fot. Bodziach / Legionisci.com

Piłkarze wodni Legii nie zagrają w ekstraklasie...

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Smutne wieści napłynęły z sekcji piłki wodnej Legii Warszawa. Nasz zespół, który przed rokiem zdobył brązowe medale Mistrzostw Polski, a wcześniej zdobywał również medale mistrzostw Polski w najstarszych kategoriach młodzieżowych, nie przystąpi w sezonie 2019/20 do rozgrywek ekstraklasy. Powodem jest niewystarczający budżet sekcji naszego klubu, działającej nieprzerwanie od roku 2012 - jako kontynuator sekcji piłki wodnej Legii powstałej w roku 1931.

Legia rozgrywki sezonu 2018/19 zakończyła na miejscu szóstym (ostatnim), co oznaczało konieczność rozegrania meczów barażowych z najlepszym zespołem I ligi, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Oba spotkania wygrali legioniści, kolejno 16-9 oraz 10-6, zapewniając sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety w tym tygodniu waterpolowa Legia nie zgłosiła się do rozgrywek ekstraklasy, a jedynie I ligi, a jej miejsce w ekstraklasie w sezonie 2019/20 zajmie właśnie KSZO Ostrowiec.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
waterman - 20.09.2019 / 10:22, *.chello.pl

(1) Panie i Panowie... nikt w nikogo kasy nie pompował... samodzielną sekcję piłki wodnej Legii Warszawa reaktywowano parę lat temu z prowadzonego przez weteranów legionistów Uczniowskiego Klubu Piłki Wodnej UKPW 44 Warszawa - wielokrotnego MP Młodzików, Juniorów, Mistrzów Spartakiady Młodzieży... na Mistrzostwach Europy Juniorów U-17 w 2014 r. cała pierwsza siódemka Kadry Polski Juniorów to chłopaki z UKPW 44 .... . Waterpolo w warszawskim wydaniu to drużyny amatorskie, złożone z pasjonatów, gdzie kasy nie ma, nie było i niestety nie będzie... Zawodnicy pokończyli szkoły, studia, a żyć trzeba - dlatego to kucnęło... Waterpolo na dobrym poziomie wymaga dwóch solidnych treningów dziennie w wodzie na porządnym basenie plus zajęcia na lądzie... to jest orka... niemożliwa do realizacji na dłuższą metę na kilku wynajętych kątem torach... cieszę się, że duża grupa byłych zawodniczek i zawodników już w dorosłym życiu ma nadal fajny kontakt z wodą... są świetnymi ratownikami, instruktorami sportów wodnych... po prostu ludzie z pasją nauczeni solidnej pracy... pozdrawiam Wszystkich... życzę zdrowia i sukcesów...

odpowiedz
Elquatro - 20.09.2019 / 13:38, *.chello.pl

A tak sie fajnie wyrzucalo z siebie zla energie

odpowiedz
waterman - 20.09.2019 / 17:14, *.chello.pl

@waterman: mała korekta - to był rok 2013, a nie 2014... (jak ten czas leci...:))...
tak wiara grała...

https://www.youtube.com/watch?v=IxCmtH5I-lc

odpowiedz
Znawca - 20.09.2019 / 09:34, *.play-internet.pl

Teraz jest płacz i próby ratowania a ile z tu piszących chodzi na sekcje. Olo co do twojego wpisu to zastanówmy co się co jest przyczyną tragicznej sytuacji finansowej. Napewno nie sekcje bo od odejścia Leśnego żadna z nich prócz kosza nie dostała ani grosza

odpowiedz
Jarosłaf J - 20.09.2019 / 08:46, *.mm.pl

Od tego sezonu wszystkie sekcje Legii nie dostaną z klubu ani złotówki. Jedyna sekcja w którą angażowane są pieniądze Legii Darka to koszykówka.

odpowiedz
Elquatro - 20.09.2019 / 10:46, *.chello.pl

@Jarosłaf J: bo Darek sentymentalna jest i gdyby nie mgliste wspomienia o "graniu" z Obamo i basketbala by nie bylo, a niedlugo niczego nie bedzie

odpowiedz
Elquatro - 20.09.2019 / 08:34, *.chello.pl

oby za królewia Miodka Wielkego z Konstancina nasi piłkarze nożni nigdy nie musieli czytać o swojej sekcji takiego artukuliku

odpowiedz
Lebaid - 20.09.2019 / 06:28, *.vectranet.pl

Pytanie, czy nie jest za późno na zbiórkę i akcję wśród kibiców? Ciekawe ile kasy brakuje i czy może nie z premedytacją ta 1 liga zamiast ekstraklasy skoro w zeszłym sezonie było ostatnie miejsce?

odpowiedz
olo - 20.09.2019 / 05:06, *.tpnet.pl

Legia przechodzi trudny okres finansowy. W wielu działach następują zmiany mające na celu naprawę struktury zarządzania i działania. Efektem takich zmian jest niestety ograniczenie działalności na frontach, które nie posiadają zaplecza sponsorskiego umożliwiającego funkcjonowanie. To czego nie widzimy przyniesie efekty dopiero po jakimś czasie i niestety teraz trzeba się skoncentrować na najważniejszych sekcjach.
Mam nadzieję, że już po przerwie zimowej zobaczymy efekty pracy w klubie.

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.09.2019 / 12:29, *.t-mobile.pl

@olo: czyli sprzedamy jeszcze Majeckiego, Stolarskiego, Luqinasa, Martinsa, Cafu i Niezgodę plus każdego, na kogo trafi się chętny, dziury załatamy juniorami, ale żeby klub nie upadł zwiększymy zarząd o kolejne 47 osób i podniesiemy ich apanaże... Q..a co jeszcze ten prezes spieprzy!!??

odpowiedz
Elquatro - 19.09.2019 / 23:14, *.chello.pl

Pamietam jak Leśny chciał wielkiej Legii, reaktywował sekcje. Mówił ze to projekt spoleczny i obywatelski. Miodek tes ciagle mowi ze Legia to przede wszystkim wymiar społeczny. Chyba taki zeby porosprzedawac wszystkich i porozwiazywac wszystko
Kłamiesz nam w zywe oczy !!!

odpowiedz
... - 19.09.2019 / 21:45, *.co.uk

Jakis czas temu przy informacji o reaktywacji ktorejs z sekcji Naszego Klubu zadalem pytanie: czy zamiast otwierac hurtowo kolejne sekcje nie wypadaloby najpierw zadbac o zabezpieczenie finansowe tych ktore juz istnieja..? Pytanie jak widac na czasie.. Hokej juz zaorany, teraz pilka wodna.. oby dalszej wyliczanki nie bylo.. chociaz jak patrze na zarzadzanie w Legii to trudno byc optymista!

odpowiedz