fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Analiza zmian w karnetach na sezon 2019/20

Woytek, źródło: Legionisci.com

We wtorek Legia rozpoczęła zamkniętą sprzedaż karnetów na sezon 2018/19. Kibice zgłosili mnóstwo pytań i wątpliwości związanych z nową formułą karnetu. Legia przygotowała odpowiedzi na wiele pytań. Przeczytać możecie je tutaj. My poniżej zajmiemy się kluczowymi zmianami w polityce karnetowej.

Koniec z udostępnianiem
Z jednej strony klub wyjaśnia, że chce aby karnet był produktem dla najwierniejszych kibiców, ale z drugiej strony kibice przyzwyczaili się przez ostatnich 5 lat do możliwości udostępnienia karnetu na kilka spotkań. Dla niektórych mógł być to jeden z powodów do podjęcia decyzji o zakupie karnetu. Udostępnienie komuś z rodziny bądź znajomemu powodowało, że karnet "nie marnował się" podczas nieobecności jego właściciela. Zmiana w tym zakresie może mieć więc wpływ na samą decyzję części kibiców o zakupie karnetu. Powoływanie się na wyjątkowość produktu i sytuację w Europie nie do końca nas przekonuje, ponieważ Legia nie sprzedaje 50% czy 80% miejsc na karnety, a jedynie ok. 30%. Może więc najpierw warto popracować nad ogólną liczbą sprzedawanych karnetów, a potem zacząć ograniczać przywileje? Przecież kibic płacący z góry za cały sezon jest tym najcenniejszym (dosłownie), o którego powinno dbać się najbardziej. Czy wystarczą zapewnienia o przygotowywaniu w najbliższych latach dodatkowych atrakcji? Nie sądzimy.
"Będziemy starali się przygotowywać w najbliższych latach dodatkowe atrakcje i korzyści nagradzające tych, którzy regularnie chodzą na mecze Legii, zwłaszcza dla posiadaczy karnetów. Dla tych, którzy obawiają się, że nie będą mogli uczestniczyć regularnie w meczach Legii i w związku z tym nie są zainteresowani zakupem karnetu, będziemy przygotowywać specjalne pakiety i promocje, aby każdy kibic znalazł w ofercie biletowej coś dla siebie" - informuje Legia.

"Nie" dla zwrotów
Dotychczas w regulaminie sprzedaży karnetów był także zapis umożliwiający zwrot karnetu z odzyskaniem części pieniędzy (pomniejszoną o sumę cen pojedynczych biletów na rozegrane mecze). Jak się dowiedzieliśmy już od dłuższego czasu klub chciał wyeliminować tę możliwość, teraz zdecydował się ją wyprowadzić, argumentując tym, że na większości stadionów w Europie również takowej nie ma.

Poszatkowana trybuna Deyny
Zmiany najbardziej dotknęły kibiców zasiadających na trybunie Kazimierza Deyny (Wschodnia). Do dotychczasowych dwóch kategorii cenowych dodano trzecią, pośrednią. Na pierwszy rzut oka dziwić mogą różne ceny w obrębie jednego sektora, ale stadion Legii jest tak zbudowany, że schody na miejsca na trybunie poprowadzone są przez środek sektora, przez co zdarzały się sytuacje, w których dwie osoby siedzące obok siebie (np. na skraju sektora 112 i 113) płaciły diametralnie różne ceny za bilety czy karnety. Teraz oddzielone będą w sposób bardziej naturalny, czyli schodami. W tej sytuacji część kibiców zasiadających dotychczas na najdroższych sektorach ma taniej, a część zasiadających na tańszych ma drożej. Jeżeli wasza cena uległa wzrostowi o ~100 zł, warto poczekać do otwartej sprzedaży i dopiero wtedy zdecydować.

Przesunięty sektor rodzinny
Spora część trybuny Deyny została przemianowana na sektor rodzinny (pół sektora 115 i 215 oraz całe sektory 116 i 216). Słabe jest to, że osoby, które dotychczas miały na tych miejscach karnet, nie mogą go tam teraz kupić, choć miały mieć do zagwarantowane. Natomiast dużym plusem jest otwarcie bram między trybuną Deyny a Brychczego, dzięki czemu dzieci z tych trybun będą mogły korzystać z atrakcji przygotowanych w sektorze rodzinnym, które do tej pory były niedostępne dla osób oglądających mecze z trybuny Deyny.

Linki aktywacyjne
W sprzedaży zamkniętej wszyscy dotychczasowi karneciarze otrzymali e-maile z linkiem umożliwiającym zakup nowego karnetu na to samo miejsce. Niestety wiadomość nie przyszła od nadawcy "Legia Warszawa", a od "TicketCo AS" (nowy dostawca systemu biletowego). Niewykluczone, że część kibiców mogła potraktować to jako potencjalny spam/phishing. Jeżeli chcecie przedłużyć karnet, zwróćcie na to uwagę.

Po ile bilety?
W przeciwieństwie do poprzednich lat niewiadomą pozostają ceny biletów na pojedyncze mecze. Posługując się przykładem z Żylety: dotychczas było to zwykle 40 zł lub 55 zł na hitowy mecz. Z naszych informacji wynika, że Legia nie przewiduje podwyżki cen, ale należy przygotować się na to, że zostanie wprowadzona opcja: im szybciej kupisz bilet, tym będzie on tańszy. Nie oznacza to jednak, że karneciarze będą stratni i kupując karnet ryzykują. Klub zapewnia, że tak nie będzie.

Nie jest drożej!
Trzeba to wyraźnie zaznaczyć: ceny karnetów nie wzrosły. Choć kwoty w tabelkach są wyższe, to po prostu karnet obejmuje o 4 mecze więcej. Wzrost / obniżka może także dotyczyć części miejsc na trybunie Deyny, ale to wyjaśnialiśmy już powyżej.
Poniżej przedstawiamy krótką analizę cen karnetów na sezon 2019/20 i porównujemy z sezonem 2018/19 na przykładzie Żylety, osoby posiadającej wcześniej karnet. W jednym i w drugim sezonie bierzemy pod uwagę 19 spotkań ligowych przy Łazienkowskiej, których rozegranie zakłada sama Legia.

Sezon 2018/19:
- karnet na rundę zasadniczą: 410 zł
- karnet na rundę finałową: 155 zł
Suma: 565 zł

Sezon 2019/20:
- karnet na rundę zasadniczą i finałową: 560 zł
Suma: 560 zł

Suma pojedynczych biletów w sezonie 2018/19 uwzględniająca wiosenne promocje: 765 zł

To oznacza, że karneciarz oszczędza 200 zł, czyli nawet niepojawienie się na 5 spotkaniach nie spowoduje, że karnet przestanie być opłacalny.

Będzie opcja zakupy na raty
Legia planuje uruchomienie sprzedaży ratalnej przewidujemy na poniedziałek, 1 lipca. Klub udostępni opcję raty 0%, a więc weźmie na siebie koszty rat.

Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś wątpliwości, będziemy aktualizować tego newsa.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Marcin - 29.06.2019 / 08:31, *.228.130

Kontaktowałem się z POK ws - nieuzasadnionej moim zdaniem - wyższej ceny karnetu na Trybunie Południowej (sektor 119) w stosunku do Trybuny Północnej. Ta sama perspektywa oglądania meczu, a zdaniem klubu wyższy komfort oglądania. Tyle tylko, że ów komfort to nie zasługa Klubu, a zwyczajnie inny sposób kibicowania na Żylecie.
Oto żenująca i żałosna odpowiedź z POK:
(...) Kibice naszego Klubu dbają o niecodzienną oprawę i fantastyczną atmosferę dopingu, a sektor 119 dostarcza najlepszą możliwość podziwiania tych wyjątkowych widowisk i dzielenia się nimi na mediach społecznościowych. Aspekty te wzięliśmy pod uwagę reorganizując kategorie karnetów, od których nie jesteśmy w stanie robić wyjątków. "
Pozwoliłem sobie odpisać im co myślę na powyszą argumentację ;)

odpowiedz
Plaskacz - 28.06.2019 / 19:01, *.47.75

Kolejny karnet na Żyletę. W linku od TicketPro taka informacja:

"Możesz go mieć już od 395 złotych."

I tak miałem kupić ale dodatkowo zachęcony co to za 395zł klikam a tu 560. Pani w POK wyjaśnia że to 395zł to cena ulgowa. A system nie ma informacji w jakim wieku jest osoba do której wysłano taki link.

Nie podoba mi się taki marketingowy bełkot i takie zagrywki. Nie postępuję się tak z kibicami.

odpowiedz
ktoś - 27.06.2019 / 23:27, *.centertel.pl

Ale o czym Wy piszecie, każdy kupując karnet czy to na siłownię czy na mecz musi się liczyć z tym, że zyskuje tańsze wejściówki w sytuacji kiedy będzie zawsze, ale jak się nie pojawi to "traci" na tym. Dotychczas to była patologia z tym udostępnianiem karnetów, bo klub na tym tracił. A skoro tracił klub to my wszyscy.

odpowiedz
Micha - 27.06.2019 / 14:28, *.tsai.es

Co wy pieprzycie, że nie zdrożało? Ja za sezon na rodzinny zapłaciłem 910 zł, teraz muszę zapłacić 1035 zł. 125 zł psu w dupę. Powiem tak: niech się zarząd Legii wali. Oglądam sezon w tv i gówno na mnie zarobi, a straci dodatkowo dwoje młodych kibiców.

odpowiedz
Pawka - 27.06.2019 / 14:23, *.net.pl

Kiedyś osoby, które były na wszystkich meczach w sezonie dostały zaproszenie na prezentacje drużyny czy tam strojów. Podobno osób uprawnionych było tylko 3%. Redakcja to potwierdzi? Jesli to prawda, to wychodzi, że tylko 200-300 osób ma to szczęście, żeby być na każdym meczu. Pozostałe 97% karnetowiczów opuszcza niektóre mecze z różnych przyczyn typu choroba, praca i inne zdarzenia losowe. Zatem brak możliwości udostępnienia karnetu jest ogromnym minusem dla prawie wszystkich kibiców.

odpowiedz
Kibic - 28.06.2019 / 04:34, *.tpnet.pl

@Pawka: takich osób nie było więcej jak 50 a i ci mogli udostępnić karnet i mieć zaliczoną obecność. Udostępnianie karnetu, to miły gest w stronę najwierniejszych kibiców.

odpowiedz
SEBO(L) - 27.06.2019 / 14:02, *.centertel.pl

Jeśli ktoś chce mi wmówić,np. Woytek,że wydanie 150 zł. więcej jednarazowo jest dla mnie korzystne,bo zaoczczędzam CAŁE 5 ZŁOTYCH, to odpowiadam:nie,to nie jest korzystne! Ale jeśli ktoś przekonuje,karneciarz oszczędza 200 zł,to jest żenujące. Po to ktoś kupuje karnet,bo planuje być/będzie na każdym meczu, i/lub (w przypadku innych niż Żyleta sektorów) mieć pewność stałego miejsca.Ten,który kupuje bilety takich planów lub możliwości może nie mieć,więc nie decyduje się na karnet.I oczywiście, ten co kupuje bilety owszem może być na wszystkich meczach,ale nie jest to tak częste.Więc takie porównanie,że gdyby kupować bilety wyjdzie 200 zł. drożej niż karnet jest bez sensu.To bardziej wygląda na sterowany zabieg socjotechniczny.

odpowiedz
Grzegorz - 27.06.2019 / 14:01, *.t-mobile.pl

Mnie ta analiza uspokoiła. Średnia cena 30 zł za mecz na Żyletę i oszczędność 200 zł jest dla mnie ok. Jedyne co niezrozumiałe to brak możliwości przepisania karnetu. Kupuję!

odpowiedz
oLaf - 27.06.2019 / 10:47, *.vectranet.pl

najgorzej że jest "Koniec z udostępnianiem" : (((

Ceny prawie takie same (o ile oczywiście w rundzie finałowej zagramy u siebie 4 mecze a nie 3, co wcale nie jest nieprawdopodobne) jest tylko jedna "drobna" różnica: rok temu były to ceny za oglądanie MISTRZÓW POLSKI a dzisiaj są to ceny za oglądania NAJWIĘKSZYCH PRZEGRANYCH sezonu 2018/19 : O

odpowiedz
olo - 27.06.2019 / 10:06, *.centertel.pl

Zapewnienia klubu, że w przyszłości :
"Będziemy starali się przygotowywać w najbliższych latach dodatkowe atrakcje i korzyści nagradzające tych, którzy regularnie chodzą na mecze Legii, zwłaszcza dla posiadaczy karnetów.
To nic innego, jak wpuszczanie w maliny, mamy tutaj przykład programu Legiony i ograniczania ilości nagród, nie dopisywania spotkań, czy brak reakcji na sugestie kibiców.
Osobiście chciałbym, aby grupa najwierniejszych kibiców ( Generałowie z najwyższą rangą, brali udział w konsultacjach zmian dotyczących kibiców ). Kiedyś po pierwszym sezonie powstało forum Legionów ( niestety nie było zbyt długo aktywne i je zawieszono)
Dla mnie zmiany w dziale Marketingu są zbyt częste a pomysły idą tylko w kierunku korzystnym dla klubu a nie dla kibiców i klubu.

odpowiedz
Echhh - 27.06.2019 / 09:53, *.35.90

Ja miałem karnet na rundę zasadniczą, ale nie miałem na mistrzowską (chociarz byłem na meczach), czy wg. klubu miałem karnet czy nie? Ponieważ żadnego maila nie dostałem.
Dodam, że w rundzie zasadniczym było troche więcej meczów niz w mistrzowskiej.
Ciekawe co mi odpiszą z klubu.

odpowiedz
maras - 27.06.2019 / 11:53, *.225.252

@Echhh: też tak miałem i link otrzymałem, klub zawsze dawał zniżki jeżeli miałeś na zasadniczą

odpowiedz
Echhh - 27.06.2019 / 13:48, *.35.90

@maras: Właśnie dostałem link. Szkoda tylko, że musiałem sie o niego upomnieć :-(

odpowiedz
mid - 27.06.2019 / 08:55, *.warszawa.pl

"karnet obejmuje o 4 mecze więcej" tzn klub gwarantuje, że sezon zasadniczy zakończy na miejscu 1-4 lub 9-12?

odpowiedz
piotrek - 27.06.2019 / 08:48, *.play-internet.pl

Będe niezwykle zobowiązany jeśli będziecie podawać co jakiś czas liczbę sprzedanych karnetów. Bo na razie nie widzę jakoś pozytwów zmian w systemie ich sprzedazy a co najmniej kilka minus mogę wymienić.
I nie piszcie że karnety nie podrożały, dla mnie podrożały i to 100 pln.

odpowiedz
Marcin - 27.06.2019 / 08:20, *.228.130

Przeczytałem odpowiedzi klubu. Punkt 11 absolutnie mnie nie przekonuje, a niestety osobiście dotyczy. Perspektywa oglądania jest identyczna. Co do komfortu oglądania to faktycznie na Żylecie raczej nie ma możliwości śledzenia meczu na siedząco tak jak na przeciwległej trybunie, ale nie jest to żadna zasługa klubu. Zatem dlaczego z tego tytułu żąda wyższej ceny za karnet?
Siadałem w sektorze 119 zanim został przekształcony w Sektor Rodzinny, potem dzięki uprzejmości klubu nadal mogłem kupować tam karnet. A teraz w podziękowaniu za wieloletnią lojalność dostaję podwyżkę...

odpowiedz
Krzysiek z Warszawy - 27.06.2019 / 08:17, *.centertel.pl

Do wszystkich narzekających.
Zostańcie w domu przed tv.

odpowiedz
Aa - 27.06.2019 / 07:45, *.150.124

A ja jestem w tej grupie której sektor 219 nie jest już rodzinną,i po takim czasie mamy zmieniać miejsca bo muszą pare groszy więcej przytulić??
To właśnie 4+4 karnety im odleciały.
Po 25 latach jednak nadal to ja będe wybierał co i kiedy oglądam a nie grupa korpo wymoczków od marketingu.
Mam nadzieje że i tego prezesa przeżyje.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 27.06.2019 / 07:33, *.play-internet.pl

Z tymi karnetami jest podobnie jak z walką A.Gołoty z Lamonem Brewsterem.W systemie pay-per viev trzeba było wykupić transmisję,po czym się okazało,że 90 s i po walce.Poprostu kupowanie w ciemno karnetu (szczególnie w sytuacji Legii),to duże ryzyko straty,bo cena karnetu jest analogiczna do cen biletów,gdy Legia będzie grała w 1-wszej ósemce,natomiast w "grupie spadkowej" ceny biletów będą relatywnie niższe.To po pierwsze,a po drugie,mimo ewntualnej walki o utrzymanie i tak określona liczba sprzedanych wejściówek już jest sprzedana.

odpowiedz
Dziadek - 27.06.2019 / 00:36, *.inetia.pl

Na temat darmowych karnetów dla seniorów decyzje jeszcze nie zapadły. Trzeba jeszcze czekać

odpowiedz
Snowman - 27.06.2019 / 00:28, *.plus.pl

Mam to nieszczęście, że jestem w grupie tych kibiców, dla których karnet drożeje o ponad 100! Czy tym ma mnie przekonać klub po tak kiepskim sezonie i bez większych perspektyw na nadchodzący?!? Słabe to! A brak przepisywania sprawi, że co najmniej 15-20% ludzi zrezygnuje. Prezes mówił, że karnety nie opłacają się dla klubu - to wiadomo dlaczego tak zrobili.. grania!

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 27.06.2019 / 02:07, *.salzburg-online.at

@Snowman: jeżeli jesteś w gronie osób, którym drożeje karnet, to możesz przesunąć się o pół sektora (~20 miejsc) w bok i będziesz miał tę samą cenę. Pamiętaj, że potencjalnie drugie tyle osób właśnie się cieszy, że karnet staniał im o 100 zł. Taki urok nowej kategorii.

odpowiedz
Snowman - 27.06.2019 / 06:26, *.plus.pl

@Woytek (Legionisci.com): Może i tak - ale wiesz jak jest - jak siedzisz w jednym miejscu przez kilka dobrych lat razem ze swoim składem a teraz robią komuś taki numer to nie jest motywujące. Po za tym 20 miejsc w "tańszą" stronę jest także od nastu lat pozajmowane. Było dobrze to pewien mądrala nawymyślał.... nie pierwszy raz taki numer. . I to najbardziej denerwuje!

odpowiedz
lvkmar - 27.06.2019 / 08:42, *.chello.pl

@Woytek (Legionisci.com): a gdzie ma przesunąć się osoba, która ma karnet na sektor 215? Te 20 miejsc dalej jest już sektor rodzinny, na który biletu nie kupi. Klub skazuje zatem taką osobę na zmianę sektora lub droższy karnet. Nie ma innej opcji. Dla mnie cena nie jest kłopotem, ale szkoda, że klub nie zrobił nic, abym poczuł się, że rozumie mój los. Przecież klub wie, ile zapłaciłem za karnet rok temu, wie też, że wyłącznie z powodu jego reorganizacji dziś zapłacę za ten sam karnet więcej. A mimo to zamiast podejść do takich osób jak ja indywidualnie, z empatią, zaproponować cokolwiek, serio, cokolwiek poza kłamstwem w QA, że karnety nie podrożały (jak podrożały chociaż 1 grupie kibiców to stwierdzenie zaprzeczające podwyżce jest nieuprawnione), to klub udaje, że nic się nie stało. A przecież można było dać takim osobom większy rabat na koszulki, zaproponować kilka alternatywnych miejsc w innym sektorze w tej samej cenie, aby kibic / klient poczuł, że klub szanuje osoby, które posiadają karnet od roku lub nawet dłużej. Sam mam teraz w głowie z 10 pomysłów, jak zaopiekować się takim kibicem, ale serio oczekiwałbym po porostu czegokolwiek, abym poczułbym się, że klub rozumie moją sytuację. A dziś mam wrażenie, że klub ma mnie w dupie, jak Stalin żołnierzy na froncie. "Wprowadzamy zmiany, więc ktoś musi ucierpieć, ale nie ma co się tym przejmować" - tak odczytuję działanie klubu. Oczywiście kupię karnet, ale pierwszy raz od ponad 4 lat zrobię to z niesmakiem.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 27.06.2019 / 08:47, *.salzburg-online.at

@Snowman: Jasne, masz rację. Z perspektywy czasu wiem jednak, że zmiany co jakiś czas się pojawiają. Zwykle wiążą się z problemami dla kibiców, których dotykają. W takich sytuacjach proponuję pisać bezpośrednio do klubu, powoływać się na regulamin (jeżeli został naruszony). To niestety jedyna metoda, ale jednocześnie nie znalazłem w regulaminie karnetów 18/19 ani słowa o gwarancji miejsca na kolejny sezon...

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 27.06.2019 / 08:52, *.salzburg-online.at

@lvkmar: króko: Masz rację, w idealnym świecie należało zastosować indywidualne podejście, o jakim piszesz.

odpowiedz
lvkmar - 27.06.2019 / 08:59, *.chello.pl

@Woytek (Legionisci.com): Ale takie podejście to nie są mrzonki. Znam wiele wcale nie małych firm, które tak własnie postępuje. Jednak pierwszym krokiem do takiego podejścia jest chęć. Szkoda, że w mojej Legii nie ma obecnie ludzi, dla których dobro klienta / kibica jest najważniejszym celem.

odpowiedz
Snowman - 27.06.2019 / 09:25, *.plus.pl

@Woytek (Legionisci.com): Kolejnym przykładem jest zeszły rok. Wyrzucili z 220 i 219 wieloletnich karneciarzy proponując wyłącznie droższe karnety w innej części stadionu - efekt? Prawie puste sektory sztucznie zapełniane wycieczkami ! W tym klubie najbardziej mają w dupie tych, co najwięcej płacą i mają największą frekwencję. Powinni dziękować i doceniać tych co w zimę, deszcz oraz święta przychodzą na stadion! A tak Pan prezes kolejny raz udowodnił, że ma w dupie fanatyków! Niestety ITI powróciło w pełnej krasie....

odpowiedz
Miodulski musi odejść!! - 27.06.2019 / 00:13, *.plus.pl

Należy zakładać że 4 mecze w rundzie finałowej jednak będą, tylko że w grupie spadkowej. Wydaje się, że pomimo całej mizerii skompletowanego przez Miodulskiego składu uda się uniknąć bezpośredniej walki o utrzymanie i miejsce 9-12 jest jednak pewne. Także dla wyliczeń do cen karnetów 4 mecze w fazie finałowej jak najbardziej.

odpowiedz
kibic (L) - 27.06.2019 / 00:01, *.chello.pl

Redakcjo, a jak odniesiecie się do tego, że karnety na trybunę Brychczego są droższe niż na Żyletę mimo, że jest to identyczna perspektywa? Klub pisze jakieś banialuki o większym komforcie. W czym ten większy komfort się przejawia? Siedzenie vis-a-vis sektora gości i słuchanie przez pół meczu bluzgów na Legię jest tym komfortem? Kiedyś trybuna Południowa była w cenie trybuny Północnej i tak powinno zostać. Miałem kiedyś karnet na Południowej, rok temu zostałem wysiedlony, bo Klub zrobił tam sektor rodzinny, który świecił pustkami, a teraz jeśli chciałbym tam wrócić, to muszę zapłacić więcej. Co się zmieniło na przestrzeni dwóch lat, że akurat tam cena wzrosła?

Brak możliwości udostępnienia karnetu to porażka. Mało kto ma takiego farta, że nigdy nie zachoruje, nie ma wyjazdu służbowego itd. Dotychczas można było przepisać bilet, więc to zwiększało frekwencje i przychód z dnia meczowego. A teraz będzie puste krzesełko. Absurd.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 27.06.2019 / 01:58, *.salzburg-online.at

@kibic (L): Odnośnie cen karnetów na trybunę Brychczego: od wybudowania stadionu kategorie zmieniały się już kilka razy. Był okres, że były droższe od Żylety. np tu:
https://legionisci.com/news/53451_Karnety_na_sezon_2013/2014.html
Wynika to właśnie z ciągłych zmian na tej trybunie.
W rozumowaniu klubu: komfort przejawia się tym, że masz przypisane krzesełko, na którym siedzisz, a na Żylecie jest pod tym względem dowolność.

odpowiedz
MP.J ( L ) - 26.06.2019 / 23:55, *.t-mobile.pl

Racja Panowie.685 zł./19 meczów daje to kwotę 36 zł. za mecz,chyba że będą mecze w P.P.GIGANTYCZNYM BŁĘDEM JEST BRAK MOŻLIWOŚCI PRZEPISANIA KARNETU (przez co będą puste miejsca bo i tak osoby na które karnet był we wcześniejszych latach przepisywany nie kupią nowego biletu na co Pan Mioduski zapewne w swej korporacji liczy.Ci ludzie w większości byli na meczach bo mieli tę rozrywkę za darmo).Mam nadzieję że skoro Pan Mioduski równa do zachodu to nie zapomni równać też w poziomie sportowym.

odpowiedz
Rafał N. - 26.06.2019 / 23:51, *.t-mobile.pl

Jak tak porównują te wszystkie innowacje karnetowe do innych klubów Europy to najpierw niech może Legia zacznie grać w na najwyższym europejskim poziomie i wtedy będzie ok.

odpowiedz
miron - 26.06.2019 / 23:30, *.play-internet.pl

@Powiśle zgadzam się z Tobą ja przez parę lat z rzędu miałem karnet na Żyletę w tamtym roku nie kupiłem sprawy rodzinne wyjazd itd w tym roku chciałem zakupić ale powiem szczerze nie zachęca mnie ta oferta:(pierwsza sprawa nie mogę nikomu go udostępnić kolejna sprawa to jak zauważyłeś dwa razy nie pójdziesz w sezonie a staje się nie opłacalne kokejna sprawa czy taktycznie będą cztery mecze w rundzie finałowej...?z obecnym składem to obawiam się o to:(niestety nowych chętnych którzy by chcieli zakupić ta oferta nie zachęca niestety taka prawda będę wspierał Legię poprzez reguralne zakupy w sklepie ale na karnet nie decyduję się a w złym kierunku to wszystko zmierza widać brak kasy i kokejne ograniczania czy cięcia jeszcze rok góra dwa sezony bez pucharów i staniemy się szarakiem Polskiej ekstraklapy.Oby to się nie sprawdziło tylko (L) na dobre i na złe!!

odpowiedz
Powiśle - 26.06.2019 / 23:07, *.chello.pl

Karnety zdrożały dla osób, które ich nie posiadały na poprzedni sezon. Nie mają zniżki i wychodzi więcej niż rok temu. Dlatego uważam, że cześć osób, które chciały kupić w tym roku karnet jednak podziękują.

To samo dotyczy opuszczania meczów (święta, środy, zdarzenia losowae), 685 zł - 2 mecze opuścisz i karnet się nie opłacił.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 27.06.2019 / 02:02, *.salzburg-online.at

@Powiśle : Zgadza się, natomiast trudno jednoznacznie porównać cenę karnetu dla tych osób, które go nie miały w ostatnim sezonie do tej sprzed roku. Skoro rok temu (niższe) ceny nie przekonały tych osób by kupiły karnet, to teraz nie mają zniżki - proste. Trudno więc przyjmować, że to "te same osoby", bo gdyby kupiły jak był tańszy rok temu, to teraz korzystałyby ze zniżki dla tych co mieli.

odpowiedz
tomek - 27.06.2019 / 10:28, *.warszawa.pl

zawsze możesz teraz kupić i zapłacić więcej żeby w przyszlym sezonie miec taniej. ja kilka sezonow temu mialem karnet co runde. potem 2-3 lata kupowalem pojedyncze bilety a teraz znowu zastanawiam sie nad karnetem. fakt cena nie jest atrakcyjna dla osoby ktora do tej pory nie miala ale patrz co napisalem powyzej

odpowiedz
PrzemoL - 26.06.2019 / 22:43, *.chello.pl

Wszystko jest w miarę ok, jednak mam jedno zastrzeżenie. Karnet zakłada 4 mecze w rundzie finałowej. A jak będą 3? No cóż, brak mi słów na mioduskiego. Ja oczywiście karnet kupię, jak co roku, ale strasznie zirytowało mnie to, że kupuję od razu na rundę finałową, nie znając ilości meczów, jaką Legia rozegra u siebie. Tak samo miodousty zakładał, że będziemy co rok w fazie grupowej LE, a tu zonk, budżet się nie spina, trzeba ładować swoją kasę etc. Najgorsze jest dla mnie to, że skoro mioduski już, z góry, założył, że będziemy grać 4 mecze u siebie (w rundzie finałowej), to istnieją spore szanse, że będą to tylko 3 mecze.

odpowiedz
lvkmar - 27.06.2019 / 08:27, *.chello.pl

@PrzemoL: Przecież, żeby Legia w rundzie finałowej zagrała 3 mecze u siebie to musiałaby zająć co najwyżej 5 miejsce w rundzie zasadniczej. Wtedy to wszyscy będą na tyle wkurzeni samą grą piłkarzy, że nikt nie będzie myślał, że stracił kilka złotych na tym jednym brakującym meczu.

odpowiedz
PrzemoL - 27.06.2019 / 10:35, *.chello.pl

@lvkmar: 5 miejsce wcale nie jest niemożliwe, to raz. Dwa, może i w danej chwili, z całego tego wkurzenia, ludzie o tym zapomną, ale po sezonie na bank sobie przypomną. I będzie to wtedy wypomniane loczkowi, a to może sprawić, że wiele osób zrezygnuje z kupna karnetu w przyszłym sezonie. Takie moje zdanie.

odpowiedz
lvkmar - 27.06.2019 / 11:34, *.chello.pl

@PrzemoL: po pierwsze szanuj gościa, który wydaje swoją kasę na polską piłkę, bo jutro może go nie być i przyjść jakieś Deawoo. Jak chcesz pisać per loczek to kończymy rozmowę.

Po drugie nie wiem na podstawie czego twierdzisz, że realne jest wypadnięcie Legii z pierwszej piątki. Na podstawie bardzo rozsądnych transferów tego lata? Serio? A może na podstawie pozbyciu się starszych graczy siedzących na ławie (Malarz, Rado z całym dla nich szacunkiem, nie stanowili już o sile Legii), czy Szymańskiego, którego może brakować, lub Kuchego, którego śmiem twierdzić braku nawet nie zauważymy? No dalej, dawaj, na podstawie czego snujesz czarne wizje?

odpowiedz
PrzemoL - 27.06.2019 / 14:56, *.chello.pl

@lvkmar: To możemy kończyć, bo nie będę szanował kogoś, kto, najzwyczajniej w świecie, w nawyku ma okłamywanie wszystkich, to raz. Dwa, będę go krytykował, bo mam do tego prawo. No i po trzecie, powiedz mi, który transfer daje duże szanse zwiększenia jakości drużyny. Gwilia? Ja niby cieszę się, że przyszedł, ale nie wierzę, że to będzie ktoś, kto będzie zdecydowanym liderem tej drużyny. To samo Novikovas. Fajnie, że jest, zawsze to jakieś wzmocnienie skrzydeł, ale to jest zawodnik, wg mnie, dobry tylko na naszą ligę. Jodłowiec? Już pomijam fakt, że to nie transfer, tylko powrót z wypożyczenia. Inna sprawa, że dużą niewiadomą jest, czy będzie miał tak dobry sezon jak poprzedni, głównie ze względu na wiek. Lewczuk jest szykowany tylko na zmiennika (z resztą wątpię by na więcej się nadawał), a Muzyk to melodia przyszłości. Reszta zawodników to powroty z wypożyczeń, więc nie uważam, by można było traktować ich jako transfery. Z resztą Sanogo, Kopczyński, czy Kante, to nie jest jakość na pierwszy skład, a maks na uzupełnienie składu.

Podsumowując: Transfery, bez rewelacji, bo i nic więcej nie można było oczekiwać. Na pewno nie powiem, że są to dobre transfery (choć mam nadzieję się mylić i wypluć te słowa za rok). A co do samego loczka, miodoustego kłamcy, to fakt, że musi dokładać, jest tylko i wyłącznie winą jego pewności co do nieomylności. Choć sam kiedyś pisałem, że powinniśmy się cieszyć, że jest ktoś taki, bo zawsze mogło być drugie iti (i dalej to podtrzymuję), to dla mnie mioduski to straszny oszust i mąciciel i głównie dlatego, nie zasługuje na jakikolwiek szacunek. Jednym słowem: mamy złego właściciela, ale zawsze możemy mieć gorszego.

odpowiedz
PrzemoL - 27.06.2019 / 14:57, *.chello.pl

@lvkmar: Zapomniałem odnieść się do tych, którzy odeszli w tym sezonie. To jest wg mnie jedyna dobra rzecz jaką mioduski zrobił tego lata.

odpowiedz