REKLAMA

Talent Warszawa triumfuje w eliminacjach do Legia Cup

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W dzień Święta Niepodległości przy Łazienkowskiej odbył się turniej eliminacyjny do Legia Cup (który odbędzie się 23-24 listopada), z udziałem 24 drużyn. Wśród nich były kluby partnerskie oraz współpracujące z Legią z całej Polski, jak również jeden z Litwy. W rywalizacji o jedno miejsce dające awans do turnieju głównego uczestniczyło też 5 zespółów Legia Soccer Schools. Zespół LSS z Łazienkowskiej awansował nawet do walki o końcowy triumf. W finale A zdecydowanie najlepszy okazał się jednak Talent Warszawa. Partnerski klub Legii z Targówka wygrał w tej fazie wszystkie swoje spotkania i za 2 tygodnie drużyna prowadzona przez Michała Brychczego powróci na Łazienkowską, by walczyć z drużynami z całego świata.

W turnieju eliminacyjnym, organizowanym po raz drugi (rok temu wygrała Varsovia, która potem bardzo korzystnie zaprezentowałą się w turnieju głównym) wzięły udział 24 drużyny z Polski (oraz jedna z Litwy): UKS Varsovia, KS SEMP Ursynów, Syrenka Soccer Schools, Futbolica Kraków, APMT Limanova, APN Ostrołęka, KKS Kalisz, AP Żuri Olsztyn, Cuiavia Inowrocław, Igloopol Dębica, Stal Brzeg, KS Halinów, AP Vivio Krosno, Spójnia Białe Błota, Talent Warszawa, Marcovia Marki, LSS Brwinów, LSS Książenice, LSS Sokół Serock/Powiat Legionowski, LSS Płońsk, KS Warka, AMP GOL, KS Piłkarz Golub-Dobrzyń, FK Ketera Sports Club (Litwa). Choć gros zawodników stanowili chłopcy urodzeni w roku 2009, nie zabrakło też zawodników młodszych, uwagę zwracał chociażby gracz LSS z Płońska młodszy aż o dwa lata, jednak nie ustępujący w niczym swoim starszym kolegom.

Trzon drużyny LSS Ł3 stanowili z kolei zawodnicy, którzy uczestniczą już w rozgrywkach ligowych w barwach Legia Soccer Schools. Choć podopieczni trenera Arkadiusza Borowego i Krzysztofa Krakowskiego nie należeli bynajmniej do faworytów rywalizacji, bardzo dobrze wywiązywali się z roli gospodarza. W meczach grupowych (z Talentem Warszawa, Syrenką Soccer School, Futbolicą Kraków, LSS Płońsk i AP Żuri) ani razu nie zeszli z boiska pokonani, i jako jedyni w turnieju zdołali urwać "oczka" późniejszym triumfatorom.
W fazie finałowej dalej brali udział wszyscy uczestnicy turnieju, tym razem podzieleni na 4 grupy po 6 zespołów, według wyników uzyskanych w fazie eliminacyjnej.
Dla młodych legionistów walka o czołowe lokaty i awans do turnieju głównego była już sporym wyzwaniem, tym bardziej że na początku spotkali się po raz kolejny z Talentem, który tym razem włączył jeszcze wyższy bieg. Nasi zawodnicy na moment podupadli na duchu i mecze z SEMPem (słabszy początek i ambitne odrabianie strat do końca meczu, zakończone... trafieniem w słupek) i KS Halinów nie szły po ich myśli, ale w ostatnich dwóch meczach, z Varsovią i Vivio Krosno, pokazali się już ze znacznie lepszej strony. Za występ należy naszych zawodników pochwalić, tym bardziej że grali bez typowego bramkarza, a w rolę tę nierzadko wcielali się czołowi gracze naszej drużyny.

Skład Legia Soccer Schools U11 na turnieju eliminacyjnym: Jakub Szymaniak, Piotr Keller, Jakub Szymański, Aleksander Dyrała, Franciszek Kotkiewicz, Maksymilian Małkiewicz, Kasper Ziębicki i Wiktor Manasterski.
Trenerzy: Arkadiusz Borowy i Krzysztof Krakowski

Turniej finałowy (dla zawodników z rocznika 2009 i młodszych) odbędzie się w dniach 23-24 listopada. Przy Łazienkowskiej 3 pojawią się między innymi: Juventus Turyn, Manchester United, Anderlecht Bruksela, Hertha Berlin, RB Salzburg, Sparta Praga, Vistula Garfield (USA), Norwegian Soccer Academy, Team Europa (DTFS), Pogoń Lwów, jak również dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa i triumfatorzy dzisiejszego turnieju.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.