fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Felieton

Słowo na niedzielę: Rubikon

Qbas

Ostatnie wydarzenia na Legii sprawiły, że nawet najbardziej cierpliwi kibice zaczynają mieć dość. Po ponad dwóch latach rządów Dariusza Mioduskiego praktycznie na każdym polu w klubie jest źle. Oprawa z meczu przeciw Europa FC wyraża to, co czuje chyba większość fanów. Wściekłość wyraża się jednak poprzez drwiny, a to najgorszy scenariusz dla prezesa.

Możliwe, że przesadzam, gdy piszę, że źle dzieje się we wszystkich segmentach, ale przyjrzyjmy się im po kolei.

Klubowe finanse? Od czasów Daewoo nikt tak nie palił w piecu pieniędzmi jak Mioduski i jego wesoła ferajna. Marnotrawimy ogromne sumy nie tylko na nietrafione transfery lub te niewiele wnoszące, ale również na administrowanie klubem. Wystarczy spojrzeć na liczbę członków zarządu i zestawić to z jesiennymi zapowiedziami cięcia kosztów i zwalnianiu specjalistów z akademii.

Wyniki? Niedawna podłoga stała się nagle nieosiągalnym sufitem. Plan minimum, jakim był awans do Ligi Europy, która swego czasu już się kibicom przejadła, jest teraz celem numer 1. Po drodze jeszcze prezes przyklepał Who Cares League, by Legia w ogóle mogła grać w jakichś międzynarodowych rozgrywkach. Do tego straciliśmy mistrzostwo Polski, co stanowiło niejako naturalną konsekwencję podejścia zarządzających klubem, nie będących w stanie nawet wypłacić graczom premii za tytuł z 2018 r., przedkładających LE nad wygranie ligi. Pamiętacie z kim odpadaliśmy już w eliminacjach? Mistrzowie Kazachstanu, Mołdawii, Słowacji i Luksemburga, a dodatkowo zremisowaliśmy z wicemistrzem Gibraltaru. Dwuletnia lista wstydu.

Zarządzanie zespołem? Sześciu trenerów, trzech dyrektorów sportowych. Miotanie się od koncepcji do koncepcji, a właściwie od wizji do wizji. Nerwowość ruchów, niecierpliwość, nieufność. Z nielicznymi wyjątkami do Legii trafiają też coraz gorsi zawodnicy i to różnego sortu. A to tacy, co nie potrafią grać na poziomie Legii, a to tacy, co z różnych powodów nie potrafili się w Warszawie odnaleźć, a część z nich to zwykłe menadżerskie szwindle, z którymi przecież walkę zapowiadał Mioduski, gdy przejmował 100% udziałów w klubie. W efekcie mamy słabszy personalnie zespół, z którego pozbywa się niechcianych piłkarzy, czekając koniec ich umów lub oddając za darmo/grosze, bo nie potrafi się ich spieniężyć.

PR? Od początku Mioduski przywiązywał do tego dużą wagę, odgrywając rolę kogoś kim nie jest. I nikt nie wie po co udaje, że jest fajniejszy niż w rzeczywistości, a przecież prezes nie musi być fajny. Promuje się więc pryszczatych influancerów, karmiąc niechęcią do poprzednich władz, osób z nimi związanych, ale też tych krytycznych wobec DM i jego rządów. Poza tym co to za piarowcy, co w trudnych momentach chowają prezesa niczym władze partii niektórych polityków przed wyborami? Za tych doradców też płaci się ogromne pieniądze, a nie potrafią zarządzić żadnym kryzysem. Ratuje ich tylko cierpliwość kibiców.

Korporacja? Legia staje się coraz bardziej korporacyjna i można by uznać, że to nawet dobrze, ale by dojść do takich wniosków potrzeba wyników, a tych nie ma. Poza tym by robić korporację, to trzeba mieć środki finansowe i odpowiednich zarządców ogarniających całokształt działań w klubie. Tego też brakuje przy Łazienkowskiej. Efektem ubocznym dość pokracznych prób wprowadzenia korporacyjnego ładu są wojny na górze. Obecnie iskrzy na wysokim szczeblu, a członek zarządu Szymon Milczanowski podobno od ucha prezesa odsunął Artura Adamowicza, dotąd najbliższego człowieka DM. Wcześniej takich sytuacji było więcej. Co ciekawe, ekipa zarządzająca Legią postawiła bardzo na szczelność i z zimną konsekwencją tępiła wszelkie przecieki. Tymczasem te płyną obecnie szerokim strumieniem. Wśród nich informacja o quasi audycie, który w maju przeprowadził Andrzej Placzyński i podstawowym wnioskiem miał być ten o wymianę całego zarządu. Łącznie z prezesem.

Igranie z herbem? Można by rzec, że idziemy drogą Juventusu i tak można tłumaczyć zastępowanie herbu eLką. Ale Juve to bogaty z klub z ogromnymi sukcesami, próbujący zarabiać jeszcze więcej. Do tego z kraju, w którym nieszczególną uwagę przywiązuje się do tradycji klubowych herbów. Zabieramy się więc za gonienie Europy od złej strony, bo na takich ruchach to można co najwyżej próbować kończyć, gdy już będziemy obrzydliwie bogaci. Czyli nigdy. A tłumaczenie tych prób rokiem Deyny jest zwykłą obrazą dla intelektu.

Czarno-złoty trzeci komplet strojów? Co tu dużo mówić, są dziesiątki kolorów, w których mogłaby zagrać Legia w trzecim komplecie. To nie. Trzeba było wymyślić barwy jednoznacznie legionistom kojarzące się z Polonią Warszawa. Najsmutniejsze jednak w tym i poprzednim przypadku jest fakt, że na takie ruchy pozwalają pracujący w klubie ludzie z bogatą przeszłością kibicowską...

Tablica na stulecie niepodległości? Miała być, a do tej pory nie ma.

Karnety i nowy system biletowy? O tym napisaliśmy już wszystko. Przy czym dodać należy, że rządzącym Legią łatwo było zwalić winę na TicketCo, bo przecież to firma, która w ogóle nie obchodzi kibiców. Tymczasem oni od lat z sukcesami wdrażają tego typu systemy i cieszą się dobrą opinią na rynku? Dlaczego więc wyjątkowo im nie wyszło przy Łazienkowskiej? Czy to możliwe, że powodem jest niedostateczne skoncentrowanie się osób odpowiedzialnych na wdrożeniu i wspomniane wojny na górze?

Ośrodek treningowy? Niby oczko w głowie Mioduskiego, niewątpliwie konieczna inwestycja, na którą udało się uzyskać kredyt z BGK oraz pozyskać państwowe i unijne dofinansowanie. Budowa ruszyła i rośnie w oczach. Właściwie nie sposób to krytykować. Rozmawiałem jednak niedawno z jednym z członków rządu, który powiedział, że Legia mogłaby uzyskać znacznie więcej, gdyby się po prostu postarała i mocno popracowała, a DM nie ma tak naprawdę wejścia do krajowej polityki. Nie wiem czy to prawda, czy to realne, ale sprawa rodzi wątpliwości. Podobnie jak jeszcze kilka kwestii związanych z ośrodkiem oraz budową boisk treningowych przy Czerniakowskiej. Dlatego też ciągle uważam, że największy sukces prezesa to sprzedaż Szymańskiego do Moskwy za bardzo dobre pieniądze (ponoć 5,5 mln w gotówce plus bonusy), choć złośliwi oczywiście pamiętają, że Mioduski zapowiadał transfer za co najmniej 10 mln euro.

Podsumowując więc trudno się dziwić, że kibice się wściekli. Złość jest jednak zawsze do opanowania. Gorzej z wyśmiewaniem. Dariusz Mioduski i jego ludzie uczynili z Legii pośmiewisko. Drwi się z długofalowych wizji, nieudaczności zarządzających, mnożenia stanowisk, liczby "fachowców" w klubie i ich kompetencji, którym najlepiej wychodzi zrażanie do siebie kolejnych ludzi - piłkarzy, fanów, dziennikarzy.

Mioduski przekroczył Rubikon, granicę śmieszności, o czym świadczyła oprawa na meczu z Europa FC, a to największy cios dla poważnego biznesmena. Nie wiem, czy ma specjalistów od zarządzania pośmiewiskiem, ale tańczy na cienkiej linie i to wysoko nad przepaścią. Uratować go mogą tylko europejskie sukcesy. Chyba że w tym całym bałaganie chodzi o coś zupełnie innego.

Autor: Jakub Majewski „Qbas”
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (67)

+dodaj komentarz
I znowu to samo - 22.07.2019 / 21:07, *.play-internet.pl

Czesiu wróć 22.30 a Legia trenuje wracałem z pracy po 2 zmianie
O dziwo po porażce z niecieczą
Przypadek
Chyba nie

odpowiedz
alek - 22.07.2019 / 19:56, *.t-mobile.pl

Może bez promowania SBeka Placzyńskiego. Jeszcze tego brakuje w Legii.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.07.2019 / 07:00, *.chello.pl

@alek:Dla Qbasa, SB - to kapela rockowa z lat 70-tych. O Placzyńskim-Kafarskim napisałem niżej.

odpowiedz
Wilanow - 22.07.2019 / 18:37, *.tpnet.pl

Zgadzam się w 100 procentach z autorem artykułu. Myślę, że Legia wytrzyma i DM bo przecież trzeba upaść aby wstać silniejszym.

odpowiedz
Kibic emeryt - 22.07.2019 / 14:16, *.centertel.pl

Nie będzie LE ,nie będzie mistrzostwa,nie będzie kibiców na stadionie z tym trenerem .Dlatego powtarzam któryś raz z kolei tylko drastyczna zmiana na stanowisku trenera i to już a nie jak odpadniemy i jeden z trenetow Stokowiec ,Fornalik bez wxględu na cene .Najgorsze dla Legii byłaby rezygnacjia i próba sprzedaźy klubu przez prezesa bo nikt nie kupi klubu z 40 mln dlugiem i jeszcze pewnie drugie tyle za kupno.Scenariusz z Polonią i Wojciechowskim może stać się faktem a wy zbierajcie dalej pieniądze na idiotyczne oprawy .

odpowiedz
Wolfik - 22.07.2019 / 14:27, *.179.238

@Kibic emeryt: Abstrahując od sensu składek , na co Twoim zdaniem mają zbierać pieniądze kibice??? Bo chyba nie na wykupienie klubu.....

odpowiedz
jacq - 22.07.2019 / 16:54, *.tpnet.pl

@Kibic emeryt: Idiotyczne oprawy?Ty to pewnie tylko w kapciach przed tv "kibicujesz"?

odpowiedz
Neo - 22.07.2019 / 10:59, *.centertel.pl

Dobrze napisany tekst. Brakuje tylko odniesienia do piłkarzy. Bo to jest jak jakaś klątwa. Król strzelców z Czech przyjeżdża i zaraz łapie kontuzję na cały kontrakt. Czerwinski super w Lubinie patałach w warszawie potem gwiazda w Gliwicach. Trenerzy. .. ostatnim trenerem był czerczesow....

odpowiedz
Kalbar - 22.07.2019 / 11:34, *.chello.pl

@Neo: Czerwiński chyba w Szczecinie.

odpowiedz
(L)egia - 22.07.2019 / 10:24, *.02.net

Gdzie te czay kiedy Łazienkowska 3 była twierdzą nie do zdobycia...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.07.2019 / 09:55, *.play-internet.pl

A potwierdzenie mojej"teorii spiskowej" przyjdzie wtedy,kiedy w Legii skończą się pieniądze do wzięcia i zacznie się publiczne pranie brudów,gdzie każdy każdego będzie oskarżał o działanie na szkodę klubu.Wtedy się okaże,kto i u kogo w ""kieszeni siedział" i czyje pieniądze były wydawane.Wspomnicie moje słowa.

odpowiedz
Tch - 22.07.2019 / 09:12, *.6.187

Co to za wypociny...? Przeciez za Lesnodorskiego Legia wcale lepsza nie byla ... do ostatniej kolejki bila sie o mistrza co roku i nawet nie zawsze go zdobyla , przeplacone w choj trnsfery i place z kosmosu ... piast czy inne polskie kluby placily ulamki tych pensji a bily sie z nami do konca o mistrza ... kibice wychodzili do pilkarzy i jechali rowno bo wybikow nie bylo , skonczcie juz to biadolenie za Wielkim Lesnodorskim i potezna legia ktora byla tak samo slaba jak tera lz

odpowiedz
leonsio - 23.07.2019 / 22:13, *.t-mobile.pl

@Tch: zgoda w 100%i jeszcze najważniejsze, gdyby nie wymęczona i fuksiarska bramka Kuchego w eLM z irlandczykami to byłaby "ch.., dupa i kamieni kupa" i chyba nikt o tym fakcie nie pamięta, a to błąd a nawet wielbłąd... nie wspominając o takich kwiatuszkach jak wejście Bereszyńskiego w doliczonym czasie gry... bo gdyby to miało miejsce dzisiaj wszyscy zesraliby się.... a wtedy ponoć był taki porządek w klubie, tylko, że cała Europa bekę miała....

odpowiedz
Po(L)ubiony - 22.07.2019 / 08:30, *.chello.pl

Jedna uwaga: audytowi przeprowadzonemu przez kpt. Andrzeja Placzyńskiego znanego też pod legalizacyjnym nazwiskiem Kafarski, kręcącemu od 30 lat, interesy z Bońkiem nie ufam ani trochę. Jeżeli tacy ludzie, zaczynają się koło Legii kręcić, to czeka nas marna przyszłość.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 21.07.2019 / 23:36, *.chello.pl

Autorski felieton Kol. Jakuba odbieram jako esencję dotychczasowych rządów p. Mioduskiego. Taka forma konstruktywnej krytyki jest absolutnie pożądana i niezwykle pożyteczna, szczególnie dla mniej zorientowanych lub doświadczonych kibiców Legii. Uważam również, że naszym obowiązkiem jako fanów jest prowadzenie (kontynuowanie) owej krytyki, nawet do znudzenia, albowiem innymi narzędziami nacisku na obecnych włodarzy klubu większość z nas nie dysponuje. Wspomniane przez autora przedmiotowego teksu [wyśmiewanie] zawsze może przeobrazić się w niekończącą się szyderę. A wówczas będzie już tylko niewielki krok do klęski wizerunkowej "miodowej kamaryli"...

Po dzisiejszym inauguracyjnym meczychu z Portowcami, do świadomości wielu z nas, jak bumerang powraca pytanie (zagwozdka): w co gra prezes dekady?
Powtórzę swoje wcześniejsze spostrzeżenia w tym temacie.
Wariant ambitny - priorytetem jest zakwalifikowanie się przez drużynę Legii do fazy gr. LE, nawet kosztem słabszych wyników uzyskanych w ramach rozgrywek ESA;
Wariant przaśny - po czterech latach bycia w cieniu Bogusia Leśnodorskiego, p. Mioduski wreszcie znalazł się w centrum uwagi, w tzw. światłach reflektorów (przynajmniej tak mu się wydaje). Przejął właścicielsko "nasz klub", zatrudnił rodzinę i znajomych zapewniając im środki bytowe, a sobie tani poklask. W praktyce, zarządzanie klubem przeistoczył w realizację chłopięcego marzenia o radosnej, ale posłusznej zabaweczce. Summa summarum, prezes dekady doskonale się bawi jako naczelny włodarz Legii, bezkarnie nadzorujący - jako dyletant - jej pion sportowy, w myśl starego porzekadła: a kto bogatemu zabroni?!

Kibicowskie serdeczności

odpowiedz
Wolfik - 22.07.2019 / 10:56, *.mm.pl

@Jerz z Potoku: Żyję na tym świecie już trochę ale ni w ząb nie rozumiem postępowania obecnego właściciela Legii Warszawa. Człowiek, który wkłada w interes pieniądze siłą rzeczy dba o to, by ten interes był rentowny a on zadowolony i czerpał z niego korzyści. Dariusz Mioduski jest człowiekiem inteligentnym, wykształconym. Rozumiem, że przejmując klub chciał spróbować nim kierować. Może jakaś podrażniona ambicja w stylu "pokażę Leśniodorskiemu, że też umiem być prezesem" zaważyła. Jestem w stanie to zrozumieć. Ale od chwili przejęcia sterów trochę czasu już minęło i powinien zobaczyć to, co widzi praktycznie każdy z nas - fakt, że nie idzie to wszystko w dobrym kierunku.

Nie rozumiem faktu kurczowego trzymania się stołka prezesa. Czy właściciel hut, cementowi jest ich dyrektorem? Czy właściciel Guardiana jest dyrektorem hut szkła? Czy Abramowicz był prezesem Chelsea? Albo czy Świerczewski jest prezesem Rakowa którego jest właścicielem? To wydaje się nienaturalne, z prostej przyczyny - właściciele nie muszą znać się na szczegółach. Od tego są mianowani przez nich dyrektorzy, prezesi czy jak tam ich zwać. A oni z kolei mają swoich zaufanych ludzi, którzy kierują poszczególnymi działami, pionami i za nie odpowiadają. Wydaje się, że w Legii nikt za nic nie odpowiada, bo wszystkie sznurki trzyma właściciel i prezes w jednym....

Nie wierzę, że celem nr 1 jest awans do LE. Ta drużyna nie wygląda na zespół, który może tam się dostać. Może i piłkarze są nieźli, może mają umiejętności by powalczyć o ten cel, ale nie mają dyrygenta by to wszystko poskładał. Skoro celem nr 1 dla pana DM jest/był awans do LE to przede wszystkim zatrudniłby trenera, który potrafiłby poukładać te klocki. Ten cel wydawał się realny mając z tyłu głowy fakt, iż to ostatni rok w którym wypracowany ranking daje nam rozstawienie do końca eliminacji . Na tą chwilę ranking to kolejna rzecz, jaka zostanie zmarnowana.

I na koniec takie banalne pytanie retoryczne. Skoro trenerem zostaje facet bez jakiegokolwiek doświadczenia na tym polu, to po cholerę bbyło zwalniać magierę?

odpowiedz
Cuul - 21.07.2019 / 22:03, *.vectranet.pl

Szanowny redaktorze doktorze Jakubie. Piszemy "poza tym", a nie "po za tym", jak jest w tekście. Nie wypada, aby praktycznie w każdym z nich były kompromitujące błędy. A co do meritum, to pełna zgoda.

odpowiedz
spasiony - 21.07.2019 / 21:32, *.237.188

Niezbyt czesto zgadzam sie z szanownym autorem ale tym razem 100% zgoda. Trudno zreszta polemizowac z faktami.

Jedyne co w moich oczach bronilo do tej pory Mioduskiego to budowa akademii. Jednakoz, po kompromitacji na kazdym polu obawiam sie, ze i ten projekt zostanie koncertowo spartaczony.

To, ze Mioduski wywodzi sie ze stajni oligarchy Kulczyka od poczatku budzilo moje obawy. Teraz mamy okazje przekonac sie, ile warci sa ci biznesmeni od siedmiu bolesci jesli nie maja plecow we wladzach, sluzbach itp...

odpowiedz
Wolfik - 21.07.2019 / 20:11, *.mm.pl

Tekst dobry, tyle że powtarzamy temat w kółko od pół roku i będziemy go powtarzać kolejne pół. Żadnego bowiem wpływu na obecną sytuacje a tym bardziej na decyzje pana DM nie mamy i mieć nie będziemy. Może zatem nie pisać rzeczy oczywistych co tydzień?

odpowiedz
Yorick - 21.07.2019 / 17:38, *.t-ipconnect.de

Strategicznie pewne założenia długofalowe Mioduskiego są dobre (Akademia Legii).
Za to taktycznie ręczne sterowanie przez Mioduskiego to dobrze opisana w tekście koszmarna katastrofa i cywilizacyjne cofnięcie w rozwoju o lata - z Europy B do Europy C lub D.

odpowiedz
Adi - 21.07.2019 / 16:49, *.orange.pl

Dobry tekst.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 21.07.2019 / 16:36, *.telefonica.de

MIODUSKI AMATORZE WYPIE....LAJ

odpowiedz
Misiek - 21.07.2019 / 16:03, *.vectranet.pl

Panowie wrzucacie na pudelka, a co zrobil Leśny ? Wyprowadzil gruby hajs z Legii z poznaniakiem Wandzlem i smieje sie teraz z oddali. Umowmy sie, to Lesny wywalil Czerczesowa (nie chcial przedluzyc z nim kontraktu, co zreszta przyznal ostatnio sam Piekarski) i od wtedy w Legii zaczelo sie psuc. Nie bronie tutaj Miodka, ale widze ze chlop sie stara na tyle na ile umie, kocha Legie, ale boi sie zaryzykowac no i ma mniej szczescia od Lesnodorskiego, ktory unowmy sie -na Legii zrobil interes zycia i juz tu nie wroci.
Mowicie zmiana Prezesa - tylko kto bedzie chcial wejsc w Legie ? Zastanowiliscie sie ? Mioduski jaii by nie byl dolozyl do Legii swoje pieniadze, kto w Polsce by to zrobil ? Na pewno nie Lesnodorski...

odpowiedz
MP(L)87 - 21.07.2019 / 16:16, *.virginm.net

@Misiek: Stary malo prawdopodne jest zeby Mioduski dokladal do budzetu z wlasnej kieszenie... A nawet jesli juz musial dolozyc to tylko i wylacznie poprzez swoje bledy i chciwosc ktore zaowocowaly brakiem jakicholwiek pucharow w ostatnich dwoch latach. Pamietaj ze chciwy 2x traci. On myslal ze po taniosci zwojuje LE co najmniej a tu upsss niestety dwa lata z rzedu wpadki wiec hajs polynal. A wracajac do tematu pieniedzy w Legii to pomysl ze prawa tv jak i dochody z dnia meczowego oraz sprzedaz wszelkich gadzetow w fanstorze itd itp sa wielokrotnie wyzsze niz 5 lat temu. Ze on pier.toli 3 po 3 o brakach w budzecie to kolejne sciemy zeby kibicow oglupic. Nie daj sie mordo! Pozdro!

odpowiedz
:) - 21.07.2019 / 15:45, *.chello.pl

Odstosunkuj się od Bartkovego! Ave ZŁazienkowskiej!

odpowiedz
Friki - 21.07.2019 / 15:43, *.icpnet.pl

Konkretnie i na temat! Brawo. Wojtas i Qbas to chyba jedyni, którzy napiszą jak to wygląda. "Klęczący" z legia.net, tak wygląda rzetelne dziennikarstwo, a nie propagandowa tuba na zlecenie prezesa.

odpowiedz
dziadek - 21.07.2019 / 14:47, *.play-internet.pl

Brawo Qbas. Trzymaj ten kurs.

odpowiedz
jacq - 21.07.2019 / 14:37, *.tpnet.pl

#MioduskiOut!

odpowiedz
Odą - 21.07.2019 / 14:23, *.chello.pl

Ten przykład z tablicą trochę z dupy. Kogo obchodzi jakiś kawałek metalu.

odpowiedz
ZZ - 21.07.2019 / 14:56, *.chello.pl

@Odą: Mnie obchodzi, bo wtedy pomimo ciezkiej choroby jednak udało mi się dotrzeć na mecz. A o tablicy faktycznie wszyscy zapomnieli.

odpowiedz
X54 - 21.07.2019 / 15:02, *.plus.pl

@Odą:
Tu nie chodzi o kawałek blachy, spory kawałek, bo na jakieś 15 tysięcy nazwisk. Tu chodzi o zasadę: obiecane - nie zrobione.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 21.07.2019 / 13:54, *.play-internet.pl

Kluczowe w tekscie jest ostatnie zdanie. Nie bede tego rozwijal, bo ktos moze napisac, ze to teoria spiskowa, ale...czy czlowiek, ktory ma doswiadczenie w biznesie, moze nieswiadomie niszczyc klub...Tak, nie pomylilem sformuowania - NISZCZYC. Stancie z boku, i z pozycji nie kibica, ale postronnej osoby spojrzcie na to wszystko, m. in. na powyzszy artykul i dokonajcie chlodnej analizy...A moze jednak to nie jest przypadek...A jezeli to nieprawda, to zachecam wlasciciela Legii do spotkania z kibicami, ja bardzo chetnie zadam kilka rzeczowych pytan. Tylko jak na razie nas, kibicow majacych L w sercu, totalnie sie olewa...Do tego na legia.net stado klakierow i trolli internetowych kazda rzeczowa ocene sytuacji krytykuje uzywajac argumentow z przedszkola, albo z szamba...

odpowiedz
Friki - 21.07.2019 / 15:47, *.icpnet.pl

@Lesny Dziadek:
Biznes, a piłka nożna, to dwie inne sprawy. Midouski, nie zna się na piłce, otacza się podobnymi do siebie ludźmi i jest jak jest. Nie da się przenieść korporacji do klubu piłkarskiego, nie mając pojęcia jak ten biznes funkcjonuje. Im szybciej ludzie zrozumieją, że 2 lata kompromitacji na każdym, dosłownie na każdym polu działania klubu, tym lepiej

odpowiedz
Rafał - 21.07.2019 / 13:48, *.play-internet.pl

Tylko zmiana właściciela będzie dla nas najlepsza

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 21.07.2019 / 13:46, *.play-internet.pl

I jeszcze jedno skojarzenie,co do ostatniego wersu artykułu.Ponieważ uważam,że na tym szczeblu nie ma "przypadkowości",to i chaos nie jest chaosem,a celowym rozmyciem tematu,żeby "zwykli ludzie" nie wiedzieli,za który sznurek pociągnąć,żeby po tymże sznurku dotrzeć do tzw kłębka.Bardzo podobne reguły gry prowadzą ci,co byli/są przesłuchiwani przez wszelkiego radzaju komisje śledcze.Pomijam stwierdzenia"Nie wiem,nie pamiętam,może tak,może nie",a bardziej trzeba się skupić,kto tak naprawdę na tym zarabia i GDZIE SĄ QRWA PIENIĄDZE.Bo przecież i w Legii i po tłumaczeniach w.w. przesłuchiwanych można wyciągnąć wnioski,że tym wszystkim zarządzają gamonie.A czy aby napewno?-a może im właśnie chodzi o to,żebyśmy tak myśleli i klęli w żywy kamień"jakich to mamy nieudaczników".A przecież ktoś te pieniądze wziął.

odpowiedz
Adam - 21.07.2019 / 14:45, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: albo, zamiast doszukiwać się spisków niczym typowa polaczyna ('gdzie so piniondze!!!!') można dopuścić do świadomości fakt, że są ludzie, którzy na pewne stanowiska się nie nadają. Wbrew pozorom łatwo jest stracić/'przepalić' hajs, a to, że ktoś jest dobrym biznesmenem w jednej branży nie znaczy, że będzie też w innej. Były już takie sytuacje.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 21.07.2019 / 15:39, *.play-internet.pl

@Adam: W takim przypadku zatrudnia sie na okreslonych warunkach kogos, kto sie zna na prowadzeniu klubu pilkarskiego. I jego dochody uzaleznia sie od wykonanych lub nie zadan. Od 2 lat trwa cos, co trudno nazwac dzialaniami na korzysc Legii...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 21.07.2019 / 15:42, *.play-internet.pl

@Adam: Tak sobie to tłumacz.A-i nie obrażaj "polaczków"

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 21.07.2019 / 13:41, *.amazonaws.com

Wielki Szacunek Qbas. MIODUSKI OUT !!!!!!! Ten kretyn szybciej wywiesi teczowa flage na stadonie niz tablice na Stulecie Niepodległości !!!!!

odpowiedz
Adam - 22.07.2019 / 10:37, *.chello.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: No i?

odpowiedz
Pawel - 21.07.2019 / 13:27, *.orange.pl

Smutne ale trafne :(

odpowiedz
Hej - 21.07.2019 / 13:20, *.t-mobile.pl

Jeden z lepszych tekstów "Obasa" . Wreszcie cała (no prawie ) prawda

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 21.07.2019 / 13:18, *.play-internet.pl

Dwie kwestie warte podkreślenia.Pierwsza z nich to " Menadżerskie szwindle".Jest sprawą oczywistą,że Legia dla różnej maści menedżerów figuruje jako "spółka,przez którą są wprowadzane do obiegu pieniądze niewiadomego pochodzenia",czyli mówiąc krótko to tzw "Pralnia pieniędzy".A druga kwestia to cyt" No chyba,że w tym bałaganie chodzi o coś zupełnie innego".I to już dawno pisałem,że pieniądze z Ciechu,Telkomunikacji i kilku( nastu) innych prywatyzacji,za które hajsy wziął ten co go zabili,a on uciekł,(a z nim przecież mocno wspólpracował niejaki Dariusz M).trzeba puścić w obieg.A wiadomo,że dobra księgowa już wie,co trzeba zrobić,zeby "straty się opłacały".Co do reszty artykułu,to oczy się wam otwierają-co prawda baaaaardzo powoli,ale dobre i to.

odpowiedz
TK Tomi - 21.07.2019 / 13:18, *.play-internet.pl

@do TK Tomi:
Nie wydaje mi się, zaniżyć majątek ale mieć te pieniądze w innej kieszeni a on je wyrzuca do studni. To nie metoda... ale Twoje myślenie idzie w dobrym kierunku. Obym jednak się mylił dla dobra Naszej Legii.

odpowiedz
Piotr - 21.07.2019 / 13:10, *.elpos.net

Dobry komentarz!

odpowiedz
Mpp1986 - 21.07.2019 / 13:07, *.play-internet.pl

Racja, a poza tym co każdy widzi jest jeszcze szereg wpadek w stosunku do mnie - jako kibica/klienta. Chcę koszulkę z fanstora - czas realizacji zamówienia 8-10 dni!! W fanstorze do którego pojechałem wisiały na wieszakach w pelnej roMiarowce.
Wcześniej promocja na buty, zamówilem, zapłaciłem, po kilku dniach mail że nie ma i pytanie czy chcę zwrot - na który czekałem trzy dni.
Obsługa w fanstorze, to temat na osobny artykuł...

odpowiedz
Kuba - 21.07.2019 / 13:33, *.t-mobile.pl

@Mpp1986: Nowe koszulki na zalando, tylko bez elki, za 60% taniej. Ale widać, że cieszą się popularnością na trybunach.

odpowiedz
nieznany - 21.07.2019 / 13:03, *.vectranet.pl

O co chodzi z tymi czarnymi strojami?!

odpowiedz
j/w - 21.07.2019 / 15:32, *.chello.pl

@nieznany: czego nie rozumiesz? Czarne Koszule, dalej nie kumasz?
3 komplet ma być czarny...

odpowiedz
nieznany - 26.07.2019 / 12:24, *.vectranet.pl

@j/w: A widział ktoś ten czarny komplet o to chodzi.

odpowiedz
MP(L)87 - 21.07.2019 / 12:59, *.virginm.net

W same sedno! Wreszcie prawda! Na Legia.net niech zamieszczą ten tekst tam tylko mydlenie oczu trwa! Legia jest w ciężkiej sytuacji i ja błagam niebiosa żeby Leśny wrócił , zeby Pudel sprzedał klub komus bogatemu zza granicy. Leśny by zaprowadził porządek wiem to! Jak to możliwe że ten baran doprowadził nas nad przepaść jak to kur.a jest możliwe. Boże prowadź!!

odpowiedz
Lesny Dziadek - 21.07.2019 / 13:38, *.play-internet.pl

@MP(L)87: Dokladnie, na legia.net wszyscy liza sobie jajka, posmarowane wazelina. A prawda jest coraz bardziej widoczna. I nawet slepy powinien wyczuc smrod beznadziejnosci i hipokryzji o budowaniu klubu, klasy europejskiej...

odpowiedz
do TK Tomi - 21.07.2019 / 12:59, *.play-internet.pl

O co innego może chodzić typowi, który jest jedynym właścicielem i chce sprzedać klub jak najdrożej? Zaniżenie wartości majątku przed rozwodem? Innych opcji nie widzę.

odpowiedz
Kek - 21.07.2019 / 14:48, *.chello.pl

@do TK Tomi: mała wyobraźnia to i pomysły idiotyczne.

odpowiedz
TK Tomi - 21.07.2019 / 12:47, *.play-internet.pl

Trudno z czymkolwiek się nie zgodzić. Najbardziej zastanawiające jednak jest ostatnie zdanie... chętnie przeczytałbym możliwe hipotezy o co może chodzić. Ciekawe jest również to, jak na tym bałaganie miałby Pudel się dorobić...???

odpowiedz
Woj79 - 21.07.2019 / 12:27, *.play-internet.pl

Co do nowych strojów !https://www.behance.net/gallery/67948689/201819-Legia-Warsaw-Concept-Kits

odpowiedz
Kacperek - 21.07.2019 / 14:54, *.chello.pl

@Woj79: ale ladne stroje , a nie to co jest obecnie.

odpowiedz
Woj79 - 21.07.2019 / 17:51, *.play-internet.pl

@Kacperek : dzięki, ale w klubie tylko podziękowali ;)

odpowiedz
powiś(L)e - 21.07.2019 / 12:25, *.t-mobile.pl

Zajebisty tekst obrazujący dwuletnie nieudolne"rządy" Pana Pudla.Z tym człowiekiem nigdy nie będzie lepiej.Niestety.

odpowiedz
News⚽️Legia - 21.07.2019 / 12:07, *.188.190

Brawo!za felieton !Teraz wystarczy !go przeczytać!przez megafon przed meczem!a Żyleta bédzie powtarzała!niech wszyscy usłyszá o Kim mowa może sie zapadná ze wstydu pod ziemie!może usłyszá co kibice mòwiá I ...czujá że zarzádu I Miodka kiepska robota

odpowiedz
Nauczyciel - 21.07.2019 / 13:09, *.play-internet.pl

@News⚽️Legia: Kiedy Ty się zapadniesz pod ziemię ze wstydu z powodu swojej pisowni? Kiedy nauczysz się poprawnie pisać po polsku? Dlaczego składnia zdań, gramatyka i ortografia są na takim poziomie u Ciebie jak gra Legii? Kiedy w końcu weźmiesz korepetycje z j.polskiego i przestaniesz zaśmiecać forum? Wiem, wakacje więc szkoły zamknięte ale na Boga, Cult-analfabeto, brudzisz swoimi śmiesznymi tekstami stronę już zbyt długo.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 21.07.2019 / 13:39, *.amazonaws.com

@Nauczyciel: Stoje w obronie News⚽️Legia. Jestem kibicem Legii urodzonym za granica wiec Polski jest moj drugi jezyk ale kocham Polske i kocham Legie i mam w dupie takich idiotow jak ty ktorzy uwazaja sie lepszych niz inni bo umia ladnie pisac po Polsku !!! Na Legii potrzebujemy ludzi kochajacych ten klub, nie musza ladnie pisac po Polsku. Nie potrzebujemy zarozumialych 'nauczycieli' bo nie kazdy jest tak wysoko wyksztalcony jak ty....... !!!!!!!

odpowiedz
legionista 1965 - 21.07.2019 / 13:54, *.tpnet.pl

@Nauczyciel: to nie pisanie do Timesa, tylko gazetki kibicowskiej....lubisz się czepiać?? czy to tylko w tym przypadku??

odpowiedz
Adam - 22.07.2019 / 10:33, *.chello.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: Z głową w porządku? Skrytykowanie kogoś za brak chęci do próby poprawy swoich błędów nie znaczy, że ktoś stawia się wyżej czy uważa za lepszego. Ty natomiast, jak i inni (niezależnie, w Polsce czy poza) powinni znać jakieś podstawy. Szczególnie ty, skoro rzekomo tak kochasz Polskę.

odpowiedz
Dormibar - 21.07.2019 / 12:07, *.tpnet.pl

Nic dodać, nic ująć.

odpowiedz
Darex - 21.07.2019 / 11:57, *.241.20

Nic dodać nic ująć.

odpowiedz
U - 21.07.2019 / 11:52, *.play-internet.pl

Często nie zgadzam się z tezami autora, ale tutaj większość zarzutów jest zasadna. Nie uznałbym ticket co za dobrze radzącego sobie partnera, bo nawet zakładka success story na ich stronie biednie wygląda. Już po zapowiedziach wprowadzenia nowego systemu i korpopierdach Sekuły wiedziałem, że będzie kabaret. Firma robi bilety na imprezy typu dożynki pod Luton, a ma sprzedawać stadion 30k ludzi + karnety sezonowe.

odpowiedz