fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener o sparingu

Vuković: Mogę pochwalić drużynę

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Ten sparing nie jest żadnym wyznacznikiem. Za ten mocniejszy trening można jednak drużynę pochwalić, bo nie zagraliśmy najgorzej. Zagraliśmy to, co chcemy grać. Na wszelką ocenę przyjdzie jeszcze czas. Chcemy dobrze zacząć sezon. Przed nami ważny mecz w europejskich pucharach, na który musimy być gotowi - powiedział po sparingu z Pogonią Siedlce Aleksandar Vuković.

- Nie chcę się licytować, kiedy będziemy oglądali taką Legię, jaką wszyscy byśmy chcieli. W przypadku trenerów istotnym jest, aby za daleko nie wybiegać w przyszłość. Wówczas może być niewesoło. Wiem, czego drużyna potrzebuje. Cały czas robię wiele, aby zminimalizować szanse na niepowodzenie. Chcę także zwiększyć szansę na sukces.

Wciąż kontuzjowany jest Luis Rocha, urazu nabawił się Cafu. - Na razie mamy jednego lewego obrońcę, który jest kontuzjowany. Jego uraz trwa dłużej niż się spodziewaliśmy. Jeszcze tydzień i myślę, że wróci do pełnego treningu. Dobrze, że mamy "Jędzę", bo bez niego byłby kłopot. Ta strona defensywy jest na razie problematyczna. Chcielibyśmy mieć tam jeszcze minimum jednego gracza. Jeżeli takiego pozyskamy, to możemy myśleć o kolejnych ruchach. Drużyna cały czas się klaruje. Jarek Niezgoda niebawem wróci do treningów. Co do Cafu, to jest to świeża sprawa i niebawem będziemy wiedzieli więcej. Skręcił kostkę podczas starcia z jednym z rywali.

- Luquinhas uczestniczył w gierce treningowej, pokazał podczas niej szybkość i dobrą kontrolę piłki. Jest jednak Brazylijczykiem, więc to nic dziwnego. Widzę jednak, że potrzebuje aklimatyzacji. Nie mówi po angielsku, a jedynie po portugalsku. Dobrze, że mamy u nas kilku Portugalczyków. Dla niego to zupełnie nowy kraj. Trzeba dać mu trochę czasu. To jest moja pierwsza obserwacja odnośnie tego gracza.

Carlitos imponuje formą w sparingach. - Carlitosowi postaram się wytłumaczyć, że teraz grał z Pogonią Siedlce, a niebawem będziemy grali z Pogonią Szczecin. Mogę go pochwalić za zaangażowanie od początku przygotowań. Za dobre przygotowania i sparingi medali jednak nie rozdają.

O meczu w Lidze Europy

- Gdybyśmy chcieli powiedzieć, że zagramy z drużyną Gibraltaru jak sparing, to mogłoby to być niebezpieczne. Piłka bywa nieprzewidywalna. Musimy poważnie podejść do tego spotkania. Każdy najbliższy mecz będzie poniekąd przygotowaniem, ponieważ mieliśmy krótki okres pomiędzy sezonami. Trudno spodziewać się, żebyśmy w pierwszych spotkaniach byli w naszej najlepszej formie.

- Wśród naszych rywali z Gibraltaru nie ma dla mnie rozpoznawalnych rywali. Mamy nagranie z ich ostatniego spotkania. Grali na sztucznej murawie, co jest dla nas ważną informacją. Będziemy musieli być czujni i przygotować się do walki. Nie możemy zlekceważyć naszego przeciwnika. Dopiero po dwumeczu ocenimy, czy jest on silny.

Czy meczu z Europa FC padnie tyle bramek ile w meczu z Pogonią? - Takiego podejścia na pewno bym nie chciał. Przed nami analiza sparingu z Pogonią, która będzie dla nas cenna. Bywały minuty, kiedy nie było nam łatwo. W przeszłości kilka drużyn już się przejechało na lekceważeniu przeciwnika. Cały czas podkreślam - musimy być świadomi odpowiedzialności. Tego wymaga klub, który reprezentujemy.


Brak oficjalnego pożegnania Kucharczyka, Malarza i Radovicia

- Osobiście chciałbym, aby cała trójka zasłużonych zawodników, którzy dla Legii zrobili dużo, mogła się oficjalnie pożegnać. Z tego co jednak wiem, każdy z nich dostał propozycję pożegnania. Naturalnym jest, że ludzie w klubie zdają sobie sprawę z tego, że przy okazji meczu wypadałoby ich pożegnać. Słyszałem, że taka inicjatywa jednak się pojawiła. Jako były piłkarz Legii nie raz dostawałem wsparcie z trybun. To było dla mnie ważne. Myślę, że cała ta trójka musi być świadoma, że zawsze coś będą znaczyć dla tego klubu - to jest niezwykle ważne. Każdy z nas bez Legii byłby zawodnikiem grającym w jakimś innym klubie. Takiego uczucia przydatności dla wielkiej firmy by nie było. Pamiętajmy jednak też o zawodnikach, którzy cały czas u nas grają. Wsparcie, szczególnie dla młodych, jest niezwykle ważne.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
grzesiek - 08.07.2019 / 17:27, *.centertel.pl

Powiem tak. Widze nadzieje tylko w Vuko. Aczkolwiek nadzieja matka głupich

odpowiedz
Warszaeiak1234 - 08.07.2019 / 00:30, *.chello.pl

Pozegnanie tej Trojki. Owszem nalezalo sie. Ale czy ta Trojka i reszta nie czuja ze sa wymazani gownem po sezonie 2018/19?! Tylko dobrowolna wplata po 100 000 pln na jakies dzieci rakowe moglaby w czesci ratowac ich honor. A tak.....smrod....

odpowiedz
Kraken - 07.07.2019 / 21:15, *.t-mobile.pl

Pakuj mandżur

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.07.2019 / 14:21, *.play-internet.pl

Byłem wczoraj na meczu i moje spostrzeżenia są następujące.Po pierwsze,to jakiekolwiek wyciąganie wniosków po takim sparingu mija się z celem,gdyż:Pogoń nie grała,a przebywała na boisku,nawet zresztą niewiele przeszkadzając Legionistom w rozgrywaniu piłki.Po drugie-jeżeli ten sparing miał na celu uspokojenie kibiców,to też nie bardzo się udało,ponieważ o ile z przodu jakoś to wyglądało,to w obronie panika i sruuuuu na oślep do przodu,gdy Siedlczanie pojawiali się pod naszą bramką.Po trzecie,jeżeli ten mecz miał "wykrystalizować" skład,który wybiegnie w czwartek w Gibraltarze,to naprawdę cienko to widzę,bo tak naprawdę po meczu z "cieniem"baaardzo ciężko kogokolwiek ocenić,a i Vukovicowi raz tylko serducho mocniej zabiło,gdy kontuzję złapał Cafu.Reasumując,tak jak przed,tak i po meczu h.g.w. jak ta nasza Legia będzie się zachowywała na boisku,gdy rywal będzie zmotywowany,a gra będzie o coś.W czwartek będziemy mądrzejsi,ale czy szczęśliwsi,tego nie wiem,ale mam spore obawy.......U buka rzucam na blat 100 zł przeciw Legii,bo serce mówi jedno,a rozum drugie.

odpowiedz
Hazard do zło - 07.07.2019 / 21:05, *.virginm.net

@FOREVER LEGIA:
Ja tez obstawiam na rywala,zeszly rok pokazal ze mozna ladnie zarobic obstawiajac przeciw Legii gdy kursy na dudelange byly po 15do1...

odpowiedz
Tomek Mokotów - 09.07.2019 / 08:24, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA:

Dudelange przy tym zespole z Gibraltaru to profesjonaliści.

A tak w ogóle to może zmień nick, np.na WHATEVER LEGIA lub SOMETIMES LEGIA. Bardziej pasuje.

odpowiedz
Gienek - 07.07.2019 / 13:08, *.play-internet.pl

Z takim trenerem i takimi grajkami daleko nie zajedziemy. Musimy się przyzwyczaić do średniactwa, walki o pierwszą ósemkę i braku gry w europucharach. Taką mam wizję Legii pod wodzą kudłatego fircyka bez wizji.

odpowiedz
Krzeszczu - 07.07.2019 / 15:16, *.bredband2.com

@Gienek: Dokladnie to samo pisalem jakis tydzien temu. I jak zwykle zaczela sie nagonka fanatykow.

odpowiedz
eduardo - 07.07.2019 / 21:32, *.tpnet.pl

@Gienek: przesadzasz w drugą strone. Juz od wielu sezonow gramy slabo ale zawsze gramy o mistrza i tak bedzie i w tym sezonie

odpowiedz
tomiacab - 07.07.2019 / 10:30, *.centertel.pl

co do samego meczu, to chcialbym usłyszeć od Vuko odpowiedź na pytanie, czy takie było załozenie przed tym sparingiem, by zawodnicy częściej wybierali indywidualne rozwiązania?Widząc skrót, to prawie każda akcja gdy zawodnik z piłką może podać lub wybrać wariant indywidualny, to decyduje sie na ten drugi. Każdy jeden zawodnik. Może takie było założenie. W sparingu z rywalem tej klasy i przed meczem z druzyną z Gibraltaru, to nawet byloby sensowne.

odpowiedz
Ps. - 07.07.2019 / 10:37, *.centertel.pl

ale nasi błyskotliwi dziennikarze wolą pytać o mecz pożegnalny dla trójki wspaniałych. takie niepotrzebne bicie piany, zamiast zapytać o coś co można było dostrzec w tym meczu. To pokazuje też poziom tego dziennikarstwa.

odpowiedz
Kar - 07.07.2019 / 10:41, *.centertel.pl

@tomiacab: to w takim razie skrót nie oddaje rzeczywistości. Było dużo gry zespołowej, sporo przenoszenia ciężaru gry, ładne przerzuty. To się naprawdę dobrze oglądało. A Gwilia w pomocy wyglądał przynajmniej bardzo dobrze. Jedyny który sporo jeździł sam to novikowas ale tego można było się spodziewać. Ogólnie wyglądało to nieźle.

odpowiedz
tomiacab - 07.07.2019 / 11:16, *.centertel.pl

@Kar: no ja tak jak napisalem, opieram to tylko o ten skrót, który jest na YT. Tak się jakoś złożylo, ze w nim widać dużo rozwiązań w pojedynkę. Ale dzieki za info z pierwszej ręki.

odpowiedz
LWGZ - 07.07.2019 / 09:13, *.orange.pl

LEGIE trzeba chwalic zeby pewnie sie czula w meczach LE i ligowch oraz PP oczywiscie jak na to zasluzy !!!!

odpowiedz
DzyndzeL - 07.07.2019 / 08:36, *.plus.pl

Dlaczego nie gra Proszelik?

odpowiedz
Obcy - 07.07.2019 / 10:12, *.t-mobile.pl

@DzyndzeL: A kto to?

odpowiedz
Obcy - 07.07.2019 / 07:21, *.t-mobile.pl

A Carlitos to taki niekumaty,że trzeba mu tłumaczyć,że grał sparing z II ligową ekipą. A ekstraklasa to trochę wyższy poziom. Trener to tworzy taki ochronny kokon nad piłkarzami. Panie Vukovic to są chyba faceci,a nie panienki ze szkółki niedzielnej.

odpowiedz
Akcjeee - 07.07.2019 / 06:30, *.t-mobile.pl

Slaby mecz Legii. Ani jednej skladnej akcji w odpowiednim tempie. Brak pomysłu na grę kombinacyjną.
Poprostu był słaby rywal więc trafiły się 2 bramki po stałych fragmentach gry, a potem Pogoń odpuściła.
Ale ogólnie gra 4/10.
Lepszy rywal nie będzie tak stał jak Pogoń Siedlce.
Martins jest strasznie słaby, to samo Samogo. Środek zdecydowanie należy do Jodłowca i Gwili skoro nie mamy i tak kreatywnego.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 07.07.2019 / 00:27, *.vectranet.pl

Ale lawirowal z odp na pytanie o pozegnalny mecz trojki zasluzonych...cos Tam nie Keke?

odpowiedz
Biała Łapa - 06.07.2019 / 23:31, *.chello.pl

Mimo wszystko wypadłoby piłkarsko pożegnać ww. Taki klub jak Legię powinno na ten gest stać. A jeżeli nie, to...o czym my rozmawiamy. Zwykłe dziadostwo i nic ponad to. Sposób rozstania (pożegnania) już na zawsze będzie "wizytówką" klubu. I to jak najgorszą...

odpowiedz
tomiacab - 07.07.2019 / 10:15, *.centertel.pl

@Biała Łapa: w mojej ocenie Radovic w równym stopniu zasłuzył, co i nie zasłużył, więc krzywda mu się nie stała. Pozostali dwaj, czy nawet wszyscy trzej, można by ich zaprosić na najbliższy mecz Legii w Warszawie, tylko po co? Kilka braw, kwiaty, czy powinno im aż tak na tym zalezeć? Wyszło, jak wyszło. Czasem piłkarz ma okazję się pozegnać podczas ostatniego występu w drużynie, czasem los nie daje takiej szansy. Przecież klub nie bedzie teraz specjalnie organizował meczu, w kórym mogliby sobie pożegnalnie zagrać w koszulkach z (L). Przerwa jest zbyt krótka i nie ma na to czasu. Ja wiem, ze miodek nie ma klasy w sobie ale też nie róbmy z tego wielkiego HALO, jakby im się krzywda stała. To oni powinni podziękować Legii, a nie Legia im. Przecież piłkarz za swoją robotę, dostaje pieniądze. I to nie małe. Radoviciowi to za co mam dziękować. Za to, ze po calym okresie przygotowawczym, w którym trener opierał całą wizję o jego osobe, jako serce drużyny, on znika za pięć dwunasta, co miało główny wpływ na niezdobycie mistrza, być moze z nim w skąłdzie cos byśmy powalczyli z tym ajaxem i za to, ze na koniec został przyjęty jak syn marnotrawny i mógł jeszcze zarobić znów w Legii troche kasy? Za ten cały okres po powrocie do Legii, to on powinien dziękowac klubowi z ukłonami.

odpowiedz
Apostata - 07.07.2019 / 10:27, *.tpnet.pl

@tomiacab: Tak.
Proponowano Im nowe role. Gdyby się zgodzili to mieliby mecz na zakończenie kariery. Ale woleli jeszcze sobie pograć gdzieś indziej to wybrali sposób rozstania. Sami sobie wybrali.
A pan Kucharczyk tak długo się targował, ze Klub zmienił zdanie. Wiec pan Kucharczyk jako dorosły facet powinien umieć przyjąć konsekwencje swoich decyzji.
I zamknijmy już te dywagacje. Szkoda, nieszkodzące. Powinni Ich żegnać, nie żegnać, itp. Byli, bywało fajnie, czasem słabo. Teraz nie ma co do tego wracać tylko grać nowy sezon.

odpowiedz
tomiacab - 07.07.2019 / 10:35, *.centertel.pl

@Apostata: mniej wiecej to samo miałem na myśli, ze nie ma co halo z tego robić , a temat przewija się w komentarzach często i jeszcze na konferencjach niepotrzebnie. Ogólnie na tyle często, że postanowiłem to wreszcie skomentowac. Co do radovicia jeszcze, to piszac, ze zasłuzył w rownym stopniu, co nie zasłużył, to było moje zdanie, w którym starałem się bardzo, zeby być obiektywny. W mojej subiektywnej ocenie, to: "zawijaj mandżur i spadaj gwiazdeczko marnotrawna!"

odpowiedz
oLaf - 07.07.2019 / 14:11, *.vectranet.pl

@tomiacab: racja. Pożegnanie??? Za co?? Za totalnie spartolony sezon??? (gdzie nie graliśmy z Wisłą z lat 2000-2010 naszpikowaną gwiazdami tylko z ... Piastem z budżetem 25% tego co ma Legia!!!)

Inna sprawa że Rado naprawdę dużo dał (kiedyś) Legii... i tu trochę szkoda, tak po ludzku.

Powiem Wam, że może ci 3 zawodnicy powinni wejść na ostatnie 15 minut w meczu z Pogonią Siedlce?? Zawsze by dostali brawa od tych 5000 osób co byli na meczu.... jeżeli "grali dla kibiców" w życiu a nie dla kasy to w miarę ok by było...

odpowiedz
hajdukL - 06.07.2019 / 22:49, *.com.pl

Muszę, a można to jednak duuuża róźnica szanowna redakcjo...

odpowiedz
Dziekan - 06.07.2019 / 22:42, *.chello.pl

Trenerze,

A moze zaaplikowac chlopakom taki trening jak robi Piszczek w BVB?
Rozumiem. Seryjne zawały i udary pojawilyby sie w mig.

Ale zawsze warto sprobowac. Jak zabraknie kreatywnosci, wyobrazni i techniki, to pozostanie kondycja i szansa na zabieganie rywala.

Ale to marzenie scietej glowy.

Szkoda...

odpowiedz