Karol Kosiorek, uczestnik Akademii Młodych Orłów PZPN - fot. Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: triumf i awans Legii w rozgrywkach U13

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia U13 (rocznik 2006 i mł.) zaległym meczem z Ząbkovią Ząbki przypieczętowała triumf w rozgrywkach grupy II pierwszej ligi warszawskiej U13. Mecz rozpoczął się nie najlepiej dla legionistów, bo mimo ataków to oni stracili pierwsi gola. Potem jednak konsekwentna gra dała solidny efekt bramkowy, choć goście walczyli i odgryzali się golami jeszcze pod koniec meczu.

W pierwszej odsłonie goście ustawili się stosunkowo defensywnie, a przy aktywnej obronie szukali swojej szansy w szybkich wyjściach i stałych fragmentach gry. Taktyka ta przyniosła efekt bramkowy. Legioniści próbowali z kolei rozciągnąć szyki obronne, ale poza kilkoma ładnymi uderzeniami z dystnasu (m.in. Wasiak-Libiszowski) nie mogli początkowo tego dokonać, tym bardziej, że ich wysiłki stały się od pewnego momentu zbyt jednostronnie prowadzone, a próby wejścia do bramki z piłką przy zagęszczonym polu karnym mogły się nie udać. Lepszy efekt dały pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy akcje dwójkowe i trójkowe Kosiorka, Żewłakowa i Żołyńskiego. Kilka razy po skrzydle "pociągnął" też Lepianka, a akcji oskrzydlających nieco właśnie początkowo brakowało. Ząbkowianie wygladali na nieco zdemotywowanych i zmęczonych tropikalnym upałem. Moment dekoncentracji legionistów został jednak wykorzystany przez drużynę z Ząbek, która w końcówce pokazała, że mam atuty, z których jest w stanie skorzystać w dogodnych warunkach.
Na konic meczu świętowali jednak legioniści, którzy mogli już z czystym sumieniem zaśpiewać w kółeczku "Mistrz, mistrz, Legia mistrz!".

Oprócz Legii awans z grupy II wywalczyło FFA Warszawa, co było wiadome już po porzedniej kolejce, teraz jedynie zostałą ustalona kolejność miejsc. W ostatniej kolejce Legia zmierzy się właśnie z FFA, ale spotkanie nie zmieni już kolejności w tabeli. Drużyny z miejsc 3-4 I ligi warszawskich zagrają z kolei w I lidze wojewódzkiej, czyli bezpośrednim zapleczu ekstraligi, a zespoły z miejsc 5-6 - zagrają baraże z mistrzami II lig. W grupie I o awans do Ekstraligi mazowieckiej U14 (8 najlepszych drużyn ze wszystkich 5 okręgów mazowieckich) walczą: Escola Varsovia, UKS Varsovia i mająca o 3 punkty mniej przed ostatnią kolejką KOSA Konstancin. Do kategorii U13 włącznie, rozgrywki odbywają się jedynie na poziomie okręgów (Warszawa, Radom, Siedlce, Płock, Ciechanów-Ostrołęka).

W najbliższych dniach część legionistów wystąpi również - jako zwycięzcy rozgrywek szkolnych na Mazowszu w ramach reprezentacji SP 392 - na ogólnopolskich finałach w Głuchołazach.

Legia U13 - Ząbkovia Ząbki 06

Strzały (celne): Legia 17 (13) - Ząbkovia 7 (3)

Legia: Michał Malinowski, Aleksander Mickielewicz - Jakub Chodkowski, Maciej Złotkowski, Antoni Wasiak-Libiszowski [07], Oskar Jenner, Maciej Saletra (Kpt), Rafał Boczoń, Jakub Żewłakow, Karol Kosiorek, Mikołaj Chodorski, Piotr Żołyński, Kacper Lepianka
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Jakub Renosik, trener brmakarzy: Michał Kubiak

Awans do ekstraligi wywalczyli również gracze, którzy dziś (głównie z powodu urazów) pauzowali: Wojciech Gan, Wiktor Ziółkowski, Kacper Włodarek, Jakub Trzaskowski, Igor Rosa oraz gracze z młodszego rocznika, którzy okazjonalnie wspomagali starszych kolegów w meczach ligowych.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Almada - 15.06.2019 / 10:32, *.chello.pl

A jaki był wynik ?

odpowiedz
Marcel - 13.06.2019 / 13:09, *.t-mobile.pl

Dlaczego w podsumowaniu na dole nie ma podanego wyników i strzelców goli, a tylko liczba strzałów?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.