fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Philipps odszedł z Legii

Woytek

Wraz z końcem roku wygasł kontrakt Chrisa Philippsa z Legią Warszawa. Luksemburczyk trafił do stołecznego klubu na początku 2018 roku, gdy trenerem był Romeo Jozak. W swojej pierwszej rundzie wystąpił 14 z 19 spotkań, zwykle grał od pierwszej minuty. W kolejnych miesiącach było już jednak tylko gorzej, nie znalazł uznania w oczach Ricardo Sa Pinto i na początku 2019 roku został przesunięty do drugiej drużyny.

25-letni zawodnik miał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy, ale zdecydował się wypełnić do końca swój kontrakt i występował w trzecioligowych rezerwach. W sumie w zespole Piotra Kobiereckiego rozegrał 19 spotkań.

Jeszcze w kwietniu obecny trener Aleksandar Vuković mówił, że widziałby zawodnika w zespole, ale inne były założenia klubu. Tę samą wersję miesięcy później powiedział sam zainteresowany:
- Do dziś nie rozumiem, dlaczego nie mogę być piłkarzem pierwszego zespołu. Najpierw przekazano mi, że taka jest decyzja trenera Sa Pinto, potem klub chciał się rozstać z niektórymi zawodnikami, by zaoszczędzić pieniądze (...) Rozmawiałem z Aleksandarem Vukoviciem, który przyznał, że chciałby mojego powrotu do pierwszej drużyny. Przeciwni takiemu rozwiązaniu byli jednak ludzie z pionu sportowego. Dla mnie to niewytłumaczalne, bo taka decyzja powinna należeć do szkoleniowca – mówił Philipps w listopadzie w rozmowie z "Luxemburger Wort”.

Bilans Philippsa w pierwszej drużynie to 24 mecze i 1 gol. Z Legią wywalczył mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Więcej statystyk znajdziecie tutaj.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 02.01.2020 / 09:42, *.play-internet.pl

Pomijając to,czy Philipps był kotem,czy ogórem,to bardzo źle się dzieje,gdy to zarząd ustala skład,a nie trener.No chyba,że tak jak mówiłem to już wcześniej(chyba w czasie Kulenoviča),że zamiast trenera mamy słupa,co by się poniekąd zgadzało,bo co by nie mówić o Vuko,to nazwanie go trenerem,to gruuuuba przesada,gdyż chociaż mentalnie to tych piłkarzyków trochę podrasował,to zmiany w czasie meczu dają naprawdę dużo do myślenia,czy to są jego samodzielne decyzje.Dlatego proponuję,żeby UBEZWŁASNOWOLNIĆ MIODUSKIEGO,bo dopóki nadrzędnym celem klubu będzie sytuacja finansowa klubu,przy okazji wykluczająca sukcesy sportowe,dopóty Europa będzie nam odjeżdżała coraz szybciej,a wygrane z Luksemburgiem,czy Kazachstanem urastać będą do rangi zwycięstw,które się będzie pamiętało latami.Z fartem w nowym-2020 r Bracia i Siostry po szalu.

odpowiedz
Grzesiek - 02.01.2020 / 08:46, *.centertel.pl

Niech spi*** przyczynil sie walnie do hanby z dudelange

odpowiedz
Darek - 01.01.2020 / 22:48, *.t-ipconnect.de

Kolo dostal tu kontrakt zycia wiec nie ma się mu co dziwić że nie chciał odejść.Grajac w pierwszej drużynie czy w rezerwach kasa i tak ta sama.Mial wygodne zycie i grę w rezerwach bez zadnej presji.Czemu mial by z tego zrezygnować?

odpowiedz
Swojak(L) - 01.01.2020 / 22:30, *.centertel.pl

@Yorick: No ku...a,jeszcze nauczyciel łaciny nam się trafił na forumowym podwórku.futue te ipsam.

odpowiedz
Yorick - 01.01.2020 / 23:47, *.orange.pl

@Swojak(L):
W sumie estetyka Twojego wpisu, łącząca łacinę zwykłą i kuchenną, odpowiada mi jeszcze bardziej :).

odpowiedz
woot - 02.01.2020 / 08:24, *.icpnet.pl

@Swojak(L): bieda umysłowa aż miło.

odpowiedz
Artur - 02.01.2020 / 13:04, *.play-internet.pl

@Swojak(L): nauczyciel laciny...rozumiem, ze ty nawet kilku zwrotow lacinskich nie znasz. O tempora o mores.

odpowiedz
Yorick - 01.01.2020 / 21:35, *.orange.pl

Pacta sunt servanta, więc miał prawo siedzieć tu do końca kontraktu i pobierać pieniądze. Ale jak brał kasę, to mógłby już siedzieć cicho, a nie jeszcze kąsać rękę, która go karmi.

odpowiedz
ŁUKASZ323 - 01.01.2020 / 21:23, *.plus.pl

Po wystepie z amatorami w Luksenburgu ,zrozumiałem ze nie zasługuje na pierwsza druzyne.Po treningu ,czy meczu odbierała go dziewczyna ,nawet nie zatrzymał sie gdy prosiłem o autograf

odpowiedz
S(L)AW - 02.01.2020 / 16:25, *.centertel.pl

@ŁUKASZ323: Jeśli prawdą jest co powiadasz to ch.. z nim!!!

odpowiedz
Do - 04.01.2020 / 09:16, *.chello.pl

@ŁUKASZ323: chciałeś od niego autograf? I dziwić się pilkarzom że w główkach mają chaos

odpowiedz
xD - 07.01.2020 / 09:53, *.chello.pl

@ŁUKASZ323: nie jęcz frajerze

odpowiedz
zaba285 - 01.01.2020 / 21:11, *.lukman.pl

czyli nasz trener to jednak częściowo figurant. chciał zawodnika, prezes się nie zgodził. historia, że nie chciał Kulenovica ale musiał przy tym jest jeszcze bardziej prawdopodobna

odpowiedz
ZIBI - 01.01.2020 / 20:29, *.t-mobile.pl

Powodzenia w nowym klubie i git że Legia kolejne ok 100 tyś miesięcznie zaoszczędziła bo raczej to Messi nie będzie

odpowiedz
Vuko - 02.01.2020 / 08:21, *.tpnet.pl

@ZIBI: ale jak zaoszczedziła? Na czym?

odpowiedz
ZIBI - 02.01.2020 / 21:14, *.t-mobile.pl

@Vuko: nie będzie płacić mu kontraktu który był do tej pory ok 100 tyś miesięcznie druga sprawa piszecie o szacunku do tego typu piłkarzy tylko czy oni nas szanują?

odpowiedz
Kaktus - 01.01.2020 / 19:05, *.tpnet.pl

Może i koleś był za słaby na Legię (może nie)
Ale na pewno było słabe jak go Legia potraktowała, tym bardziej że nie było żadnego powodu żeby go zgnoić

odpowiedz
rad - 01.01.2020 / 21:29, *.chello.pl

@Kaktus: Nikt go nie gnoił - kasę dostawał, warunki do treningu miał, mógł odejść kiedy chciał bez problemu. Gwarancji gry i miejsca w drużynie nikt za darmo mu nie da. Zawodnik wolał łatwą kasę i rezerwy zamiast zmiany klubu - jego decyzja, najwyraźniej takie ma ambicje. Klub się wywiązał w 100%.

odpowiedz
kaktus - 01.01.2020 / 22:37, *.tpnet.pl

@rad:
jeżeli by trenował z I zespołem to nie powiedział bym złego słowa, nawet wtedy jakby się ani razu nie załapał do wyjściowej 18-stki
Przeniesienie do II mogło by się odbyć tylko wtedy gdyby się na treningach oszczędzał i siał zamęt w szatni. Z tego co wiem to nie było do niego tego typu zarzutów. Wręcz przeciwnie. Trenerzy II chwalili go za podejście do treningów. Sama nawet tak postawa dawała powody żeby go przenieść do I, choćby wcześniej coś przeskrobał.

A że kasę dostał do końca kontraktu. Klub nie miał wyjścia i musiał ją wypłacić. Gdyby tego nie zrobił to zawodnik rozwiązał by kontrakt z winy Legii i nie dość, że byłby wolnym zawodnikiem to Legia i tak by musiał zapłacić kasę za cały kontrakt + odsetki karne
Żadna chwała się za to nie należy.

odpowiedz
rad - 02.01.2020 / 17:08, *.247.188

@kaktus: Nie mogę się z tym zgodzić - sama postawa i podejście do treningów nie daje powodów do trenowania z pierwszą drużyną, jeżeli uznano, że zawodnik jest za słaby albo klub nie wiąże z nim dalszych planów (w/g mnie mamy lepszych zawodników na tej pozycji).
Co do tego, że klub musiał wypełnić kontrakt to oczywiście zgoda, ale zrobił to w cywilizowany sposób, nie było żadnego gnojenia ani szykanowania.
Podejrzewam, że po prostu nie było chętnych na słabego i niestety mocno przepłaconego zawodnika, sam Phillips też miał chyba świadomość, że nikt mu tyle nie zapłaci co Legia i nie próbował nawet odejść - miał do tego pełne prawo i trudno mieć do niego pretensje (tak jak pisałem wcześniej - ambicja sportowa i motywacja zawodnika jest jego sprawą, jedni chcą więcej/lepiej grać, inni więcej zarabiać)
W całej sytuacji i klub i zawodnik zachowali się w/g mnie poprawnie, nic więcej.

odpowiedz
kaktus - 03.01.2020 / 00:36, *.tpnet.pl

@rad:
z jakiś powodów Vuko chciał jego powrotu do pierwszej drużyny. Sam o tym mówił w wywiadach.
To dobitnie świadczy o tym, że od pewnego momentu (od odejścia Pindola) nie miało to nic wspólnego z jego formą sportową

odpowiedz
rad - 03.01.2020 / 10:09, *.chello.pl

@kaktus: Jakby naprawdę go chciał w pierwszej drużynie to by go miał - nie wiem, czy pamiętasz, jak bardzo prezes chciał się pozbyć Jędzy, a Jędza jakoś wywalczył sobie miejsce w składzie.

Vukovic mógł coś palnąć w jakimś wywiadzie - nie zawsze gada z sensem niestety, wystarczy sobie przypomnieć brednie o "zapier...aniu" itd, co nie znaczy, że tak naprawdę tak było.

odpowiedz
Trzeźwym okiem - 01.01.2020 / 18:31, *.chello.pl

Szkoda że mu zniszczyli troche kariery.. Bo jednak to uczciwe zagranie i potraktowanie chłopaka nie bylo... Powodzenia

odpowiedz
Yorick - 01.01.2020 / 21:24, *.orange.pl

@Trzeźwym okiem :
Gdyby był ambitny, toby sam odszedł, ale szkoda mu było kontraktu, więc siedział. Nie mówię, że to źle. Podpisał z klubem umowę i miał prawo oczekiwać jej wypełnienia. Niemniej dokonał klarownego wyboru między ambicjami sportowymi a 'pieniążkami'.

odpowiedz
Tak trzymaj! - 01.01.2020 / 22:02, *.chello.pl

@Yorick: mądrego dobrze posłuchać hehe

odpowiedz
pol - 01.01.2020 / 17:22, *.chello.pl

Dlaczego nie zabrałeś ze sobą pinokia??????

odpowiedz
matus007 - 01.01.2020 / 16:29, *.play-internet.pl

Powodzenia

odpowiedz
LP7 - 01.01.2020 / 16:10, *.play-internet.pl

Żegnaj Legendo

odpowiedz
No no - 01.01.2020 / 14:46, *.chello.pl

Mioduski jak gangster

odpowiedz
P. - 01.01.2020 / 14:24, *.orange.pl

co by o nim nie powiedziec to profesjonalista, ktory sie nie obraza na polotyke pseudo- pionu sportowego...

odpowiedz
Zdzicho - 01.01.2020 / 14:22, *.tpnet.pl

Ten vuko to nie ma nic do powiedzenia. Phillipsa musial odstawic kulenovicia wystawiac no ale dzieki temu moze sie chwalic ze jest juz dlugo trenerem i nie bylo to trudne. Pewnie ze nie, wystarczy byc tanim, nie miec swojego zdania i robic co prezio kaze

odpowiedz
WETERAN - 01.01.2020 / 14:55, *.chello.pl

@Zdzicho: Na szczęście - ty też nie masz nic do powiedzenia...

odpowiedz
M. - 01.01.2020 / 16:08, *.tpnet.pl

@WETERAN: I to jest mądre podsumowanie.

odpowiedz
Bie(L)any - 01.01.2020 / 19:04, *.vectranet.pl

@WETERAN:
po co ta złośliwość do Zdzicha Kolegi po szalu ???
Czytają to różne mendy z całej Polski i się cieszą jak skaczą sobie do gardeł Kibice z Ł3
Dla Ciebie to jest normalne jak postąpiono z : Pasquato Hlouskiem Carlitosem Mączyńskim czy wcześniej próbowano to zrobić Jędzą ???
Nie lepiej po męsku dogadać się z takim zawodnikiem ....
wypożyczyć czy rozwiązać kontrakt, a nie zsyłać do rezerw ???
Z Kucharczykiem kręcenie też przedłużamy umowę potem nie przedłużamy
Trener co innego zarząd co innego ...
Trochę powagi i szacunku ....
Pozdrawiam

odpowiedz
Trójmiejski (L)egionista - 01.01.2020 / 19:22, *.play-internet.pl

@Bie(L)any: Szczerze prawisz. Co innego gra, a co innego traktowanie przez klub. To odstrasza zawodników, bo wiedzą że gdy nadejdzie zmiana trenera bądź wytycznych to pójdą na śmietnik bez pożegnania, wręcz po chamsku.

odpowiedz
rad - 01.01.2020 / 22:00, *.chello.pl

@Bie(L)any: A jak Ci zawodnik "po męsku" powie - "odejdę jak dostanę kasę za cały okres kontraktu ?" albo "nie odejdę bo tu mi dobrze i nie chcę grać w jakiejś dziurze na wypożyczeniu" to co zrobisz ?

odpowiedz