fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rosołek: Nadal trenować i nie odlecieć

Wiśnia i Fumen, źródło: Legionisci.com

Maciej Rosołek: Chłopak debiutujący w takim meczu i na dodatek strzelający bramkę na wagę zwycięstwa nie mógł sobie więcej wymarzyć. Ta akcja, po której zdobyłem gola, potoczyła się bardzo szybko. Zobaczyłem, że kolega dostał podanie na skrzydle, więc musiałem podbiec, bo byłem spóźniony. W momencie dośrodkowania nie widziałem dokładnie gdzie jest piłka, ale spadła mi na udo a mając ją pod nogami, wiedziałem, że muszę strzelać.

Swoją drogą, obrońca Lecha przepuszczając piłkę w takim miejscu, popełnił błąd, który pozostało mi tylko wykorzystać.

Początek spotkania należał nieco dla gości, ale z biegiem czasu zaczęliśmy przeważać pokazując swe umiejętności. Przejęliśmy inicjatywę i koniec końców zasłużenie wygraliśmy. Taka wygrana daje pozytywny bodziec do dalszej pracy i jednocześnie wiarę, że może być lepiej.

Odnośnie mojego debiutu, to dostawałem sygnały, że być może to nastąpi. Jednak nie było jasnej deklaracji. Trener mi powiedział, że mam być gotowy. Owszem, byłem w gotowości również wcześniej, ale teraz to był jaśniejszy przekaz. Nie chcę deklarować, że w kolejnych meczach wyjdę od razu w pierwszym składzie. Dałem sygnał trenerowi i to on podejmuje decyzje. Pokazałem, że jestem gotowy do gry i chcę to pokazywać w najbliższych tygodniach. Szczególnie, że taka bramka to może być niekiedy kwestia przypadku. Chodzi o to, żeby nadal trenować i nie odlecieć przy pierwszej okazji. Nie czuję się diamencikiem. Jestem jednym z kilku młodych zawodników, którzy mają potencjał. Oni też mogą udowodnić swoją wartość w najbliższych meczach. Legia również ma utalentowanych graczy, nie tylko Lech.

Nie ukrywam, że blisko są moi rodzice. Często mnie wspierają pod kątem mentalnym. Owszem, może nie znają się na piłce, ale mogę z nimi porozmawiać. Blisko są również moja dziewczyna i mój menedżer. Bez względu na to czy jest dobrze czy jest źle.

Czy mam wzór do naśladowania? Śledzę poczynania Zlatana Ibrahomivicia. Patrzę na to jak gra, jak się zastawia, jak strzela. Jednak mój numer nie nawiązuje do Szweda. To wypadkowa ulubionych liczb - mojej oraz mej dziewczyny.

Jestem legionistą z krwi i kości. Pochodzę z Siedlec i jest to miasto będące murem za Legią. Stąd też moja "cieszynka" w postaci poklepania się po herbie. Jednocześnie chciałem dedykować tę bramkę mojej dziewczynie. Tak wyszło.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
bronek49 - 20.10.2019 / 18:08, *.chello.pl

brawo Maciek czekamy na swoich wychowanków żeby bylo Was najwięcej musicie ciężko pracować a efekty przyjdą

odpowiedz
Simon - 20.10.2019 / 16:01, *.centertel.pl

Kibolel jak Kanye głęboka rezerwa to chyba inny mecz ogladalem

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 20.10.2019 / 14:53, *.btcentralplus.com

'Czy mam wzór do naśladowania? Śledzę poczynania Michala Kucharczyka'.

odpowiedz
oLaf - 20.10.2019 / 14:12, *.vectranet.pl

dobrze, że facet szybko zareagował i strzał od murawy wyszedł super! brawo, bo reszta holowała piłkę wzdłuż pola karnego zamiast strzelać (w pierwszej połowie).

odpowiedz
Kibolek - 20.10.2019 / 11:52, *.telefonica.de

Kante głęboka rezerwa nie grał nic . Niezgoda trochę niezdecydowany w 2 akcjach . Jarek i Maciej Rosołek powinni grać na zmianę. Na skrzydłach obrony to samo nasi chlopacy powinni grać Karbownik czy Stolarski mlodzi perspektywiczni Polacy a nie ten zagraniczny szrot

odpowiedz
Adi - 20.10.2019 / 07:43, *.orange.pl

Brawo mlody! Trenuj dalej !

odpowiedz
Ibra - 20.10.2019 / 07:24, *.plus.pl

i niech tak wychodzi jak najczesciej ;)

odpowiedz
Bobi - 20.10.2019 / 01:09, *.plus.pl

Brawo I tak dalej

odpowiedz
Lefa - 19.10.2019 / 23:36, *.t-mobile.pl

Brawo Rosołek , Miałeś wejście smoka hehe.
Tylko tak dalej , żeby to nie zawróciło Ci w głowie. Pamiętaj że tylko trening i ciężka praca ,zrobi z ciebie piłkarza.

odpowiedz
Okuv - 19.10.2019 / 22:36, *.com.pl

Drugi Legionista z Siedlec. Obyś zrobił taką karierę jak ten pierwszy albo większą :). Powodzenia chłopaku.

odpowiedz
S(L)iski - 19.10.2019 / 21:56, *.virginm.net

ROSOŁEK MISTRZ
(Nareszczie to Nasza młodzież pogrąża rywala....[kurła łacha], a nie rywala Nas)BRAWO
Vuko dzisiaj wygrał mecz!BRAWO
Najlepszy mecz LEGII w 2019!BRAWO

odpowiedz
Arkadio1989 - 19.10.2019 / 21:27, *.centertel.pl

Debiut marzenie niczym Smolinski.
Chlopaku abys tak dalej gral

odpowiedz
SzB - 19.10.2019 / 21:19, *.play-internet.pl

Gadasz sensownie. Jak nie polecisz mentalnie i za szybko nie zrobią z Ciebie drugiego Kinga, to jest szansa na fajną karierę, czego z całego serca życzę.

odpowiedz
FWK - 19.10.2019 / 21:15, *.play-internet.pl

Rooosoooleeek!!! Allez!!! Alleeez!!!
Ku...a jak mnie cieszy ta bramka... Przed meczem się zastanawiałem dlaczego on nie gra zamiast Rochy... Brawo.

odpowiedz
Arek - 20.10.2019 / 01:58, *.tpnet.pl

@FWK: może dlatego, że to napastnik/skrzydłowy, a nie obrońca.

odpowiedz
Sputnik 44 - 20.10.2019 / 10:15, *.cyfrowypolsat.pl

@Arek: w przypadku takiego mocarza jak Rocha nawet bramkarz mógłby wnieść więcej...

odpowiedz
zgredzik - 19.10.2019 / 21:09, *.centertel.pl

zajeb...iście tak trzymaj.oby tak dalej

odpowiedz
Pawciu - 19.10.2019 / 21:04, *.orange.pl

Brawo!!

odpowiedz
Arecki - 19.10.2019 / 20:57, *.tpnet.pl

Maciek zdrowia ,a wszystko przyjdzie z czasem.Dzięki za bramkę ,a swoją drogą dlaczego Kaziu Deyna nie jest wzorem dla naszej młodzieży....Arecki (L)strów Mazowiecka

odpowiedz
Alb - 19.10.2019 / 22:14, *.com.pl

@Arecki: Nasza młodzież nie pamięta już Leszka Pisza a co dopiero Kazia.

odpowiedz
lhm - 20.10.2019 / 03:20, *.vectranet.pl

@Arecki:
Nasza młodzież ma za słabe głowy...

odpowiedz