fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 10-6 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu barażowym o utrzymanie w ekstraklasie piłki wodnej Legia Warszawa pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 10-6 i utrzymała się w lidze. Legioniści po sobotnim spotkaniu mieli siedem bramek zaliczki. Gracze z Ostrowca chcieli przede wszystkim wygraną zakończyć sezon. Początek meczu wyglądał podobnie jak ten wczorajszy - bardzo zacięty i wyrównany. Legia mogła odskoczyć rywalom, ale przy stanie 4-2, sędzie nie uznał bramki strzelonej przez legionistów z rzutu karnego. Dopiero w trzeciej kwarcie przewaga naszego zespołu była na tyle wyraźna, że rywale stracili nadzieje na końcowy triumf. Kibice klubu z Ostrowca jeszcze długo po meczu mieli pretensje do sędziów. Legia zarówno w sobotnim, jak i niedzielnym meczu była lepsza od graczy z pierwszej ligi. Dzięki temu dwumeczowi, Legia zagwarantowała sobie grę w ekstraklasie waterpolo także w sezonie 2019/20. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mieli okazję oglądać Legię walczącą znów o wyższe cele. Przypomnijmy, że przed rokiem legioniści skończyli rozgrywki z brązowymi medalami mistrzostw Polski.

Piłka wodna: Legia Warszawa 10-6 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Kwarty: 2-2, 2-1, 4-2, 2-1

Legia: Adam Oleksów (bramkarz) - Jan Oleksów 1, Durjasz 1, Fedoruk 2, Igor Piecuch, Kozera 1, Ślusarczyk 2, Targowski, Brzeski 2, Chełchowski, Madej 1, Pękul.
trener: Adam Oleksów

KSZO: Krawczyk (bramkarz) - Ozga, Kochański 3, Iwoła, Krakowiak 2, Kotaś, Walesić 1, Kamiński, Nadbrzuchowski, Nawodziński, Nochelski, Pietrzyk.
trener: Robert Serwin

Mistrzem Polski w sezonie 2018/19 została drużyna ŁSTW OCMER Łódź.

fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Rafał Prg. Płn. - 17.06.2019 / 01:12, *.t-mobile.pl

Drugie pewne zwycięstwo i utrzymanie w Ekstraklasie. Brawo!

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 17.06.2019 / 00:04, *.55.187

Brawo!

odpowiedz
FI(L)IP - 16.06.2019 / 16:14, *.belgacom.be

Gratulacje z okazji utrzymania. Przyłączam się do nadziei redakcji na przyszły sezon.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.