Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mioduski: Uchwałę w sprawie kontraktów piłkarzy podejmie PZPN

źródło: przegladsportowy.pl, sport.pl

- W optymistycznym scenariuszu zakładamy, że za miesiąc drużyna wróci do treningów. W takim wypadku w połowie maja można by zacząć z powrotem grać. Jeśli tak się stanie, to wierzę, że dzięki różnym narzędziom i mechanizmom poradzimy sobie ze stratami. Niezbędne będzie jednak cięcie kosztów, a także wsparcie ze strony PZPN i innych instytucji. Wariant mniej optymistyczny jest jednak taki, że nie będziemy w stanie uruchomić rozgrywek w maju i skończyć ich do końca czerwca. To może się przesunąć w czasie i wtedy wszystko się opóźni. Mówię nie tylko w kontekście Polski, ale całej Europy. Myślenie jest takie, że jeśli nie uda się skończyć rozgrywek do końca czerwca, sezon zostanie wydłużony do lipca, a nawet sierpnia - mówi prezes Legii Dariusz Mioduski w rozmowie z Przeglądem Sportowym.
- Nasz przychód jest żaden, bo nie zarabiamy na dniu meczowym, na sprzedaży w sklepach, naszych kioskach czy restauracjach. Jak nie będzie w ciągu miesiąca przynajmniej światełka w tunelu, poważne problemy finansowe zaczną się u wszystkich - dodaje na łamach sport.pl właściciel stołecznego klubu.

- Już wiem, że nawet po powrocie i dokończeniu sezonu, powiedzmy do końca czerwca, skutki będą ogromne i będą wpływały na nasze funkcjonowanie przez wiele miesięcy. Oby nie lat. Trochę czasu upłynie, zanim się pozbieramy i wrócimy do stanu sprzed epidemii. (...) Mamy dramatyczną sytuację zewnętrzną, za którą nikt nie ponosi winy – to jest kluczowe w tej kwestii. Wszyscy muszą solidarnie ponieść konsekwencje tej sytuacji, nie ma mowy, by kogokolwiek ominęła. UEFA i FIFA wypracowują systemowe rozwiązania, nie będzie tak, że każdy klub zrobi, co mu się podoba. Jeden obniży o dziesięć procent, drugi o dwadzieścia, a inny nie zapłaci wcale. W Polsce uchwałę w sprawie kontraktów piłkarzy podejmie PZPN – nie ma sensu teraz dywagować. Wszyscy starają się ocenić straty i już wiadomo, że one będą ogromne, a kontrakty zawodników wszędzie stanowią wysoką część budżetu klubu. Pamiętajmy, że piłkarze to istotna, ale też niewielka część osób zatrudnionych w klubach. Do nich dochodzą dziesiątki pracowników – koszty trzeba ponosić, a wpływów nie ma.

Cały wywiad możecie przeczytać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Wolfik - 25.03.2020 / 12:34, *.mm.pl

Sytuacja jest wyjątkowa bez wątpienia. Ale widzę również dobrą stronę takiej sytuacji, może wreszcie wszyscy ogarną sie na tyle by stwierdzić iż skala pieniędzy pompowanych w ten sport doszła go granic absurdu. Jeśli w 30 lidze europejskiej płaci się zawodnikom po 500-800 tys euro za sezon to ja się pytam gdzie jest zdrowy rozsądek?

Trochę firm upadnie, ale mnie ich nie żal. Kto przeżerał wszystkie zyski nie odkładając na "czarną godzinę" dostanie po dupie i zniknie z rynku. Lukę zapełnią firmy, które potrafiły odpowiednio gospodarować kapitałem. Rynek nie lubi pustki. A tak na marginesie - jeśli po 2 tygodniach zwolnionych obrotów czy przestojów większość już robi bokami to siła naszej gospodarki jest żadna. I żadna propaganda sukcesu tego nie zmieni.

Trzymajcie się Bracia Legioniści - pokonamy tą zarazę.

odpowiedz
Majkel - 24.03.2020 / 23:28, *.mm.pl

Będę powtarzał do bólu- to ty zatrudniłeś te 500 osób o których trąbisz od pół roku w mediach i za których bierzesz pełną odpowiedzialność. Ty konstrułowałeś umowy, kontrakty i wszelkie zapisy. Zatrudniłeś dyrektorów, managerów, doradców, którzy to wszystko mieli ogarnąć na tip top. Ilu z nich to obradovice i tego typu wynalazki? Nie podoba się to mały cytat z powieści dla dzieci"nie bądź królem, nie rządź". Co pozytywnego masz do powiedzenia? Jak chcesz scalić środowisko pracowniczo-piłkarsko-kibicowskiew tym czasie poza promo ciuchów i gadżetów? Co Twoi pracownicy robią dziś na pracy zdalnej? Może najwyższy czas poznać większość(tych poza pierwszą drużyną) od kuchni skoro wszyscy jesteśmy online?

odpowiedz
xax121 - 24.03.2020 / 12:18, *.tpnet.pl

20% tyle wyniesie obnizka kontraktow.

odpowiedz
Kurak(L) - 24.03.2020 / 08:12, *.32.241

Niestety wszystko pękło jak bańka mydlana... Teraz widać, nie mówię tu o polskich klubach,bo one i tak od ładnych paru lat żyją z miesiąca na miesiąc,ale i o "znanych markach" z lig zachodnich. Kiedys utrzymywali sie sami z dnia meczowego od sponsora,sklepy,pamiątki a teraz telewizja nie zapłaci i ch**j, wszystko strzelił!! Kontrakty z kosmosu, po kilkadziesiąt tysięcy euro/funtów na tydzień,kilkadziesiąt milionów za sezon,jak tu ich teraz utrzymac. Neymary nie będą miały na paliwo do jachtu. Niech zejdą na ziemię. Napompowali to wszystko do niebotycznych sum,niech teraz łysy z uefa wyjmie z kont na bahamach i rzuci troche klopsu. Niedługo liga mistrzów bedzie grała w Arabi Saudyjskiej a mistrzostwa Euro czy Świata bedą w 50 krajach po 48 drużyn. A miliardy i tak przytuli łysy.

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 24.03.2020 / 06:51, *.centertel.pl

Po 500zl i druga klasa

odpowiedz
Juri - 23.03.2020 / 19:22, *.inetia.pl

Więcej dyrektorów zatrudnić.

odpowiedz
Paul Visco - 23.03.2020 / 16:35, *.chello.pl

No nie , teraz to już trochę przesadził . Jeśli sezon zostanie dokończony , to wpływy z telewizji , reklam się nie zmienia . Jedynie koszty pensji mogą być inne , jeśli oczywiście zatrudniają ludzi na umowę zlecenie bądź o dzieło. Umowa o pracę jest na cały rok , co ew. przy braku dochodzą w tym czasie , zwróci się z nawiązką w momencie gdy będzie ciepło i będzie więcej kibiców niż w Marcu czy też kwietniu . Okres przygotowawczy , prawdopodobnie zostanie skrócony bądź w ogóle się nie odbędzie , przez co zaoszczędzi się w półtorej bańki jak nie więcej . utrzymanie stadionu oraz wszelakie inne koszty są takie same, a być może będą jakieś rekompensaty (choć wątpię , jednakże nie wykluczone ) Reasumując , jeśli odbędą się wszystkie kolejki , które zostały zaplanowane (37) nic a nic klub nie straci a nawet powinien nieco zyskać

odpowiedz
danieLo - 23.03.2020 / 20:34, *.162.35

@Paul Visco: ekonomista... sprawdz jeszcze raz twoje wyliczenia

odpowiedz
Paul Visco - 24.03.2020 / 01:50, *.chello.pl

@danieLo: skoro z Ciebie , "taki znawca" to wyszczególnij na czym stracą?

odpowiedz
Paul Visco - 24.03.2020 / 08:28, *.chello.pl

@danieLo: skoro z Ciebie taki znawca , to napisz gdzie miałyby być te koszta .

odpowiedz
Balde - 24.03.2020 / 09:57, *.centertel.pl

@Paul Visco:
Staram się nie obrażać ludzi ale czytając Twoje wyliczenia obawiam się, że gdyby głupota bolała musiałbyś być już od dłuższego czasu na morfinie. Chlopie, jeśli nawet jakimś cudem dograją sezon, w co wątpię, to będą to mecze przy pustych trybunach, w pełnym skosztowaniu piłkarzy i pracowników co wygeneruje tylko dodatkowe koszty. Sponsorzy również dostają po tyłku, więc słusznie Mioduski mówi o lizaniu ran nawet przez lata. Cała nasza gospodarka dostanie solidnego kopniaka w krocze.

odpowiedz
Paul Visco - 24.03.2020 / 15:37, *.chello.pl

@danieLo: Skoro z Ciebie taki ekspert , to wykaż jakie to są koszta ,których się nie odzyska

odpowiedz
Paul Visco - 25.03.2020 / 20:17, *.chello.pl

@Balde: nawet jeśli odbędą się przy pustych (w co wątpię , jeśli zaczną grać to będzie można wejść normalnie) , to na biletach zarabia się raptem jest ok 2miliony złotówek (pomijając karnety) a zostało 4-5 spotkań w domu . Sponsor nie ma nic do gadania , kontakt jest kontaktem , jeśli nie na stadionie to ludziska obejrzą w telewizji , jak już to będzie niewielki odsetek strat z tego tytułu . Wszystko jednakże jest uzależnione od tego czy zagrają 37 kolejek .

odpowiedz
Elquatro - 23.03.2020 / 16:16, *.chello.pl

Jeszcze Majecki Monaco nie powąchał a ten juz przetancowal 8 baniek i łazi na żebry aparat

odpowiedz
jo - 24.03.2020 / 18:32, *.tpnet.pl

@Elquatro: Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie mów/nie pisz... pojęcie masz o takim biznesie żadne.

odpowiedz
Prezesino - 23.03.2020 / 12:55, *.t-mobile.pl

A moje zakupy w sklepie internetowym to ch...?

odpowiedz
WETERAN - 23.03.2020 / 14:03, *.chello.pl

@Prezesino: Tak, twoje zakupy w sklepie internetowym to w porównaniu z kosztami klubu - ch... I to maleńki.

odpowiedz
Luk - 23.03.2020 / 17:52, *.play-internet.pl

@WETERAN: Czyli w jego rozmiarze.:-)

odpowiedz
Dziad - 24.03.2020 / 08:03, *.t-mobile.pl

@Luk: Mierzysz wszystkich swoja miarą?

odpowiedz
Balde - 24.03.2020 / 09:46, *.centertel.pl

@Prezesino:
Nawet rzekłbym, że to bardziej plemnik

odpowiedz
Lolo Ferrari - 24.03.2020 / 11:37, *.chello.pl

@Luk: moe chociaz maly ale wariat?

odpowiedz
Hg - 24.03.2020 / 11:58, *.chello.pl

@Luk: widziałeś czy trzymałeś?

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever - 23.03.2020 / 12:01, *.188.195

Sierpień to chyba 2021 ,naukowcy z niezrzeszonego forum dziś powiadajá że za trzy miesiáce bédzie finał zarazy na swiecie, a potem bardzo wolny spadek ,zaraza odejdzie dopiero w maju 2021 kiedy padnà rekordy upałòw ponad 40 stopniowe, jesli do tego czasu nie bedzie ogulnoświatowej szczepionki,virus wròci na jesieni...,2021

odpowiedz
Kuba - 23.03.2020 / 13:04, *.t-mobile.pl

@News⚽️Legia and Friends Forever : Zamknij dziób!

odpowiedz
... - 23.03.2020 / 14:29, *.master.pl

@News⚽️Legia and Friends Forever : gówno prawda

odpowiedz
Pio - 23.03.2020 / 20:31, *.chello.pl

@News⚽️Legia and Friends Forever : baranka i idź spać

odpowiedz
Trec - 24.03.2020 / 11:43, *.chello.pl

@News⚽️Legia and Friends Forever idiotyzmy wypisujesz

odpowiedz
Dd - 24.03.2020 / 11:57, *.chello.pl

@News⚽️Legia and Friends Forever : wreszcie ci wszyscy pojechali za te bzdury które wypisujesz

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.