Mateusz Wieteska - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Portugalczycy i Ukraińcy zainteresowani Wieteską

Wiśnia, źródło: Twitter

Grający obecnie na mistrzostwa Europy do lat 21 Mateusz Wieteska może w letnim oknie transferowym odejść z Legii. Według Piotra Koźmińskiego z Super Expressu, środkowym obrońcą zainteresowanie wyrażają Sporting Braga oraz Dynamo Kijów, które w przeszłości rozważało już sprowadzenie Polaka.

Z całą pewnością nie bez znaczenia będzie gra piłkarza w dwóch kolejnych spotkaniach reprezentacji Polski na Euro U-21. Jeżeli forma obrońcy będzie co najmniej zadowalająca, to chętnych na jego sprowadzenie może jeszcze przybyć. Wieteska w poprzednim sezonie rozegrał dla stołecznego klubu 35 meczów. Przez większość część sezonu był podstawowym graczem linii defensywy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
bronek49 - 18.06.2019 / 18:59, *.chello.pl

jak będą dawali z 5 mln euro to sprzedawać

odpowiedz
bronek49 - 18.06.2019 / 18:57, *.chello.pl

jeżeli daliby z 5 mln euro to sprzedawać ukraińcy zapłacą

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.06.2019 / 15:49, *.chello.pl

Powtarzam: sprzedaż Szymiego i ewentualna Wietesa, to katastrofa. Nie dziś, nie jutro, ale w wkrótce, ci piłkarze będą kosztować grubo więcej. Trzeba dać Wietesce szansę pokazania się w LE i odebrać nagrodę za cierpliwość. Polscy piłkarze są niedoszacowani, co udowadnia casus Piątka. W piłkę nauczył się grać w Polsce, nie w Italii. Po pół roku, sprzedali go z 8-krotnym przebiciem.
Legia to nie Piast, który zdobywa MP, po czym sprzedaje najlepszych kopaczy, by trafić w I rundzie na BATE Borysów i dostać baty. Polskiej piłce klubowej, potrzebne są sukcesy klubowe, a sprzedażą na wyprzódki zamykamy sobie do nich drogę. Przestańcie się rajcować kwotami ze sprzedaży!

odpowiedz
Wolfik - 18.06.2019 / 18:57, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Całkowicie się z Tobą Kolego zgadzam. Pisałem o tym wielokrotnie. Tylko co z tego? "Ratowanie budżetu" kosztem ewentualnych zysków z tytułu awansu do LE (który jestem przekonany nie nastąpi) wzięło górę.

odpowiedz
LWG - 18.06.2019 / 08:04, *.tpnet.pl

Majecki powinien jeszcze zostac chyba ze Miszta bedzie gral na zmiane z Cierzniakiem !!!

odpowiedz
Hiszpan - 18.06.2019 / 07:18, *.t-mobile.pl

Sprzedać za 5 mln i kupić Valencię i Pawłowskiego.

odpowiedz
Dzidekk - 18.06.2019 / 06:43, *.vodafone-ip.de

6-7 mln euro i niech idzie. Majeckiego chociaż na rok jeszcze zostawić. Wygląda na to, że tego lata finanse Legii mocno się poprawią. Mam nadzieję, że wpadnie też coś z Ligi Europy.

odpowiedz
Wolfik - 18.06.2019 / 10:32, *.179.238

@Dzidekk: Wpadnie. Kilka goli od rywali....

odpowiedz
News⚽️Legia - 18.06.2019 / 03:01, *.155.156

No I dobrze wyprzedaż I miejsca dla Akademii młodej Legii

odpowiedz
Imie(L)inski - 18.06.2019 / 00:47, *.if.ua

3/4 banki, to minimum, jeśli chcemy się szanować ... podstawowy obrońca (niestety) wice-mistrzów PL, a z Belgia w U21 zagrał na moje oko całkiem nieźle... (Italia i Espanyol go zweryfikują). miodek - krzycz 6 lub 7!! żeby było z czego zjeżdżać.... ;)

odpowiedz
Juri - 17.06.2019 / 22:32, *.inetia.pl

Dokładnie,kasa jak za Bednarka ,bo gorszy nie jest.

odpowiedz
oLaf - 17.06.2019 / 22:12, *.vectranet.pl

2 mln E i gościa nie będzie....

odpowiedz
Arek - 17.06.2019 / 22:11, *.tpnet.pl

Uważam, że powinien zostać. Ale teraz takie czasy, że jak ktoś machnie przed nosem wizjonera milionem, czy dwoma, to Wietes poleci i jeszcze spakują go na drogę.

odpowiedz
Jacenty - 17.06.2019 / 21:43, *.chello.pl

Jak chce odejść, nie zatrzymywać. Jak chcą za to drewno jeszcze zapłacić, to niech Pudel zawiąże mu kokardkę we włosy i osobiście go im zawiezie.

odpowiedz
Bear - 17.06.2019 / 20:42, *.orange.pl

Może w takim razie Sedlar za Wieteske ?
Co myślicie ?

odpowiedz
Stary1978 - 17.06.2019 / 23:12, *.t-mobile.pl

@Bear: Misiu Sedlar już dawno w maladze.

odpowiedz
ffdsffd - 18.06.2019 / 00:26, *.tpnet.pl

@Bear:

przeciez Sedlar juz sprzedany do Secunda Division...

odpowiedz
Bear - 18.06.2019 / 00:38, *.orange.pl

@Stary1978:
O kurczę ! To nie jestem w temacie :)
Nic nie słyszałem ze go sprzedali.

odpowiedz
Radom L - 17.06.2019 / 20:35, *.vectranet.pl

4-5 mln euro i niech idzie.
Ligę wygramy młodzieżą z rezerw i juniorów.

odpowiedz
Lipa - 17.06.2019 / 20:31, *.cyfrowypolsat.pl

dynamo daje 1 oiro

odpowiedz
Twardy Legiunia - 17.06.2019 / 20:27, *.chello.pl

Puścić za 500k euro i dać w pakiecie Agrę i Stolarskiego. Płakał nie będę.

odpowiedz
Pacho - 17.06.2019 / 20:12, *.55.199

Nie jest mniej perspektywiczny od Bednarka. Minimum 6m ojro ale na wyspy trzeba go opchnac.

odpowiedz
Mlbets - 17.06.2019 / 20:37, *.centertel.pl

@Pacho:

Mysle, że nie ma na świecie skauta, który by powiedział, że Wieteska nie jest mniej perspektywiczny od Bednarka. A jak jest to niech zmieni pracę.

odpowiedz
Pacho - 18.06.2019 / 17:30, *.55.132

@Mlbets: na pewno znasz już wszystkich dogłębnie ;). Wietesce brakuje roku z szansa gry w lepszym klubie. Wszystko.

odpowiedz
Coachbiedronka - 17.06.2019 / 20:05, *.sky.com

Potrzeba nam lepszych graczy do obrony
Wieteska jest sredniej klasy obronca w ekstraklasie. Wg mnie top 11 ekstraklasy wyglada tak po zakonczonym sezonie.
Majecki kirkeskov sedlar czerwinski jedrzejczyk. ... joel valencia andre martins cafu novikovas... carlitos angulo

odpowiedz
Sss - 17.06.2019 / 19:59, *.t-mobile.pl

Właśnie dlatego nie zdobyliśmy mistrzostwa Polski, bo mamy takiego stopera....

odpowiedz
Grygi - 17.06.2019 / 19:55, *.centertel.pl

Ku chwale Ojczyzny !

odpowiedz
Grygi - 17.06.2019 / 19:54, *.centertel.pl

Ku chwale Ojczyzny.

odpowiedz
LWGZ - 17.06.2019 / 19:51, *.tpnet.pl

Jezeli mialby odejsc to do Sportingu B. jak beda chcieli !!!!

odpowiedz
LGZ - 17.06.2019 / 19:49, *.tpnet.pl

Czy nie chce grac w LEGII czy nie pasuje do LEGII ?

odpowiedz
Aj - 17.06.2019 / 19:49, *.t-mobile.pl

Dobra rada dla kupujących: brać już dziś bo po MŚ może nie być

odpowiedz
Mlbets - 17.06.2019 / 19:47, *.centertel.pl

Za dobre pieniądze bez żalu. Nie był lepszy od Jedzy czy Remiego, a ten idiotyczny samoboj na koniec obniża jego ocenę jeszcze bardziej.

odpowiedz
Jerry - 18.06.2019 / 09:52, *.netfala.pl

@Mlbets: Człowieku, obejrzał byś mecz choć raz sam, na własne oczy a nie powtarzasz opinie pseudofachowców. Wieteska jest o niebo lepszy od Remy'ego. To, że Francuz grał w lepszej lidze to nie świadczy o tym, że jest dobry. On miał być dobry a okazało się, że nie nadaje się na defensywnego pomocnika a obrońcą jest jednym z gorszych w lidze. Natomiast to, że Wieteska strzelił swojaka to ...wybacz, nie takim tuzom to się zdarzało.

odpowiedz
Pacho - 18.06.2019 / 17:33, *.55.132

@Jerry: też tak uważam. Choć przyznam jednocześnie że Remy w obecnym składzie i tak jest solidnym zawodnikiem.

odpowiedz
Gizior - 17.06.2019 / 19:42, *.alfa-system.net

Młody wysoki stoper mam nadzieję że nie sprzedadzą go za 2mln... Conajmniej 5 jak szymiego.

odpowiedz
Szalony - 17.06.2019 / 19:22, *.net.pl

Znając Loczka zostanie sprzedany za 2 mln juro

odpowiedz