Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Chcemy więcej wygrywać na wyjazdach

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Jeżeli chodzi o dostępność zawodników, to mamy teraz trochę inną sytuację niż przed ostatnim spotkaniem. Występ Domagoja Antolicia stoi pod znakiem zapytania, Andre Martins pauzuje za kartki. Ponadto urazu śródstopia na treningu doznał Paweł Stolarski - dopiero dziś będziemy mieli pełną diagnozę, ale wygląda na to, że będzie wykluczony na kilka tygodni - mówi Aleksandar Vuković przed meczem z Lechią.


- Nie zagrają także Igor Lewczuk i William Remy. Ten pierwszy może już wrócić na mecz z Piastem Gliwice. Zmniejsza to nasze pole manewru. Możliwe, że z tego względu Bartosz Slisz dostanie szansę wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy. Jeżeli tak się stanie, to raczej nie będzie to dla niego problemem.

- Trwa nasz dobry moment, ale dla nas najważniejszy jest kolejny mecz. Wiemy, że sytuacja szybko może zmienić się w drugą stronę. W Legii potrzeba charakteru i mądrości gdy jest źle, jest krytyka i wszyscy są na "nie", ale potrzeba jej więcej gdy wszyscy zaczynają mówić pozytywnie. Czujność i odpowiednie nastawienie musi być jeszcze większe. Tego właśnie będziemy od siebie wymagać. Chcemy zagrać z takim samym zaangażowaniem i zawziętością jak w meczu z Cracovią.

- Ewentualny występ Slisza nie zmieni planów jeśli chodzi o sposób gry. Bartek jest nowym zawodnikiem i przez chwilę będziemy się uczyć jak go wkomponować, żeby dawał drużynie jak najwięcej. Jest to jednak to piłkarz, który pasuje do tego, czego oczekujemy od drużyny.

- Gdy jest nieudany mecz, to często pojawia się motyw braku gladiatora w środku pola. Piłka nożna nie wymaga jednak konieczności obecności w składzie dobrze zbudowanego gracza. Oczywiście nie twierdzę, że z takich trzeba rezygnować - wręcz przeciwnie, ale przede wszystkim trzeba wykorzystać jak najlepiej to, co się ma. Jak wszyscy dobrze ze sobą współpracują, to brak fizyczności będzie mniej widoczny. Futbol to nie tylko walka bark w bark, ale także doskok i szybkość.

Faul na Antoliciu

- Jesteśmy gotowi na to, że zagramy bez Domagoja po tym "delikatnym faulu", jak to określił sędzia Frankowski. Mówię o arbitrze VAR, bo jak ktoś widzi powtórkę na ekranie i nie reaguje, to nie wiem co mam na ten temat sądzić. Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo niezależnie od tego czy zagra, czy nie, cieszymy się, że nie czeka go półroczna przerwa. Było o włos o taką kontuzję.

O Lechii i wyjazdach

- Główną siłą Lechii jest to, że nie zmienił się trener. Pewne mechanizmy funkcjonują niezależnie od innych problemów. Dalej jest to drużyna zorganizowana i mająca swój styl. Potrafią bronić i fragmentami zepchnąć przeciwnika. Na te fragmenty musimy być gotowi. Patrzymy na ten mecz jak na kolejną trudną wyjazdową przeprawę, która jest przed nami.

- Nie zawsze poradzimy sobie z kontratakiem i kwestiami związanymi z defensywą, ale można to zbilansować. Cała idea polega na tym, żeby ten zespół współgrał ze sobą. Gdy z przodu gra Kante, to środkowemu pomocnikowi łatwiej jest bronić, bo Jose jest naszym pierwszym obrońcą.

- Obecnie naszą największą motywacją powinno być uczucie jakie mamy po zwycięskim meczu. Każdy z nas czuje spełnienie kiedy spotkanie kończy się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. To jest samo w sobie bardzo dużą motywacją. Chcemy zrobić wszystko, by regularnie wygrywać na wyjazdach.

Koronawirus
- Mamy świadomość koronawirusa. Jak w w każdym środowisku jest trochę żartów na ten temat, ale trzeba mieć też powagę tej sytuacji. Kilka złych rzeczy w historii przytrafiło się Polsce, więc niech ten koronawirus ją ominie. Na razie czujemy się wszyscy bezpiecznie.

Izabela Kruk (rzecznik prasowy Legii): W klubie mamy profesjonalny sztab medyczny. Zwracamy uwagę na ten temat. Na przykład przed ostatnim spotkaniem eskorta dziecięca przeszła dezynfekcję, a piłkarze nie podeszli pod trybuny, by przybijać piątki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
ZGL - 04.03.2020 / 17:05, *.tpnet.pl

LEGIO udowodnij Lechii ze jestescie lepsi na to czekaja Kibice ! Lechia 1-3 LEGIA !!!

odpowiedz
pol - 04.03.2020 / 09:19, *.chello.pl

chcecie............ale pinokio niedojdo nie potraficie

odpowiedz
adz - 04.03.2020 / 14:00, *.play-internet.pl

@pol: trener na lata, najlepszy od lat. Pozdrawiam serdecznie

odpowiedz
kibic emeryt - 04.03.2020 / 07:22, *.tpnet.pl

Po tym co dzieje się w lidze to naprawdę wielkim wyczynem byłoby nie zdobycie mistrzostwa ale przestrzegam przed mego euforią bo Vuko potrafił przegrać mistrzostwo mają je na tacy i sztuką było je przegrać . Prawdziwą wartość poznamy po meczach z Lechią i Lechem . Zdobycie 4 punktów będzie minimum sukcesu . Tak jak przewidywałem największym rywalem będzie Lech i nawet remis z nimi będzie dobry .

odpowiedz
Wolfik - 03.03.2020 / 23:02, *.mm.pl

Mam nadzieję, że Antola jednak zagra. Jest w najlepszej formie odkąd do nas trafił. Byłaby to duża strata przy pewnej absencji Martinsa.

odpowiedz
RMFC - 03.03.2020 / 22:04, *.play-internet.pl

Oglądam derby Krakowa i widzę że Frankowski robi co może żeby pasiaki nie przegrały!! Nie uznał jednego gola Wisły i gwiżdże wszystko pod tą śmieszną drużynę Probierza. Pajac tak sędziujac robi wszystko żeby Legia po jutrzejszym zwycięstwie w Gdańsku nie miała 9 punktów przewagi nad drugim miejscem

odpowiedz
L fan - 03.03.2020 / 13:38, *.64.100

i znowu na Var bedzie "delikatny debil" Frankowski

odpowiedz
Ja - 03.03.2020 / 13:20, *.vectranet.pl

No to Astiz ze Sliszem na ŚPD... Chyba, że Karbo przesuwamy do środka pola a na lewą obronę wraca Rocha

odpowiedz
Arek - 04.03.2020 / 00:03, *.tpnet.pl

@Ja: jeśli już, to Gwilia ze Sliszem.

odpowiedz
Mamut - 03.03.2020 / 12:40, *.t-mobile.pl

Do redakcji,nie będzie relacji z trybuny i na stadionach?

odpowiedz
Gienek - 03.03.2020 / 12:33, *.netfala.pl

Vuko wygraj najbliższe 3 mecze a Mistrz Polski będzie w Warszawie.

odpowiedz
grzesiek - 03.03.2020 / 12:23, *.centertel.pl

Jak wygrasz z Lechia w Gdansku Panie Vukovic to jestes Pan gladiator !

odpowiedz
Vuko won - 03.03.2020 / 12:31, *.t-mobile.pl

@grzesiek: jak dostanie się do fazy grupowej to będzie mógł nazywać się trenerem.

odpowiedz
SNS - 03.03.2020 / 12:58, *.play-internet.pl

@Vuko won: Do fazy grupowej wprowadził nas Hasi. To nie jest żaden wyznacznik... Vuko już udowodnił że tacy zakompleksiali krytycy mogą się cmoknąć w pompę.

odpowiedz
Autor - 03.03.2020 / 13:06, *.master.pl

@SNS: grając bez napastnika w Białymstoku, przegrywając z Wisłą Płock..racja

odpowiedz
WETERAN - 03.03.2020 / 13:54, *.chello.pl

@Vuko won: Czy ty kończyłeś jakieś specjalne kursy głupoty, czy masz taki talent od urodzenia?

odpowiedz
12 kufli - 03.03.2020 / 14:57, *.centertel.pl

@WETERAN: korepetycje pewnie bierze

odpowiedz
SEBO(L) - 03.03.2020 / 16:35, *.chello.pl

@SNS: tacy,o których wspominasz, zapewne to robią...

odpowiedz
Zlb 82 - 03.03.2020 / 21:21, *.t-mobile.pl

@Vuko won: Mistrzem jesteś w swoich wypocinach!!! Uwielbiam takie małpki fiku miku jak ty!!! Usiądź za Vuko na ławce i pokaż jaki z ciebie fachura!!! Ile masz synku lat? 14, 15? Poproś tatę żeby zablokował ci neta. Lamus.

odpowiedz
Arek - 04.03.2020 / 00:05, *.tpnet.pl

@Vuko won: chcesz, czy nie on jest trenerem i to całkiem niezłym. I to bez względu na to, co jakaś fleja będzie o nim pisać na forum.

odpowiedz
Arek - 04.03.2020 / 00:08, *.tpnet.pl

@Autor: czym cieciu będziesz żył, jak jednak zdobędzie to mistrzostwo? Chyba wreszcie znikniesz z tej strony, z pożytkiem dla ogółu.

odpowiedz
StaryPojeb - 04.03.2020 / 16:01, *.play-internet.pl

@Vuko won: Vukovic to trener, który może zostać w Legii na długi okres. Daj człowiekowi trochę czasu, nie od razu Rzym zbudowano. Gość odniósł kilka porażek, ale bardziej skupia się na dalekoowzrocznyn budowaniu, więc może będzie dobrze. Taki średniak europejski za kilka lat to byłoby nieźle.
Zobaczymy jak będą grali w pucharach.

odpowiedz