fot. Nieznani Sprawcy
REKLAMA

NS: Akcja #WykluczenizPKOekstraklasy

Nieznani Sprawcy

Drodzy Kibice!

Wszyscy na pewno mieliście okazję już słyszeć o skandalicznej i abstrakcyjnej karze wymierzonej w kibiców Legii przez komisję ligi.

Za wywieszenie dwóch transparentów bez wulgaryzmów, zakazanych symboli czy czegokolwiek takiego, komisja domaga się, aby klub nie wpuścił na najbliższy mecz wszystkich, którzy na ostatnim meczu wspierali nasz klub z Żylety. Mowa o ponad 8000 kibiców. Starszych, młodszych, kobietach, dzieciach, bez wyjątków.

Pomysł skandaliczny i budzący mnóstwo wątpliwości na temat jego podstaw prawnych, pozbawiający kibica do elementarnego prawa, jakim jest oglądanie meczu i wspieranie swojego klubu.
Na taką postawę nie ma z naszej strony zgody. Będziemy za wszelką cenę walczyć o to, aby móc przychodzić na nasz stadion.

Pokażmy wszystkim kogo ukarała PKO EKSTRAKLASA. Jak to zrobić? Bardzo prosto.

- Zamieszczamy w mediach społecznościowych (fb/twitter/insta itp.) swoje zdjęcie z kartką „WYKLUCZENI Z PKO EKSTRAKLASY”
- Do wpisu dodajemy #WykluczenizPKOekstraklasy
- Post zamieszczamy w swoich social mediach, ale warto też odwiedzić profil PKO, czyli głównego sponsora naszych rozgrywek, jak i profil ekstraklasy.

WSZYSTKICH KIBICÓW LEGII ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI. Nawet jeśli nie było Was na ostatnim meczu, czy byliście na innej trybunie. Kolejna idiotyczna kara może dotknąć i Was. Chodzi o nasz sprzeciw.

Nie raz pokazaliśmy, że w ciężkich chwilach potrafimy działać jak nikt. Legioniści, wyraźmy nasz sprzeciw i walczmy o swoje!

Nieznani Sprawcy

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (76)

+dodaj komentarz
blazen54 - 14.02.2020 / 14:36, *.vectranet.pl

Wszyscy i wszystko przeciw LEGII!!!!!.Na przekór wszystkim wrogom musimy mieć mistrza!!!!!!

odpowiedz
:) - 13.02.2020 / 22:35, *.chello.pl

Slaby pomysl, tak jak ostatnie oprawy..

odpowiedz
Kibolek - 14.02.2020 / 05:09, *.telefonica.de

@:) : LEGIA DO KOŃCA. A LAMUSY DUPA CICHO

odpowiedz
Jarop - 14.02.2020 / 10:44, *.play-internet.pl

@:) : słaby to Ty jesteś

odpowiedz
Eee - 13.02.2020 / 20:23, *.chello.pl

Co ma do tego PKO?

odpowiedz
Tagi - 13.02.2020 / 19:53, *.vectranet.pl

FB , Esktraklasa i PKO BP dostało zalecane info i ... jeszcze trochę.
Zachęcam do tego samego.

odpowiedz
(L) - 13.02.2020 / 19:31, *.ilabs.pl

NS

podajcie maila do tych gamoni z KL i PZPN oraz z PKO

No i na Weszło plus Smokowski
Zasypmy ich mailami

Transparent można powiscic na Zachodniej.
;)
Zamkną wipowska trybunę ? Heh

Transparenty gdzie sie da!

odpowiedz
dino - 13.02.2020 / 19:30, *.amazonaws.com

To nie PKO nam karę wlepiło tylko Komisja Ligi, jak rany, ogarnijcie się

odpowiedz
Do dino - 13.02.2020 / 22:02, *.centertel.pl

@dino: PKO jest sponsorem. Więc zależy im na pozytywnym wizerunku rozgrywek jak i firmy. Myślenie az tak boli, że postanowiłeś oszczędzić sobie tego bólu?

odpowiedz
Yorg - 14.02.2020 / 22:31, *.plus.pl

@Do dino: PKO wplacilo kase, a za to ma tytul sponsora i inne profity. Nie maja nic do powiedzenia nt. kar.

odpowiedz
ppeterr - 13.02.2020 / 19:23, *.vectranet.pl

Akcja ok, ale lepiej byłoby założyć sprawę i zbiorowy pozew. W ramach ogólnopolskich dyskusji o praworządności i prawach obywatelskich przypominam wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 lutego 2001 r.: "prawo musi być stanowione tak, aby nie stawało się ono swoistą pułapką dla obywatela i aby mógł on układać swoje sprawy w zaufaniu, iż nie naraża się na prawne skutki, których nie mógł przewidzieć w momencie podejmowania decyzji i działań oraz w przekonaniu, iż jego działania podejmowane zgodnie z obowiązującym prawem będą także w przyszłości uznawane przez porządek prawny”.

odpowiedz
XD - 13.02.2020 / 19:02, *.tpnet.pl

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

odpowiedz
olew - 13.02.2020 / 18:03, *.vectranet.pl

panika na mieście, ludzie masowo wypłacają miliardy złotych z banków, jutro chyba cofną zakaz i dodadzą dwa darmowe prześcieradła

odpowiedz
L.W.1916 - 13.02.2020 / 17:48, *.plus.pl

Bracia powinniśmy na następny mecz ubrać się w koszulki
#WykluczenizPKOekstroklasy
Na znak protestu ci którzy byli i ci dołączyli którzy nie byli.
Ja akurat byłem i pozdrawiam wszystkich co byli.
Cała Legia Zawsze Razem
L. W. 1916

odpowiedz
PND - 13.02.2020 / 17:38, *.chello.pl

zeby PKO czasem nie upadło :D żałosna akcja

odpowiedz
łowca kretynów - 13.02.2020 / 20:03, *.vectranet.pl

@PND: żałosny jest twój komentarz. A gdzie jest powiedziane że chodzi o upadłość PKO ???

odpowiedz
Marcin(L) - 14.02.2020 / 14:31, *.tpnet.pl

@łowca kretynów: to protestujcie pod budynkiem komisji ligi a nie pod budynkiem sponsora

odpowiedz
Bibi - 13.02.2020 / 17:05, *.chello.pl

Jakby tak założyć sprawę tej komisji indywidualnie za ograniczenie swobód obywatelskich to moznaby trochę przytulic. Nie znam się to się wypowiem.

odpowiedz
Kle - 13.02.2020 / 18:19, *.centertel.pl

@Bibi: teoretycznie klub ma taką możliwość, ewentualnie SKLW mogłoby być drugim powodem.
Klub jest poszkodowanym ze względu na brak wpływów z dnia meczowego oraz brak możliwości realizacji regulaminu, który to w tym punkcie (przeniesienie karnetu na inne miejsce) nie może zostać wykonana, tym samym KL uniemożliwia Legii wykonywanie obowiązków wynikających z Kodeksu Cywilnego, tudzież innych ustaw powiązanych. SKLW może wnosić o straty z tytułu zrzutek na oprawy oraz posiłkowo jako reprezentant kibica. Do tego dochodzi fakt odpowiedzialności zbiorowej, co jest niezgodne bodaj nawet z Konstytucją.
Powiedziałbym, że gdyby był prezes właściciel z jajami i szanowałby kibiców to od razu zwołałby konferencję prasową i rzucił ultimatum - albo odwołujecie decyzję, albo sprawa do sądu (i nie zdziwiłbym się, gdyby była wygrana).

odpowiedz
:) - 13.02.2020 / 22:37, *.chello.pl

@Kle: lol straty z tytułu zrzutek??? Ograniczenie swobód obywatelskich czlowieku

odpowiedz
Kle - 14.02.2020 / 17:29, *.centertel.pl

@:) : to swoją drogą, zauważ natomiast, że składając pozew musisz wykazać wartość przedmiotu - i te zrzutki mają jakąś wartość. Ograniczanie swobód jest uzasadnieniem jak najbardziej trafnym :)

odpowiedz
AKCJA JUŻ PRZYNOSI EFEKTY - 13.02.2020 / 17:05, *.chello.pl

BRAWO !!!!!!!!!

odpowiedz
Bubu - 13.02.2020 / 17:01, *.chello.pl

Nie korzystam z mediów społecznościowych. Moje życie dzięki temu tylko zyskało.

odpowiedz
Antonio1978 - 13.02.2020 / 18:47, *.132.148

@Bubu: popieram mam tak samo, lol

odpowiedz
robson81 - 13.02.2020 / 17:01, *.71.26

Elo mordy,jak to jest że jak zawsze byłem na Żylecie, a bilet póki co mogę kupić online?

odpowiedz
Barczi - 13.02.2020 / 19:51, *.chello.pl

@robson81: Loczek wszystkich wpuści. Nie może pozwolić sobie na bojkot i brak wpływów z dnia meczowego .

odpowiedz
Cezary1916 - 13.02.2020 / 16:34, *.com.pl

Tak się zastanawiam teoretycznie: gdybym w POK-u wyrobił przed meczem nową kartę kibica to czy mógłbym wejść na żylete skoro tamta straciłby ważność ?

odpowiedz
Gościnny - 13.02.2020 / 16:12, *.centertel.pl

Chyba nie mogą dać zakazu tak komuś imiennie bez wyroku sądu, tutaj wchodzi temat zawartych umów czyli zakupionych biletów, jeśli żyleta jest otwarta, to każdy kto ma bilet ma na nią wstęp, takie ich zakazy to o kant d... można potłuc.

odpowiedz
Poludniak - 13.02.2020 / 15:51, *.centertel.pl

Znów kasa dla bonka i tych innych swoje muszą wziasc

odpowiedz
ty dzbanie - 13.02.2020 / 23:51, *.toneticgroup.pl

@Poludniak: wszystko muszą braść!

odpowiedz
...L... - 13.02.2020 / 15:02, *.cyfrowypolsat.pl

Ludzie ogarnijcie się co ma wspólnego z tą karą PKOBP to komisja ligi ją nałożyła . Akcja jak najbardziej słuszna , w każdy możliwy sposób informujmy o tym skandalu .Odpowiedzialność zbiorowa powinna być karana.

odpowiedz
Aaka - 13.02.2020 / 14:18, *.t-mobile.pl

Kiepska akcja

odpowiedz
Pp - 17.02.2020 / 23:13, *.ktmtelekom.pl

@Aaka: tak jak twoja stara:)

odpowiedz
PROPOZYCJE na mecz z baba jaga - 13.02.2020 / 14:08, *.230.254

#awariaSystemuBiletowego
#biletKartonikowyNaMeczZjaga
#darmoweWejscieNaMeczZjaga

odpowiedz
Old\fan - 13.02.2020 / 13:43, *.222.150

A nie można podać takiej docyzji do sądu za łamanie praw obywatelskich?

odpowiedz
Znafca - 13.02.2020 / 18:50, *.centertel.pl

@Oldfan: mozna. Podaj

odpowiedz
Jacek1968 - 13.02.2020 / 13:42, *.tpnet.pl

Ja już zmieniłem i Udostępniłem a Wy

odpowiedz
grzesiek - 13.02.2020 / 13:37, *.centertel.pl

Mam tego dosc, 7 zł co miesiac za prowadzenie konta, nie przeslali nawet karty z kodami ostatnio jak mi sie konczyly, a teraz jeszcze to. Stop PKO

odpowiedz
sadsafd - 13.02.2020 / 14:20, *.chello.pl

@grzesiek: PKO już dawno nie przesyła kart kodów... Jedyną autoryzacją sms.

odpowiedz
Nie , no chwila .. - 13.02.2020 / 18:28, *.tpnet.pl

@grzesiek: Ale PKO ostatnie się dowiedziało , o co chodzi w tej sytuacji . Przecież to komisja ligi robi syf . Nie oceniam , jak funkcjonuje PKO , jednak to ogólnie rzecz biorąc jest Polski bank , a nie jakiś zagraniczny . To szajka komisji ligi robi co chce , a Pko chyba się po prostu nie wtrąca ... A szkoda , może powinni powiedzieć , że nie można tak traktować kibiców . Powinni poprzeć nas i tyle .

odpowiedz
woot - 13.02.2020 / 13:31, *.icpnet.pl

Zapewne się zmartwią tym sprzeciwem

odpowiedz
Zlb 82 - 13.02.2020 / 13:19, *.t-mobile.pl

Nic złego się na meczu nie działo!!! Mamy wolność słowa!!! Żadnych zakazanych treści!!! Może czas pomyśleć żeby jako kibicowska brać stanąć ponad podziałami i olać najbliższą kolejkę?! Solidarnie, wszystkie kluby!!! Arka ma lipe bo remont ronda... Itd... WSZYSTKICH NAS DOTYKAJĄ TE ABSURDY, A KOMISJA ROBI CO CHCĘ I JAK CHCĘ, I TRZEPIE SOS!!! BOJKOT NA WSZYSTKICH STADIONACH, ZOBACZYMY CO C+NA TO?!!!

odpowiedz
1968 - 13.02.2020 / 12:50, *.gov.pl

Bosman na gniazdo! Info pewne telefoniczne ze stacji benzynowej.

odpowiedz
Przebiegły - 13.02.2020 / 12:28, *.vectranet.pl

Mam lepszy pomysł, zróbmy zrzutkę kibicowską i wykupmy wszystkie akcje PKO i zwolnijmy wszystkich

odpowiedz
Alan - 13.02.2020 / 13:24, *.t-mobile.pl

@Przebiegły:
Dokładnie Ja bym jeszcze sprawdzał przy wejściach do metra czy nikt nie chodzi w butach innych firm niż sponsor koszulek Legii bo to jawna prowokacja jest

odpowiedz
1410 - 13.02.2020 / 12:21, *.t-mobile.pl

Był już taki mecz z Jagiellonia,na którym Żyleta była zamknięta,jak się skończył chyba wszyscy pamiętamy

odpowiedz
K - 13.02.2020 / 12:51, *.t-mobile.pl

@1410: Żyleta nie będzie zamknięta.

odpowiedz
1410 - 13.02.2020 / 16:26, *.t-mobile.pl

@K: ok,nie będzie, tylko znajdź 7-8tysiecy nowych ludzi,którzy ją wypełnią

odpowiedz
Luki - 13.02.2020 / 11:57, *.sky.com

Haha historia zatacza koło, o ile dobrze pamiętam na pamiętnym meczu z jaga też był jakiś zakaz :-)

odpowiedz
K - 13.02.2020 / 11:52, *.centertel.pl

Za wszelką cenę trzeba zapełnić Żyletę na meczu z jagiellonią. 8000 kibiców nie będzie mogło wejść ale jest nas dużo, dużo więcej. Trzeba pokazać że spokojnie wypełnilibyśmy trzy takie trybuny żeby komisji ligi wytrącić oręż z ręki. Trzeba pokazać siłę i jedność aby padlina z konwiktorskiej wyzbyła się jakichkolwiek nadziei na przyszłość!!!

odpowiedz
lhm - 14.02.2020 / 01:02, *.vectranet.pl

@K:
To Komisja Ligi ma siedzibę przy Konwiktorskiej? :O

odpowiedz
olek - 13.02.2020 / 11:34, *.163.210

#różyknagniezdziezjagiellonią

odpowiedz
Alan - 13.02.2020 / 10:40, *.t-mobile.pl

Mowa jest srebrem a milczenie złotem......
Szkoda ze niektórzy nie zastosowali się do tego powiedzenia i dalej sieją zamęt .
PS. A swoja droga jestem ciekaw ile osób dołączy się do akcji czekam z niecierpliwością na info choć znając życie jak akcja okaże się niewypałem to będzie cisza w tym temacie ......

odpowiedz
pablo - 13.02.2020 / 10:27, *.play-internet.pl

Słuszna akcja. Ta kara jet wielkim skandalem.
Stop komunistycznej cenzurze!

odpowiedz
Kwas - 13.02.2020 / 11:35, *.tele2.se

@pablo: Co ty dzieciaku wiesz o komunie.

odpowiedz
Syfon z mineralną - 13.02.2020 / 18:15, *.tpnet.pl

@Kwas: Może coś wie . Przecież niestety czerwona zaraza jeszcze istnieje . W partiach lewackich , sądach , komisjach ( takich jak ta ) i innych miejscach w naszym pięknym , regenerującym się cały czas kraju . Więc stary , nie idealizuj dwudziestego pierwszego wieku , bo czasy są nadal ciężkie . Pozdro .

odpowiedz
czemu nie - 13.02.2020 / 10:23, *.t-mobile.pl

Trzeba uderzyć "Zyleta" na inny sektor i tam zrobić doping. Zgrać ludzi, a żeby było im cieplej i weselej zająć miejsca na sektorze rodzinnym przy strefie buforowej, ewentualnie na kilku sektorach trybuny wschodniej. Ubrać koszulki z napisem wykluczony/wykluczona, 9.02.2020 i nr karty kibica. Nie możemy pokazać, że tak łatwo nas zamkną przez nagonke medialna. Z rodziną jechałem na mecz z Lechia łącznie 1000 km, byliśmy na Zylecie i nikt nie będzie decydował o tym gdzie mamy być ze s
na "naszym" stadionie. Dla mnie ta nagonka medialna ma na celu sprowokować kibiców, szczególnie tych z szybko odpalającym się lontem do burd itp.. Chcą tego, ale my nie możemy im pokazać tej strony, bo znów będą mieli z nas pozywke. Czekam na jakąś konkret akcje, a nie tylko hasztagi ze zdjęciem w social mediach.

odpowiedz
R17 - 13.02.2020 / 11:08, *.centertel.pl

@czemu nie: A czytałeś ty w ogóle jaka kara została nałożona?

odpowiedz
Mchr - 13.02.2020 / 11:18, *.play-internet.pl

@czemu nie: nie zamknęli trybuny, tylko wykluczyli personalnie każdego, kto był na trybunie podczas ostatniego meczu. Taki program lojalnościowy. Kupi człowiek karnet i takie rzeczy.

odpowiedz
Vuko - 13.02.2020 / 17:20, *.tpnet.pl

@Mchr: tylko ktos lekko.... i tu sam sobie dopowiedz, kupuje karnet

odpowiedz
Phoenix(L)k - 13.02.2020 / 18:52, *.chello.pl

@Vuko:
Tylko ktoś, kto chce być na każdym meczu, kupuje karnet... Dobrze dopowiedziałem?

odpowiedz
ziutek - 13.02.2020 / 09:49, *.163.210

kolejna wspaniała inicjatywa kibicowska! zrzutkę robimy?

odpowiedz
Rumcajs - 13.02.2020 / 09:14, *.t-mobile.pl

Wy tak serio?

odpowiedz
Siki - 13.02.2020 / 11:43, *.inetia.pl

@Rumcajs : komputerowo

odpowiedz
Ding - 13.02.2020 / 09:03, *.play-internet.pl

Warto uderzyć tam, gdzie ich zaboli- W ICH PORTFELE. W ramach akcji:
- zamykamy konta w PKO
- likwidujemy lokaty
- wycofujemy oszczędności
- rozwiązujemy umowy kredytowe
- zamykamy depozyty

odpowiedz
Luk - 13.02.2020 / 09:06, *.play-internet.pl

@Ding: Janusz wstawaj.....

odpowiedz
Bamph - 13.02.2020 / 09:12, *.com.pl

@Ding: niesplacamy kredytu i eyjezfzamy do Anglii na zmywak

odpowiedz
Dobre - 13.02.2020 / 09:33, *.centertel.pl

@Ding: xD

odpowiedz
śmieszek - 13.02.2020 / 10:07, *.net.pl

@Ding: Pożycz mi 400 k na 5 lat, to od razu w PKO likwiduję konto i kredyt.

odpowiedz
dino - 13.02.2020 / 11:05, *.plus.pl

@Ding:
Haha jeszcze przed kazdym oddziałem pokazujemy foszka człowieku ogarnij się jak na kibica Legii przystało

odpowiedz
Rozbawiony - 13.02.2020 / 12:26, *.vectranet.pl

@Ding: HEHEHE

odpowiedz
Andre (L) - 13.02.2020 / 13:14, *.centertel.pl

@Ding: sorry ale mialem konta w kilkunastu bankach w niektorych kilkukrotnie...
w PKO raz 20 lat temu i jeszcze pozniej chwile Inteligo. Jeden z najgorszych bankow...
Chyba ze ktos uwaza ze jest patriota i lubi sie skladac na pensje dla beneficjentow dobrej zmiany obecnej czy kilku poprzednich...

odpowiedz
R - 13.02.2020 / 13:29, *.gov.pl

@Ding zapomniałes o malowaniu znaku polski walczącej na szybach banku :D

odpowiedz
tomiacab - 13.02.2020 / 13:53, *.236.79

@śmieszek: Tak właśnie kredytami banki odbierają nam wolność.

odpowiedz
P1916 - 13.02.2020 / 14:27, *.vectranet.pl

@tomiacab:
Przecież człowiek ma rozum i wolną wolę
Kto każe brać kredyty?

odpowiedz
ding - 14.02.2020 / 16:09, *.chello.pl

@śmieszek: 400 tys.? Ty w Mławie kawalerkę do remontu kupujesz?

odpowiedz