Michał Karbownik - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Transfer

Karbownik łączony z Realem Sociedad

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com / eldesmarque

W ostatnim czasie wiele klubów pojawia się w kontekście transferu Michała Krabownika. Jak informował "Przegląd Sportowy" konkretne oferty (w granicach 5-6 mln euro) wpłynęły z Club Brugge, PSV Eindhoven i Sportingu CP, jednak wszystkie zostały odrzucone. Legia chciała otrzymać 10 mln euro, jednak przy aktualnym globalnym kryzysie kwota może zmaleć.

Spore zainteresowanie wykazywał również Real Betis i Sevilla. Wczoraj hiszpański portal Eldesmarque napisał, że do dwóch klubów ze stolicy Andaluzji dołączył jeszcze Real Sociedad. „Biało-niebiescy” w obecnym sezonie zajmują czwarte miejsce w lidze, a do trzeciej Sewilli tracą zaledwie punkt. Klub z San Sebastián awansował również do finału Pucharu Króla, eliminując wcześniej m.in. Real Madryt. Real Sociedad pierwszy raz od 32 lat awansował to finału tego turnieju.

W Realu Sociedad na lewej obronie najczęściej gra 34-letni Nacho Monreal, czyli były piłkarz m.in. Arsenalu. Hiszpana zastępuje 22-letni wychowanek „Biało-niebieskich” Aihen Muñoz, który w obecnym sezonie rozegrał 626 minut na boiskach tamtejszej Ekstraklasy. Żaden z nich nie może się pochwalić nawet zbliżonymi liczbami do tych które w tym sezonie wykręca „Karbo”. Warto dodać, że jest to najmłodszy zespół w La Liga, ponieważ średnia wieku ich drużyny w większość meczów nie przekracza 23 lat.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Vinny - 25.04.2020 / 08:48, *.plus.pl

10M euro za pilkarza polskiej ekstraklasy? Ktory jeszcze na tle europy sie nie pokazal? 10M by kosztowal jakby Legia grala w Lidze Europy chociaz co roku. 10M to mogl dac chinczyk jedynie za pilkarza No-name. Piekarski dobrze opakowuje swoje towary ale i on zdaje sobie sprawe, ze bez gry ww europie polskie kluby nie maja co liczyc na kwoty rzedu 10M euro. Czy to przed czy to po kryzysie. Jeszcze nienajlepsze swiadectwo wystawiaja Ci ktorzy odchodzili wczesniej. Ilu sie przebilo? Za jakie kwoty odchodzili? BAdzmy realistami. 7M to maks. Ja wiem, ze w Polsce wwystarczy kopnac prosto pilke zeby byl zachwyt. Jednak w innych krajach takie cuda sa na porzadku dziennym ;) Szkoda, ze wokol takiego Karbownika nie mozna budowac Ajaxu z dawnych lat :) Wszyscy byliby zadowoleni, a i kwoty z pilkarz z czasem by wzrastaly :) ale lepiej pompowac balona i probowac sprzedac kota w worku za 10M euro z polskiej ligi. Szok jak z mysleniem czasem trudno bywa ale powodzenia Miodek i spolka :)

odpowiedz
Marcin - 22.04.2020 / 11:44, *.151.5

Fajny kierunek,mają młody ambitny zespół.Maja szansę na europejskie puchary,nawet na LM.Tylko poniżej 10 mln euro nie schodzić.Nie piszcie że za rok by odszedł za darmo,bo jakby Piekarski taki numer odwalił to by zakończył zabawę w menadżerke na Legii tak jak Jóźwiak.Jak transfer nie teraz ,to przedłużyć kontrakt z dzentelmeńską umową i za rok wszyscy bedą zarobieni i zadowoleni.A tak w marzeniach to Karbo zostań w Legii na 10 lat i bądź legendą.

odpowiedz
Kruszankin do Cyzia cudowna akcja! - 21.04.2020 / 21:12, *.chello.pl

Poniżej 30 mln ojro nie puszczać.

odpowiedz
Juri - 21.04.2020 / 20:52, *.inetia.pl

Do realu Madryt sprzedać.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.04.2020 / 18:04, *.inetia.pl

Po piłkarsku byłby to znakomity kierunek dla Karbownika.
Ale hiszpańskie drużyny spoza ścisłego topu nie płacą dużo za transfer.

odpowiedz
Wiem co mówię - 21.04.2020 / 19:00, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: tam takich Karbowników w mają na pęczki cycu, to je Hiszpania, mały techniczny szybki, to nie przejdzie tam, będą stawiać na jakiegoś miejscowego pedrosa, albo innego jose

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.04.2020 / 19:26, *.inetia.pl

@Wiem co mówię :

Nie mają. Karbownik jest tylko jeden. W zasadzie to ten piłkarz po przesunięciu na lewą obronę wymknął się schematom pozycyjno-treningowym, dlatego nie ma drugiego takiego piłkarza, ani w Hiszpanii, ani nigdzie indziej.

Z resztą, hiszpańska szkoła preferuje proste granie po linii, dużo biegania i wrzutek lub zagrań na 16. Karbownik całkowicie się temu wymyka.

odpowiedz
bronek49 - 21.04.2020 / 17:26, *.chello.pl

co to jest 10 mln dla klubow hiszpanskich nawet w czasie kryzysu za mniej nie puszczac za rok kluby będą mialy już więcej kasy i za taką kwote pójdzie albo jeszcze lepsza

odpowiedz
oLaf - 21.04.2020 / 21:48, *.vectranet.pl

@bronek49: taaaa, pewnie, a świnie będą latać!!! Za rok Karbownik odejdzie za 0 zł bo mu wygaśnie kontrakt z Legią.

Reasumując: jak ktoś da w obecnych trudnych czasach 6 mln Euro - sprzedawać!!!

odpowiedz
grzeziek - 21.04.2020 / 16:49, *.centertel.pl

W normalnych okolicznosciach 10 mln euro. Teraz z racji koronawirusa 7 mln euro niech daja i niech idzie

odpowiedz
kkk - 21.04.2020 / 16:48, *.com.pl

Czegoś tu nie rozumiem,Karbownik ma być tańszy z powodu tego wirusa,tak?To chyba oczywistością jest przeczekać tego wirusa i sprzedać go po normalnej cenie a nie zaniżonej.Gdzie tu sens???

odpowiedz
BRL - 21.04.2020 / 16:59, *.play-internet.pl

@kkk: "normalne" ceny zapewne nie wrócą. Ten kryzys nie jest chwilowy, cała gospodarka w świecie zachodnim zanotuje konkretny dołek, a branża rozrywkowa zapewne szczególnie, bo ludzie przestaną wydawać hajs ma bzdety jak trzeba będzie liczyć na żarcie.

odpowiedz
Arek - 22.04.2020 / 00:24, *.tpnet.pl

@kkk: sens jest taki, że za rok kontrakt mu się kończy niestety.

odpowiedz
grzesiek - 21.04.2020 / 16:46, *.centertel.pl

Super ze odrzucili. Powinny niebawem wplynac wyzsze propozycje

odpowiedz
czesiek - 21.04.2020 / 19:07, *.chello.pl

@grzesiek: podobno bvb daje 25 baniek i bastiana szmelcera, akurat na lewą obronę

odpowiedz
Puta madre - 21.04.2020 / 16:25, *.chello.pl

El Carbo gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool gol gol gol!!!!

odpowiedz
kot - 21.04.2020 / 15:25, *.chello.pl

pamiętam wicemistrza. byłem wtedy w Euskadi i u nich. stare dzieje.

odpowiedz
Elquatro - 21.04.2020 / 19:01, *.chello.pl

@kot: mordo, a gdzie teraz jesteś?

odpowiedz
kot - 24.04.2020 / 13:05, *.chello.pl

@Elquatro: w Wawie :) na przepięknych Bielanach i tak od kilku lat

odpowiedz
Wawrzyn - 21.04.2020 / 15:15, *.vectranet.pl

Niech idzie, jak juz nie chce dalej u nas grac. Kwota 7 € nie jest zla. Tylko zeby tak kasa szla na rozwoj klubu, a nie splate sztucznego dlugu. Najpierw spacalismy iti, pozniej Lesnego i Wandzla. A teraz Miodek sie uwlaszcza. Tak to zawsze bedziemy dojna krowa...

odpowiedz
Arek - 21.04.2020 / 15:08, *.tpnet.pl

Nigdy ta liga nie wygrzebie się z gówna, jak po sezonie, czy po pół sezonu będą sprzedawani piłkarze co kilka razy dobrze kopną. Popatrzcie, gdzie są "gwiazdy" typu Dziczek, czy Żurkowski. Uważam, że Karbownik powinien pograć ze 2 lata, pokazać się w rozgrywkach europejskich, bądź kadrze i dopiero odchodzić. W ogóle nie przemawia do mnie pieprzenie, że ten czy tamten jest za dobry na tą ligę. Mioduski coś tam farmazonił, że przedłuży z nim kontrakt, a teraz pandemia podsuwa mu tłumaczenie jak odejdzie. A myślę, że odejdzie po sezonie. Nie wiem, czy akurat do Sociedad, ale dziurę trzeba łatać czym się da.

odpowiedz
Frajerzyno - 21.04.2020 / 16:54, *.master.pl

@Arek: twoje zdanoe nikogo nie obchodzi !!

odpowiedz
BRL - 21.04.2020 / 17:03, *.play-internet.pl

@Arek: w tej sytuacji byłoby to uzasadnione. Idą ciężkie czasy zwłaszcza dla pilki i nawet 6 milionów euro to może być zastrzyk finansowy, jakiego długo nie będziemy mieli okazji przyjąć, a może uratować budżet. Co nie zmienia faktu, że Miodousty powinien oznaczać kłamcę.

odpowiedz
Arek - 21.04.2020 / 21:49, *.tpnet.pl

@Frajerzyno: jednak ciebie obchodzi, skoro już tu wlazłaś i się sadzisz. A frajerzyna to cię strugał. Szkoda tylko, że z marnej jakości drewna. I jeśli w lustro popatrzysz frajerzynę znajdziesz bez kłopotu. Tylko pewnie się wstydzisz patrzeć, co?

odpowiedz
Arek - 21.04.2020 / 22:03, *.tpnet.pl

@BRL: zdaję sobie sprawę co teraz się dzieje. Mi bardziej chodziło o mentalność tych polskich działaczy, że ktoś coś tam kopnie, a ci już hajs liczą za niego. Taki Dziczek to nawet pucharów do końca nie dograł, bo już go wypchnęli. Mioduski zamiast opowiadać, że Karbownik przedłuży, bo to nasz chłopak powinien starać się go przedłużać. No chyba, że były takie rozmowy, ale ja przynajmniej nie słyszałem. A teraz to już nie ma o czym gadać, bo Karbownika już tu nie będzie.

odpowiedz
Hugon - 21.04.2020 / 22:59, *.vectranet.pl

@Arek: Zarabia 12 tyś.gruba kasa na pewno przedłuży i w LEGII będzie grał do emerytury.

odpowiedz
Wiem co mówię - 21.04.2020 / 14:35, *.chello.pl

Niejaki Bartłomiej Pawłowski też kiedys wyjechał na plw. Iberyjski, do Malagi, ostatnio jak o nim słyszałem to gral w niecieczy...

odpowiedz
XX - 21.04.2020 / 15:00, *.mm.pl

@Wiem co mówię : Wszystko się jak najbardziej zgadza, tyle tylko, że w Niecieczy grał Pawłowski Szymon, który w Maladze jeśli był, to tylko na wakacjach.

odpowiedz
Zdzicho - 21.04.2020 / 16:59, *.centertel.pl

@XX: ale chłopa zgasiłeś. Brawo

odpowiedz
Wiem co mówię - 21.04.2020 / 19:02, *.chello.pl

@Zdzicho: uaaa, ale mnie zgasił, uuuuaaa

odpowiedz
eLo - 21.04.2020 / 19:17, *.chello.pl

@Wiem co mówię : zgasił cię jełopo

odpowiedz
Wiem co mówię - 21.04.2020 / 19:19, *.chello.pl

@eLo: i co jeszcze?

odpowiedz
eLo - 21.04.2020 / 21:57, *.play-internet.pl

@Wiem co mówię : jajco

odpowiedz
bum - 21.04.2020 / 14:01, *.virginm.net

W tych czasach wartosc to powinni tracic pilkarze ale tylko Ci ktorzy juz sa po szczytach kariery. Taki Karbownik za rok jak sie skonczy kryzys poleci 10x do gory. Wszystko to poyebane. Nie sprzedawac i tyle. A DM niech teraz wybeceluje na klub jak jest potrzeba kilku baniek a nie niby wciska hajs w klub ale nie wiadomo gdzie na co i kiedy. Ci jego zwolennicy to maja poryte czosnki. NIE SPRZEDAWAC!

odpowiedz
olo - 21.04.2020 / 14:26, *.tpnet.pl

@bum: Niestety poryte są takie komentarze. Wystarczy przeczytać bezpłatne sprawozdanie finansowe i już masz choć trochę informacji o przychodach, rozchodach i aktualnym stanie finansów klubu. Po jaką cholerę zabierasz głos, skoro nie masz tak naprawdę nic do powiedzenia. Karbownik jak będzie chciał, to i tak odejdzie do innej ligi i ciebie o zdanie nie będzie pytał. Co do właściciela, możemy go lubić lub nie, ale ja go szanuję za budowę Akademii, bo to będzie przyszłość.

odpowiedz
WETERAN - 21.04.2020 / 14:45, *.chello.pl

@olo: Bardzo słuszna uwaga. I uniwersalna: 90% wpisów to jakieś marzenia, mrzonki i kwintesencja ignorancji.

odpowiedz
bum - 21.04.2020 / 16:23, *.135.90

@olo: Nie poryte tylko wyrazajace nie zadowolenie z takiego obrotu spraw. Ja zawsze czytam komentarze dwa razy zeby zrozumiec autora na pewno. Patrzylem w sprawozdanie finansowe i co? Mowi gdzies o jakies sumie wplaconej z prywatnej kieszeni wlasciciela? Pominalem to? Akademia to jedyna rzecz ktora poprawia wizerunek Mioduskiego jako prezesa i wlasciciela. Na wielu innych plaszczyznach jest kulawo. Ja jestem przekonany ze i tak jakis Real Sociedad czy Betis da za Karbo 10mln jezeli tylko DM wytrzyma cisnienie i pokaze ze zna sie na pilkarskim pokerze. Karbownik jest po prostu wart tytch pieniedzy. Takie jest moje zdanie i tyle

odpowiedz
Matigol - 21.04.2020 / 13:14, *.orange.pl

Szkoda że kolejny, dobrze zapowiadający się grajek prawdopodobnie pójdzie w siną dal. Rozumiem kryzys spowodowany epidemią ale tak podchodząc do sprawy nigdy nie zbudujemy mocnego klubu ( będący bezkonkurencyjny w kraju i grający regularnie w LE). Ledwo co powstaje/zaczyna powstawać ciekawy zespół to "jeeeep" - zostaje wyłamany jeden z zębów trzonowych. Rozumiem że każdy ma swoją cenę ale niech w klubie będą konsekwętni - miało być minimum 10 baniek to 10 baniek i kropka, żadnych negocjacji w dół. A zaraz się okaże że pójdzie za marne 7. Dziękujemy panie Mioduski za robienie z Legii typowego przeciętniaka.

odpowiedz
Sputnik 44 - 21.04.2020 / 13:22, *.cyfrowypolsat.pl

@Matigol: jak nie pójdzie teraz to za rok będzie wolnym zawodnikiem. A Piekarski zrobi wszystko żeby nie przedłużał umowy...

odpowiedz
Kuba - 21.04.2020 / 15:01, *.t-mobile.pl

@Matigol: Nie jeden ząb, ale pół szczęki. Przypomnę, że wkrótce odchodzi pierwszy bramkarz, przed sezonem wykupili nam najlepszego strzelca, a teraz pozbywamy się na szybko świetnie zapowiadającego się pomocnika.
Agenci się cieszą, bo sprzedadzą młodych, a załatają przechodzonymi wynalazkami.

odpowiedz
Józefowianin - 21.04.2020 / 10:57, *.chello.pl

Dobra drużyna dla Michała,fajną piłkę grają i konkuręcja do przeskoczenia 12 baniek nie dają.

odpowiedz
Elquatro - 21.04.2020 / 12:33, *.chello.pl

@Józefowianin: polska trudna język

odpowiedz
Bródno - 21.04.2020 / 13:34, *.chello.pl

@Józefowianin: A teraz po polsku proszę

odpowiedz
Www - 21.04.2020 / 10:45, *.chello.pl

Z tego co wiem to ciekawą opcją jest Valencia CF

odpowiedz
I tak powiem, ze polowe.... - 21.04.2020 / 12:34, *.chello.pl

@Www: patrzta, informator sie znalazł

odpowiedz
Muchito - 21.04.2020 / 15:55, *.mm.pl

@Www: wyłącz Football Managera

odpowiedz