fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

+ Filmy z dopingiem

Relacja z trybun: Nothing else matters

Adrian, źródło: Legionisci.com

W czwartkowy wieczór po raz kolejny spotkaliśmy się na Łazienkowskiej, tym razem powodem był mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy z greckim Atromitosem Ateny. Kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania w Sportsbarze można było zapisać się na czarter do Grecji, zaś przy wejściu na stadion każdy z kibiców mógł wesprzeć legijny ruch ultras, biorąc udział w zbiórce na oprawę.

Przed meczem wśród kibiców panowały mieszane nastroje. Mając na uwadze ostatnie, tragiczne wyniki naszych piłkarzy, nie brakowało osób przypuszczających, że to może być nasze ostatnie domowe spotkanie w pucharach. Niezależnie od tego, czy tak będzie, czy nie, kilkanaście minut przed meczem nasz gniazdowy próbował zmotywować wszystkich zgromadzonych na Żylecie do wzmożonej aktywności wokalnej. W powietrzu czuć było, że ludzie nie mogli się pierwszego gwizdka, a próbkę swoich możliwości daliśmy tradycyjnie odśpiewując "Sen o Warszawie".



Na wyjście piłkarzy zaprezentowana została oprawa składająca się z sektorówki z wizerunkiem kibica, małych flag w barwach oraz transparentem z hasłem "Nothing else matters". Po odśpiewaniu naszego hymnu nastąpiło odliczanie od dziesięciu do zera i całość dopełniły odpalone w sporej ilości stroboskopy.

Od początku ruszyliśmy z mega głośnym dopingiem, a każde dojście do piłki Greków kwitowaliśmy przeciągłymi gwiazdami i buczeniem, by później, gdy przejmowali ją nasi piłkarze, wrócić do sławienia najwspanialszego klubu na świecie. Z minuty na minutę byliśmy coraz bardziej nakręceni, a miazga jaka miała miejsce między innymi przy rzutach różnych wykonywanych pod Żyletą śmiało nawiązywała do najlepszych meczów na nowym stadionie. Wykonanie "Hej Legia gol", "Legia, Legia Warszawa" czy "Legio, Legio..." zdecydowanie robiło wrażenie.

Sektor gości pozostał pusty, jednak nie jest to nic nowego jeśli chodzi o fanów z Aten. Wcześniej bowiem odpuścili również mecz w Dunajskiej Stredzie. Z kolei stadionowy telebim wskazał 15 tysięcy osób uprawionych do obejrzenia meczu.



W drugiej połowie legijny repertuar został wzbogacony o nową pieśń na znaną doskonale melodię "Rivers of babylon": "Do boju Legio marsz, zwycięstwo czeka nas, aeao, hej Legia gol". Nowy hit szybko się przyjął i w debiucie otrzymał dobrych parę minut.

Nasi piłkarze dominowali i raz po raz stwarzali sytuacje, których jednak nie potrafili zamienić na bramkę. W nadziei, że w końcu uda się ją zdobyć, rozpoczęliśmy "Nie poddawaj się", którym pokazaliśmy prawdziwy popis swoich umiejętności. Nie było chyba osoby, która nie dała z siebie wszystkiego przy tej magicznej piosence.

Warto wspomnieć, że całość pięknie dopełniało, powiewające przez większość meczu ponad czterdzieści machajek.



od koniec spotkania, jak to zwykle bywa podczas meczów w europejskich pucharach, odśpiewany został hymn narodowy, a w doliczonym czasie gry, wykonując hit z Wiednia, wierzyliśmy, że może uda nam się, jak to wiele razy "strzelić brameczkę". Nie wyszło, a mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Po końcowym gwizdku ewidentnie wyczuwany był niedosyt, jednak po raz pierwszy w tym sezonie nagrodziliśmy piłkarzy brawami i okrzykiem "dzięki za walkę!".

Ze względu na przełożenie ligowego spotkania w Płocku mamy wolny weekend, a na kibicowski szlak wracamy już w środę w Atenach. Na Łazienkowskiej widzimy się 18 sierpnia, gdy podejmować będziemy Zagłębie Lubin.

Frekwencja: 14 000
Goście: 0

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
Obiektywny hejter - 12.08.2019 / 20:52, *.vectranet.pl

Jak dla mnie to wszystkie przyśpiewki na ostatnim meczu za szybko. Bębniarze za********ą, klaszczący to samo i nie ma nawet chwili na złapanie tchu. "Nie poddawaj się", czy nowa przyśpiewka mogłyby być o wiele głośniejsze gdybyśmy śpiewali wolniej. Chyba niektórzy myślą, że jak szybciej śpiewają, to szybciej mecz sie skończy.

odpowiedz
warszawiak - 12.08.2019 / 12:07, *.mlnet.pl

Język polski w zapomnieniu?

odpowiedz
Dedi - 11.08.2019 / 20:49, *.plus.pl

Rangers w lidze wygrali 6-1 z Hibernian
Morelos szalał. Oj po awansie może być
Ciężko o awans do grupy le

odpowiedz
hajdukL - 11.08.2019 / 14:43, *.awacom.net

@tomiacab
Mam nadzieje, że więcej osób przemyśli, że niektóre przyśpiewki i moment ich wykonania mogą być dla nas samych dość upokarzające.

odpowiedz
Pl - 11.08.2019 / 08:29, *.play-internet.pl

Hymn w 88 min. Bez sensu. W końcówce trzeba dawac z siebie 200% reagować, wywierać presję. Do tego wiele osób na stadionie nie śpiewa na baczność więc jest to profanacja. Dla prawdziwych patriotów to wstyd.

odpowiedz
Gocław - 11.08.2019 / 13:28, *.chello.pl

@Pl:
Jeszcze Polska nie zgi... Sędzia doliczył 4 minuty! :(

Ostatnio przed meczem 4 zwrotki - było bardzo pięknie :). Choć też nie wiem czemu spontanicznie podczas minuty ciszy...

Ciekawe czemu nie można tego zrobić jak u ludzi. Przed każdym międzypaństwowym meczem wjeżdża Biało-Czerwona na maszt (czy pod dach), plus cały hymn, byłoby pięknie. Nawet bez piłkarzy jak uefa marudzi.

Ps. Amerykańce śpiewają swój hymn nawet przed meczami ligowymi dzieci. Tak się buduje tożsamość i przywiązanie do kraju. A u nas jedyni, którzy o tym myślą i jeszcze muszą wymuszać :), to... kibice :) .

odpowiedz
zdegustowany - 12.08.2019 / 13:11, *.t-mobile.pl

@Gocław: śpiewanie hymnu narodowego przez często niezbyt trzeźwych kiboli to PROFANACJA!Zwłaszcza, że w naszej drużynie gra 3 Polaków a reszta ma w nosie czyj to jest hymn!

odpowiedz
grchw - 12.08.2019 / 16:05, *.hti.pl

@zdegustowany: Czy hymn narodowy śpiewasz dla piłkarzy?

odpowiedz
Gocław - 12.08.2019 / 17:59, *.chello.pl

@zdegustowany:

Pierwszy Twój argument jest dla mnie, nie do końca zrozumiały. Jak 5% ludzi na stadionie jest po alkoholu, to 95% hymnu ma nie śpiewać? A jeśli przyjąć założenie, że Hymn powinien być śpiewany przed meczem, to pijanych praktycznie nie masz.

Nie bój się profanacji, trybuny bardzo szybko "naprawią" takich kiboli, którzy nie potrafią się zachować podczas śpiewania tej pięknej pieśni. Martw się lepiej o "normalnych" trzeźwych, którzy także zupełnie nie potrafią się zachować podczas hymnu. Czapki, ręce w kieszeni, szaliki nad głową, zdjęcia, brak znajomości słów, itp.

To ilu Polaków czy zagranicznych gra w Legii, to nie powinno mieć żadnego znaczenia. Oni wszyscy reprezentują polski klub, Polskę i Polaków. Czy oni mają to w nosie? Jasne, że tak.
Dlatego pisałem, żeby obejść ograniczenia uefa (o dwóch zwrotkach) i zagrać Hymn jeszcze przed wyjściem piłkarzy na murawę. Nie dla nich się to śpiewa.

Ps.
Szkoda, że ta zwrotka nie weszła do Hymnu, gdyż jest bardzo na czasie:

Niemiec, Moskal nie osiędzie,
gdy jąwszy pałasza,
hasłem wszystkich zgoda będzie
i ojczyzna nasza.

odpowiedz
Marian G - 10.08.2019 / 23:46, *.play-internet.pl

Świetna relacja, pozdrowienia dla autora!

odpowiedz
Arek - 10.08.2019 / 23:09, *.tpnet.pl

Dobrze było. Do teraz mam chrypę.

odpowiedz
Adam - 10.08.2019 / 22:53, *.centertel.pl

Pytanko mam przecież przyspiewka "Do boju Legio marsz" była śpiewana już nie raz więc dlaczego opisana jest jako hit? :) "ciebie po życia kres będziemy wspierać.." sądzę że jest dużo ciekawsza rytmicznie i pod względem zabawy:)

odpowiedz
aqweds - 10.08.2019 / 23:37, *.101.26

@Adam : A kiedy ostatnio śpiewano ją w czwartkowej aranżacji, bo nie kojarzę? Zawsze wykonywaliśmy ją na melodię "Marsylianki", tj. hymnu Francji.

odpowiedz
... - 10.08.2019 / 23:46, *.chello.pl

@Adam :
Stara melodia i tekst

"Do boju Legio marsz
do boju Legio marsz
marsz, marsz, marsz
Do boju marsz!
Zwycięstwo czeka nas"

obecnie jest na melodie i z jej ostatnim wersem.

"Jesteśmy zawsze tam,
Gdzie nasza Legia gra
Aejao hej Legia gol... "

odpowiedz
Lol - 11.08.2019 / 10:11, *.centertel.pl

@...:

Przecież to zupełnie inna przyśpiewka

odpowiedz
kos - 10.08.2019 / 21:34, *.tpnet.pl

Wiecej szacunku dla hymnu , dla was to już chyba piosenka na codzień

odpowiedz
kos - 10.08.2019 / 21:29, *.tpnet.pl

Hymn to nie piosenka ,na meczach reprezentacji tak .na takich meczach nie .

odpowiedz
gazza - 11.08.2019 / 09:00, *.inetia.pl

@kos:
Jak ci się coś nie podoba to zawsze możesz iść na konwiktorską - tam lewacy też nie lubią hymnu !
Hymn na meczach pucharowych jest jak najbardziej w porządku - Czym częściej tym więcej ludzi pozna cały tekst hymnu a nie tylko jedną zwrotkę !

odpowiedz
tomiacab - 11.08.2019 / 10:08, *.virginm.net

@gazza: Dokładnie. Każdy komu to przeszkadza jet chyba antypolakiem. Założę się, że z całej Polski, obecnie to w Warszawie największy odsetek ludzi zna cały hymn i prawidłowy tekst. M.in dzięki taki akcjom ja #KIEDYMYŻYJEMY. Przy każdej innej okazji śpiewając cały hymn, słychać jak przy ostatniej zwrotce śpiew, zamienia się w mruczenie pod nosem, bo ludzie nie znają tekstu. Wstyd!

odpowiedz
Polska Legia!!! - 11.08.2019 / 15:57, *.chello.pl

@tomiacab: wstyd to pisać takie kocopoły jak ty. Ekspert od polskości się znalazł. Nie zesraj się przy okazji.

odpowiedz
t - 11.08.2019 / 20:12, *.tpnet.pl

@tomiacab:
To nie chodzi o to, że komuś przeszkadza, ale że jest nadużywany....

odpowiedz
antyk - 11.08.2019 / 22:58, *.207.129

@gazza: do tego rocznica Powstania to tez chyba rolę odegrało,ja tez nie lubię jak się hymn za często śpiewa ale w tym momencie to było jak najbardziej na miejscu,trudno zrozumieć ludzi co maja z tym problem

odpowiedz
tomiacab - 12.08.2019 / 17:11, *.233.69

@Polska Legia!!! : tobie ryj

odpowiedz
tomiacab - 12.08.2019 / 17:31, *.235.38

@Polska Legia!!! : widać, że trafiłem

odpowiedz
W - 10.08.2019 / 21:14, *.chello.pl

Dziwię się że aż 14000 kibiców przyszło oglądać taką padakę.

odpowiedz
hajdukL - 10.08.2019 / 21:11, *.com.pl

'Nie poddawaj się', dzięki za walkę' i tym podobne bezsensy nie tylko psują piłkarzy i coś mi się wydaje, że nie tylko dla mnie stają się coraz bardziej drażniące. Do tego stopnia, że mi osobiście odechciewa się śpiewać.

odpowiedz
tomiacab - 10.08.2019 / 21:39, *.virginm.net

@hajdukL: powiem szczerze, ze wolałbym aby "Nie poddawaj się...", była śpiewana po odrobieniu strat lub wyjsciu na prowadzenie z niekorzystnego wyniku, jako taką "pieśń triumfu", niż jako proszenie się tych półzawodowców, aby się wzięli za grę.

odpowiedz
tomiacab - 10.08.2019 / 21:42, *.virginm.net

@hajdukL: jeśli chodzi o "Dzięki za walkę" - to hasło nie powinno w ogóle istnieć. Ku... mamy im dziękować za to, ze walczyli? Przecież to jest ich obowiązek, za który dostają swoite pensje. To oni powinni pod trybunę podejść po meczu i skandować "Dzięki że przyszliście i nas dopingowaliście"

odpowiedz
Fan club rangers poland - 10.08.2019 / 21:08, *.172.78

trzymam z was awans wasz my do będzięmy

odpowiedz
ktoś - 13.08.2019 / 10:28, *.play-internet.pl

@Fan club rangers poland: polska język trudna język

odpowiedz
Juri - 10.08.2019 / 20:09, *.inetia.pl

Mega doping i atmosfera na trybunach.
Ogień.

odpowiedz
jaca - 10.08.2019 / 19:00, *.vectranet.pl

Te spiewanie hymnu to mozna sobie darowac .

odpowiedz
LP7 - 10.08.2019 / 21:33, *.play-internet.pl

@jaca: popieram, burackie to na takim poziomie rozgrywek

odpowiedz
tomiacab - 10.08.2019 / 21:36, *.virginm.net

@jaca: W pucharach, reprezentujemy Polskę na arenie międzynarodowej i jestem dumny, że akurat Legia jako jedyny polski klub, ma taką tradycję, że śpiewamy Hymn, na każdym meczu. Jak ci się nie podoba coś to nie przychodź na stadion i tyle.

odpowiedz
defensywny pomocnik - 10.08.2019 / 22:19, *.chello.pl

@jaca: Ty komentowane też mógłbyś sobie darować

odpowiedz
tomiacab - 10.08.2019 / 23:29, *.virginm.net

@L(ech)P(osrań)7: pyrusów zdanie się tu nie liczy.

odpowiedz
Lobo - 11.08.2019 / 08:36, *.chello.pl

@tomiacab: sam nie przychodź a co do hymnu to jak już musisz to przed albo po meczu bo piłkarze mają co stanąć na baczność i prxerwać grę

odpowiedz
tomiacab - 11.08.2019 / 10:11, *.virginm.net

@Lobo: A co mnie ku... piłkarze obchodzą? :) Mam dla Ciebie złą wiadomosć. Będę przychodził i będę śpiewał hymn.

odpowiedz
Low man lyrics - 10.08.2019 / 18:03, *.chello.pl

W drodze do Aten będzie "Whiskey in the jar", a zaraz po wylądowaniu zacznie się zabawa w "Seek&destroy". Zabawa bedzie trwała w całym mieście "Until it sleeps". Po wszystkim wszyscy pełni nadziei ruszą na stadion licząc, ze objawi się jakiś "Hero of the day". Miejmy nadzieję że Vuko ma jakiś plan, który da naszym "Fuel" I strzelimy chociaż "One" więcej niż Grecy. W przeciwnym wypadku będzie "Unforgiven" a nawet "Unforgiven II", i zamiast "Welcome home" bedzie "Kill'em all". Niestety, "Sad but true".

odpowiedz
ja - 10.08.2019 / 17:52, *.chello.pl

"czuć było, że ludzie nie mogli się pierwszego gwizdka, a próbkę"

Proszę ;)

odpowiedz
Miodulski musi odejść - 10.08.2019 / 16:44, *.chello.pl

Miodulski się skończył na Kill'em All.

odpowiedz