Walerian Gwilia, Radosław Kucharski, Igor Lewczuk - fot. Jacek Prondzynski / legia.com
REKLAMA
REKLAMA

Oficjalnie

Gwilia piłkarzem Legii!

Woytek, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentant Gruzji Walerian Gwilia podpisał z Legią Warszawa dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. 25-letni środkowy pomocnik ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu z FC Luzern do Górnika Zabrze. W Ekstraklasie zagrał w 18 meczach i zdobył 1 bramkę. w Legii będzie występował w koszulce z numerem 8.

Gwilia karierę rozpoczął w Metaliście Charków. Następnie grał w kilku innych ukraińskich klubach, aż w 2016 roku przeniósł się na Białoruś, gdzie reprezentował barwy FK Mińsk i BATE Borysów. W rundzie wiosennej sezonu 2017/18 podpisał kontrakt ze szwajcarskim FC Luzern, z którego w połowie poprzednich ligowych rozgrywek na pół roku wypożyczył go Górnik. Gwilia miiał jeszcze przez rok ważny kontrakt z Luzern.

- Nie potrzebowałem wiele czasu, aby podjąć decyzję o przyjściu do Legii. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Warszawy. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram na tym stadionie, jestem bardzo podekscytowany. Wiem, że Legia musi być zawsze mistrzem i cały zespół musi zrobić wszystko, aby tytuł i puchar do niej wróciły - powiedział zawodnik po podpisaniu kontraktu oficjalnej stronie klubu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.