fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing z Wisłą Płock, czyli ostatni test przed startem rundy

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Legia zagra na własnym stadionie z Wisłą Płock w ostatnim sprawdzianie przed zbliżającym się powrotem na ligowe boiska. Kilka godzin wcześniej druga część składu rozegra sparing z rezerwami Legii. Szkoleniowiec Legii chce, aby w tych meczach każdy z piłkarzy rozegrał 90 minut, podobnie jak to miało miejsce w spotkaniach na zgrupowaniu.

Przygotowania

Wisła Płock, podobnie jak Legia, na zimowe zgrupowanie poleciała do tureckiego Belek. Piłkarze spędzili tam dziesięć dni, rozgrywając podczas nich trzy sparingi. Dwa dni po przybyciu na miejsce piłkarze z Płocka zmierzyli się z Łudogorcem Razgrad. Najbliższy rywal Legii przegrał 0-2, a jedną z bramek dla Bułgarów strzelił Jakub Świerczok, którego przyjście zimą do Legii nie jest niewykluczone. 22 stycznia Wisła poległa po raz drugi. Tym razem piłkarze Radosława Sobolewskiego nie mieli nic do powiedzenia w starciu ze Slovanem Bratysława. Słowacy bramkarza z Płocka pokonali aż trzykrotnie.

25 stycznia na zakończenie zgrupowania w Belek Wisła zmierzyła się z Karabachem Agdam. Tym razem polski zespół wreszcie wygrał, chociaż spotkanie było niezwykle zacięte. "Nafciarze" dwukrotnie przegrywali, lecz ostatecznie pokonali Azerów 3-2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Angel Garcia, Dominik Furman oraz Damian Rasak. Warto dodać, że był to szczególny mecz dla byłego obrońcy Legii Jakuba Rzeźniczaka, który w barwach Wisły zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi.



Zimowe sparingi Wisły
0-2 Łudogorcem Razgrad
0-3 Slovan Bratysława
3-2 Karabach Agdam

Ważna zmiana w ataku

W zimowym oknie transferowym w drużynie Wisły doszło do jednej ważnej zmiany kadrowej. Zarząd pożegnał się z Ricardinho, który swoją karierę będzie kontynuował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W jego miejsce w sobotę kontrakt podpisano z dobrze znanym z gry w Jagiellonii Białystok Cillianem Sheridanem. Ostatnim klubem Irlandczyka był Kiryat Shmona. W tym sezonie w izraelskiej ekstraklasie Sheridan rozegrał w jego barwach 19 meczów, w których strzelił 4 gole.

Ostatnie szlify

Niedzielny mecz będzie zamknięty zarówno dla kibiców jak i przedstawicieli mediów. Trener Legii chce poświęcić to spotkanie na szlifowanie ostatnich schematów taktycznych przed spotkaniem z ŁKS-em Łódź. Skład, który wybiegnie w niedzielę wieczorem na boisko, będzie podobny do tego, który oglądaliśmy w ostatnim starciu przeciwko Kajratowi Ałmaty.

Przypuszczalny skład na rezerwy: Cierzniak – Stolarski, Remy, Wieteska, Rocha – Novikovas/Cholewiak, Gwilia, Praszelik, Pyrdoł, Rosołek - Kostorz

Skład na Wisłę: Majecki – Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik – Wszołek, Antolić, Andre Martins, Luquinhas, Cholewiak/Novikovas – Kante

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
spejson - 02.02.2020 / 19:55, *.net.pl

Legia Warszawa 1-1 Wisła Płock
José Kanté - Mateusz Szwoch

odpowiedz
Stary - 02.02.2020 / 19:54, *.centertel.pl

W plecy jest i to wysoko

odpowiedz
Gienek - 02.02.2020 / 19:28, *.vectranet.pl

Wynik zostanie podany do publicznej wiadomości czy będzie utajniony?

odpowiedz
ksieciunio - 02.02.2020 / 16:15, *.chello.pl

co to k.......... jest, mecz za zamknietymi drzwiami, to dla kogo ta piłka jest i wszystkie nieroby piłkarzyki, tajemnice przed łks i cała naszą cienką ligą, żenada !!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
G(L)ory! - 02.02.2020 / 12:55, *.btcentralplus.com

Powrot Dominika, I wypozyczenie Swierczoka z opcja wykupu w przypadku awansu do europejskich pucharow (grupa).
Ja bym to widziala tak:
Majecki
Stolarski, Wieteska, Jedrzejczyk, Karbownik
Furman, Martins
Wszolek, Praszelik (Gwilia) , Luquinhas
Swierczok (Kostorz)

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2020 / 14:45, *.232.88

@G(L)ory! : tylko Lewczuk zamiast Wieteski

odpowiedz
Yorick - 02.02.2020 / 20:15, *.ists.pl

@G(L)ory! :
Na szczęście nie. Będą ci co dziś z Wisłą, czyli Veso, Lewczuk, Antolic, Cholewiak, Kante.
Chociaż ze Stolarskim to może być dobry wariant z Vesovicem na skrzydło, Wszołek wtedy na lewe.

odpowiedz
Miodulski MUSI ODEJŚĆ - 02.02.2020 / 12:10, *.chello.pl

A gdzie nasz gwiazdor Obradowicz?

odpowiedz
Miodek - 02.02.2020 / 12:55, *.net.pl

@Miodulski MUSI ODEJŚĆ : spokojnie dajmy mu czas, to jest młody utalentowany chłopak.

odpowiedz
Yeti - 02.02.2020 / 13:39, *.play-internet.pl

@Miodulski MUSI ODEJŚĆ : Jeszcze się nie zaaklimatyzował. Dajmy mu czas, za jakieś 10 lat może uda mu się prosto kopnąć piłkę.

odpowiedz
Mrok - 02.02.2020 / 20:01, *.chello.pl

@Miodulski MUSI ODEJŚĆ : grał w meczu jedynki z rezerwami, strzelił swojaka gamoń

odpowiedz
ksieciunio - 02.02.2020 / 11:52, *.chello.pl

o której mecz????
będzie jakas transmisja????

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2020 / 14:49, *.232.88

@ksieciunio: "mecz bezie zamknięty dla kibiców oraz przedstawicieli mediów".

odpowiedz
Spejson - 02.02.2020 / 09:59, *.net.pl

Lech się wzmacnia, idealnie on tam pasuje
https://www.transfermarkt.pl/lech-pozna%C5%84-czy-przyjdzie-marian-huja-/thread/forum/377/thread_id/4174/page/1#anchor_4668

odpowiedz
Mrok - 02.02.2020 / 11:48, *.chello.pl

@Spejson: Najpierw Gutas teraz ten Maniek. Tylko patrzeć jak będzie buchał żar z tej lokomotywki

odpowiedz
Yeti - 02.02.2020 / 13:40, *.play-internet.pl

@Spejson: Śmieciorz wzmacnia się na I ligę :-)

odpowiedz
Yorick - 02.02.2020 / 18:55, *.ists.pl

@Spejson:
Jeszcze Pedro Ciba

odpowiedz
ksieciunio - 02.02.2020 / 09:58, *.chello.pl

o której mecz????
będzie jakas transmisja????

odpowiedz
Mchr - 02.02.2020 / 13:15, *.orange.pl

@ksieciunio: jest powyżej napisane, że sparing zamknięty dla kibiców i mediów.

odpowiedz
Arc - 02.02.2020 / 17:04, *.vectranet.pl

@Mchr: O której godzinie?! Tego nie ma w powyższym artykule.

odpowiedz
Wawa - 01.02.2020 / 23:15, *.124.248

Topowy klub Polski
A wzmocnień jak nie było
Tak nie na
Prezes i cała reszta pomagierów
Masakra normalnie
W S T Y D
Tydzień do rozgrywek a oni się rozglodaj
Ż E N A D A

odpowiedz
Legia !!! - 02.02.2020 / 12:37, *.net.pl

@Wawa:
Nie panikuj.

odpowiedz
Raf - 01.02.2020 / 22:16, *.centertel.pl

Potrzebujemy jak nie na teraz to na nowy sezon. Bramkarz solidny , obrońca lewy , kreatywny pomocnik , bramkostrzelny napastnik. Będzie coś ??? Kasa chyba jest...???? Jakby co

odpowiedz
filand - 01.02.2020 / 22:26, *.t-mobile.pl

@Raf: Niestety ale wątpię w dalszy rozwój Legia...Nie z tym układem ...właścicielskim...

odpowiedz
Raf - 01.02.2020 / 22:31, *.centertel.pl

@filand: wierzę do końca

odpowiedz
CzesieQ - 01.02.2020 / 22:32, *.156.11

@filand: wyprzedali (za potężne jak na naszą ligę pieniądze) 1/3 potencjału Legii ale za rumuna na napad żydzą 1.5mln.. nic się w mentalności mioduskiego nie zmieni

odpowiedz
filand - 01.02.2020 / 23:13, *.t-mobile.pl

@CzesieQ: KK = Kreatywna Księgowość...
Poczekam na sprawozdanie finansowe za 2020 rok...Będą jaja...

odpowiedz
Raf - 01.02.2020 / 23:15, *.centertel.pl

@CzesieQ: Majecki dobrze,że odszedł odejdzie. SZOK że tyle dali kasy. Tak słabego piłkarza za tak dużą kasę to chyba żaden klub z ekstraklasy Polskiej już nie wypchnie. Boże spraw żeby kogoś konkretnego kupili

odpowiedz
guru43 - 01.02.2020 / 23:27, *.orange.pl

@Raf: Po co nam kreatywny pomocnik? Mamy na tej pozycji Martinsa, Antolicia, Gvilię, Karbownika, Praszelika i od biedy Pyrdoła. Potrzebny nam defensywny pomocnik, bo obecnie nikogo takiego nie mamy.

odpowiedz
filand - 02.02.2020 / 00:04, *.t-mobile.pl

@Raf: Może na transfer Majeckiego popatrz przez trenera Dowhania (były bramkarz Polonia Warszawa)..On wypuścił kilka znanych nazwisk wśród bramkarzy w Europie i na świecie. Za coś co gwarantuje jakość ma swoją cenę. Stąd taka cena + bonusy za Majeckiego. Kupują za około 10 mln € (cena + bonusy) . Odsprzedadzą do Włoch,Anglii lub Hiszpanii za 15-20 mln €. Niezła przebitka.
Pozdrawiam.

odpowiedz
kaktus - 02.02.2020 / 01:13, *.tpnet.pl

@Raf:
z tą kasą to akurat jej nie ma... Przed sprzedażą Majeckiego, Cafu i Niezgoda było prawie tragicznie, a teraz jest tylko bardzo źle... pieniądze z transferów są na bieżąco przejadane przez rozbuchane koszta, takie jak absurdalne jak na nasze warunki pensje...
Napastnik będzie i pewnie Legia wywali na niego 1,5-2 mln euro, ale reszty to już bym się nie spodziewał...
Aha za pół roku kolejna awaryjna sprzedaż 1-2 kluczowych zawodników... a będą puchary...

odpowiedz
Beton - 02.02.2020 / 11:28, *.chello.pl

@guru43: antolic kreatywny.......ciekawe spostrzeżenie, podanie do najbliższego kolegi czy lepiej do bramkarza ? Dlatego ma zawsze wysoki procent celnych podań.

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2020 / 14:54, *.232.88

@Raf: tacy starzy ludzie jak pudel się już nie zmieniają. Pisze to od pierwszej informacji na temat tego, że Leśny i Pudel się rozstają. Od samego początku wróżyłem co będzie jeśli Legia zostanie w łapach miodka. Chciałem nie mieć racji w sporach z niektórymi tutaj przed trzema laty. Niestety wiedziałem, że ja mam.

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2020 / 14:57, *.232.88

@guru43: tylko że Martins nie wiadomo czy zostanie na wiosnę, a po za nim, wymieniłeś jedynie Karbownika spośród piłkarzy kreatywnych. Pozostali nie posiadają tej cechy.

odpowiedz