fot. Legia Warszawa
REKLAMA

Akcja Legii dla seniorów: Gotowi do pomocy

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa przygotowała akcję pod hasłem #GOTOWIDOPOMOCY, która ma być kompleksową pomocą dla seniorów w Warszawie. Klub wraz z harcerzami, którzy działają już od ponad miesiąca, chce wspierać najstarszych mieszkańców. Została stworzona specjalna infolinia pod numerem 8009 1916 0, pod który mogą zgłaszać się seniorzy, potrzebujący bezpłatnej pomocy przy robieniu zakupów, kupnie leków czy dostarczeniu obiadów.


- Od połowy marca na skutek epidemii, która nas otacza, przestaliśmy funkcjonować jako klub piłkarski. Przeżywamy trudny okres, nie wiemy jak długo ta sytuacja potrwa. Przez najbliższe miesiące nie będziemy grać z publicznością, a co za tym idzie, normalnie funkcjonować. Wirus też nie zniknie z dnia na dzień, będzie z nami przez jakiś czas i będzie śmiertelnym zagrożeniem w szczególności dla osób starszych - mówi prezes Dariusz Mioduski

- Miesiąc temu postanowiliśmy, że nie możemy pozostać bezczynni i musimy działać. Legia jest czymś więcej niż klubem piłkarskim. Czujemy się częścią Warszawy i czujemy odpowiedzialność. Dlatego dzisiaj próbujemy działać inaczej. Dotychczas naszą misję społeczną realizowaliśmy przez Fundację Legii, dzisiaj postanowiliśmy, że będziemy działać inaczej. Cała Legia za wyjątkiem działu sportu zamieni się w organizację pomocy społecznej. Startujemy z projektem gotowi do pomocy - dodał Mioduski.

- Dzięki współpracy z naszymi partnerami z T-mobile Polska udało się uruchomić telefon dla seniorów. Jesteśmy gotowi do sfinansowania i dostarczenia 10 tysięcy posiłków. Jest to możliwe, bo Fundacja Legii nawiązała współpracę ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej. Mamy ponad 500 wolontariuszy, którzy będą realizowali te zadania. Współpracujemy z miastem i urzędem wojewódzkim, którzy objęli patronat nad akcją. Mamy też innych partnerów. Zamieniamy nasze media na centrum informacji dotyczącej tej akcji. Na początku maja ruszy szeroka kampania informacyjna, która ma dotrzeć do seniorów. Chciałbym zwrócić się z apelem do wszystkich i zaprosić do współpracy. Chcemy zbudować jak największy wolontariat - żeby wolontariuszy było nie 500 a o setki więcej. Każdy dokłada cegiełkę, ale dzięki współpracy skoordynowanej będziemy w stanie zrobić więcej. Ma to być największa akcja pomocowa w nowoczesnej Warszawie - mówi prezes klubu.Jak można pomóc

- Bezpośrednie wsparcie materialne: przekazanie produktów np. żywnościowych, sanitarnych, higienicznych, medycznych na potrzeby seniorów bądź przygotowanie świeżych posiłków;
- Wsparcie finansowe na potrzeby realizacji akcji, w tym zakup produktów żywnościowych i posiłków dla najbardziej potrzebujących seniorów, zakup środków ochrony dla wolontariuszy, bieżące operacyjne funkcjonowanie akcji i jej wolontariuszy;
- Wsparcie merytoryczne poprzez zapewnienie dostępu wiedzy i informacji dla seniorów w ramach telefonu pomocowego;
- Dołączenie do wolontariatu #GOTOWIDOPOMOCY: wolontariat@fundacjalegii.pl.

Legia zaprasza do udziału w akcji wszystkie firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne chcące zaangażować się w inicjatywę. Centrum operacyjnym i zapleczem akcji społecznej staje się stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej. Źródłem informacji o akcji jest główna strona klubu legia.com oraz gotowidopomocy.pl, a także wszystkie media społecznościowe Legii, które będę informowały o przebiegu akcji. W maju planowana jest także kampania outdoorowa informująca o akcji #GOTOWIDOPOMOCY. Kontakt dla partnerów: gotowidopomocypartnerzy@legia.pl.

fot. Legia Warszawa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
M i B - 10.06.2020 / 22:12, *.vectranet.pl

To była wielka ulga w naszym emerytalnym życiu.Oboje jesteśmy 80 plus.O ile mniej wysiłku i więcej czasu dla siebie.Dziękujemy sponsorom,,wolontariuszom i całej społeczności Legii.
#GOTOWI DO POMOCY. Dzięki.

odpowiedz
Senior z Warszawy - 18.05.2020 / 20:51, *.plus.pl

Dzięki Waszej pracy i poświęceniu ,czujemy się zaopiekowani kiedy brakuje najbliższych którzy odeszli i zostaliśmy sami.
Posiłki są bardzo smaczne i dostarczają je
przemili ludzie z dobrym słowem.
Dziękuję wraz z kuzynką życząc Wszystkim
szczęśliwych dni.odpowiedz
Piękna akcja - 14.05.2020 / 15:49, *.t-mobile.pl

Bardzo dziękuję za akcję, mama 85 lat zjadła posiłek którego nigdy bym nie wymyśliła ze smakiem !
Wolontariusze są uśmiechnięci i bardzo życzliwi .. prawdziwy promień słońca !
Dziękujemy

odpowiedz
Kucharz - 14.05.2020 / 11:12, *.t-mobile.pl

Sam gotuję codziennie te obiady i je pakuję i mam z tego mega satysfakcje chociaż mam teraz mniejsza pensje niz miałem

odpowiedz
mirra - 14.05.2020 / 12:33, *.17.152

@Kucharz: Pięknie. Pracuję w TelefonPomagania i codziennie dzwonią do nas seniorzy z prośbą o dostarczenie obiadu pod wskazany adres. Są to osoby w starszym wieku, często nie radzą sobie z prawidłowym wybraniem numeru. Osoby niedowidzące. Zadzwonił Pan 85 lat mieszkający z niewidomą żoną. Jest wiernym kibicem Legii od zawsze i jest bardzo wdzięczny za tę akcję. Więc ukłony za Twoje gotowanie.

odpowiedz
wdzięczna - 12.05.2020 / 08:28, *.centertel.pl

Jesteście cudowni i robicie dobrą robotę. Pomagacie nie tylko seniorom ale i odciążacie rodziny, które nie zawsze mogą dostarczyć rodzicom czy dziadkom zakupy czy gotowe dania. Dziękuję za pomoc mojej osiemdziesięcioletniej mamie i w imieniu koleżanki mieszkającej poza granicami kraju za pomoc jej rodzicom, którzy mają prawie 90 lat, a ona nie możne przylecieć, żeby ich wspierać.

odpowiedz
TopCWKS - 26.04.2020 / 20:58, *.vectranet.pl

Zagadkowe te działania jak dla mnie. Niby szczytny cel,ale znając szopena śmierdzi mi to jakimś szwindlem. Finansowym-jakby sprawa miała mieć drugie dno. Obym się mylił. Pozdrawiam

odpowiedz
wdzięczna - 12.05.2020 / 08:48, *.centertel.pl

@TopCWKS: Mylisz się i to bardzo, nawet nie wiesz jak Ci starsi ludzie są szczęśliwi, że ktoś o nich pamięta, że codziennie w drzwiach widzą młode uśmiechnięte osoby wręczające im pakiet obiadowy, czasami wodę, drożdżówki. Cudowna akcja. Starszym osobom w dobie pandemii nie tylko doskwiera głód ale i samotność, bo rodziny ich nie odwiedzają nie zapraszają z obawy przed zarażeniem. Tyle na ten temat. Brawo i jeszcze raz brawo za akcję :))))))))

odpowiedz
Michur - 29.05.2020 / 16:55, *.chello.pl

Zapraszam Cię i Twoich znajomych , zobacz , pomóż, doceń tych Ludzi... korona Ci nie spadnie . Staram się być codziennie i mam zajebista satysfakcję @TopCWKS:

odpowiedz
Brat - 23.04.2020 / 14:44, *.chello.pl

Świetna akcja. PRowo mocno na plus, ale i po prostu - dużo seniorów w Warszawie na tym skorzysta. Przede wszystkim trzeba pomóc Powstańcom!

odpowiedz
czaja ja - 23.04.2020 / 14:16, *.com.pl

Wpisaliście błędny numer telefonu w pierwszym akapicie.. brakuje 1...
Pozdrówka.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.