Dariusz Mioduski i Radosław Kucharski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kucharski: Jesteśmy silniejsi niż rok temu

Wiśnia, źródło: Super Express - Wiadomość archiwalna

Drugi raz bez mistrzostwa? - Nie, nie wyobrażam sobie. Wyobrażam sobie sezon z mistrzostwem Polski. Uważam, że mamy lepszy zespół niż rok temu, a wyniki są tylko kwestią czasu - powiedział w wywiadzie dla Super Expressu Radosław Kucharski dyrektor sportowy Legii

Przez wiele dni mówiło się, że interesuje się Kirkeskovem z Piasta. Dlaczego nie zapłaciliście jego klauzuli odejścia, czyli 450 tysięcy euro.? Szkoda wam było? Wtedy szybko byłoby po temacie.
- Ja chcę rozsądnie wydawać te pieniądze, które mamy w klubie. Długo pracujemy nad tym, żeby te środki zarabiać. Dla mnie ta klauzula była po prostu za duża. Można było ją zapłacić, ale piłkarz za taką kwotę, każdy piłkarz za taką kwotę, musi mieć dla mnie potencjał na sprzedaż, na dużą sprzedaż. Tak na to patrzę i tak będę do transferów podchodził. To nie tylko temat Kirkeskova, mieliśmy kilka tematów pootwieranych, ale zrezygnowaliśmy, bo nie było perspektyw, że kiedyś uda się te zainwestowane środki odzyskać.

Przesuwając się w linii obrony, Mateusz Wieteska… Było zainteresowanie Bragi, Dynama Kijów, mówiło się o Sampdorii. Coś się skonkretyzowało czy nie?
- Okienko jest cały czas otwarte i „wrażliwe” na przepływy piłkarzy z jednego klubu do drugiego. Pod kątem tej pozycji jestem przygotowany na przypadek odejścia. . Chłopak rozwija się bardzo szybko, robi się mężczyzną w takim pozytywnym sensie, zagrał bardzo dobre mistrzostwa Europy, powiększył swoją „koszulkę”, markę na arenie międzynarodowej, ale za wcześnie na analizy rynku, bo wszystko jest otwarte.

Wiele transferowych emocji wzbudza Carlitos. Z moich informacji wynika, że nie był chętny iść do ZEA, do Al-Wahdy. A wy rozmawialiście z tym klubem?
- Tak, była konkretna oferta dla klubu. Ale żeby doszło do transferu, muszą się zgodzić trzy strony. Carlitos nie był zainteresowany odejściem tam i jest z nami. Propozycja od Al-Wahdy była na początku czerwca.

Domyślam się, że nie wyobraża sobie pan drugiego roku z rzędu bez mistrzostwa Polski?
- Nie, nie wyobrażam sobie. Wyobrażam sobie sezon z mistrzostwem Polski. Uważam, że mamy lepszy zespół niż rok temu, a wyniki są tylko kwestią czasu.

Cały wywiad możecie przeczytać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.