Brązowe medalistki MP
REKLAMA

Brązowe medale MP w układach zespołowych

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Sekcja gimnastyki artystycznej Legii zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w układach zespołowych. Legionistki, prowadzone przed trenerki Elenę Kamilovą oraz Svitlanę Tuzhykovą wystąpiły w składzie: Amelia Moneta, Dominika Włodarczyk, Hania Kulawiak, Hania Sablińska, Laura Gruca, Zofia Dec. Gratulacje! Legionistki w ostatni weekend października wystąpią w indywidualnych mistrzostwach Polski juniorek.

fot. Sekcja Gimnastyki Artystycznej Legii Warszawa




fot. Sekcja Gimnastyki Artystycznej Legii Warszawa
fot. Sekcja Gimnastyki Artystycznej Legii Warszawa

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Kamikadze - 16.10.2019 / 09:53, *.201.98

Super! Gratulacje! Oby tak dalej!

odpowiedz
FaCeT - 16.10.2019 / 09:35, *.chello.pl

Brawo gimnastyczki! Widziałem Wasze występu na meczu Legia Koszi. Jest moc!

odpowiedz
kornik1916 - 15.10.2019 / 23:11, *.plus.pl

Nie ma czym się jarać. W zawodach startowały 4 drużyny. Kraków i Gdynia zgodnie z planem poza zasięgiem RG Legii. RG cudem na podium się wdrapały kosztem równie słabego UKS Łódź. Byłem widziałem. Szkoda, ze nie można nigdzie zobaczyć ich występu z odtworzenia boby zbyteczny mój komentarz był. Pijar się jest z tego niby sukcesu zrobiony na maxa a prawda jest taka, że niestety RG Legia w gimnastyce krajowej nic nie znaczy. Brawo za to dla rodziców dziewczynek bo zrobili prawdziwe show na publice. Sportowo na 3, doping 5. WALCZYĆ TRENOWAĆ WARSZAWA MUSI DOMINOWAĆ (L) !!!

odpowiedz
Legia!!! - 16.10.2019 / 08:18, *.chello.pl

@kornik1916:
Można zobaczyć każdy występ z zawodów kupując nagranie od firmy ktora je tranmitowała w sieci czyli rell.pl. To po pierwsze.
Po drugie - napisz coś więcej o tym planie zgodnie z którym "Kraków i Gdynia poza zasięgiem". Obstawiam, że chodzi o plany uzgodniony między klubami i sędziami. RG Legia jest spoza układu, mimo kopania jej po nogach i golenia przez fryzjerki na krajowych zawodach ciśnie mocno do przodu. Żaden inny "wielki" klub warszawski (Pałac Młodzieży, Legion} nie był w stanie wystawić zespołu na te mistrzostwa. Może dlatego, że znany był im plan, albo same go układały, o którym piszesz.
Chcesz tu dyskutować o poziomie wytrenowania w poszczególnych klubach? Faktycznym, a nie na potrzeby pompowania wyników, żeby jechać dalej bezpiecznie funkcjonować? To dyskutujmy. Może zacznijmy od listy zawodniczek RG Legia, które błyskawicznie po przejściu z tego klubu do Pałacu Młodzieży lub Legionu Warszawa otrzymują noty, które wcześniej były "poza zasięgiem". Tajemnicza metoda treningowa godna Nobla, w trzy miesiące (w tym dwa wakacyjne) produkuje gwiazdy. To jak - zaczynamy? Najlepiej od wrześniowych zawodów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie wystąpiło kilka zawodniczek, które przed wakacjami startowały jeszcze w barwach RG Legia, a we wrześniu Pałacu Młodzieży lub Legionu Warszawa.

odpowiedz
Legia!!! - 16.10.2019 / 08:49, *.chello.pl

@Legia!!!:
Sprostuję sam siebie - RG Legia była jedynym klubem warszawskim, który wystąpił w najwyższych na tych mistrzostwach klasie - II. Była jeszcze klasa III i klasa młodziczek (najniższa).

odpowiedz
Gimnastyk... - 16.10.2019 / 09:33, *.centertel.pl

@kornik1916:
Heh... Jak można niedocenić medalu MP? Albo masz dziecko w innym warszawskim klubie startującym na tych zawodach w młodszych kategoriach, albo nie znasz się na tym sporcie oraz nie wiesz jak wygląda sędziowanie w PL (albo wszystko razem). W Twoim komentarzu nie ma CIENIA obiektywizmu lub profesjonalizmu. Rozumiem, że gul skoczył ale bez przesady...
1. Maczugi w zbiorówce to chyba najtrudniejszy przybór - mała liczba wystawionych drużyn o tym świadczy. To że L wystawiła ekipę mówi samo za siebie.
2. Pierwsze wykonanie Legionistek było z 2-3 grubszymi błędami (inne drużyny też gubiły przybory). Drugie było w miarę czyste (chyba jako jedyna ekipa). Poziom trudności układu był wysoki i w pełni porównywalny z układami drużyn z 1. i 2.miejsca. Pojawiły się nawet komentarze ze środowiska, że L powinna zająć 2. miejsce!
3. Legia nie miala swojego sędziego (pozostałe ekipy miały)! Skomplikowany system sędziowania w GA daje możliwość pompowania swoich i koszenia konkurencji. Nie masz sędziego - na dzień dobry masz duży problem. Wszystko odbywa się BEZKARNIE bo protest można składać tylko na sędziowanie własnej drużyny.
4. W PL istnieje od LAT system dzielenia tortu między swoich. L jest poza tym systemem (a Twój klub zapewne jest w środku systemu).
5. L od kilku lat współpracuje z czołowym klubem ze wschodu - Legionistki umiejętnościami i techniką wyraźnie się odróżniają. Prezentują rosyjską i białoruską szkołę/styl (najlepszą na świecie). To na pewno boli innych. Polska szkoła/styl GA nie istnieje... Czy wiesz, że są w Warszawie zawodniczki z "najlepszych" klubów, które jeżdżą na wschód aby potrenować bo w macierzystym klubie poziom trenerski jest jaki jest???
6. Final question: Dlaczego te "najlepsze" kluby nie osiągają wyników poza PL? Zasadniczo nie startują na mocno obsadzonych zawodach i jeżdżą do gimnastycznych krajów trzeciego świata (Norwegia, Słowacja, Belgia). Jeśli pojadą na sensowne zawody to dostają bęcki (a potem cicho sza...). W L są dziewczyny z medalami zawodów organizowanych w Rosji, na Białorusi czy w Izraelu. Mają też medale przywiezione z europejskich zawodów organizowanych przez FIG...

odpowiedz
Kozak - 16.10.2019 / 10:31, *.t-mobile.pl

@kornik1916: RG (L) nic w Polsce nie znaczy!!!! To prawda ale może zapytajmy dlaczego (układ???) Gimnastyczki tego klubu zaczynają coś znaczyć zaraz po zmianie barw klubowych. Czy to jest przypadek??? Nikt nie patrzy na dzieci i na to jaką pracę wykonują podczas treningów. Ja mówię o dzieciach ze wszystkich klubów w Polsce. A potem przychodzą zawody i panie pseudo sedziny niszczą to wszystko bo trzeba wypromować własne zawodniczki które często są porostu słabsze. W piłce jest to prostsze bo kto strzeli więcej bramek ten wygrywa a w gimnastyce kto jest w układzie sedziowskim to ten wygrywa i umiejętności nie mają znaczenia. PS. Szanowne Gimnastyczka ze wszystkich klubów życzę wam wszystkiego najlepszego i podziwiam Was za wysiłek jaki wkładacie w trenowaniu tak trudnego technicznie i fizycznie sportu. A co do całej reszty to mam was głęboko w D...e!!!!!!

odpowiedz
Kozak - 16.10.2019 / 11:56, *.t-mobile.pl

@Kozak : W d...e miałem na myśli całą tą pseudo związkową władze i sędziowską drukarnie.

odpowiedz
Sajmon - 14.10.2019 / 14:08, *.t-mobile.pl

Brawa i gratulacje!!!!!

odpowiedz
JJJ - 14.10.2019 / 13:13, *.vectranet.pl

Brawo dziewczyny :)

odpowiedz