fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Dzierżawa kortów na 30 lat, ale co dalej z sekcją?

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartek Rada Warszawy przyjęła uchwałę wyrażającą zgodę na odstąpienie od trybu przetargowego w sprawie zawarcia umowy dzierżawy kortów tenisowych przy Myśliwieckiej 4a. Jednocześnie radni wyrazili zgodę na dzierżawę części nieruchomości na okres 30 lat spółce Legia Tenis sp. z o.o.

W listopadzie 2018 roku wygasła dotychczasowa umowa dzierżawy kortów ze stowarzyszeniem Klub Tenisowy Legia, zarządzanym przez Jerzego Hertla. Na początku tego roku korty przez egzekucję komorniczą przejęło miasto.

Właścicielem założonej pod koniec maja Legia Tenis sp. z o.o. jest Legia Warszawa SA. Spółka ta nie prowadzi aktualnie żadnej działalności sportowej. Jej prezesem został Łukasz Sekuła, który w lipcu odszedł z zarządu stołecznego klubu.

W uchwale radni wskazali, że przekazanie spółce autoryzowanej przez Legię Warszawa SA kortów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu, daje gwarancję skutecznego oraz funkcjonalnego połączenia i zarządzania obiektami. Jednocześnie Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, które przez ostatnie miesiące zarządzało obiektem, zdążyło podpisać umowę na modernizację kortów, a konkretnie przywrócenie zadaszenia, tak by mogły funkcjonować w okresie jesienno-zimowym. Koszty tej modernizacji te mają zostać ujęte w czynszu dzierżawnym. Miasto będzie chciało także zapewnić sobie udostępnianie kortów w ciągu roku szkolnego w wymiarze 100 godzin miesięcznie na zajęcia WF.

Od kilku lat legijną sekcję tenisa prężnie prowadzi fundacja Warsaw Sports Group, pod której skrzydłami od 13. roku życia znajduje się Iga Świątek. Sekcja zarządzana przez Artura Bochenka, który od 10 lat pracuje przy legijnym tenisie, ukształtowała całą karierę zawodniczki, doprowadzając ją do top 50 w rankingu WTA. To także najlepszy okres w historii legijnego tenisa pod względem osiągnięć w turniejach krajowych i międzynarodowych (m.in. sukcesy Kacpra Żuka, Stefanii Rogozińskiej-Dzik i Ady Piestrzyńskiej).

Wszystko wskazuje jednak na to, że obecny właściciel Legii ma inny plan na funkcjonowanie tej sekcji, być może nawet budowę od zera. W kuluarach klubowych krążą plotki o tym, że jednym z zainteresowanych prowadzeniem działalności na kortach jest Józef Wojciechowski, właściciel J.W. Construction. Niewykluczone, że w zamian za taką możliwość podreperowany zostanie budżet Legii zarządzanej przez Dariusza Mioduskiego, która to po kolejnej klęsce w eliminacjach europucharów znów będzie wymagała zastrzyku gotówki. Najbliższe miesiące powinny przynieść odpowiedzi w powyższych sprawach.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.