fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia chce płacić zawodnikom 20 tys. zł brutto

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl - Wiadomość archiwalna

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że zarząd Legii prowadzi rozmowy z piłkarzami na temat obniżenia wypłat, ale nie doszło do porozumienia. Kolejne dni nie przyniosły w tym temacie rozstrzygnięcia, ale poznajemy coraz więcej szczegółów.

Przegląd Sportowy poinformował, że klub chce płacić maksymalnie 20 tysięcy złotych miesięcznie brutto. W praktyce oznacza to dla większości dużo większą obniżkę niż zarekomendowane przez radę nadzorczą Ekstraklasy 50 procent.

"Z pozostałych 50 procent należnej zawodnikom kwoty klub chce płacić maksymalnie 20 tys. zł miesięcznie. Brutto. Resztę „zamrozić” z gwarancją wypłaty, kiedy sytuacja się unormuje. " - informuje przegladsportowy.pl.

Piłkarze zgadzają się obniżyć kontrakty, ale nie na aż tak dużą redukcję. Większość zawodników zarabia dużo więcej niż 40 tys. zł miesięcznie i w wielu przypadkach obniżka mogłaby wynieść nawet 80% kontraktu. Przykład: Jeżeli zawodnik zarabia 100 tys. zł miesięcznie, to 50 tys. zł zostałoby obcięte, a 30 tys. zł z pozostałych 50 tys. zł "zamrożone".
"Piłkarze tłumaczą, że z powodu wcześniejszych inwestycji, mających na celu zabezpieczenie przyszłości, raty kredytowe znacznie przekraczają kwotę zaproponowaną przez Legię" - pisze "PS".

Dalsze negocjacje mają być prowadzone we wtorek.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.