fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Komentarz

Czy Niezgoda powinien odejść?

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Od kilku tygodni trwa dyskusja o tym, czy najlepszy strzelec Legii w tym sezonie Jarosław Niezgoda opuści zespół w zimowym oknie transferowym. Coraz częściej pojawiają się doniesienia o nowych zagranicznych kierunkach dla 24-latka. Była Rosja, Turcja, a ostatnio nawet Stany Zjednoczone... czy jednak wyjazd jest potrzebny mu już teraz?

W tym tekście nie szukamy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Postaramy się jednak spojrzeć na możliwy transfer Niezgody z dwóch stron. Po pierwsze rozważymy argumenty za sprzedażą napastnika, a następnie wysuniemy kontrargumenty, aby zawodnik Legii pozostał w klubie jeszcze na jakiś czas.

Niezgoda powinien wyjechać, ponieważ...

1. Jest w dobrym wieku na wyjazd

Niezgoda ma 24 lata, a więc jest w wieku, w którym piłkarze zaczynają już dokonywać poważnych decyzji transferowych. Mówimy tutaj oczywiście o zawodnikach z polskiej ligi, ponieważ na zachodzie ta granica znacząco przesuwana jest w dół. Przed dziesięcioma laty, kiedy z Ekstraklasy wyjeżdżał 22-letni Robert Lewandowski, mogły pojawiać się głosy, że to dla niego zbyt wcześnie. Rzeczywistość pokazała jednak, że był już na tyle ukształtowany, aby móc odnaleźć się w nowym otoczeniu. Po zakończeniu tego sezonu Niezgoda będzie o kolejny rok starszy, co obniży zainteresowaniem nim na rynku transferowym, a także cenę, którą Legia mogłaby zgarnąć za jego sprzedaż. Jeżeli więc będziemy rozpatrywać odejście Niezgody w kwestiach finansowych, to na pewno teraz jest najlepszy moment, aby go sprzedać.

2. Lepiej sprzedać go teraz, niż latem

W trakcie sezonu mamy dwa okienka transferowe - letnie i zimowe. Zdecydowanie najwięcej ruchów jest latem, kiedy piłkarzom kończą się kontrakty, w klubach zmieniają się trenerzy i klubowe koncepcje w dyrektorskich gabinetach. Wtedy łatwiej jest znaleźć sobie nowego pracodawcę, lecz z drugiej strony po zakończeniu rozgrywek strata kluczowego gracza może być dla klubu bardzo dużym ciosem. Dla Legii szczególnie, ponieważ wówczas będzie przygotowywała się do meczów w eliminacjach europejskich pucharów. Historia już nie raz pokazała, że próba szybkiego znalezienia godnego następcy za bramkostrzelnego napastnika zazwyczaj kończyła się fiaskiem. Właśnie dlatego z praktycznego punktu widzenia lepszym jest, aby Niezgoda odszedł już zimą.

Co prawda sceptycy takiego rozwiązania powiedzą, że to niepotrzebne osłabianie się przed drugą połową sezonu, ale chyba lepiej jest zrobić to już teraz i przez pół roku spokojnie budować zespół wokół nowych rozwiązań, aniżeli sprzedać piłkarza latem i naprędce szukać za niego następcy.

3. Teraz Legia dobrze na nim zarobi

Kolejnym aspektem jest cena. Cena za piłkarza największa jest wtedy, kiedy prezentuje on dobrą formę, wiąże się z nim potencjał piłkarski i jest w młodym wieku, dzięki czemu jego sprowadzenie mogłoby być dobrą inwestycją na przyszłość. Jarosław Niezgoda spełnia wszystkie te warunki. Trudno jednak przewidzieć, co będzie za pół roku. Oczywiście, Niezgoda będzie już 25-letnim polskim napastnikiem, a nie 24-letnim, lecz niewiadomą pozostaje jego forma. Od pewnego czasu jest ona stabilna i piłkarz trafia do siatki nawet wtedy, kiedy pojawia się na murawie, wchodząc z ławki rezerwowych. Mimo wszystko nie można zapominać, że w przeszłości zmagał się on z poważnymi kontuzjami, które eliminowały go z gry na kilka miesięcy. Chodzi tutaj o problemy kardiologiczne, a także te mięśniowe. Mamy ogromną nadzieję, że do końca kariery Jarosław będzie zdrów jak ryba, ale trudno nie brać pod uwagę również tych pesymistycznych scenariuszy.

Spekuluje się, że obecnie Legia nie puści Niezgody za mniej niż 5 mln euro. Stołeczny klub jest w dobrej pozycji negocjacyjnej, to on może stawiać warunki. Sytuacja zmieniłaby się jednak w dwóch przypadkach - po pierwsze gdyby napastnik stracił nagle swoją skuteczność lub ponownie miał problemy z kontuzjami. Wówczas oferty opiewałyby w granicach tych, które pół roku temu zaproponowało Legii FC Midtjylland, więc ok. 2 mln euro.

Niezgoda nie powinien wyjechać, ponieważ...

1. Jest najlepszym strzelcem drużyny

To jeden z najpoważniejszych argumentów, jeśli chodzi o możliwą sprzedaż Niezgody zimą. Jesteśmy w trakcie sezonu i pozbywanie się najlepszego strzelca nie byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem. Wystarczy tylko spojrzeć na dotychczasowe statystyki napastnika. Sumarycznie rozegrał w koszulce z "eLką" na piersi 60 meczów, w których strzelił aż 29 bramek. Ten sezon jest w jego wykonaniu bardzo dobry. W 21 meczach aż 14 razy wpisał się na listę strzelców, co czyni go oczywiście najlepszym strzelcem nie tylko Legii, ale i całej Ekstraklasy. Oczywiście, nie ma ludzi niezastąpionych, ale z drugiej strony, czy patrząc na skuteczność ostatnich transferów możemy liczyć na to, że już zimą do drużyny trafi nowy skuteczny snajper?

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

2. Trudno będzie znaleźć za niego następcę (kazus Nikolicia)

Nemanja Nikolić, którego w Warszawie pamiętają chyba wszyscy kibice, odszedł z Legii trzy lata temu. Potem przez niemal rok w ofensywie Legii trwał impas. Próbowano różnych rozwiązań, trafiali do zespołu kolejni zawodnicy, którzy mieli załatać dziurę po Nikoliciu. Wystarczy tylko wymienić Eduardo czy Armando Sadiku, którzy mieli być zbawcami "Wojskowych", a ostatecznie na Łazienkowskiej zupełnie nie zaistnieli. Dopiero rok później powoli zaczął nadchodzić czas Niezgody. Już w sierpniu 2017 roku zdobył swojego pierwszego gola dla Legii, lecz regularnie zacząć trafiać do siatki mniej więcej od początku 2018 roku, więc dokładnie rok po sprzedaży "Niko".

To tylko pokazuje, że czasami bardzo trudno znaleźć jest kogoś, kto zastąpi aktualnie najskuteczniejszego piłkarza. Można mieć tylko nadzieję, że w przypadku odejścia Niezgody na wartościowego następcę nie będziemy czekali aż tak długo. Pomijając fakt, że zarząd powinien mieć już przygotowaną listę kilku graczy, którzy mogliby zastąpić 24-latka. Według medialnych doniesień są na niej m.in. Igor Angulo i Jakub Świerczok.

3. Nie udowodnił swojej wartości w Europie

Obecny sezon jest piątym, w którym Niezgoda jest piłkarzem Legii. Przez pierwsze dwa sezony zagrał tylko w jednym meczu, a eksplozja jego talentu nastąpiła po powrocie z wypożyczenia do Ruchu Chorzów. W sezonie 2017/18 został najlepszym strzelcem Legii, zdobył mistrzostwo, a także Puchar Polski. W maju doznał jednak kontuzji, która wykluczyła go z gry na ponad pół roku, Napastnika ominęły więc wtedy wszystkie mecze w europejskich pucharach, co z całą pewnością było dla drużyny sporym osłabieniem. W grudniu jednak znów został wykluczony z gry - tym razem na blisko trzy miesiące.

Ostatecznie na debiut w europejskich pucharach czekał do lipca 2019 roku. Zagrał wtedy 27 minut przeciwko Europa FC. Miesiąc później zaliczył z kolei 34 minuty przeciwko Rangers FC i... to byłoby na tyle, jeśli chodzi o mecze Niezgody na europejskich boiskach. Tak naprawdę nie wiemy jeszcze, na ile Niezgoda jest przygotowany na wyjazd z polskiej ligi. W swojej karierze grał niemal tylko przeciwko polskim klubom i na ich tle wypadał dobrze. Z drugiej jednak strony, istnieje ryzyko, że nawet jeżeli zostałby w Legii na dłużej, to nie dostanie szansy pokazania się przeciwko renomowanym rywalom, gdyż awans Legii do fazy grupowej europejskich pucharów wcale nie jest przecież taki oczywisty.

Ku której opcji bardziej się przychylacie?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (132)

+dodaj komentarz
lol - 10.01.2020 / 10:36, *.amazonaws.com

sprzedać i nie żałować

odpowiedz
FFA - 09.01.2020 / 10:16, *.vectranet.pl

Właściwie decyzję powinien na spokojnie podjąć sam Jarek, bo głównie chodzi o jego karierę i ta decyzja wiele zaważy na jego przyszłości i życiu

odpowiedz
FFA - 09.01.2020 / 10:19, *.vectranet.pl

@FFA: Jest jasne że dla nas to byłoby lepiej, bo to jest niewiadoma, jak Legia będzie wiosną grała bez Jarka

odpowiedz
lux - 09.01.2020 / 11:56, *.tpnet.pl

@FFA: święte słowa. Niektórzy myślą, że zawodnicy Legii są jej własnością, powinni za nią umierać i grać do śmierci.. Dla kibica, jego klub jest najważniejszy, ale dla piłkarza jest to PRACA!

odpowiedz
Ja - 09.01.2020 / 08:10, *.t-mobile.pl

Racja, Sobiech i Wolski to konkretne wzmocnienia.

odpowiedz
PLK - 08.01.2020 / 23:56, *.cyfrowypolsat.pl

Lechia pozbywa się Sobiecha i Wolskiego... Warto byłoby pomyśleć?? Piłkarze do walki o jedynkę i z doświadczeniem!! A będą za free!!!

odpowiedz
Elquatro - 09.01.2020 / 12:03, *.chello.pl

@PLK: to lechia bierze po nas. Nie My po nich..

odpowiedz
PLK - 08.01.2020 / 23:47, *.cyfrowypolsat.pl

Trochę szkoda by było..
Ale patrząc na problemy ze zdrowiem, a w szczególności ciężkie po nich powroty do formy, to chyba właśnie jest najlepszy moment i dla niego i dla Legii...

odpowiedz
Legia to potega - 08.01.2020 / 14:09, *.centertel.pl

Niezgoda powinien zostać w Legi bo to piłkarz o dużych umiejetnosciach więc powinien zostać

odpowiedz
XXX - 08.01.2020 / 20:01, *.t-mobile.pl

@Legia to potega:
Czujecie jak nie pozyskają żadnego dobrego napastnika ,biorą Angulo ,Dawidziuk Adam napisał w artykule na Legia net i przy okazji wychwalił Cholewiaka !

odpowiedz
(L)ukas - 08.01.2020 / 13:02, *.as13285.net

To oczywiste, że powinien zostać, a gdy odleci to mam pytanie do Pana wlasciciela:Czy w taki sposób buduje się silną drużynę, która ma rywalizować w europejskich pucharach?? (chyba to nie do końca tak panie D M.)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.01.2020 / 10:55, *.play-internet.pl

Nie rozumiem za bardzo "toku myślenia" co poniektórych kibiców.Najpierw "namawiają"w internecie,żeby Mioduski sprzedawał piłkarzy,póki ci są coś warci,a jednocześnie narzekają,że tenże Mioduski ich właśnie sprzedaje.Ja osobiście jestem za tym,żeby Ja-ro-sław został w Legii,bo.......strzela bramki.Jak go sprzedadzą,to znowu będziemy czekać,aż Lewczuk jakiegoś farfocla wciśnie dupą,albo Gwilii piłka odbije się od nosa.No a poza tym obawa,że Niezgoda jest "szklany"nijak ma się do rzeczywistości,ponieważ 11 bramek już strzelił,a na wiosnę pewnie jeszcze z 10 by dorzucił.Oczywiście,pomimo że jest "kontuzjogenny"

odpowiedz
Rondel - 08.01.2020 / 10:15, *.170.173

Trudno jednoznacznie stwierdzić która opcja jest lepsza, pamiętajmy ze Jarek ma często problemy zdrowotne, może faktycznie lepiej teraz puścić go za dobre pieniądze. Z drugiej strony jest niesamowicie skuteczny jak jest zdrowy. Jeżeli będzie w miarę dobry zmiennik to może warto pozwolić mu ruszyć w świat.

odpowiedz
TT - 08.01.2020 / 09:50, *.play-internet.pl

Już pozamiatane. Jest zgoda na transfer Jarka.

odpowiedz
m4pierwszy - 08.01.2020 / 08:14, *.icpnet.pl

logika autora - lepiej sprzedać teraz i nie zdobyć mistrza i nie zagrać w LM ale za to dostać nowego napastnika zimą, ktróry będżie gotowy do treningów na el. LE. Moja logika - lepiej dokulać Jarkiem do lata i zapewnić sobie mistrza a na eliminacje LM grać Kante i w miedzyczasie kupić i ogrywac "ogórka", najlepiej takiego jak Wszołek :) przecież na lato kończą się kontrakty, jest w kim wybierać.

odpowiedz
Wilanow - 07.01.2020 / 16:27, *.tpnet.pl

Oregon, którego stolicą jest Portland, jest chyba najbardziej europejskim stanem i bardzo fajnym miejscem do życia (nie płaci sie podatku stanowego) . Na miejscu Jarka chętnie bym się tam przeniósł. Poza tym Timbers są jedną z lepszych drużyn MLS

odpowiedz
filand - 07.01.2020 / 19:12, *.t-mobile.pl

@Wilanow: z tego co mi wiadomo ale w tej drużynie Niezgoda nie podlegałby pod limit zarobków. To niezła karta przetargową...
Pozdrawiam

odpowiedz
Wilanow - 07.01.2020 / 19:36, *.tpnet.pl

@filand: Zgadzam się w 100 procentach.

odpowiedz
:) - 07.01.2020 / 21:31, *.chello.pl

@Wilanow: da sie zgadzac w 60%?

odpowiedz
m4pierwszy - 08.01.2020 / 08:09, *.icpnet.pl

@:): da sie, np: zgadzam sie w 60% bo bardziej europejskim stanem jest Świętokrzyskie

odpowiedz
Wilanow - 08.01.2020 / 10:22, *.tpnet.pl

@m4pierwszy: odwołując się do parlamentarnych przykładów. Można z czymś się zgadzać w 60 procentach i mieć swoje "ale" lub w 100 i przyjąć przez aklamację czyli zgadzać się w 100 procentach.
W Oregonie, styl życia zbliżony jest do europejskiego, ścieżki rowerowe, klimat, przyroda, knajpki (Portland) etc. Warto sprawdzić swoje plany na lato i pojechać tam na wakacje. Poza biletami (ale te można kupić wcześniej i taniej) koszty są porównywalne z wakacjami we Włoszech.

odpowiedz
Wilanow - 08.01.2020 / 14:34, *.tpnet.pl

@m4pierwszy: Ale najważniejsze jest w tej całej sprawie pytanie kto za Niezgodę jeżeli zostanie sprzedany. Mam nadzieję, że przyjdzie ktoś naprawdę dobry, kto da nam puchary i tym samym zwróci koszty transferu.

odpowiedz
M3n4dżer - 07.01.2020 / 14:16, *.51.162

Normalnie widzę to tak 3 700 000 $ oraz 15% od następnego transferu.

Dla Jarka 32 000$ tygodniowo oraz 15% więcej od każdej strzelonej bramki.

Normalnie podpisy już można zbierać

ps. Panie Miodulski jak potrzebuje Pan kogoś z kontaktami info priv. mam 10 lat praktyki menager'a piłkarksiego

odpowiedz
ajg - 07.01.2020 / 16:07, *.chello.pl

@M3n4dżer: Praktyka 10letnia w football menager to troszkę mało! Ja mam ponad 20....ale takich p.Mioduski ma w zarządzie już kilku! Efekty widzimy,niestety....

odpowiedz
M3a4dżer - 08.01.2020 / 11:17, *.51.162

@ajg: nie w FM tylko w FIFA i źle zrozumiałeś w każdej odsłonie ponad 10 lat czyli już jakieś 120 sezonów to ja sprowadzałem Neymar'a do Legii w 2007 roku zanim jeszcze Barcelona na nim łapy położyła w tety też mnie nikt nie słuchał

odpowiedz
Janek - 07.01.2020 / 13:48, *.play-internet.pl

Niech idzie. Żyjecie w bańce że nasza liga coś znaczy, a na tle innych liga ta to kabaret. Finansowo, sportowo i organizacyjnie. 2 bundesliga to jest awans piłkarski.

odpowiedz
Ali - 07.01.2020 / 13:00, *.249.78

kolejny frajer bez ambicji. niech idzie w pizdiec. ani nie pograł w pucharach, ani nic nie osiągnął na krajowym podwórku, a już mu sie marzą kokosy. z czym do ludzi. niech ktoś go lepiej sprowadzi na ziemie i przypomni czasy jak grał w Puławach.

odpowiedz
Semper Fidelis - 07.01.2020 / 12:51, *.play-internet.pl

Niech jedzie i robi karierę.
Uważam, że każdy piłkarz, który kochał Legię powinien pod koniec swojej kariery wrócić i złożyć propozycje Legii za oczywiście mniejsze pieniądze...
Patrz Artur Boruc.
A jeśli nie to nie.
Jarek jest super, ale powinien się rozwijać i tam może to zrobić na dużo wyższym poziomie.
Tak uważam, czy dobrze, nie wiem.

odpowiedz
l1916 - 07.01.2020 / 11:44, *.242.40

Zostac królem strzelców, pojechać na Euro i potem odejść, ale za sporo więcej, a już najlepiej po pucharach, choć to raczej niemożliwe tak długo go zatrzymać

odpowiedz
ax1212 - 07.01.2020 / 11:56, *.tpnet.pl

@l1916: gdzie on na Euro? Prosze cię. Dotrwać bez urazu, Nizgoda? Proszę cię. Przypomne, że rok temu FC Midyland było bliskie pozyskania Jarka, rozbiło się o 300-400 tys juro i nie było by Niezgody dzisiaj. A tak 5 mln może wpaść, będzie na realne wzmocnienie kadry typu Świerczok i załatanie dziury na kolejne 6 miesięcy.
Więcej nigdy nie dostaniemy za Niezgodę, bo nie jest aż tyle wart. Skoro vhcą za niego tyle zapłacić, a piłkarz ma ambicję to sprawa prosta i klarowna. Lepszy w polskiej lidze już nie będzie.

odpowiedz
warszawiak1234 - 07.01.2020 / 11:30, *.chello.pl

Pytanie retoryczne. Więc odpowiedź pozostaje jedna i jedyna. Musi odejść bo: Legia potrzebuje pieniędzy, a poza tym ktokolwiek w Polsce się wybije, niech ucieka stąd czym prędzej, bo polskie bagno go wciągnie i tylko zabulgoce koło 30stki.

odpowiedz
Po(L)noc - 07.01.2020 / 11:01, *.73.156

Też popieram niektóre komentarze, że jak przyjdzie konkretna oferta (ponad 5 mln Euro), to powinniśmy sprzedawać.
Jest tylko jeden warunek, na jego miejsce musi przyjść ktoś lepszy.
O ile pewnie same pieniądze nie będą problemem, bo za 5 mln jest pełno lepszych do wzięcia, to w okienku zimowym może to być problem, no i pewnie nie wszyscy chcą u nas grać...
Dlatego warto sprzedać, ale mając wcześniej dogadanego godnego zastępce.

No i niech przypadkiem nie myślą sprzedawać Karbownika, nawet za 10 mln.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.01.2020 / 09:11, *.chello.pl

Wielce Szanowni Bracia po Szalu: nas nie powinna zajmować troska o finanse Legii. Od tego jest właściciel i powołany przez niego zarząd. Nas musi obchodzić tylko kwestia sportowa. Mam w głębokim poważaniu, ile wezmą i za kogo, zajmuje mnie to, czy i w jakim stylu nasza Legia zdobędzie MP, PP i pojawi się w europejskich rozgrywkach. Chcecie sprzedać Niezgodę, sprzedawajcie, chcecie płacić Obradovicovi, a kto bogatemu zabroni? Ale pamiętajcie, jesteśmy, ocenimy i zareagujemy. A korpo-gadki i korpo-zarządzanie kryzysem, mamy w....

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 07.01.2020 / 10:09, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Oczywiście,my,kibice nie mamy żadnego wpływu na finanse klubu! Możemy najwyżej pomnożyć koszty utrzymania klubu poprzez zwielokrotnienie kar nakładanych przez nasze kibicowskie łamanie zasad , awantury,race,hasła.Możemy poprzez nasze zachowanie odstręczać potencjalnych sponsorów.Możemy upowszechniać deprecjonowanie działań właściciela w portalach kibicowskich. Możemy nawoływać do bojkotu klubu.
I tylko tyle możemy! Przecież to psi obowiązek właściciela umożliwić nam rozrywkę -za jego kasę !!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.01.2020 / 10:39, *.chello.pl

@kibic Legii od zawsze: Żyjemy w wolnym kraju. Nikt Mioduskiego nie zmuszał do zostania właścicielem Legii. Jeśli nadal nim jest, to żle na tym nie wychodzi. A co do kasy, to kredyty i dotacje (do LTC, to ponad 20 mln). Użalanie się nad nieszczęsnym biznesmenami, to melodia z 90-tych. Trochę jednak (tylko trochę!) publiczność zmądrzała.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 07.01.2020 / 11:02, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Nikt się nie użala nad Mioduskim,to jego wybór,na co wydaje swoją kasę i czy na tym zarabia,czy traci. Nawiasem mówiąc wymieniona przez ciebie kwota to 25% faktycznego kosztu a kredyty TRZEBA spłacać,to nie prezent!
Ważne jest to,co piszesz - nam,kibicom ma wisieć,co ile kosztuje,my mamy prawo się bawić, za nie swoją kasę! Nie zauważasz bezsensu swoich wywodów? Bo to,że żyjemy w wolnym/jeszcze/ kraju nie oznacza prawa do głoszenia śmiesznych poglądów i naruszania prawa,które jest karane NIE TWOJĄ kasą!!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.01.2020 / 11:22, *.chello.pl

@kibic Legii od zawsze: O jakie naruszenia prawa idzie!? Moje zdanie jest takie, że nie powinno się zajmować sprawami, co do ktorych nie mamy żadnych wiarygodnych danych, ani żadnych możliwości wpływu. Nikt z zabierających głos na tym forum nie wie, jaka jest sytuacja finansowa. Jest tu jakiś audytor, który badał dokumenty finansowe L? Rozważania na bazie szczątkowych danych są bez sensu. Co do kredytów, to nie będzie ich spłacał Mioduski z Legia. A potencjalnych mitycznych "inwestorów" odstraszają nie tylko imbecyle na trybunach, ale nade wszystko imbecyle, którzy palą wyrzucją kapitał Phillipsów, Obradoviców i całgo peletonu darmozjadów.

odpowiedz
Bie(L)any - 07.01.2020 / 11:31, *.lsas.aero

@kibic Legii od zawsze:
... dlaczego piszesz, że żyjemy "jeszcze w wolnym kraju"
ktoś ma na Nas napaść ????
a co do drugich twoich obaw to pan Mioduski wchodząc do Klubu Legia ze swoim biznesem pewnie robił rozeznanie i wliczył w koszty kary za oprawy Kibiców, tylko tych opraw jest tyle żę te kary to kropla w morzu, a ile pomogło rozsławić nie tylko Kibiców najlepszego klubu, ale też Klub Legia Warszawa....

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 07.01.2020 / 12:29, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Naruszanie prawa to m.in. race.wywieszanie i skandowanie haseł rasistowskich i politycznych. A co do spłacania kredytów to zauważ,że LEGIA jest własnością Mioduskiego i spłacanie wszelakich kredytów to obciążenie podmiotu gospodarczego ale także jego właściciela,jeśli jest udowodnione działanie na szkodę spółki.To taka sama prawda jak mit o pobieraniu zysków do własnej kieszeni - to jest regulowane prawem finansowym,stąd umowy pożyczki zawierane przez Mioduskiego z klubem itd.
Inwestorzy zanim wejdą z kasą robią przyzwoitą analizę - biorą pod uwagę zarówno zagrożenia jak i możliwości.Dobrze ,żebyś zdawał sobie sprawę,że działalność tzw kibolstwa jest potężnym minusem / z tym nawet potężne państwa sobie nie mogą poradzić/,natomiast nietrafione zakupy to temat do załatwienia momentalnie,bez długofalowych konsekwencji.
@BieLany - jeżeli bardziej interesowałbyś się polityką krajową to wiedziałbyś,że wolność polega m.in. na trwałości przepisów prawa,niezależności sądów od polityków a także bezpieczeństwa finansowego państwa,które nie powinno iść drogą Grecji,Turcji czy Białorusi....
A co do działania p.Mioduskiego i jego decyzji w sprawie wejścia do klubu to nie mam rozeznania ale wydaje mi się,że niektóre sprawy go zaskoczyły! Bo bizness piłkarski b.rózni się od innych.....

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.01.2020 / 13:13, *.chello.pl

@kibic Legii od zawsze: Legia jest spółką z o.o. Jeżeli nie będzie spłacała zobowiązań, to splajtuje. Mioduski nie zapłaci ani złotówki. A Bie(L)any ma rację, jesteśmy wolnym krajem i twoje fobie, to projekcja własnych uprzedzeń. Pamiętaj, że jest to portal kibiców Legii, a nie forum polityczne.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 07.01.2020 / 15:09, *.chello.pl

@Po(L)ubiony:W przypadku splajtowania klubu właściciel straci,nawet jeżeli to spółka z oo,bo nie odzyska pełnych wkładów a ew.pożyczki spłacane będą z masy upadłości w następnej kolejności po zobowiązaniach wobec skarbu państwa! Może nawet być pociągnięty do odpowiedzialności,jeżeli upadek spółki nastąpi z jego winy! Tak mówi prawo!
O jakich ty fobiach piszesz? Nieuważnie czytasz -napisałem wyrażnie,że jesteśmy wolnym krajem - jeszcze!obym się mylił.

odpowiedz
Plaskacz - 07.01.2020 / 07:30, *.chello.pl

Jeśli sprzedać to teraz. Tak aby znaleźć zamiennika który się wkomponuje w zespół i z którym robimy MP i zaczynamy grać w Pucharach. Tak aby była silna ekipa na sierpień. Bo umówmy się. Prawdziwa piłka zaczyna się od sierpnia czyli eliminacje i gra w Pucharach. Tam jest prawdziwa kasa. Wyleciał Vadis po MP i wszystko się rozsypało. Zaczynając od pamiętnego przegranego Superpucharu z Arką.

odpowiedz
maka - 07.01.2020 / 09:53, *.116.4

@Plaskacz: A jeśli się nie wkomponuje? Dlaczego w chwili gdy tylko cos zaczyna przypominać całość rozbijać to i od początku...... Sadzisz ze pudel kupi prawdziwego napastnika w to miejsce.... haha płacz przez łzy

odpowiedz
Plaskacz - 07.01.2020 / 10:36, *.chello.pl

@maka:
Bo tak działa niestety ten biznes zwłaszcza w słabszych ligach. Wyprzedaż. To nie praca w rodzinnej firmie gdzie budujesz karierę przez kilka lat, budujesz zgrany zspół i zdobywasz doświadczenie. Tutaj jest duża rotacja. Ja też bym wolał zbudować z Legii killera który masakruje w lidze i Pucharach ale niestety tak nie jest. A czasu jest mało bo sezon jest krótszy ze wzgldu na Euro. Dlatego jeśli sprzedawać to teraz, a nie po sezonie.

odpowiedz
ja - 07.01.2020 / 07:13, *.tpnet.pl

kasa kasa kasa

odpowiedz
Mateusz z Gór - 07.01.2020 / 06:45, *.inetia.pl

Wcale niekoniecznie teraz zarobi się więcej. Zimą kluby mają ograniczony budżet i biorą graczy, których da się wyciągnąć. A tych zimą jest znacznie mniej. Pytanie jest inne, czy Niezgoda jest tak dobry, że ktoś kupi go latem, czy tak słaby, że trzeba kombinować ze sprzedażą zimą.

odpowiedz
Tylko Legia - 08.01.2020 / 01:20, *.centertel.pl

@Mateusz z Gór: mls gra systemem wiosna-jesień, u nich teraz jest przerwa i wiosną rusza sezon, wiec tam teraz jest kasa na transfery i te 5mln€ to jest dobra cena, w Europie nikt wiecej nie zapłaci, a Jarosław jest(był bo nie wiadomo co bedzie na wiosne) w gazie i lepszej oferty nie będzie, jest coraz starszy no i jego podatność na kontuzje, może spowodować, że nie wyjedzie już nigdzie

odpowiedz
Pacho - 06.01.2020 / 22:45, *.chello.pl

Autor zapomniał napisać, że cena może zmienić się na wyższą w przypadku dobrego występu w pucharach europejskich.

odpowiedz
atmosferic - 06.01.2020 / 22:35, *.orange.pl

Musi zostac.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 06.01.2020 / 22:11, *.play-internet.pl

Ubezwłasnowolnić Mioduskiego.

odpowiedz
balroog - 06.01.2020 / 21:59, *.centertel.pl

sprzedawac bo gosciu po wyladowaniu w sredniaku średniej ligi albo sie znow polamie albo co bardziej prawdobodobne zagrzeje trybuny na maxa bo tam trzeba zapier....ac. Oddzc bez zalu i patrzec na szybki powrót do 1 ligi poldkiej ram gdzie jego miejsce s mlody juz nie jest. SPRZEDAWAC TREFNIAKA !

odpowiedz
Bannko - 06.01.2020 / 21:52, *.centertel.pl

Biedak niech sprzedaje bo przeciez o to w tym wszystkim chodzi jak sie jest biednym to sie sprzedaje. Obciach zenada i brak slow na tego niby wlasciciela. Wez typie wydoroslej i wez w koncu przyklad powiedzmy z Dinamo Zagrzeb biedaku sprzedajacy za grosze.

odpowiedz
Mk - 06.01.2020 / 21:33, *.ktmtelekom.pl

Moim zdaniem z Jarkiem mamy wieksze szanse na mistrza i puchary, a przy tej okazji Jaro moglby sie wypromowsc i pojsv zs wieksza kase. Trzeba zaryzykowac.

odpowiedz
Normalny człowiek - 06.01.2020 / 20:27, *.chello.pl

Jarek powinien zostać. Tu ma wsparcie, tu ma sytuacje, tu ma trybuny za sobą. Tu może zdobyć koronę. Jeśli Legia się nie rozsprzeda, tu będzie miał szanse zaistnieć także w Europie. Wreszcie stąd będzie miał szansę trafić do kadry, bo nie jest powiedziane, że Milik i Piątek będą w formie

odpowiedz
LWGZ - 06.01.2020 / 20:08, *.tpnet.pl

Odejsc bo za malo pracuje do srodka boiska a tylko w okolicy pola karnego moze tak powinno byc jesli chodzi o napastnika ale nie do konca jak popatrzy na innych napastnikow !!!!

odpowiedz
bronek49 - 06.01.2020 / 19:17, *.chello.pl

szkoda że odejdzie ale wydaje mi się ze jak Legia weżmie za niego z 5 baniek to niech idzie bo to zawodnik kontuzjogienny .Życzę Ci Jarek powodzenia

odpowiedz
:) - 06.01.2020 / 19:12, *.chello.pl

Malysz troche do Jurka Dudka podobny

odpowiedz
News⚽️Legia - 06.01.2020 / 19:03, *.135.68

Dopiero co sie wyleczył ...,zaczoł strzelać bramki, ....jest na dobrej drodze... aby zostać kròlem strzelców i w koronie Mistrzoskiej na głowie....a tu już go opylać chcà za kilka baniek,jak sprzedawać to za minmum 10 baniek...

odpowiedz
:) - 06.01.2020 / 19:28, *.chello.pl

@News⚽️Legia: debil jesteś

odpowiedz
News⚽️Legia - 06.01.2020 / 19:33, *.135.68

@:): Debil to cie wystrugał...

odpowiedz
genzo - 06.01.2020 / 20:11, *.play-internet.pl

@News⚽️Legia: zaczol??

odpowiedz
Hiszpan - 06.01.2020 / 18:44, *.t-mobile.pl

Będzie brakowało tego JAROSŁAW!!! ale nie walczy o szczęście w USA. Powodzenia Jarek.

odpowiedz
:) - 06.01.2020 / 18:34, *.chello.pl

Co sie patrzysz?

odpowiedz
Jasio - 06.01.2020 / 18:29, *.edu.pl

Sprzedać. Brać kasę i w nogi!

odpowiedz
Sawo - 06.01.2020 / 18:10, *.cyfrowypolsat.pl

W tym tygodniu transfer nowego zawodnika. Podobno skrzydlowy zza granicy.

odpowiedz
:) - 06.01.2020 / 18:37, *.chello.pl

@Sawo: podobno kot, prawdziwy z ogonem i z wąsami

odpowiedz
:l - 06.01.2020 / 18:40, *.chello.pl

@Sawo: podobno mlody z perspektywa rychłego zysku

odpowiedz
Sawo - 06.01.2020 / 18:44, *.cyfrowypolsat.pl

@:) :

Rob screeny.

odpowiedz
Mbk(L)b - 06.01.2020 / 18:08, *.t-mobile.pl

Swierczok i Niko spowrotem :)

odpowiedz
Jasio - 06.01.2020 / 18:31, *.edu.pl

@Mbk(L)b: Świerczok u nas nie grał, mózgu! Albo nie znasz ostatniej historii klubu, albo nie umiesz pisać po polsku.

odpowiedz
Scooby Doo - 06.01.2020 / 18:32, *.chello.pl

@Mbk(L)b: i helio pinto do tego

odpowiedz
XXX - 06.01.2020 / 19:41, *.t-mobile.pl

@Mbk(L)b:
Nikolić za czasów Darka a tym bardziej Vkur......vovicia nie wróci ,jasno postawił sprawę .Świerczok tak na 40% może do nas trafić ,muszą go przekonać ,ostro kręci nosem .Nie spodziewajcie się wzmocnień tylko módlcie się aby nie było osłabień .Kasy nie ma a nazwiskiem trener nie przyciąga a wręcz od pucha .Mógłby przyjść Osa ,ale Vuko robi w gacie i nie ma jaj aby współpracować z takim charakterem !

odpowiedz
Tym - 06.01.2020 / 22:38, *.centertel.pl

@Jasio: czemu nie umie pisac po polsku? Spowrotem uzywalo sie przed wojna,to tak samo poprawna forma jak obecne wprowadzone przez komunistow Z powrotem

odpowiedz
Zęby bolą trzeba płacić - 06.01.2020 / 18:01, *.play-internet.pl

Niech idzie dalej co go tu czeka w tej śmieszniej lidze chyba nie po to uprawia ten zawód żeby pracować w tak słabej jak na warunki europejskie polskiej lidze. Wiadomo patrzec z perspektywy kibica lepiej żeby został lecz ....raczej dla wielu Legia Jest tylko trampoliną żeby dalej isc

odpowiedz
Kibolek - 06.01.2020 / 17:55, *.telefonica.de

MIODUSKI MUSI ODEJŚĆ.

odpowiedz
Hehe - 06.01.2020 / 18:42, *.chello.pl

@Kibolek: Musi to na rusi, w Polsce jak to chce

odpowiedz
Kibolek - 06.01.2020 / 19:00, *.telefonica.de

@Hehe: jeżeli to w Polsce jak kto chce. MIODUSKI POWINIEN ODEJSC

odpowiedz
Hehe - 06.01.2020 / 19:17, *.chello.pl

@Kibolek: a w niemczech?

odpowiedz
Kibolek - 06.01.2020 / 17:32, *.telefonica.de

MIODUSKI POWINIEN ODEJŚĆ. JAREK POWINIEN ZOSTAĆ DO KONCA SEZONU. MIODUSKI WONT

odpowiedz
Mabi - 06.01.2020 / 17:19, *.t-mobile.pl

Sprzedać. Niezgoda to dobry napastnik, ale "szklany". Gwarancji jak na lekarska.
Ściągnąć Calitosa i Świrczoka. Calitosa gwarantuje klasę. Strzeli raz więcej, raz mniej, ale zawsze sporo. W jego cieniu niech rozwija się Świrczoka. Kante zabezpieczy stabilność w napadzie...

odpowiedz
Rafciu - 06.01.2020 / 21:40, *.centertel.pl

@Mabi: Popieram. Dodatkowo spróbować ściągnąć Haraslina z lechii , Orlando Sa też podobno do wzięcia. Starzyński ??? Majeckiego bym sprzedał bo gość poza wiekiem nic nie prezentuje i Stipice z pogoni obowiązkowo za niego. I obrońca środkowy solidny by się przydał

odpowiedz
Snake - 06.01.2020 / 21:47, *.mm.pl

@Rafciu: Super pomysł z tym Haraslinem, naprawdę. Akurat facet co roku obniża loty więc będzie jak znalazł, zwłaszcza że i gdańszczanie zdaje się mają go dość. Jestem pod wrażeniem.

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 06.01.2020 / 17:13, *.jmdi.pl

Sprzedać zarobić a i tak za rok wróci z kontuzją

odpowiedz
Rafal - 06.01.2020 / 17:08, *.play-internet.pl

NIEZGODKA powinien zostac z nami, lepszego trudno będzie znaleźć.

odpowiedz
:) - 06.01.2020 / 17:00, *.chello.pl

Mysle ze powinnismy wstrzymac sie ze skandowaniem nazwisk i imion pilkarzy, poki czyms zasłużą jak Rado czy Kuchy, a nie po kilku dobrych kopnieciach pilki pakuja walizke, nie pije tu do Jarosława lecz ogolna to refleksyja. A tobie co napiszesz glupi komentarz o Kuchym lub Rado pstryczek w nos!

odpowiedz
GW - 06.01.2020 / 16:45, *.tpnet.pl

Sprzedac i sie nie zastanawiac jak sa chetni !!

odpowiedz
ZW - 06.01.2020 / 16:41, *.tpnet.pl

Odejsc za konkretna kase a nie za frytki Angulo nie wchodzi w gre, Felix moglby byc a najlepiej gdyby Carlitos chcial wrocic tworzac atak z Kante a na dodatek Sanogo !!

odpowiedz
Slabyyyyy - 06.01.2020 / 16:41, *.chello.pl

Słaby jest mega ale strzelił bramki w kilku meczach. Głównie kartofle.

Sprzedać bo później nikt go już nie kupi

odpowiedz
Leśna Baba - 06.01.2020 / 16:10, *.t-mobile.pl

Sprzedać zimą pod warunkiem sprowadzenia godnego następcy, a nie jakiegoś emeryta Angulo.

odpowiedz
Yorick - 06.01.2020 / 16:07, *.orange.pl

Zaznaczę, że jestem pewnie największym fanem Niezgody na tym Forum, i kiedy na początku wszyscy mówili o Sanogo i Carlitosie, ja przypominałem, że mistrzostwo sprzed 2 lata było na golach Niezgody.

Mimo to w obecnej sytuacji skłaniałbym się do puszczenia go. Głównie dlatego, że w wywiadach widać, że on sam już przebiera nóżkami do wyjazdu. Poza tym z napastnikiem typu Kante czy Sanogo Vuko będzie miał większe możliwości prowadzenia agresywnej gry, jaką powinna grać Legia.

Czy Legia będzie mieć problem bez Niezgody? Oczywiście, że tak i to duży. Znowu będzie znienawidzone 'byliśmy wyraźnie lepsi, tylko zabrakło skuteczności'. Optymalnie byłoby, gdyby sam Jarek uznał, że chce jeszcze pół roku spędzić u nas, ale niestety widać, że głowa jest już daleko.

odpowiedz
dejne3 - 06.01.2020 / 17:46, *.plus.pl

@Yorick: Oczywiście źe sprzedać są chętni do zakupu Świerczok dobra opcja ma w lat i nie jest gorszy od Niezgody ķtóry sam chce zmienić klimat niech jedzie skoro sam tego chce

odpowiedz
Yorick - 06.01.2020 / 20:28, *.orange.pl

@Yorick:
Chociaż dodam, że konsekwentnie uważam, że Kante to nie napastnik. Tj. może grać na tej pozycji, ale nie ma walorów napastnika, przede wszystkim wykończenia.

odpowiedz
Maaciekw - 06.01.2020 / 15:46, *.orange.pl

pozostaje jeszcze kwestia reprezentacji i Euro , przy obecnej formie mógłby liczyć na szeroką kadrę

odpowiedz
haha - 06.01.2020 / 15:58, *.master.pl

@Maaciekw: chyba turnus w sanatorium.

odpowiedz
Maaciekw - 06.01.2020 / 16:45, *.orange.pl

@haha: mamy lepszego lekarza niż repra :]

odpowiedz
Wolfik - 06.01.2020 / 15:40, *.mm.pl

Moim zdaniem jeśli Niezgoda miałby wyjechać, to latem. W obecnej sytuacji finansowej koniecznością wydaje się utrzymanie trzonu drużyny minimum do ostatniej rundy eliminacji LE. Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć zastępstwo. Z rodzimej ligi prawie nie ma kandydatów (Buksa właśnie wyjechał, Angulo czy Feliks jakoś mi do Legii nie pasują). Jedyny moim zdaniem kandydaci czyli Patryk Klimala czy Felicio Brown Forbes są raczej nie do "wyjęcia". Zagraniczny napastnik to zawsze wielki znak zapytania (vide Necid, Sadiku czy DCC) chyba że wróciłby O.SA. Ale nie wiem, czy klub na takie rozwiązanie stać.

Potrzebujemy doświadczonego napastnika, dlatego uważam że Niezgoda powinien z nami zostać.

odpowiedz
ale jaja - 06.01.2020 / 15:13, *.pognet.pl

szkoda by było za śmieszne pieniądze ale jak już prezes musi to sprowadzić byłego gracza Orlando Sa

odpowiedz
Sawo - 06.01.2020 / 15:45, *.cyfrowypolsat.pl

@ale jaja: Orlando jest po zerwanym achillesie wiec osobiscie bym go olal.

odpowiedz
L56 - 06.01.2020 / 15:11, *.t-mobile.pl

Jak mu MLS odpowiada to niech spada!

odpowiedz
Ja jelonki - 06.01.2020 / 15:09, *.t-mobile.pl

Zdecydowanie opcja druga musi zostać a jeśli odejdzie to kto go zastąpi kante lub sanogo który nie jest w formie jeszcze chyba że uda się nikolica i carlitosa ściągnąć to w tedy tak

odpowiedz
(L) - 06.01.2020 / 14:57, *.ilabs.pl

Sprzedać.
Za niego Carlitos. Czemu ?
Zna skład zna klub zna wymagania.
I ma coś do udowodnienia. Będzie zasuwal za dwóch.
Angulo na pół roku? To może niko na rok ?
Swierczok ? To może Wilczek lub Stepinski?

odpowiedz
Sputnik 44 - 06.01.2020 / 15:27, *.cyfrowypolsat.pl

@(L): i z Vuko się wręcz uwielbiają. I nie gwiazdorzy. I o dobrą atmosferę się zatroszczy... Tylko Nikolic z w/w, ale Pudlowi by serce stanęło przy negocjacjach wynagrodzenia. Ech, Boguś wróć!

odpowiedz
Cch - 06.01.2020 / 15:40, *.mm.pl

@(L): Stepinski kosztował by zapewne kilka baniek ojro.
Niezgode sprzedał bym po ewentualnym odpadnieciu z euro pucharów.

odpowiedz
Japson - 06.01.2020 / 14:52, *.chello.pl

Opędzolic na biegu i sie nie zastanawiać . Szkielko za 4 bańki ojro gonić i sie piętami po tyłku klepać :))

odpowiedz
tomiacab - 06.01.2020 / 14:45, *.play-internet.pl

Jeśli oferta będzie na min. 5 mln, a adm Jarek, będzie chciał skorzystać z okazji, to niech idzie. Do tanga trzeba dwojga

odpowiedz
... - 06.01.2020 / 14:41, *.t-mobile.pl

Sprzedać !!

odpowiedz
oLaf - 06.01.2020 / 14:41, *.vectranet.pl

Sprzedać nawet za 3 mln Euro, nie ma co się zastanawiać bo: facet jest kontuzjogenny.

I tyle.

Wystarczy.

Każdy inny argument jest wróźeniem z fusów.
Dodatkowo Jarek gra archaiczny futbol z lat 90tych tj. "czekam na sępa pod polem karnym" - teraz napastnicy zasuwają aż do obrony etc. no ale na to to trzeba mieć zdrowie (patrz punkt wyżej).

Fajny gość i super strzelec (w słabiutkiej lidze) ale niech idzie.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 06.01.2020 / 18:53, *.play-internet.pl

@oLaf:
Chyba tylko w polskiej lidze napastnicy zasuwają aż do obrony... i potem z kontrataku nici bo nie ma z kim...

Napastnicy bronią ale przed linią pola karnego a nie robia za pomoc obrońcom. Gdzieś ty taki nowoczesny futbol widział?

odpowiedz
Kacperek - 06.01.2020 / 14:25, *.chello.pl

Sprzedac za 4Mil euro + 10-15 % od nastepnego transferu. Ciekawe z drugiej strony jak jest on ukrztaltowany mentalnie, jako osoba znajomosc jezyka Angielskiego itp.. Bardzo szkoda ze on jest taki kontuzjogenny..Slabo byloby jakby zlapal jakas kontuzje teraz i niezostalby sprzedany ani niegralby w ekstraklasie.. Lepiej sprzedac jak jest na Topie...

odpowiedz
Sputnik 44 - 06.01.2020 / 15:23, *.cyfrowypolsat.pl

@Kacperek : Kacperku od jutra do szkoły i skup się na języku polskim. Koniecznie!

odpowiedz
Grzesiek - 06.01.2020 / 14:20, *.centertel.pl

Od lat mamy taka sytuacje. Jesli wlssciciel mysli o rozwoju klubu pilkarskiego powinien zostac. Jesli mysli o zarobieniu pieniedzy powinien zostac sprzedany.

odpowiedz
Juri - 06.01.2020 / 14:09, *.inetia.pl

Za gruby szmal to tak,za ochłapy nie.

odpowiedz
GS - 06.01.2020 / 14:08, *.centertel.pl

Nie powinien odejść. Jarek zostań do czerwca.

odpowiedz
Sputnik 44 - 06.01.2020 / 13:58, *.cyfrowypolsat.pl

Dzięki rządom Pudla powinien odejść juz teraz - przez kilka miesięcy nie musielibyśmy zadłużać się jeszcze bardziej...

odpowiedz
Sawo - 06.01.2020 / 13:47, *.cyfrowypolsat.pl

Co do Angulo: jesli go brac to tylko na pol roku
Świerczok gra i strzela. Ma wazny kontrakt a Łudogorec to nie sa golodupcy wiec za frytki go nie oddadza. Transfer bardzo malo realny.

Juz to pisalem wiec powtorze w kontekcie prawdopodobnego odejscia Jarka. Otoz jest do wyciagniecia za czapke gruszek krol strzelcow ligi estonskiej ktory ma 20 lat jest reprezentantem kraju i w 38 meczach strzelil 44 bramki. Konczy mu sie kontrakt a tranfermarkt wycenia go na 500tys euro. Ryzyko zadne a byc moze swietna inwestycja.

odpowiedz
kuba1979 - 06.01.2020 / 13:40, *.interkam.pl

Tak naprawdę nie wiemy jakie jest zdania Jarka. Na siłę nie ma co Go trzymać. Jak chcę wyjechać ...dobrze zarobić !!! A moim zadaniem lepiej pozwolić na wyjazd teraz niż latem. ( mimo wszystko mamy nadzieję na faze grupową pucharów, a jak teraz mamy pół roku na wprowadzenie kogoś). Tak naprawdę możemy pisać , ale decyzja w 70% zależy od Jarosława Niezgody i jego otoczenia.

odpowiedz
Sawo - 06.01.2020 / 13:36, *.cyfrowypolsat.pl

Osobiscie nie widze argumentow za tym zeby Jarek nie odchodzil. Te podane przez redakcje kompletnie mnie nie przekonuja bo:

Obecnie mamy zupelnie inna sytuacje na rynku i zastapienie Niezgody jest bardzo latwe. Bez kontraktu pozostaje Carlitos oraz wspomniany Nikolic. Jako kibic Legii wazniejsze jest dla mnie dobro druzyny a nie kariera samego Jarka takze to czy jest on gotowy na transfer i czy ostatecznie to dla niego dobra decyzja jest kompletnie nie istotne.

odpowiedz
Wolfik - 06.01.2020 / 15:29, *.mm.pl

@Sawo: Sęk w tym, że do klubu nie wrócą ani Nikolić (w wywiadach sam podkreslał, że nie widzi możliwości powrotu w tej chwili do Polski) ani Carlitos (ze względów powszechnie znanych). Wbrew pozorom trudno jest znaleźć godnego zastępcę, który z marszu zagwarantuje 8-10 bramek na wiosnę - vide Necid, Sadiku czy chociażby DCC (kompletny niewypał).

odpowiedz
RyzomiR - 06.01.2020 / 13:35, *.centertel.pl

Sprzedac. Patrzac na jego historie u nas, to lepiej nie bedzie. A tetaz i Klub i zawodnik moga na tym zarobic, finansowo i sportowo. Wiec sprzedawac, za sensowne pieniadze oczywoscie :)
Pozdrawiam

odpowiedz
... - 06.01.2020 / 13:31, *.orange.pl

Jak będzie dobra oferta to niech idzie.

odpowiedz
adson 78 - 06.01.2020 / 13:31, *.plus.pl

Jarek Niezgoda musi zostać , latem będzie wart dwa razy tyle ( ponieważ zdobędziemy Mistrza , zostanie Królem Strzelców ) !!!

odpowiedz
Sputnik 44 - 06.01.2020 / 14:00, *.cyfrowypolsat.pl

@adson 78 : albo będzie leczył niepierwszą już kontuzję...

odpowiedz
adson 78 - 06.01.2020 / 16:56, *.plus.pl

@Sputnik 44: Warto zaryzykować , parę baniek akurat Legiunii się przyda ( do budżetu i na transfery )

odpowiedz
Leśny Dziadek - 06.01.2020 / 13:25, *.centertel.pl

Ani Angulo, ani Swierczok nie przyjda. Dajcie juz z nimi spokoj. Sprzedac i zyczyc spelnienia wszystkich marzen. W zamian przyjdzie znak zapytania, jezeli chodzi o nazwisko i gre. Chyba, ze to jest...Pyrdol...

odpowiedz
Hg - 06.01.2020 / 18:39, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: spieprzaj dziadu

odpowiedz
Leśny Dziadek - 06.01.2020 / 23:24, *.centertel.pl

@Hg: Kocham Cie

odpowiedz
Bartek - 06.01.2020 / 13:21, *.mgk.pl

Jeśli chce odejść to trzeba mu na to pozwolić stawiając jedynie warunek wysokości transferu...tylle. Legia będzie wielka i bez Jarka a z nieszczęśliwego Jarka korzyści czysto sportowych i tak nie będzie ;-)

odpowiedz
Grzegoz - 06.01.2020 / 13:29, *.play-internet.pl

@Bartek: popieram, chłopak nie ma zdrowia, z kręgoslupem-dzisiaj nie wygra, są mam problem to wiem, dzisiaj gra jutro problem , wystarczy nawet że źle stanie, i ani Legia ani on kasy 0, chciałbym by został, niech idzie do usa

odpowiedz
ZL - 06.01.2020 / 13:13, *.tpnet.pl

Odejsc bo mial dobra runde jesienna a czy wiosna potwierdzi dotyczy strzelania goli !!

odpowiedz
GL - 06.01.2020 / 13:08, *.tpnet.pl

Odejsc

odpowiedz
Yev - 06.01.2020 / 13:01, *.224.12

Chciałbym Niezgodę zobaczyć w barwach Legii w fazie grupowej europejskich pucharów.

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 06.01.2020 / 12:56, *.tpnet.pl

Moim zdaniem powinien odejść już teraz i każdą stroną na tym skorzysta póki jest zdrowy bo znając życie po obozie w Turcji się polamie i tyle będzie z Jarka i ani nie będzie hajsu ani nam nie pomoże A spokojnie można to zastąpić to na pewno nie jest zawodnik klasy Nikolicia czy Prijovicia, jakby ten Świerczok przyszedł myślę że nawet byśmy wyszli in plus a i hajs by się zgadzał.

odpowiedz