Radość po golu Domagoja Antolicia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia Warszawa 1-1 Dynamo Kijów

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Belek legioniści zmierzyli się z ukraińskim Dynamem Kijów. Do przerwy było 1-1. Jeszcze przed pierwszym kwadransem "Wojskowych" na prowadzenie wyprowadził Domagoj Antolić, jednak tuż przed końcem pierwszej części nasi rywale wyrównali stan meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Woytka

Od pierwszych minut legioniści napierali na defensywę Dynama, jednak kilkakrotnie zabrakło celnego ostatniego podania. W 12. minucie Arvydas Novikovas mocno uderzył zza pola karnego, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Po chwili „Wojskowi” wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Domagoja Antolicia. Akcję rozpoczął strzelec gola, który zabrał rywalowi futbolówkę w środku pola, po czym dograł ją do Luquinhasa. Brazylijczyk odwdzięczył się koledze podaniem, a Antolić zmieścił piłkę przy bliższym słupku. W 38. minucie zza szesnastego metra uderzył Maciej Rosołek, jednak strzał był za mocny. Pięć minut później sam na sam z golkiperem wyszedł Jose Kante, jednak nie zdołał pokonać rywala. Tuż przed końcem pierwszej połowy pojedynek z Radosławem Cierniakiem wygrał Heorhij Citaiszwili i tym samym wyrównał stan spotkania.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Po przerwie trener Vuković zmienił całą podstawową „jedenastkę”. Rywale również wymienili wszystkich zawodników na boisku.

Drugą połowę strzałem zaczęli Ukraińcy, jednak był on za słaby, aby zaskoczyć Radosława Majeckiego. W 53. minucie piłkarz Dynama ponownie uderzył, tym razem piłka skozłowała przed Majeckim. Na nasze szczęście golkiper sparował futbolówkę poza linię końcową. W 63. minucie Mateusz Cholewiak stanął przed doskonałą okazją, aby zdobyć swoją pierwszą bramkę z „eLką” na piersi. Zawodnik otrzymał dośrodkowanie od Pawła Stolarskiego, jednak strzał bez przyjęcia obronił golkiper. Za moment z odpowiedzią ruszyli nasi przeciwnicy, jednak na szczęście strzał jednego z rywali wylądował na spojeniu. W 73. minucie w kierunku bramki pobiegł Kacper Kostorz, który fantastycznie wkręcił w ziemię obrońcę. Niestety, młody piłkarz uderzył za lekko, aby zaskoczyć bramkarza. Po chwili Kostorz miał jeszcze lepszą sytuację, jednak ponownie pojedynek wygrał Heorhij Buszczan. W 81. minucie piłkę przed polem karnym ustawił Andre Martins, jednak futbolówkę po strzale Portugalczyka świetnie nad poprzeczką przeniósł bramkarz.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

W najbliższą środę legioniści rozegrają dwa sparingowe spotkania - najpierw z zespołem Nyíregyháza Spartacus FC, a następnie o godzinie 15:00 z FK Voždovac Belgrad. Zapraszamy na nasze relacje.

Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Woytka

Sparing
mecz towarzyski
#LEGDYN
0
Belek, Turcja
19.01.2020
15:00
Legia Warszawa
Dynamo Kijów
Legia Warszawa
1-1
Dynamo Kijów
13' Antolić
(1-1)
Citaiszwili 45'
33 Radosław Cierzniak 46'
29 Marko Vesović 46'
4 Mateusz Wieteska 46'
5 Igor Lewczuk 46'
14 Michał Karbownik 46'
18 Arvydas Novikovas 46'
8 Walerian Gwilia 46'
7 Domagoj Antolić 46'
82 Luquinhas 46'
39 Maciej Rosołek 46'
20 Jose Kante 46'
1 Radosław Majecki 46'
41 Paweł Stolarski 46'
44 William Remy 46'
55 Artur Jędrzejczyk 46'
16 Luis Rocha 46'
17 Mateusz Cholewiak 46'
26 Cafu 46'
24 Andre Martins 46'
77 Mateusz Praszelik 46'
60 Piotr Pyrdoł 46'
30 Kacper Kostorz 46'
61 Radosław Cielemęcki 80'
63 Ariel Mosór
62 Nikodem Niski
46' Denys Bojko 71
46' Tomasz Kędziora 94
46' Illia Zabarnyj 19
46' Artem Szabanow 30
46' Josip Pivarić 23
46' Heorhij Citaiszwili 11
46' Wołodymyr Szepelew 8
46' Serhij Sydorczuk 5
46' Mykoła Szaparenko 10
46' Benjamin Verbić 7
46' Fran Sol 9
46' Heorhij Buszczan 1
46' Mohammed Kadiri 6
46' Carlos de Pena 14
46' Witalij Mykołenko 16
Konstantin Wiwczarenko 17
46' Ołeksandr Andrijewski 18
46' Witalij Bujalski 29
46' Ibrahim Kargbo 32
Oleksandr Syrota 34
46' Nazarij Rusyn 43
46' Tamas Kadar 44
46' Mikkel Duelund 99
46' Ołeksandr Karawajew 20
Trener: Aleksandar Vuković
Trener: Ołeksij Mychajłyczenko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
Warszawiak1234 - 21.01.2020 / 09:41, *.play-internet.pl

Ewidentny brak drugiego napastnika. Znarnowane dwie setki. Skandal.

odpowiedz
Codziennie rano wstaje i mysle o tym ile jeszcze bedzie gnebil nas mioduski i kucharski - 20.01.2020 / 20:48, *.chello.pl

Marzy mi sie zeby zahorski i kucharski honorowo zrezygnowali z funkcji :) to moje marzenie

odpowiedz
Gruuby - 21.01.2020 / 08:09, *.centertel.pl

@Codziennie rano wstaje i mysle o tym ile jeszcze bedzie gnebil nas mioduski i kucharski:
Moje również

odpowiedz
??? 2 - 20.01.2020 / 18:22, *.chello.pl

Kedy nowy ogór?

odpowiedz
ja35 - 20.01.2020 / 19:13, *.centertel.pl

@??? 2: jak sprzedadzą "starego ogóea" to lupią nowego.czy naprawde ciezko to pojąć.

odpowiedz
??? 2 - 20.01.2020 / 20:44, *.chello.pl

@ja35: a jacy ogórzy sa na oku???

odpowiedz
??? - 20.01.2020 / 18:19, *.chello.pl

Szymanki trybuny?

odpowiedz
KLanik - 20.01.2020 / 18:00, *.chello.pl

Jechać z banderowcami! Legia Mistrz! CWP!

odpowiedz
Darek - 21.01.2020 / 20:20, *.net.pl

@KLanik: Jechać upa i banderę!

odpowiedz
tomiacab - 20.01.2020 / 17:35, *.virginm.net

Dobrze, ze pracują nad tym w czym ostatnio wypadali bardzo słabo.

odpowiedz
Pytam sie grzecznie - 20.01.2020 / 12:49, *.chello.pl

A prezes i dyrektor laske robią ze milczą??? Moze jakis wywiad nt aktualnej polityki transferowej i planow na przyszłość? Czy mistrzostwo dalej sje nie oplaca? Prywatny folwark???

odpowiedz
Mrok - 20.01.2020 / 15:11, *.gov.pl

@Pytam sie grzecznie
Nie wywołuj misia z gawry bo jeszcze zacznie pieprzyć o tym jak ma kreta w klubie i musi go zwalczać i że dokłada co miesiąc z własnej kieszeni odejmując sobie od ust.

odpowiedz
racja - 20.01.2020 / 15:38, *.centertel.pl

@Pytam sie grzecznie:
popieram.

odpowiedz
Lopez nie Carlos - 20.01.2020 / 16:06, *.tpnet.pl

@Mrok: Prezes wczoraj był na sparingu mogłeś osobiście zapytać.

odpowiedz
Pytam sie grzecznie - 20.01.2020 / 16:51, *.chello.pl

Dobrze powiedziane. Do pytan dokladam jeszcze kiedy przeprosi Malarza Rado i Kuchego. Kiedy wyleci zahorski i kucharski i czemu koles od vlogow macha reka jak mowi? Bo przeciez nie rapuje

odpowiedz
Gepetto - 20.01.2020 / 17:40, *.chello.pl

@racja: wszystko lubi ciszę ;)

odpowiedz
Pytam sie grzecznie - 20.01.2020 / 18:26, *.chello.pl

@Mrok: jejku az mi przypomiales jak to jeszcze ze dwa lata temu mowiono o tym krecie w klubie, ze ludzie Leśnego specjalnie mącą wokol klube haha dzięki
Mioduski znalazles kreta??????

odpowiedz
TRAGEDIA - 20.01.2020 / 12:42, *.centertel.pl

Jak przyjdzie ten Ogórić z Montpellier z 1 bramką przez 2 lata gry to dopiero będzie obciach !
Co ten Kucharski robi jeszcze w klubie???
Od czasów Ondreja nie ściagnał nikogo kto byłby realnym wzmocnieniem ( nie licząc Wszołka ) trochę mało?
Luquinhasa wypatrzył ten football manager z portugalii, może on powinien zając jego miejsce?

odpowiedz
Absurdic - 20.01.2020 / 16:58, *.orange.pl

@TRAGEDIA: No, skandal ze Kylian Mbappe nie przyjdzie do Legii.

odpowiedz
Alt - 20.01.2020 / 09:56, *.inetia.pl

A co z Wszołkiem??? Przegapiłem jakąś informację? Dlaczego wczoraj nie grał?

odpowiedz
eLka - 20.01.2020 / 12:16, *.tpnet.pl

@Alt: przeziębienie

odpowiedz
Znafca - 20.01.2020 / 06:13, *.chello.pl

I co z tym Niezgodą? Amerykance ogarnęli że serducho ledwo zipie? Coś cicho.

odpowiedz
Grzesiek - 20.01.2020 / 09:59, *.centertel.pl

@Znafca: pewnie zaprezentuja go dopiero przy jakiejs oficjalnej prezentacji, a papiery pewnie juz podpisane. A serduchem niech juz sie martwia amerykance

odpowiedz
ja35 - 20.01.2020 / 02:51, *.centertel.pl

przestañcie płakać za napastnikiem.sprzedadzą niezgode to na pewno ktoś przyjdzie.

odpowiedz
Absurdic - 20.01.2020 / 17:00, *.orange.pl

@ja35: obawiam sie ze ten "ktos" to bedzie kolejny byle kto. Ktory zanim odpali to bedzie potrzebowal 1,5 roku zeby sie odbudowac, bo zarosl korosja od lat na lawie.

odpowiedz
News⚽️Legia - 20.01.2020 / 01:21, *.185.225

Jeśli to ate Dymamo co walczy zawsze w pucharach to ok,jeśli to drugi skład?to no good..

odpowiedz
eLka - 20.01.2020 / 12:19, *.tpnet.pl

@News⚽️Legia: sprawdź na flashore :) Ja wiem

odpowiedz
Arek - 19.01.2020 / 23:48, *.tpnet.pl

Niezgoda by to strzelił. Mam tu na myśli sytuację Kostorza. Tak, to źle nie było. Jednak z samym Kante daleko nie zajedziemy.

odpowiedz
olew - 19.01.2020 / 23:39, *.vectranet.pl

to był sparing, czyli trening, dobrze że wszyscy trenują, młodzi ambitni, jest dobrze !

odpowiedz
L L L - 19.01.2020 / 22:33, *.centertel.pl

Jest super,jest super...

odpowiedz
Yorick - 19.01.2020 / 21:33, *.orange.pl

Tyły dobrze, przód słabo, albo bardzo słabo. Tylko Luqi na poziomie i Kante w miarę; Novikovas, Cholewiak bardzo przeciętnie. Młodzież w 1 połowie OK (Rosołek, Karbownik). W 2 bardzo słabo. Stolar przy nich wszystkich wyglądał jak profesor. Praszelik i Cielemęcki po jednej fajnej akcji, poza tym nic; Kostorz słabo plus to pudło, Pyrdoł pokazał jedynie straty. Po Praszeliku wiele sobie nie obiecuję, natomiast Kostorz IMO to fajny gracz, ale nie napastnik.

Problemem jest brak egzekutora i ja nie wiem, czy z tym sobie Vuko poradzi. W zasobach kadrowych nie mamy takiego gracza. Ani Kante, ani Sanogo nie jest typem egzekutora. I żaden nowy nabytek nie da takich gwarancji. Nie wiem, czy się nie skończy na jakimś ratunkowym wypożyczeniu w trakcie rozgrywek.

odpowiedz
Wolfik - 20.01.2020 / 10:05, *.mm.pl

@Yorick: Bez Niezgody będziemy się męczyć okrutnie w ataku. Nawet jeśli znajdą następcę Jarka (dziwne, że nie ustalono tego wcześniej) to minie miesiąc lub dwa zanim się wkomponuje. Ale o tym wiedzieliśmy wszyscy, nawet Ci z Kolegów którzy byli zachwycenie sprzedażą Niezgody (tzn. mam nadzieję, że wiedzieli).

odpowiedz
MAKEN - 19.01.2020 / 20:10, *.252.3

Zawsze są tłumaczenia, że są w trakcie przygotowań do sezonu. Tymczasem brakuje napastnika. I przygotowania nie zmienią w/w faktu. Legia potrzebuje snajpera.

odpowiedz
filand - 19.01.2020 / 19:14, *.116.21

Antolić dziękuję.

odpowiedz
ajg - 19.01.2020 / 18:57, *.chello.pl

Szkoda czasu na czytanie idiotycznych wpisów ludzi,nie orientujących się,co to jest okres przygotowawczy do sezonu! Czyżby ferie w szkołach podstawowych uruchomiły "znafców" ?

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 19.01.2020 / 19:17, *.chello.pl

@ajg: nie chodzi o ten mecz a o całokształt inteligiencie

odpowiedz
ajg - 19.01.2020 / 22:20, *.chello.pl

@I tak powiem, ze polowe.... : odezwał się,żeby potwierdzić...

odpowiedz
Zły krasnolud - 19.01.2020 / 18:56, *.virginm.net

gdzie jest prawdziwy napastnik?

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 19.01.2020 / 18:52, *.chello.pl

Kucharski wyjzad z klubu!!!!!

odpowiedz
Pytam grzecznie - 19.01.2020 / 18:48, *.chello.pl

Gdzie napastanik????

odpowiedz
ja35 - 20.01.2020 / 02:54, *.centertel.pl

@Pytam grzecznie: a czy już Niezgode sfinalizowali?cierpliwości.różnie bywa a jakby nagle transfer Jarka sie pisypał z jakiegoś powodu.wystarczy pomyśleć.

odpowiedz
tumuLec - 19.01.2020 / 18:23, *.chello.pl

Szkoda ze to nie wesole lata 90, bysmy prezesa mogli bezkarnie na taczce wywieźć eehhhh

odpowiedz
MP(L)87 - 19.01.2020 / 17:53, *.129.17

Pod nosem mówiłem sobie że damy radę z mlodymi. Zmieniłem zdanie po tym meczu. Nie ujmując młodzieży talentu to żaden z nich nie da rady zastąpić Niezgody. Miodek wyskakuj z kasy lajdaku

odpowiedz
Elquatro - 19.01.2020 / 18:50, *.chello.pl

@MP(L)87: ja tez jestem z 87

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 19.01.2020 / 17:47, *.chello.pl

Chcemy skladu na puchary wyskakuj z kasy!!!

odpowiedz
GDZIE TRANSFERY !? - 19.01.2020 / 17:40, *.centertel.pl

Mioduski jak nie masz kasy na transfery to trzeba było sprzedać nazwę stadionu ! To zawsze z milion euro za rok byłoby na wzmocnienia ! A Ty tak rządzisz tym klubem jak Kononowicz Białymstokiem!

odpowiedz
Grzesiek - 19.01.2020 / 17:48, *.centertel.pl

@GDZIE TRANSFERY !?: Dokładnie, nie zwracałem na to uwagi ale minelo juz z 3 lata i nazwy stadionu jak nie bylo tak nie ma.

odpowiedz
Darek - 19.01.2020 / 18:22, *.chello.pl

@Grzesiek: Jak mnie pamiec nie myli to pepsi arena była w latach 2011-2014.Wiec stadion bez sponsora w nazwie jest już 6 rok.

Druga sprawa to napastnik.Od pół roku chcieli sprzedać Niezgode.Teraz jak odszedl to dopiero szukają kto za niego.Przeciez mieli na to pół roku.Co robiły przez ten czas osoby odpowiedzialne za transfery?Przecież powinni mieć już wariant a,b i w razie potrzeby wariant c.Teraz się nagle obudzili?

odpowiedz
GDZIE TRANSFERY !? - 19.01.2020 / 18:35, *.centertel.pl

@Darek :
Może niech redakcja zrobi wywiad i zapyta? o nazwe stadionu i co z napastnikiem?

odpowiedz
Digidong - 19.01.2020 / 18:47, *.chello.pl

@GDZIE TRANSFERY !?: mioduch nie bedzie gadal, milczy jak głaz, wie ze na nic juz sie nie nabierzemy, on chce tylko wydoic ile sie da, zadluzyl klub w swoich spolkach cwaniaczek i ciągnie ile wlezie, zreesta kego slowa so gówno warte. Mistrzostwo sie nie oplaca i ch...j pozdrawiam

odpowiedz
tomiacab - 19.01.2020 / 18:54, *.virginm.net

@Darek : amatorka Panowie, amatorka

odpowiedz
Viks - 19.01.2020 / 20:16, *.play-internet.pl

@GDZIE TRANSFERY !?: Dajcie spokój. Z oczywistych powodów nikt nie wejdzie w ten interes, oprócz lokalnych firm, które przeżyją szykany poprawności. Tak na marginesie to proszę o radę. Mam paska za 5tyś, a chciałbym audika za 300tyś. Gdzie szukać inwestora?

odpowiedz
Juri - 19.01.2020 / 17:35, *.centertel.pl

Jędza i Martins w drugim składzie.

odpowiedz
Yorick - 19.01.2020 / 21:18, *.orange.pl

@Juri:
Jak w drugim, jak tyły w 2. połowie to był właściwie pierwszy skład. Od bramkarza po DP.

odpowiedz
Remino - 19.01.2020 / 17:13, *.t-mobile.pl

przy bramce Dynama panowie przysnęli

odpowiedz
:) - 19.01.2020 / 17:13, *.chello.pl

Mioduch czas wyskakuj z kasy

odpowiedz
Miodek - 19.01.2020 / 17:30, *.tpnet.pl

@:) : Ok bebe

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 19.01.2020 / 20:44, *.play-internet.pl

@:) :
Dobry byles, masz dyszke, nie rozwal na glupoty.

odpowiedz
Wielki fan Legi - 19.01.2020 / 17:12, *.plus.pl

Nieźle

odpowiedz