Karol Karczewski

Siedem medali Karczewskiego na MPJ!

Aż siedem medali, podczas mistrzostw Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim, wywalczył panczenista Legii Warszawa, Karol Karczewski. Podczas zawodów, które miały miejsce w Tomaszowie Mazowieckim, legionista zdobył cztery złote krążki, dwa srebrne i jeden brązowy. Karczewski przez większość sezonu łyżwiarskiego trenował indywidualnie, a rekordy życiowe osiągnięte podczas MPJ pokazują jak niesamowitą pracę wykonał.

Karczewski zwyciężył w wyścigach na 1500 i 3000 metrów, jak również w biegu drużynowym, a ponadto zdobył złoty medal w klasyfikacji wielobojowej, co jest równoznaczne z tym, że został najlepszym panczenistą w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Legionista zdobył ponadto srebrny medal w wyścigu na dystansie 5000 metrów i mass starcie, a także brązowy medal na 500 metrów. Gratulujemy!

Wyniki legionistów na MPJ:
500m: 3. Karol Karczewski 39,05s
3000m: 1. Karol Karczewski 4:12.82 min.
1500m: 1. Karol Karczewski 2:00.39 min.
5000m: 2. Karol Karczewski 7:27.84 min.
Wielobój: 1. Karol Karczewski (166.100)
Bieg masowy: 2. Karol Karczewski 5:46.39 min.
Bieg drużynowy: 1. Karol Karczewski, Mikołaj Jabłoński, Michał Staszkiewicz 4:50.48 min.