Walerian Gwilia, Radosław Kucharski, Igor Lewczuk - fot. Jacek Prondzynski / legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Gwilia piłkarzem Legii!

Woytek, źródło: Legia.com

Reprezentant Gruzji Walerian Gwilia podpisał z Legią Warszawa dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. 25-letni środkowy pomocnik ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu z FC Luzern do Górnika Zabrze. W Ekstraklasie zagrał w 18 meczach i zdobył 1 bramkę. w Legii będzie występował w koszulce z numerem 8.

Gwilia karierę rozpoczął w Metaliście Charków. Następnie grał w kilku innych ukraińskich klubach, aż w 2016 roku przeniósł się na Białoruś, gdzie reprezentował barwy FK Mińsk i BATE Borysów. W rundzie wiosennej sezonu 2017/18 podpisał kontrakt ze szwajcarskim FC Luzern, z którego w połowie poprzednich ligowych rozgrywek na pół roku wypożyczył go Górnik. Gwilia miiał jeszcze przez rok ważny kontrakt z Luzern.


- Nie potrzebowałem wiele czasu, aby podjąć decyzję o przyjściu do Legii. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Warszawy. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram na tym stadionie, jestem bardzo podekscytowany. Wiem, że Legia musi być zawsze mistrzem i cały zespół musi zrobić wszystko, aby tytuł i puchar do niej wróciły - powiedział zawodnik po podpisaniu kontraktu oficjalnej stronie klubu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (125)

+dodaj komentarz
Lepszy kocur będzie od OFOE - 17.06.2019 / 21:38, *.206.115

Środkowy pomocnik . W Polskiej lidze 18 spotkań i 1 bramka . Jestem pod wrażeniem

odpowiedz
GL - 15.06.2019 / 09:37, *.tpnet.pl

Badzmy dobrej mysli moze sie sprawdzi na plus !!

odpowiedz
LGZ - 15.06.2019 / 09:34, *.tpnet.pl

Co innego grac w Gorniku Z. a co innego w "LEGII " !!!

odpowiedz
LWGZ - 15.06.2019 / 09:31, *.tpnet.pl

Obserwujac wystepy w Gorniku Z. bedzie dobrym pilkarzem tylko kontrakt powinien byc roczny z opcja ewentualnego przedluzenia !! Zobaczymy !!

odpowiedz
AAA - 14.06.2019 / 16:52, *.virginm.net

Mi sie wydaje ze to bedzie porzadny zawodnik. Teraz 2 skrzydlowych, moze LO i jedziemy!

odpowiedz
Michał - 14.06.2019 / 16:37, *.19.2

Też wolałbym bardziej spektakularne transfery, ale wiemy wszyscy, że tego lata będzie słabo pod tym względem. Dajmy mu szanse, w lidze pokazał, że jest jej wart.
Gość przynajmniej ma charakter, a już tego nie jednemu gwiazdorkowi u nas brakuje...

odpowiedz
Ja Kocham Legię!!!! - 14.06.2019 / 13:46, *.3s.pl

Załamuję ręce czytając niektóre komentarze. Przyszedł do nas wyróżniający się zawodnik na polskich boiskach, do tego etatowy reprezentant swojego kraju i facet, po którymi widać, że nie zabraknie mu ambicji i zaangażowania. Skoro w Górniku, który bronił się przed spadkiem był czołowym graczem i dawał radę, to może warto nie krytykować od razu tego transferu. W Zabrzu też była presja (chociaż nieporównywalnie mniejsza niż jest u Nas), bo klub do końca drżał o zachowanie ligowego bytu i niemal każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o piłce zauważył jak duże zasługi w ostatecznym utrzymaniu tego klubu miał Gvilia. Jak ktoś nie ma dostatecznej wiedzy w temacie tego piłkarza, niech nie zabiera głosu.

odpowiedz
Skrz@t - 14.06.2019 / 12:13, *.chello.pl

Obawiam się, że transfery już się skończyły

odpowiedz
Gruby na budę - 14.06.2019 / 12:00, *.t-mobile.pl

ogłaszam koniec transferów, wreszcie zaczynamy puchary bardzo mocni i Miód nie wydał złamanego grosza. W końcu mentalność wielkopolska zobowiązuje.

odpowiedz
Niekumaty - 14.06.2019 / 10:44, *.pktele.pl

Pierdzielicie hipolicie. Przychodzi zawodnik, który jasno w wywiadzie mówi, że dla niego liczy się tylko mistrzostwo i jeszcze źle. Legijne dna prawie czuć przez monitor.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 14.06.2019 / 23:09, *.play-internet.pl

@Niekumaty:
Każdy przychodząc do Legii mówi to samo. A co ma powiedzieć? A co mówił Agra, Pinto, Arrubarena? A Śrutwa, Mączyński itd,itp...

odpowiedz
Warszaeiak1234 - 14.06.2019 / 07:35, *.play-internet.pl

.....no narody klekajcie.....wykrzykniki jakby Vadis mial wrocic.......szkoda slow.....gehenny ciag dalszy......

odpowiedz
Mateusz z Gór - 14.06.2019 / 06:58, *.inetia.pl

Mnie się podoba transfer piłkarza, który wyróżniał się w każdym meczu Górnika, jaki oglądałem. To dobry zawodnik, może trochę anemiczny, ale na tej pozycji można błyszczeć innymi atutami. Legii brakuje inteligencji w środku pola, więc transfer Gruzina jest jak najbardziej zasadny i podchodzę do niego optymistycznie.

odpowiedz
a kysz, po-wcu - 13.06.2019 / 22:32, *.chello.pl

drżyj Europo !!!

odpowiedz
Tczew - 13.06.2019 / 21:58, *.amazonaws.com

Gwilia czy Gvilia w końcu?

odpowiedz
Swojak(L) - 13.06.2019 / 22:33, *.centertel.pl

@Tczew: sprawdź w google Miodku

odpowiedz
Kek - 14.06.2019 / 01:29, *.chello.pl

@Swojak(L): zmień nick na cwelak skoro ziomkowi nawet nie możesz normalnie odpisać

odpowiedz
Tczew - 14.06.2019 / 08:45, *.t-mobile.pl

@Kek: nie warto go komentować. Wiem jak się pisze, ciekawe że klub prezentuje zawodnika przez "V" na koszulce...

odpowiedz
Arc - 13.06.2019 / 21:32, *.144.7

Fachofcy od siedmiu boleści. Skończcie narzekać wieczni malkontenci. Dwa dobre transfery właśnie miały miejsce i tyle w temacie. Sami się przekonacie. W doopie byliście i goowno widzieliście, więc zamilknijcie przed rozpoczęciem sezonu.

odpowiedz
Lorneta i galareta - 13.06.2019 / 20:30, *.t-mobile.pl

Peszko jest tanio do wziecia

odpowiedz
Kokrad - 13.06.2019 / 18:51, *.orange.pl

To jest dramat....Żal patrzeć na transfery Legii. Czy w tym klubie naprawdę nikt nie myśli? Czy może jakieś zewnętrzne lobby jest aż tak mocne. Nie wiem. Dla mnie szokujące.

odpowiedz
Ale jaja - 13.06.2019 / 18:04, *.skranetcan.pl

Transfery na bitwę o górną osemke w przyszłym sezonie a o LE możemy zapomnieć

odpowiedz
Kris - 13.06.2019 / 17:21, *.plus.pl

Sceptycznie podchodze do transferu ale powodzenia!

odpowiedz
R - 13.06.2019 / 15:52, *.tpnet.pl

Ile za tego gruzinskiego ogóoreczka dali, bo za free napewno nie ściągnięty jak mial jeszcze rok kontraktu u Helwetów

odpowiedz
jnq - 13.06.2019 / 17:25, *.hexaoperator.com

@R: 300 tys ojro ponoc

odpowiedz
Simon - 13.06.2019 / 15:33, *.155.3

Jak już Gruzin, to Wato Arweładze z Korony wydawał się bardziej perspektywiczny

odpowiedz
zorientowany - 13.06.2019 / 15:12, *.plus.pl

On ma na oko z 35 lat, niby nie jest to gracz z Afryki, ale warto by chyba sprawdzić czy nie ma kręconych blach.

odpowiedz
(L)egia - 13.06.2019 / 15:37, *.242.236

@zorientowany: on jest '94 rocznik.

odpowiedz
LGZ - 13.06.2019 / 15:00, *.tpnet.pl

Niewazne jaki jest ,wazne aby LEGIA byla zadowolona z gry jaka bedzie prezentowal !!!

odpowiedz
(L)egia - 13.06.2019 / 14:48, *.242.236

Ale on brzydki jest :D

odpowiedz
Cześć - 13.06.2019 / 14:24, *.plus.pl

Cecilio Waterman mega napadzior jest do wyjecia w dobrym pieniądzu.

odpowiedz
L - 13.06.2019 / 14:16, *.mm.pl

To będzie najgorszy sezon od lat , Legia to obecnie zlepek przypadkowych piłkarzy

odpowiedz
ZG - 13.06.2019 / 14:10, *.tpnet.pl

To ma byc "Wielka LEGIA " od nowego sezonu ktora zgarnia trofea krajowe i grajaca w europejskich pucharach jak najdluzej ! Powodzenia !

odpowiedz
WL - 13.06.2019 / 14:00, *.tpnet.pl

Odnosnie kontraktu to powinien byc na rok z opcja przedluzenia a nastepny ewentualnie dluzszy po sprawdzeniu pilkarza ale dobrze jest ze kontrakty sa troche krotsze jak ostatnio bywalo !!

odpowiedz
GL - 13.06.2019 / 13:54, *.tpnet.pl

Pilkarz 34-letni mala roznica w porownaniu do jak nizej po pierwsze a po drugie w LEGII powinni byc pilkarze mlodsi i doswiadczeni gora do 30 lat bo pilkarz np.Ajaxu w przedziale wiekowym 20 - 30 lat nie da szans doswiadczonemu pilkarzowi powyzej 30 lat pod wzgledem wytrzymalosciowym !!

odpowiedz
football manager - 13.06.2019 / 13:05, *.com.pl

Zastanawia, dlaczego nie możemy nigdy powalczyć o sensownych wolnych zawodników, nie mających 35 lat jak Eduardo.

van der Wielowi skońćzył się kontrakt w MLS, Petković rozstał się ze Spartakiem.
Z bardziej przyziemnych Polacek (były bramkarz m. in. zagłębia) mógłby nasz młody ręcznik zmienić w bramce...

Z 23 mln zł za szymańskiego możnaby odpalić milion na czyjś roczny kontrak...

odpowiedz
Ja Kocham Legię!!!! - 13.06.2019 / 13:55, *.3s.pl

@football manager: Przyjacielu. Wszystko ok, ale na van der Wiela nas nie stać, bez względu na wszystko. Poza tym obawiam się, że facet, który ma na swoim koncie ponad 40 występów w reprezentacji Holandii raczej nie poszedłby do Polski, gdyby nie otrzymał gigantycznego kontraktu. A propos Petkovića, to fajna opcja, ale pewnie też nierealna. Wówczas Veso poszedłby na skrzydło.

odpowiedz
Ja kocham Legię!!!!! - 13.06.2019 / 12:41, *.3s.pl

Na Gvilię patrzę z nadzieją. Podobnie jak niektórzy koledzy, obserwując jego grę na boiskach ekstraklasy zwróciłem uwagę na jego całkiem dobre wyszkolenie oraz to, ile dawał Górnikowi, który przecież grał o utrzymanie. W Legii, przynajmniej w teorii, mając lepszych zawodników wokół siebie powinien wskoczyć na jeszcze wyższy poziom, co mniej więcej oznaczałoby, że mamy dobrego gracza w zespole, który do tego powinien pracować na boisku za dwóch. Ja jestem na tak. Jak słusznie ktoś zauważył, mieliśmy w przeszłości transfery graczy z rewelacyjnym cv jak na polskie warunki, ale jakoś nie potrafili udowodnić potencjału na boisku. Gruzin przynajmniej sprawdził się w dość specyficznych realiach naszej ligi.
Niektórzy chyba oczekują gwiazd światowego formatu, skoro rozsądnie wyglądające transfery krytykują zanim dany zawodnik choćby kopnie piłkę w koszulce z "elką" na piersi. Ludzie obudźcie się. Każdy chciałby, by przychodzili do nas zawodnicy pokroju Vadisa, jednak jeśli raz na pięć lat uda nam się kogoś podobnego ściągnąć, to będzie spory sukces. Na ten moment, niewielu piłkarzy o uznanej marce na zachodzie (czytaj, pokroju Vadisa), którzy poszukują miejsca, w którym będą mogli się odbudować podpisze z nami umowę, bowiem dwa lata nie było nas w europejskich pucharach, a moim zdaniem tacy piłkarze jak Valerian są w stanie dać nam awans do fazy grupowej Ligi Europy.

odpowiedz
Pogromca ogórasów - 13.06.2019 / 12:52, *.plus.pl

@Ja kocham Legię!!!!!: Górnik grał o utrzymanie bo miał w składzie właśnie takich ogorasów jak Gvilia. Jak to mają być wzmocnienia to proponuję jeszcze spojrzec w kierunku szerokiego składu Zagłębia Sosnowiec czy Miedzi Legnica, tam ogorasów podobnego kalibru nie brakuje.

odpowiedz
Anton - 13.06.2019 / 12:55, *.chello.pl

@Pogromca ogórasów: Górnik grał o utrzymanie, bo jesienią nie miał w składzie Gwilii

odpowiedz
Ja kocham Legię!!!!! - 13.06.2019 / 12:59, *.3s.pl

@Pogromca ogórasów: Górnik na koniec roku był kolego na 15 miejscu, a sezon skończył na 12 lokacie. I utrzymał się właśnie dzięki takim zawodnikom jak Gvilia, którzy w meczu z nami obsłużyli Angulo kilkoma podaniami, które stworzyły Hiszpanowi stuprocentowe sytuacje. Ten piłkarz był cały czas pod grą i to niemal w każdym meczu swojej drużyny, więc ja na Twoim miejscu wstrzymałbym się z opinią, a jeśli nie masz dostatecznej wiedzy, bo nie oglądałeś większości spotkań, to przynajmniej nie zabieraj głosu.
PS. Wydasz opinię po kilku spotkaniach w jego wykonaniu, no chyba, że dla Ciebie każdy transfer Legii jest z góry "skazany na porażkę".

odpowiedz
m4 - 13.06.2019 / 11:49, *.hexaoperator.com

Panowie dajcie pre Ordery na karnety bo sie boje ze nie starczy dla mnie

odpowiedz
(L)eszek - 13.06.2019 / 11:42, *.145.6

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI ...Griezman w Legii :) a po kuracji elektrowstrząsami w Nowym Dworze Mazowieckim NEYMARRRR :)
tak donosi agent Mario Piekario z Lesznowoli :) - 90% zysku z transferu

odpowiedz
FamiLiada - 13.06.2019 / 11:47, *.plus.pl

@(L)eszek: suchar większy niż u Sztrasburgera

odpowiedz
Niekumaty - 13.06.2019 / 11:06, *.centertel.pl

W koncu gracz ktory wie, ze dla nas liczy sie tylko mistrzostwo !!!

odpowiedz
Szmu(L)ki - 13.06.2019 / 10:43, *.chello.pl

Ludzie, weźcie rozbieg i zderzcie się ze ścianą mocno - może wtedy przestaniecie narzekać.

Przychodzili do Legii zawodnicy, którzy grali dobrze w Europie, za samo CV powinni po 10 bramek i asyst mieć na sezon w ekstraklapie , a 1 na 5 się sprawdzał. Dostawali duże konktrakty, potem był problem, żeby się ich pozbyć.
Żeby zawojować Europę, najpierw musimy ligę wygrywać spokojnie, a to zagwarantują zawodnicy, którzy w niej się już sprawdzili, znają realia i wiedzą, że w Legii trzeba zasuwać, a jak się to robi to jest szansa na dobry transfer i wyższą zdecydowanie pensję.

Malarz, kuchy takie legendy, takie dna, że sabotowali trenerów, buntowali zespół itp.

odpowiedz
realnie - 13.06.2019 / 10:39, *.centertel.pl

Czyli przyszedł Dziadek i Ogóraszwili

odpowiedz
7775 - 13.06.2019 / 10:15, *.centertel.pl

Już wolę takie transfery niż gwiazdorów 11 zespołu II ligi tureckiej. I nie mówmy o Prijo bo na nim limit farta w takich przypadkach wyczerpał się na kilka lat.

odpowiedz
Lorneta - 13.06.2019 / 10:11, *.t-mobile.pl

Z 300 m widze legijne DNA.

odpowiedz
ZBIR - 13.06.2019 / 10:03, *.orange.pl

czekamy na powrot .egendy wawrzyniaka :D

odpowiedz
Kraken - 13.06.2019 / 13:09, *.t-mobile.pl

@ZBIR: wróci i w gratisie weźmie Peszkę i Dudka po śweżej znajomości, atmosfera w szatni musi być

odpowiedz
tomek - 13.06.2019 / 10:02, *.warszawa.pl

prawdziwi Legioniści nie jacyś tam podrabiańce jak Kucharczyk czy Malarz

odpowiedz
LWGZ - 13.06.2019 / 09:23, *.tpnet.pl

Powodzenia w LEGII i zobaczymy jak to bedzie wygladalo!!!!

odpowiedz
Dyrektor Sportowy - 13.06.2019 / 09:04, *.centertel.pl

Drodzy kibice,
To nie koniec wzmocnień !
Już niedługo dołączy do nas następca jednego z liderów Legii czyli Vadisa Ofoe

Menelik Chaka Ngu'Ewodo

https://www.worldfootball.net/player_summary/menelik-nguewodo/

Chcieliście Vadisa? No to będzie Vadis !

odpowiedz
ultra - 13.06.2019 / 11:42, *.tpnet.pl

@Dyrektor Sportowy:
Mam nadzieje żę żartujesz Przecież to ogór na pierwszą lige

odpowiedz
Eri - 13.06.2019 / 12:39, *.play-internet.pl

@Dyrektor Sportowy: Wartość rynkowa 0. Najwyższa wartość 75 tyś. :DDDDDDDDDDD

odpowiedz
Waluś - 13.06.2019 / 08:59, *.netfala.pl

Dajmy mu szansę, nie skreślajmy go od razu.

Witamy w Legii Walerek!

odpowiedz
Goran - 13.06.2019 / 08:36, *.tpnet.pl

Sytuacja Finansowa Legii jest jaka jest. Jeśli ktoś spodziewał się wysokich transferów gotówkowych to żył w sferze marzeń. Moim zdaniem i tak nie ma tragedii, wykupili Cafu za 800 tys, teraz Gvilla za 300 bądź 500 tys to całkiem sporo jak na możliwości klubu w tym czasie.
Celem było pozbycie się sporej ilości zawodników i zejście z wysokich kontraktów które od lat obciążały finanse klubu i powoli to się udaje.
Jeszcze Philips i Agra ( choś nie wierzę że odejdzie) i będzie ok. Bo to że Malarz, Rado i Astiz w charakterze piłkarzy juz nie zostana jest raczej przesądzone.
A co do samych transferów. Przychodzi doświadczony Lewczuk na stopera nr 3 lub 4 za doświadczonego Astiza. Dla mnie to zmiana na plus. Lewczuk nie potrzebuje aklimatyzacji, nie ma braków w przygotowaniu, piłkarsko wiele może dać. We Francji może ostatnio wiele nie grał ale liga francuska to nie polska kopana.
Gvilia to dobry ruch, okazja jak na polskie warunki. Dobry grajek z dobrym CV w dobrym wieku. Może się przyjmie a może nie. To jest Legia i nie ma reguły. Poczekamy zobaczymy. Marudzicie z czym do Europy? Jakiej Europy jak my w Eklapie dostajemy łomot wielu drużyn. Mówicie że ze słabej drużyny? Zdaje sie ze z Górnikiem to my cudem wygraliśmy ostatni mecz. Czy w słabych drużynach nie zdarzają się dobrzy piłkarze? Gdzie ich wyłapywać? Jak coś osiągną i kosztują milion euro po jednej dobrej rundzie? Jakbyśmy z tego "słabego Górnika" wyciągnęli Zurkowskiego to tego gadania by nie było a na tą chwile Gvilia to od niego lepszy piłkarz.
Teraz skrzydła !!!

odpowiedz
kibic emeryt - 13.06.2019 / 09:21, *.tpnet.pl

@Goran: Szanowny kolego z tym odejściem Rado nie jestem taki pewny bo to kolega dalej będę tak twierdził ucznia Vuko ( bo na razie aby go nazwać dobrym trenerem droga bardzo daleka) i będzie chciał mu zapewnić dobrą kasę jeszcze przez roczek .obym się mylił .

odpowiedz
kluczowy zawodnik - 13.06.2019 / 11:48, *.35.38

@kibic emeryt: Vuko już przecież wspomniał że drużyna potrzebuje też doświadczonych zawodników.
Rado pasuje idealnie bo przecież jak kolega trenera to na pewno ma to DNA. Wejść jako rezerwowy, zrobić jeden zakos i kiwkę a po meczu na miasto i zabawa.

odpowiedz
Goran - 13.06.2019 / 15:01, *.tpnet.pl

@kibic emeryt: Jak Rado zostanie to tragedii bym nie robił. To profesjonalista pełną gębą. Na końcówki meczów dlaczego by nie. Po za tym z L w sercu ( wiem wiem Chiny ale jednak). Kontraktu wysokiego nie ma.

odpowiedz
Kamień - 13.06.2019 / 08:22, *.chello.pl

Ja pier... tego się już czytać nie da... Który z Was chodził na mecze w 92 jak Legia broniła się przed spadkiem do ostatniej kolejki? A teraz tylko LM co sezon najlepiej. W dupach się poprzewracało. Zrozumcie sytuację aktualną i módlmy się żebyśmy nie skończyli jak Wisła, albo jeszcze gorzej...

odpowiedz
Lesny Dziadek - 13.06.2019 / 08:37, *.play-internet.pl

@Kamień: A ktory z nas doprowadzil do tej sytuacji? KTO DOPROWADZIL - sie pytam? Mam sie usmiechac, jak konski zad do bata? Udawac, ze wszystko jest ok? Tak robisz? To powodzenia. Ja bede pisal prawde, Krol jest obecnie nagi, ale ktos go rozebral. A najgorsze jest wlasnie to, ze niektorzy udaja, ze wszystko jest w porzo. Bo kiedys bylo gorzej? A co to za bezsensowny argument...

odpowiedz
tomiacab - 13.06.2019 / 14:18, *.129.147

@Kamień: kolega ci idealnie odpowiedział, więc podpiszę się tylko pod jego komentarzem

odpowiedz
Rado - 13.06.2019 / 08:19, *.play-internet.pl

Po co to gadanie, że Legia musi być zawsze mistrzem. A kto tak powiedział?? Czy jest jakiś racjonalny powód, żeby tak twierdzić?? Jedyny moment w ostatnich latach, kiedy można było tak sądzić, to był sezon po lidze mistrzów. Legia zarobiła miliony i miała odjechać reszcie ligi na długie lata. Czy tak się stało, każdy wie... Ta drużyna, z wyjątkiem cudem zdobytych mistrzostw w poprzednich 3 sezonach, niczym nie różni się od innych drużyn z ekstraklasy. Dlatego równie dobrze można twierdzić, że zawsze mistrzem musi być Piast, Lech czy Lechia... Zejść na ziemię i robić swoje, a nie gadać, nakręcać się i zaklinać rzeczywistość!

odpowiedz
znajca - 13.06.2019 / 09:28, *.unitelmedia.pl

@Rado:
Byli tacy, co po LM odjechali z milionami - ówcześni współwłaściciele.

odpowiedz
kosmit - 13.06.2019 / 09:54, *.gov.pl

@znajca:
A czy to ich wina ze DM postanowił się ich pozbyć? Dostali kasę zgodnie z udziałami.

odpowiedz
Zły krasnolud - 13.06.2019 / 14:14, *.129.147

@znajca: miodek! Odejdź z za komputera i weź się za obowiązki, zamiast trolować forum

odpowiedz
Karlito - 13.06.2019 / 08:02, *.com.pl

Znowu to samo. Marudzicie i marudzicie. Jak Piast nas ograł, to zdecydowana większość mówiła coś na zasadzie: "u nich są zawodnicy, którzy oddają serducho, którzy cały czas biegają. Można z takich zawodników zrobić mistrza? Można, a w Legii same gwiazy".
Teraz to Legii przyszedł taki własnie grajek - twardy, pracowity, ambitny i jeszcze młody. I co? Marudzenie, że to nie ten poziom. Chętnie wysłucham, kogo byście chcieli...

odpowiedz
(L)ysy 72 - 13.06.2019 / 07:52, *.plus.pl

Bracia?Skad w Was tyle pesymizmu?Zobaczcie co się dzialo w ostatnich 6 sezonach zdoblismy jedna trzecia tytulow z caiej 1oo letniej histori

odpowiedz
Hiszpan - 13.06.2019 / 07:02, *.t-mobile.pl

Skład na przyszły sezon
Stanew
Szala Kruszankin Mandziejewicz J.Bąk
Czykier Arceusz Staniek Edson
Cyzio Śliwowski



odpowiedz
witek ultrawersytet - 13.06.2019 / 11:40, *.kompex.pl

@Hiszpan: jprdl, co za matoł

odpowiedz
lagerta - 13.06.2019 / 06:30, *.virginm.net

lewczuk wyglada jakby miał 25 a gwilja z 36

odpowiedz
Rafał N. - 13.06.2019 / 01:12, *.t-mobile.pl

Na tym zdjęciu Igor Lewczuk wygląda, jakby nie był zadowolony z podpisania kontraktu :-D

odpowiedz
wybitny_ekspert - 12.06.2019 / 23:53, *.inetia.pl

O Bogowie... Lewczuk, lat 34 to równie dobry transfer jak wcześniej Astiz. Przychodzi po kontaktach towarzyskich żeby sobie zarobić, bo w Bordeaux ostatnio tylko grzał ławę albo miał kontuzje.

A Gvilia to zagraniczny średniak z klubu walczącego o utrzymanie. Niczego nie wniesie. Ale pewnie ma potencjał na dużo biegania, więc dla Vuko to będzie prawdziwy Legionista... Jeśli przychodzi jako rezerwowy to chyba lepszy byłby młodzieżowiec albo jakiś talent z I ligi?

Jak ma być tak dalej z transferami to będzie podium będzie niestety całkowicie poza zasięgiem.

Jest tylu ciekawszych wyborów, które są teraz oczywiste tak jak oczywiste było ściągnięcie Carlitosa czy kiedyś Beresia i Pazdana.

odpowiedz
FWK - 12.06.2019 / 23:39, *.play-internet.pl

@ZRDW
Sprzodu??? Gdzie ty chodziłeś do szkoły??? Do " piątki" ????

odpowiedz
Kamil - 13.06.2019 / 08:06, *.play-internet.pl

@FWK: do piontki

odpowiedz
DzyndzeL - 12.06.2019 / 23:07, *.plus.pl

Znowu Legia ogórkowo zagraniczna. Brać Polaków Starzyńskiego, Pawłowskiego, Maka, Rymaniaka i Matynie i mamy mega skład. Tak to widze:

Majewski
Rymaniak Jędrzejczak Lewczuk Matynia
Kopczyński Martens
Mak Starzynski Pawlowski
Niezgoda

I jedziemy na mistrza! Chcemy polskiej Legii!

odpowiedz
Andrzej - 12.06.2019 / 23:36, *.centertel.pl

@DzyndzeL:
Weź człowieku naucz się w końcu nazwisk piłkarzy

odpowiedz
No gdzie - 12.06.2019 / 23:44, *.t-mobile.pl

@DzyndzeL: a gdzie Wawrzyńczuk czy Bornisiuk?

odpowiedz
Marcel - 13.06.2019 / 01:34, *.t-mobile.pl

@DzyndzeL: W bramce Stefan Majewski czy Szymon Majewski? :-D Bo mam rozumieć, że na środku obrony Otylia Jędrzejczak? ;-) Faktycznie mega skład :-)

odpowiedz
DarioCWKS - 13.06.2019 / 03:39, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: Jedno pytanko kiedy sprowadzimy Martensa ?

odpowiedz
Hi - 13.06.2019 / 07:34, *.t-mobile.pl

@Marcel: No i Dr. MARTENS w środku...

odpowiedz
Dzyndzell - 13.06.2019 / 09:14, *.25.51

@DzyndzeL: zgadzam sie z dzyndzlem. Male korekty I Skald jest taki:
Majewski (szymon)
Romanczuk jedrzejczak (otylia) lewczak borczuch (szymon)
Kopiczynski (aktor) martens (Dr)
Mak starczynski i pawlowski (ten od wloskiego jezyka)
Jarek zgoda
I Legia na mistrza!!!

odpowiedz
Bródno - 13.06.2019 / 10:24, *.chello.pl

@DzyndzeL: twój iloraz inteligencji jest mniejszy niż rozmiar buta.

odpowiedz
Szpilordzik - 12.06.2019 / 22:48, *.t-mobile.pl

A mnie ciesza te transfery, zobaczycie i sie przekonacie... Pamietajcie ze transfer do Legii to jest trampolina do wyzszych celow...jesli ktos ma ambicje to sie pokaze w Legii i pojdzie za lepsza kase grac dalej.pozdro

odpowiedz
ŻRDW - 12.06.2019 / 22:16, *.icpnet.pl

Może liczy że tyły na zero a sprzodu coś wpadnie Ha Ha

odpowiedz
Darek - 12.06.2019 / 22:06, *.t-ipconnect.de

Oby cos z niego bylo.Zreszta ostatnimy czasy na 5 sprowadzanych pilkarzy zawsze 1 wypali.
Powodzenia.Za pol roku ocenimy.

odpowiedz
grzesiek - 12.06.2019 / 22:05, *.centertel.pl

Lewczuk coś nieciekawie wygląda,

CÓŻ POZOSTAJE WIERZYĆ ŻE UTRZYMAMY SIĘ W TYM SEZONIE W EKSTRAKLASIE

odpowiedz
Krasnal - 12.06.2019 / 22:01, *.net.pl

Lewczuk nie wzruszony..jak przychodził z Bydgoszczy to był podniecony...a teraz z Bordeux to...niewzruszony.

odpowiedz
Mr T - 12.06.2019 / 21:45, *.mm.pl

Swoją drogą ciekawe, że odchodzi od nas przynajmniej 5 ofensywnych pomocników (Hama, Iuri, Kuchy, Szymi, Pasquato), a możliwe, że będzie ich nawet 7 (+ Radovic i Nagy), a nadal nie wzmacniamy się na tych pozycjach.

odpowiedz
atmosferic - 12.06.2019 / 21:52, *.orange.pl

@Mr T: Mioduski mierzy w tym roku w 1 lige

odpowiedz
Ręce opadają - 12.06.2019 / 21:38, *.206.102

Jak zobaczyłem nazwisko , to mówię może i fajny transfer tylko ciekawe z jakiego klubu do nas przyszedł . Patrzę i niedowierzam , że z Górnika mówię taki asior , że nawet go nie kojarzyłem . To tylko pokazuje poziom wzmocnień Legii w obecnym okienku transferowych jakich możemy się spodziewać .

odpowiedz
Erni - 12.06.2019 / 21:43, *.play-internet.pl

@Ręce opadają : jak Ty go chłopie nie kojarzyłeś, to mało co kojarzysz. Jeden z lepszych graczy na wiosnę w ekstraklasie.

odpowiedz
Mundial w Rosji - 13.06.2019 / 06:16, *.centertel.pl

@Erni: dokładnie. Gościu flaki wypluwał żeby do każdej piłki zdążyć. Ma chłop potencjał ale za krótko pograł w Zabrzu. Ale i tak pokazał że stać go grać lepiej od wielu naszych pseudo piłkarzy.

odpowiedz
Ja Kocham Legię!!!!!! - 13.06.2019 / 08:01, *.3s.pl

@Ręce opadają : podzielam zdanie kolegów. Mało kojarzysz, jeśli nie wiesz kim jest Gvilia. Jeśli nie interesujesz się ligą w ogólnym znaczeniu tego słowa i oglądasz tylko spotkania Legiuni, to powinieneś pamiętać z meczu w Zabrzu, co ten zawodnik wyprawiał na boisku. Gdyby Angulo miał lepiej ustawiony celownik, to rywale, po jego podaniach, mogli strzelić nawet trzy gole. Do tego waleczny, wybiegany i sporo widzi na boisku. Rozumiem, że liczyłem na VOO, ja również marzyłem o powrocie Belga, ale jest obecnie poza naszych zasięgiem, więc takie transfery jak Valeriana Gvilii należy docenić, a już na pewno nie krytykować na "dzień dobry".

odpowiedz
atmosferic - 12.06.2019 / 21:38, *.orange.pl

no coz, nie oczekujmy ze sciagna do Warszawy Christiana Eriksena - to musi byc Gwilia... tym wlasnie stala sie Legia... przecietnym klubem z przecietnymi pilkarzami

odpowiedz
Legia(1916) - 12.06.2019 / 22:00, *.chello.pl

@atmosferic: I beznadziejnym prezesem dzięki któremu Legia jest w takim miejscu

odpowiedz
Huhu - 12.06.2019 / 21:29, *.solarcom.ch

Podczas pomiaru Agromierzem wyszło, że ma 500 milinecidów.

odpowiedz
oLaf - 12.06.2019 / 21:32, *.vectranet.pl

@Huhu: rozbiłeś system! ; ))

odpowiedz
zaba285 - 12.06.2019 / 22:17, *.lukman.pl

@Huhu: brawo :) taki humor lubię :D

odpowiedz
Le Ja - 12.06.2019 / 23:04, *.orange.pl

@Huhu: Jeden z najlepszych komentarzy jakie widziałem na tej stronie :D

odpowiedz
K - 13.06.2019 / 08:16, *.chello.pl

@Huhu: czyli OGÓR

odpowiedz
Legia(1916) - 12.06.2019 / 21:26, *.chello.pl

Kosmos, LM na bank !!!

odpowiedz
Hiszpan - 12.06.2019 / 21:26, *.play-internet.pl

O zesz qwa ale wzmocnienia. Szok same legijne kozaki. Kucharski cytując Wuja co Ty ...rwa robisz???!!!!

odpowiedz
Kalbar - 12.06.2019 / 21:24, *.chello.pl

Witamy w Warszawie Walerian!!!

odpowiedz
Juri - 12.06.2019 / 21:23, *.inetia.pl

Taki dobry jak Biglia z Argentyny. Kozak.

odpowiedz
Andrzej - 12.06.2019 / 21:21, *.centertel.pl

Banda ogorow na forum. Dogodzić się nie da. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, każdy mogl być piłkarzem, kazdy może kupić klub.

Statystyki czy wiek nie grają na boisko. Zawodnik w jednym klubie ma super statystyki a w innym mu nie idzie.
Trzy sezony temu taki Agra miał 13 bramek i 14 asyst w lidze portugalskiej.

Jakby Gwilia przeszedł do Lecha czy Lechii to byłby płacz czemu nie do nas bo to dobry zawodnik, ja idzie do nas to jest ogor.
Jest to wyróżniający się zawodnik w lidze i należy brać takich.

odpowiedz
Mr T - 12.06.2019 / 21:43, *.mm.pl

@Andrzej : Dokładnie. Dodakowo teraz Martins będzie miał trochę gorszą kartę przetargową podczas negocjacji kontraktu.

odpowiedz
Cinek - 12.06.2019 / 22:38, *.tpnet.pl

@Andrzej : 100% racji.

odpowiedz
Arek - 12.06.2019 / 22:43, *.tpnet.pl

@Andrzej : jak odchodził Rzeźniczak, to cieszyli się jak dzieci. Teraz jak poszedł do Płocka, to płaczą za Rzeźniczakiem, że nie do nas. No jakaś "masakracja" co tu się wyrabia. Ludziom się we łbach miesza.

odpowiedz
Mundial w Rosji - 13.06.2019 / 12:43, *.centertel.pl

@Arek: Płock to się robi klub emerytów i rencistów. Jeszcze Malarz tam pójdzie to średnia wieku 32+

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 12.06.2019 / 21:14, *.centertel.pl

Witamy w Legii i powodzenia :)

odpowiedz
Ho no lulu chodźmy spać - 12.06.2019 / 21:12, *.plus.pl

Jak najbardziej na tak, lepszy twardy gruzin niż miękkie placzliwe przewracajace się z głodu Portugalczyki i machajace rękami południowe...

odpowiedz
Svenson - 12.06.2019 / 21:00, *.vectranet.pl

Nieudany zakup!

odpowiedz
DarioCWKS - 12.06.2019 / 21:02, *.play-internet.pl

@Svenson: Sam jesteś nieudany

odpowiedz
grzesiek - 12.06.2019 / 20:57, *.centertel.pl

A ile miał asyst w ciągu tych 18 keczów? Statystykinprawde powiedza

odpowiedz
DarioCWKS - 12.06.2019 / 21:06, *.play-internet.pl

@grzesiek: Rozegrał 17 spotkań w Eklapie, notując w nich jedno trafienie i cztery asysty.

odpowiedz
Bear - 12.06.2019 / 20:53, *.orange.pl

Waleczności na pewno nie można mu odmówić.
Był czołową postacią w Górniku , pytanie czy u nas się sprawdzi ?
Mam nadzieję że tak i życzę powodzenia !

odpowiedz
Browar - 12.06.2019 / 20:53, *.mm.pl

Ile za niego daliśmy ktoś wie??

odpowiedz
827489 - 12.06.2019 / 20:54, *.chello.pl

@Browar : na Legia.net piszą, że 300 tysięcy euro

odpowiedz
KONONcwks - 13.06.2019 / 09:27, *.upcbusiness.at

@827489: tysiecy czy milionow?

odpowiedz
Ja - 12.06.2019 / 20:51, *.vectranet.pl

Z jakim numerem będzie grał?

odpowiedz
Anton - 12.06.2019 / 20:53, *.chello.pl

@Ja: z 8

odpowiedz
Mlbets - 12.06.2019 / 20:45, *.centertel.pl

Szanuję. Tanio i solidnie. W polskiej lidze się wyróżniał.

odpowiedz