 10 to i tak sukcesem jest 6 punktów w takiej grupie....Musisz mieć bardzo smutne życie gdy narzekasz w momencie gdy wszyscy biją brawo....

odpowiedz
Eduardo - 20.06.2019 / 15:59, *.tpnet.pl

@Giresse : bo to pedal

odpowiedz
Kalientes. - 20.06.2019 / 19:03, *.40.240

@Riczard: dodaje otuchy, wstań z kanapy, odejdź od tv i komputera, idz z dzieckiem/psem na spacer, jeszcze wszystko będzie dobrze.

odpowiedz
Szaro-szary - 28.06.2019 / 08:03, *.orange.pl

@Kalientes.: a jednak trafił wynik. I kto się zna?

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 19.06.2019 / 23:49, *.play-internet.pl

Z Hiszpanami, też nie będzie łatwo, ale zobaczymy. Gra obronna na plus. Wieteś już powinien kosztować 10 baniek.

odpowiedz
Balde - 19.06.2019 / 23:33, *.178.78

Chłopaki ładnie drużynowo zapierdzielali. Brawo za taktykę i serce włożone w grę. Wieteś ładnie czyścił, a i Szymański fajnie się pokazał (będzie go brakowało).

odpowiedz
Bolo - 19.06.2019 / 23:32, *.plus.pl

Co by nie wymyślać Szymański kolejny mecz kopie się po czole. Nie ma jakości ten zawodnik, skończy się atrakcyjna metryka i będzie jednym z setek przeciętnych kopacz (poziom Miedzi Legnica).

odpowiedz
Po(L)ubiony - 20.06.2019 / 06:51, *.chello.pl

@Bolo: Wypierz swoją Czarną Koszulkę, bo śmierdzisz na kilometr.

odpowiedz
DawidL - 19.06.2019 / 23:29, *.play-internet.pl

Naprawde dobry mecz Polaków .Bardzo rozsądnie zagrali i Włosi bili głową w mur.Swietny mecz Grabary ma talent chłopak.Jedyny człowiek który mnie draznil to Kownacki głupie zagrania i imitacja gry .Masz kontuzje albo źle się czujesz to zejdź z boiska a nie udajesz że grasz.

odpowiedz
Zielarski - 19.06.2019 / 23:26, *.co.uk

Biznes z Szymańskim pan prezes zrobił Jeszcze ten wywiad jakie to ruskie sprytni....

odpowiedz
Kibic(L) - 20.06.2019 / 13:57, *.icpnet.pl

@Zielarski : Do tej pory ze śmiechu nie mogę jak przypominam sobie ten tekst. :) Na początku jak Mioduski przyszedł do Legii, jak prowadził temat żółtej kartki Beresia myślałem i mówiłem jaki kozak nam się trafił w klubie. Po kilku latach nie mam wątpliwości, że może sobie przybić piątkę z Wojciechowskim, Klimczakiem czy Rutkowskim. Parodyści!

odpowiedz
Artur L - 19.06.2019 / 23:18, *.chello.pl

SEBEK SZYMAŃSKI!!!!!!! Szkoda ze nie jest już zawodnikiem Najwspanialszego Klubu na świecie... Natomiast cieszmy sie ze mamy Wieteskę jeszcze!!! Oby został bo jezeli nie to zagraniczny szrot w jego miejsce... :(

odpowiedz
Alan - 20.06.2019 / 08:10, *.t-mobile.pl

@Artur L:
Mówisz o Barcelonie ☺☺☺

odpowiedz
Kukurukuku - 19.06.2019 / 23:14, *.proxad.net

Szymański już po pół godzinie gry oddychał rękawami i odbijał się od Włochów, gostek nawet do stania w murze się nie nadaje. bo tylko zmniejsza jego rozmiar.

odpowiedz
Balde - 19.06.2019 / 23:26, *.178.78

@Kukurukuku:
No co jak co ale chłop zapitlał od 1 do ostatniej minuty. Miał najwięcej sprintów, a w samej końcówce dużo przechwytów na wyprzedzenie.Jeśli twoja kondycja byłaby w połowie jak u Szymiego Twoja kobita miałaby 3 orgazmy dziennie a nie 1 na miesiąc:).

odpowiedz
NAS - 20.06.2019 / 07:51, *.centertel.pl

@Balde: HAHAHA.... Dobre kolego!!! Nienawidze płaczków!!!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 19.06.2019 / 23:14, *.amazonaws.com

Czesio Michniewicz musi po Brzezczku przejac Reprezentacje. Nie ma w tej druzynie wielkich gwiazd ale niesamowicie to wszystko poukladal. Wielki szacunek.

odpowiedz
Lolek - 19.06.2019 / 23:06, *.t-mobile.pl

Mecz wygrany to sie liczy, ale jezeli Wieteske puszcza ponizej 4mln ojro to bedzie skandal. Pozdrawiam. Ps brawo Szymi(L)

odpowiedz