fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Oficjalnie

Hamalainen odszedł z Legii

Woytek

Legia Warszawa poinformowała, że nie przedłuży wygasającego kontraktu Kasperem Hamalainenem. Fin trafił na Łazienkowską zimą 2016 roku, po tym jak skończyła mu się umowa z Lechem Poznań. Przez 3,5 roku gry w Warszawie wywalczył ze stołecznym klubem trzy tytuły mistrzowskie i dwa Puchary Polski.

W sumie zagrał w 114 spotkaniach, w których strzelił 24 gole. Wszyscy na długo zapamiętamy jego dwa trafienia w spotkaniach z "Kolejorzem" w doliczonym czasie gry, które przechylały szalę zwycięstwa na korzyść "Wojskowych". Poniżej możecie je obejrzeć:





Szczegółowe statystyki Kaspera Hamalainena w Legii Warszawa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (71)

+dodaj komentarz
BoLeK - 26.06.2019 / 18:52, *.02.net

Dziekujemy za wszystko. Duzo dal Legii. Wielki Szacun. Walic tych co mysla inaczej!

odpowiedz
J - 31.05.2019 / 10:58, *.play-internet.pl

Nareszcie!!! Bez żalu żegnam piłkarz przeciętny z wysokim kontraktem

odpowiedz
M3 - 30.05.2019 / 21:14, *.vectranet.pl

Nie da się zapomnieć tych dwóch bramek. Powodzenia Hama !

odpowiedz
Piotr - 30.05.2019 / 20:17, *.rbmgroup.pl

Byłem na tym meczu w Poznaniu, mega pozytywne emocje

odpowiedz
rob bandit - 30.05.2019 / 17:53, *.com.pl

co to się wyrabia???Pozdro i Powo Kasper!!!

odpowiedz
Michał puc - 30.05.2019 / 16:31, *.play-internet.pl

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

odpowiedz
Simon - 30.05.2019 / 11:16, *.155.3

Kilku zawodnikom z pewnością należy się jakieś eleganckie pożegnanie, mam nadzieję że D.M. coś ogarnie w tym temacie

odpowiedz
piotrekgrchw - 29.05.2019 / 18:42, *.3s.pl

powodzenia Hama :)

odpowiedz
Ponti - 29.05.2019 / 16:25, *.chello.pl

Dzięki Hama !!!

Wszystkiego Najlepszego w dalszej piłce !!

odpowiedz
hawryl74 - 29.05.2019 / 14:29, *.virginm.net

Kasper dzięki za wszystko i bramki dające wygraną.
Powodzenia w innym klubie.

odpowiedz
Legia na zawsze - 29.05.2019 / 14:12, *.centertel.pl

Powodzenia. Dzięki
PS. Przy drugiej akcji w swoim stylu asystował Holusek którego godnie nie pożegnaliśmy za całokształt. TAK BYĆ NIE MOŻE PANOWIE. Legia to coś więcej niż Mistrzostwo Polski. Zawsze razem, charakternie. Legia to marka, zaszczyt. Oby więcej nie było takich wtop że nie żegna się brata.

odpowiedz
Rafał N. - 29.05.2019 / 00:03, *.t-mobile.pl

Coś się zaczyna i coś się kończy... Kasper, dzięki za wszystko, szczególnie za te gole w końcówkach meczów z Lechem i towarzyszące temu niesamowite emocje, ale tak naprawdę za całe te 3,5 roku. Powodzenia w nowym klubie, trzymaj się :-)

odpowiedz
(L)egia - 28.05.2019 / 23:35, *.65.81

Będę pamiętał te gole udupiające znienacka Lecha. Piękne czasy.

odpowiedz
Kuciak Pinokio - 28.05.2019 / 23:06, *.kompex.pl

Za pół roku go lechia weźmie pewnie.

odpowiedz
\o/ - 28.05.2019 / 21:47, *.vectranet.pl

!!! N A R E S Z C I E !!!

odpowiedz
MP.j(L) - 28.05.2019 / 19:01, *.plus.pl

Dzięki Kasper.!!!Szkoda że nie przedłużono z Tobą kontraktu.

odpowiedz
tekken (L) - 28.05.2019 / 18:26, *.chello.pl

Swoje kolejarzom strzelił :). Dobry zawodnik jak na rolę jaką pełnił. Niezły technicznie i zawsze niebezpieczny. Jego czas się skończył ze względu na wiek, ale jeszcze w słabszych klubach w Polsce powinien spokojnie pograć.Dzięki Hama.

odpowiedz
bronek49 - 28.05.2019 / 18:25, *.chello.pl

super ze odchodzi on tak gral jakby miał protezy pokazał się tylko po przyjściu do legii przez sezon gral w miare dobrze póżniej to była mizeria w jego grze

odpowiedz
Mario - 29.05.2019 / 23:27, *.vectranet.pl

Bronek, daruj sobie.

odpowiedz
? - 31.05.2019 / 06:20, *.elartnet.pl

@bronek49: bronek, ty piszesz, jakbyś miał protezy

odpowiedz
Pacho - 28.05.2019 / 17:08, *.55.188

Jedyny myślący zawodnik w środku pola. Szkoda... Starzyńskiego musieliby kupić w jego miejsce. Chyba że jakiś młody odpali. Ale w Legii od wielu już lat z wychowanków odpalają tylko bramkarze i defensywni pomocnicy...no i raz na dekadę z jakiejś innej pozycji.

odpowiedz
Jurek - 28.05.2019 / 17:14, *.t-ipconnect.de

@Pacho: myślący o czym?
Mógłbyś sprecyzować?

odpowiedz
Pacho - 29.05.2019 / 11:07, *.55.180

@Jurek: to był wpis tylko do myślących. A sprecyzuje ci jeszcze słowo "pole" - nie chodzi o to w którym robisz codziennie ;)

odpowiedz
dzida.capri - 28.05.2019 / 16:58, *.centertel.pl

Dzięki Hama za wszystko, powodzenia

odpowiedz
dejne3 - 28.05.2019 / 16:10, *.kbt.pl

Dzięki Kasper za wszystko a w szczególności za bramki które strzeliłeś kartoflom , to były piękne chwile

odpowiedz
Eugeniusz - 28.05.2019 / 17:28, *.tpnet.pl

@dejne3: Nikt nie ma pretensji do piłkarza zmieniajacego klub. W tym przypadku niestety Kasper jest spalony w Poznaniu ze względu na styl w jakim przeszedł do Legii. Kłamał i oszukiwał do końca. Najgorsze jest kłamstwo prosto w oczy a takiego dopuścił się w rozmowie z moim synem. Na tydzień przed odejściem do Warszawy na pytanie czy odejdzie do Legii odpowiedział że nigdy. Przyzwoity człowiek mówi prawdę. Dlatego w Poznaniu na zawsze pozostanie judaszem.

odpowiedz
Sputnik 44 - 28.05.2019 / 17:47, *.cyfrowypolsat.pl

@Eugeniusz: akurat wasze zdanie pewnie mu zwisa. A jak człowiek uświadomił sobie jakim podłym miejscem jest ta podwroniecka miejscowość to robił wszystko żeby czmychnąć...

odpowiedz
Arek - 28.05.2019 / 23:52, *.tpnet.pl

@Eugeniusz: chwalisz się, czy żalisz? A te bramki uciszające kartofli na bulwa arena bezcenne. Jeszcze jak przychodził do nas twierdziłem, że w łachu był gwiazdą, u nas będzie jednym z wielu. Ale swoje tu zrobił i za to dzięki. Poza tym, miły i sympatyczny człowiek i jako takiego z Legii będę go pamiętał.

odpowiedz
olew - 28.05.2019 / 15:52, *.vectranet.pl

Dzięki za grę dla nas. Wszystkiego dobrego w piłce i w życiu poza piłką .

odpowiedz
batman111 - 28.05.2019 / 15:42, *.tpnet.pl

Każdemu Naszemu Piłkarzowi na odejście z Naszego Klubu warty jest SZACUNEK za to co zrobił dla Naszego Klubu , a nie jakieś szczeniackie pier... nie ,ogarnijcie się "Kibice " , Szacun Hama !!!!!

odpowiedz
AAA - 28.05.2019 / 15:35, *.17.206

Dzięki człapaku za te bramki Łachowi.Bez żalu adieu

odpowiedz
Darek - 28.05.2019 / 15:18, *.t-ipconnect.de

Dziękuję za wszystko i za te dwa niezapomniane juz na zawsze gole z amika.Powodzenie w dalszej karierze.

odpowiedz
matus007 - 28.05.2019 / 15:07, *.play-internet.pl

Powodzenia,ale "POKER FACE" na twarzy w tych 2 golach z Lechem haha to było grube...

odpowiedz
lob - 28.05.2019 / 14:32, *.chello.pl

Ekipa była przeładowana....Mimo, że już paru odeszło to jeszcze sporo zostało do odstrzału...........Cierzniak, Malarz, Astiz, Agra, Antolic, Kulenovic, Kopczyński, Philipps, ( Jodła bo chyba nie chcę u nas już grać )
Ależ przez te cztery lata nazbierało się u nas zawodników ???

odpowiedz
lob - 28.05.2019 / 14:35, *.chello.pl

@lob: Jeszcze zapomniałem o Rado i wypożyczonych : Moneta, Kwietniewski, którzy też powinni odejść...

odpowiedz
Harcerz - 28.05.2019 / 14:41, *.106.114

@lob: Akurat Cierzniak to przykład profesjonalizmu! Czy na ławce czy na boisku. Akurat jego chętnie bym widział w Legii w przyszłym sezonie.

odpowiedz
Bolo - 28.05.2019 / 14:47, *.plus.pl

@Harcerz: Ciecniak niech wraca do zwisły

odpowiedz
lhm - 28.05.2019 / 21:38, *.t-mobile.pl

@Harcerz:
Obejrzyj skrót meczu w Dortmundzie

odpowiedz
Pawel - 28.05.2019 / 13:52, *.amazonaws.com

Wielka szkoda ale takie życie. Dziekujemy za wszystkie strzelone gole i za wysoka kulture osobista:) Powodzenia!

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 28.05.2019 / 13:37, *.centertel.pl

Szybsze te odejścia bo jeszcze dużo ich zostało.
Następną informacją niech będzie że odszedł Judasz

odpowiedz
GrzeLeg - 28.05.2019 / 13:31, *.242.112

Hama to jest gość z k(L)asą, je...ał łacha jak dziki. Dzięki Kasper!!! Powodzenia.

odpowiedz
L - 28.05.2019 / 13:10, *.tpnet.pl

Umiejętności miał ale zaangażowania nie...

odpowiedz
Kristof - 28.05.2019 / 12:57, *.ziggo.nl

Idzie do Bayernu Monachium - Pewne info.Bayern potrzebuje takich walecznych pilkarzy co zasuwają pelne 90 minut.

odpowiedz
kowaL - 28.05.2019 / 12:57, *.play-internet.pl

Za TE bramki wielkie dzięki!!! Szacunek Hama i powodzenia!!!

odpowiedz
Sputnik 44 - 28.05.2019 / 12:48, *.cyfrowypolsat.pl

Dobra technika, pewny strzał, dobrze grał głową. Ale problem było to, że robił to max raz na 20 minut a resztę czasu człapał...

odpowiedz
Wolfik - 28.05.2019 / 12:42, *.mm.pl

No to pary, która zdobyła zwycięskiego gola w Poznaniu już nie ma.

Mam nieco mieszane uczucia. Z jednej strony fajny człowiek z drugiej...jakoś nie do konca u nas wykorzystywany. W każdym razie życzę Kasperowi wszystkiego dobrego.

odpowiedz
zduneq - 28.05.2019 / 14:12, *.inetia.pl

@Wolfik:

Kolego, to już się za długo kisiło we własnym sosie.Trzeba gruntownie przewietrzyć szatnię.

odpowiedz
krys008 - 28.05.2019 / 14:29, *.153.82

@Wolfik: Mam bardzo podobne odczucia. Świetny gość, wzbudza sympatię, niby dobry piłkarz, ale zawsze czegoś brakowało. Miewał przebłyski, ale bywał też mało widoczny. Kasper dziękujemy i powodzenia!

odpowiedz
(L)egia - 28.05.2019 / 12:38, *.02.net

Dzięki Hama, powodzenia!

odpowiedz
Lechosław - 28.05.2019 / 12:13, *.warszawa.pl

Gwiazdy odchodzą za darmo, to skąd Legia ma mieć kasę na następców? Tacy piłkarze jak Kuchy , Hlousek, Hama, Pazdan, Mąka wszystko za darmo! W głowie się nie mieści! Jak tak dalej pójdzie to będziemy grali juniorami o utrzymanie, bo Miodek to goło... Nie ma kasy na wzmocnienia. Trzyma tylko ten klub, aby z zyskiem sprzedać komuś bogatszemu. On nie dokłada do legii, tylko ją kredytuje. A Vuko zapier... i trenuj bo nie będziesz Legionistą!

odpowiedz
Roma - 28.05.2019 / 12:53, *.plus.pl

@Lechosław: taka jest prawda, a co gorsze - ta lista będzie się w najbliższym czasie powiększać.

odpowiedz
Obcy - 28.05.2019 / 13:28, *.t-mobile.pl

@Lechosław: Jakie gwiazdy? Chyba gwiazdorzy. Gwiazdą to był Vadis, Nikolić, Ljuboja.

odpowiedz
eLka - 28.05.2019 / 16:45, *.tpnet.pl

@Lechosław: a z ciebie taki kibic a Legia z małej litery?

odpowiedz
Juri - 28.05.2019 / 11:54, *.centertel.pl

Dziękóweczka Hama za wszystko.
Spokojny ,cierpliwy chłopak.

odpowiedz
maka - 28.05.2019 / 11:40, *.centertel.pl

Ok odchodzi Hama .. i co dalej? Kto w jego miejsce? Mamy kim zapychac te dziury? Zaraz puchary i okaże się że jeden czy drugi ma kontuzje a Vuko ma tylko chłopaków z rezerw którzy właśnie kończą sezon mizernie jak ostatnio a CLJ jeszcze gorzej w tym sezonie? Kim szanowny prezes zapcha te dziury by nie było wstydu już w lipcu?

odpowiedz
DzyndzeL - 28.05.2019 / 11:34, *.plus.pl

No i dobrze, wraca Kopczyński także spoko.
A Hamolajnen prócz paru przeblyskow nigdy tak na prawdę nie odpalił, 3 lata czekania na to to za długo.

odpowiedz
Ruki - 28.05.2019 / 20:15, *.25.51

@DzyndzeL: jest kopiczynski jest rodowicz I jest szyminski...do tego w bramce majewski, w napadzie kinte I nizgodny....no I na lawce masz legionista wakovicz. I mozemy jechac z koksem

odpowiedz
Władeczek - 28.05.2019 / 11:22, *.netfala.pl

Dzięki za te gole z posrańską frajernią. Mimo wszystko umiejętności, technika i szybkość za słaba na Legię. Powodzenia!

odpowiedz
Sebo(L) - 28.05.2019 / 11:21, *.vectranet.pl

W Legii na chwilę obecną potrzebni są piłkarze kreatywni z doskonałą technika użytkową w całym bloku pomocy. Coś w stylu Ofoe. Jak życie jednak mówi,żaden taki piłkarz w Legii się nie pojawi bo zawsze coś stanie na przeszkodzie. Nie oszukujmy się ale drobnymi kroczkami stajemy się klubem po prostu przeciętnym nawet w wymiarze Ekstraklasowym. Aż się boję zbliżajacego się sezonu.

odpowiedz
R - 28.05.2019 / 11:17, *.com.pl

Uff, do Rasiaka mu sporo brakuje

odpowiedz
oLaf - 28.05.2019 / 11:14, *.vectranet.pl

widzę sezon ogórkowy się zaczął - teraz codziennie bedziemy kogoś żegnać żeby byó o czym pisać....

Co ciekawe Fin statystyki miał podobne do Kuchego (gole do meczy) ale w połowie? meczy grał tylko po 20 minut....

Trochę człapak był... ale kilka ważnych goli strzelił, które zadecydowały o Mistrzostwie (z Lechem np.)

Reasumując: podobnie jak Kuchy, na lekki plus!

Dzięki za wszystko!

odpowiedz
qqqur6y - 28.05.2019 / 11:10, *.gov.pl

Człapak, że żal... A wiadomo, że w Legii trzeba zapier...

odpowiedz
BRL - 28.05.2019 / 11:01, *.tktelekom.pl

Miał wielu przeciwników, ja stoję na drugim biegunie.
Niepozorny, zawsze wyskakiwał jak Filip z Konopii tam, gdzie akurat był potrzebny i mierzonymi, technicznymi uderzeniami, czy to nogą, czy głową, zdobywał ważne bramki.
Doskonały Joker.
Wielkie dzięki i powodzenia w dalszej karierze. Bardzo mi go szkoda. W przeciwieństwie do Kucharczyka, co musiałem dodać, patrząc ilu płacze za tamtym pajacykiem z drewna, który w Legii powinien być co najwyżej zmiennikiem na mecze z dolnej połowy tabeli.

odpowiedz
o0o - 28.05.2019 / 11:00, *.amazonaws.com

Hama zrobil swoje, dziekujemy!
Ciekawe kto w jego miejsce, mam nadziej eze nie beda to zakupy tuz przed meczami eliminacyjnymi do LE :-/

odpowiedz
kaktus - 28.05.2019 / 10:56, *.com.pl

Hama był bardzo dobry... jak grał w amice.... u nas na palcach jednej ręki można policzyć jego dobre mecze. Grał co najwyżej przeciętnie. Słusznie nie przedłużyli kontraktu.
W każdym razie dzięki Hama za grę i powodzenia w dalszej karierze.

Ps. czas na pożegnanie z Rado

odpowiedz
tomek - 28.05.2019 / 10:51, *.warszawa.pl

teraz czas na rado

odpowiedz
Macca - 28.05.2019 / 10:42, *.com.pl

Szkoda. Obawiam się, że nie przyjdzie w to miejsce nikt równie dobry, o lepszym nie wspominając.

odpowiedz
Ali - 28.05.2019 / 10:47, *.249.134

@Macca: on nie był dobry tylko co najwyżej przeciętny. mógł zapewnić Legii mistrzostwo w tym sezonie i nie podołał. za bramki z amiką dziekujemy wszyscy i to by było na tyle.

odpowiedz
Ryj - 28.05.2019 / 10:47, *.t-mobile.pl

@Macca: Rozwiewam obawy, zaiste nie przyjdzie, ale może przyjedzie ;)

odpowiedz
Mundial w Rosji - 28.05.2019 / 10:52, *.orange.pl

@Ryj: śmiem wątpić że przyjedzie bo liczę na to że przyleci

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.05.2019 / 19:10, *.play-internet.pl

@Ryj: Sądzę,że przybiegnie.

odpowiedz