fot. Mogiel
REKLAMA

Kibice i klub złożyli wieniec w Gibraltarze

Mishka, źródło: Legionisci.com

4 lipca 1943 roku w Gibraltarze doszło do katastrofy lotniczej w której zginął Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, generał Władysław Sikorski, wraz z 10 współpasażerami i 6 członkami załogi. Tydzień temu przypadła 76. rocznica tego zdarzenia. Korzystając z okazji wizyty w Gibraltarze kibice i przedstawiciele Legii złożyli kwiaty oraz wieniec pod pomnikiem, który znajduje się na południowym krańcu półwyspu.

fot. Mogiel
fot. Mogiel
fot. Mogiel

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
rob bandit - 12.07.2019 / 21:50, *.com.pl

Generale , Jesteśmy Pamiętamy!!!

odpowiedz
L.W.1916 - 12.07.2019 / 20:59, *.chello.pl

Chciałem wszystkim Naszym Kibicom podziękować że Pamiętali (L) i złożyli wiece przy pomniku Generała Sikorskiego i jego załodze którzy zgineli w 1943
Jesteście Wie(L)cy
Sześć ich pamięci L.W.1916

odpowiedz
wilkrobert132 - 12.07.2019 / 12:11, *.mtm-info.pl

A myślałem,ze składają kwiaty pod pomnikiem ś.p."Wielkiej Legii...!"

odpowiedz
rob bandit - 12.07.2019 / 21:48, *.com.pl

@wilkrobert132: niezłe pogo masz pod kopułą...FORZA LEGIA!!!

odpowiedz
ZKB - 12.07.2019 / 11:07, *.3s.pl

I to było najlepsze w tym wyjeździe

odpowiedz
td - 12.07.2019 / 07:06, *.orange.pl

"4 lipca 1943 roku w Gibraltarze doszło do katastrofy lotniczej w której zginął Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, generał Władysław Sikorski, wraz z 10 współpasażerami i 6 członkami załogi." - To nie katastrofa lotnicza, tylko zamach, morderstwo z premedytacją.

odpowiedz
Krzysztof - 12.07.2019 / 01:10, *.play-internet.pl

Mimo iż jestem kibicem Jagiellonii to wielki szacun!!!

odpowiedz
Jan - 11.07.2019 / 23:27, *.tpnet.pl

"76 rocznica katastrofy" a od dzisiaj liczymy rocznicę "dzisiejszej katastrofy"

odpowiedz
Szl - 11.07.2019 / 22:58, *.t-mobile.pl

Mimo iż jestem kibicem ZL szacun!!!

odpowiedz
hajdukL - 11.07.2019 / 22:42, *.chello.pl

Generał Władysław Sikorski to był twardy, mądry człowiek. Jeden z "Tych Wielkich" w historii Polski. Szacunek i pamięć!

odpowiedz
LKolo - 11.07.2019 / 21:36, *.surfer.at

Droga redakcjo,
Jesteśmy patriotami więc informujemy rzetelnie.
Przypada 76 rocznica zamachu na generała Sikorskiego. Katastrofa miała miejsce w wyniku zamachu. Dokumenty w tej sprawie znajdują się w archiwum brytyjskim i zostana oddtajnione bodajże w 2033 roku. Parokrotnie już przedłuzali już ten czas.
Tak przy okazji
Oglądam ten mecz i przecieram oczy ze zdumienia
Myślałem że dużo rzeczy już widziałem. Ale jeszcze nie wszystko

odpowiedz
Now⚽️Legia - 11.07.2019 / 20:55, *.200.66

22′ Przerwa w meczu bo pomocy medycznej wymaga gracz gospodarzy.
22′ Jeszcze w ataku Europa - bez efektu.
22′ Piękny strzał na bramkę Legii z 30 metrów... Majecki rzucił się i wypiąstkował!

odpowiedz
B77 - 11.07.2019 / 20:22, *.a1.net

Pytanie- samolot rozbił się dokładnie w tym miejscu,czy poprostu tutaj jest tylko pomnik ?

odpowiedz
Niedźwiedź - 12.07.2019 / 00:46, *.mm.pl

@B77: Nie, samolot wystartował z gibraltarskiego lotniska i po około 600m wpadł do morza.

odpowiedz
Robert - 12.07.2019 / 06:55, *.t-mobile.pl

@B77: z relacji świadków wynika, że samolot normalnie wystartował i za chwilę wylądował ba wodzie. Wyglądało to jak normalne lądowanie. Poczytaj o tym w necie bo to ciekawy temat.

odpowiedz
B77 - 12.07.2019 / 17:29, *.a1.net

@Robert: dzięki

odpowiedz
News⚽️Legia - 11.07.2019 / 20:12, *.200.66

Brawo!Legia!Poland!

odpowiedz
Murarz - 11.07.2019 / 20:07, *.tpnet.pl

Brawo. PamiętaMy. Europa na ko(l)ana.

odpowiedz
Plaskacz - 11.07.2019 / 20:07, *.centertel.pl

No i klasa!

odpowiedz
Uważny ☺️ - 11.07.2019 / 19:51, *.plus.pl

Super !!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Moryc Welt - 11.07.2019 / 23:02, *.wanadoo.fr

@Uważny ☺️: ale super, aj waj !

odpowiedz