Novikovas w meczu z Koroną Kielce - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Novikovas przejdzie zabieg ablacji serca

Wiśnia, źródło: Legia.com

Arvydas Novikovas przedwcześnie opuścił boisko w meczu z Koroną Kielce. Litwin skarżył się na problemy z oddychaniem. Dokładniejsze badania wykazały, że podczas spotkania pomocnik doznał częstoskurczu nadkomorowego i będzie musiał przejść zbieg ablacji serca. Problemy z sercem miał jeszcze za czasów gry w VfL Bochum.

Po spotkaniu z Koroną Novikovas przeszedł badania w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Potwierdziły one konieczność zabiegu, który w najbliższych dniach przeprowadzi prof. Jakub Baran. Zawodnik do treningów ma wrócić na początku przyszłego roku.

- "Ara" ma nasze pełne wsparcie. Mimo wszystko cieszymy się, że podjęto decyzję, aby w porę zszedł ostatnio z boiska. Nie sądzę, żeby mu coś zagrażało, ale zawsze lepiej z takimi rzeczami nie ryzykować. Wiem, że niedługo ten problem będzie miał za sobą i od początku przyszłego roku znowu będziemy mogli na niego liczyć - powiedział na konferencji przed meczem z Górnikiem Łęczna Aleksandar Vuković. - Czasami nie można zauważyć, że coś jest nie tak. Po prostu jest to dolegliwość, która pojawia się nagle i nie tak często. Najlepiej jest jednak reagować przed, dlatego dobrze się stało, że zszedł z boiska, chociaż on sam ma taki charakter, który bardzo cenię, że chciał dalej pozostać na murawie i walczyć. Takie dolegliwości nie są jednak żartem. Szacunek dla niego za jego podejście i chęć pozostania na boisku, pomimo tak groźnego urazu.

W ubiegłym roku podobne problemy miał również Jarosław Niezgoda. Napastnik także musiał przejść zabieg ablacji serca.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
oLaf - 03.12.2019 / 19:06, *.vectranet.pl

sami inwalidzi w tej Legii, zresztą grają gorzej niż inwalidzi....

oj, zdrowia życzę, bo nie wiem co musiałoby się stać aby Novi grał z głową itp.

odpowiedz
dąbrowski - 03.12.2019 / 05:45, *.vectranet.pl

ablacja co takie skakanie od lewej jakby po sercu?

odpowiedz
MP.J(L) - 02.12.2019 / 22:41, *.plus.pl

Bardzo szybkiego powrotu do zdrowia ale nie do nas chyba że przemyslisz swoją beznadziejną grę i ją o 180 stopni poprawisz i będziesz grał jak dla Jagi - której zapewne jesteś kibicem....

odpowiedz
Plaskacz - 02.12.2019 / 22:40, *.chello.pl

No nie. Leczyć sie przyjechał. Możemy już się pozbyć tego dywersanta?

odpowiedz
atmosferic - 02.12.2019 / 23:06, *.orange.pl

@Plaskacz: Kurwa, gosc ma problemy z sercem a ten tu wyjezdza z pojazdem, toche w pi...u wspolczucia i wyrozumialosci. Slabym jest pilkarzem, ale jest czlowiekiem i to calkiem w porzadku. Nie rozumiem jak mozna byc tam podlym by pisac takie komentarze w takim momencie.

odpowiedz
Cwks - 03.12.2019 / 22:43, *.t-mobile.pl

@atmosferic: popieram

odpowiedz
Kwas70 - 02.12.2019 / 21:05, *.oktv.se

Moze to mu przeszkadzalo w bieganiu i w celnych podaniach. Wracaj chlopie silniejszy i zdrowy.

odpowiedz
kalosz - 02.12.2019 / 18:40, *.mm.pl

zdrówka,zdrówka...swoją drogą dziwi mnie czemuo mu tego w niemczech nie zrobili skoro było wykryte?

odpowiedz
Arek - 02.12.2019 / 19:20, *.tpnet.pl

@kalosz: zrobili, tylko tu nie napisali. Ale zabieg w Niemczech miał.

odpowiedz
Yorick - 02.12.2019 / 17:41, *.orange.pl

Zgadzam się życzeniami zdrowia, tak po ludzku - ale tak po kibicowsku to ta przerwa wszystkim wyjdzie na dobre, a zwłaszcza drużynie. W sobotę Legia do 20 minuty i po to były dwie różne drużyny.

odpowiedz
Pepcio - 02.12.2019 / 16:02, *.vectranet.pl

Zdrowia,ale co do formy sportowej to tragedia. Każdy jego kontakt z piłką to strata,lub podanie na konia. W jego miejsce był wolał młodych. Rosołek,czy Kostorz.

odpowiedz
jackie - 02.12.2019 / 15:08, *.chello.pl

Szybkiego powrotu do zdrowia!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.12.2019 / 15:00, *.chello.pl

Trzymaj się chłopie! I szybko wracaj zdrowy!

odpowiedz
Gizior - 02.12.2019 / 14:46, *.t-mobile.pl

Zdrowka przede wszystkim!! Szkoda bo ostatnio zaczął grać lepiej no i ciekawe czy vuko nie da znowu luqinas na skrzydło a było by szkoda już lepiej jak gwilla zagrał by na skrzydle i robił miejsce karbownikowi...

odpowiedz
Wolfik - 02.12.2019 / 14:34, *.mm.pl

Na wiosnę będzie nam potrzebny w pełnej dyspozycji. Tak, że przyłączam się do życzeń Kolegów.

odpowiedz
Obi - 02.12.2019 / 14:23, *.chello.pl

Dużo zdrowia!!!

odpowiedz
majusL@legionista.com - 02.12.2019 / 14:22, *.214.250

zdrowia. zdrowiej ….

odpowiedz
Pab(L)o - 02.12.2019 / 14:05, *.lukman.pl

Zdrowie jest najważniejsze.

odpowiedz
Rambo - 02.12.2019 / 13:52, *.centertel.pl

Zdrowia Arvi. Trzymaj się i wracaj silniejszy.

odpowiedz
Mirek - 02.12.2019 / 13:46, *.nextlayer.at

Życzę zdrowia
Sport nie jest cenniejszy od życia!
Z punktu widzenia drużyny czekamy na decyzję trenera. Bo pomysłem na mecz z Koroną było zastąpienie Litwina Luquinhas'em.
Brazylijczyk zszedł na skrzydło I od razu był mniej widoczny.
Luquinhas potrzebny jest na środku

odpowiedz
Arek - 02.12.2019 / 19:23, *.tpnet.pl

@Mirek: ale bramkę strzelił właśnie jak już był na skrzydle.

odpowiedz
upsssss - 02.12.2019 / 13:43, *.chello.pl

Czyli prawdopodobnie było blisko tragedii...
Z D R O W I A !!

odpowiedz
Darek - 02.12.2019 / 13:30, *.t-ipconnect.de

Spodziewalismy sie po nim wiecej.Przerwa dobrze mu zrobi.I nam tez.
Zdrowia życzę.

odpowiedz
janek - 02.12.2019 / 13:28, *.89.188

Dobrze, że zszedł, bo mogło dojść do tragedii. Już sporo było przypadków tragedii na boisku.

odpowiedz
Maaciekw - 02.12.2019 / 13:25, *.203.42

wracaj szybko

odpowiedz
Sy(L)wester - 02.12.2019 / 13:23, *.plus.pl

Szybkiego powrotu do zdrowia

odpowiedz
Lucku - 02.12.2019 / 13:23, *.6.101

Zdrówka!

odpowiedz
Lukasz - 02.12.2019 / 13:17, *.amazonaws.com

Zdrowia!

odpowiedz