Radość Piotra Rockiego po bramce w meczu ze Stalą Sanok - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zmarł Piotr Rocki

Redakcja

W poniedziałek w Bytomiu w wieku 46 lat zmarł były piłkarz Legii Warszawa Piotr Rocki. Wcześniej trafił na oddział intensywnej terapii w stanie ciężkim po pęknięciu tętniaka.
W Legii Warszawa występował w sezonie 2008/09. W sumie rozegrał 31 spotkań, w których strzelił cztery bramki, w tym decydującą o zdobyciu przez stołeczny klub Superpucharu Polski w starciu z Wisłą Kraków.

Urodzony w Warszawie Rocki karierę zakończył dopiero dwa lata temu, jako zawodnik Ruchu Radzionków. Wcześniej reprezentował także barwy Polonii Warszawa, Marcovii Marki, Hetmana Zamość, Górnika Zabrze, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Odry Wodzisław Śląski, GKS-u Tychy, Kolejarza Stróże, Polonii Bytom i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

W sumie rozegrał 291 meczów w ekstraklasie, w których strzelił 44 gole.

fot. Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
BRD - 07.06.2020 / 16:57, *.chello.pl

https://m.facebook.com/legijnebrodno/?locale2=pl_PL

odpowiedz
ooon - 03.06.2020 / 22:01, *.47.250

Szokująca i przykra wiadomość. Do dziś mam gdzieś jego autograf, zapamiętam go jako Legionistę z krwi i kości. [']

odpowiedz
Piotr (L) - 03.06.2020 / 20:35, *.centertel.pl

Bracia i siostry czy ktoś z was z Warszawy wybiera się na pogrzeb w sobotę naszego brata

odpowiedz
Aster - 03.06.2020 / 20:01, *.tpnet.pl

Szacun

odpowiedz
Piotr (L) - 03.06.2020 / 15:35, *.centertel.pl

Witam serdecznie bracia i siostry czy ktoś z was z Warszawy wybiera się na pogrzeb naszego brata

odpowiedz
Sławek - 03.06.2020 / 15:33, *.chello.pl

Wyrazy współczucia dla Rodziny i bliskich, niech spoczywa w pokoju.

Dzięki za wszystkie emocje!

odpowiedz
Mojo jojo - 03.06.2020 / 05:57, *.t-mobile.pl

Spoczywaj w Spokoju Forever(L)

odpowiedz
Rafał - 03.06.2020 / 01:52, *.chello.pl

To był wyjątkowy gość i prawdziwy walczak.
Szacunek dla niego po wsze czasy!
(L)

odpowiedz
ziutek - 03.06.2020 / 01:46, *.vectranet.pl

Walczak dobry był, spoczywaj w pokoju Rocky.

odpowiedz
Crypto - 03.06.2020 / 01:16, *.chello.pl

Byłeś i jesteś PIOTRZE nasz (L) ♥️

odpowiedz
Ewelina - 02.06.2020 / 22:50, *.play-internet.pl

Wielka tragedia. Warszawiak z krwi i kości. Jego marzeniem była gra w Legii. Co prawda krótko ale udało się. Spoczywaj bracie w spokoju.

odpowiedz
tomiacab - 03.06.2020 / 00:34, *.128.52

@Ewelina: napisałaś wszystko, co trzeba było, więc tylko się podpisuje

odpowiedz
Julio Balboa - 02.06.2020 / 22:17, *.tpnet.pl

Bracie , do zobaczenia (L)

odpowiedz
Matt - 02.06.2020 / 21:49, *.tpnet.pl

Miał coś takiego w sobie, że nie dało się go nie lubić. Tak już w życiu bywa, choćbyś miał cały świat pod stopami, jedna chwila i Cię nie ma.

odpowiedz
L.W.1916 - 02.06.2020 / 21:05, *.chello.pl

Spoczywaj w pokoju [*] [*] [*]
Byłeś wspaniałym piłkarzem, godnie reprezentowałeś Legie
L. W. 1916

odpowiedz
Majki - 02.06.2020 / 19:43, *.telnaptelecom.pl

Spoczywaj w pokoju :( [*]

odpowiedz
Kibic - 02.06.2020 / 19:38, *.centertel.pl

Niech spoczywa w pokoju i kondolencje dla rodziny.

odpowiedz
bronek49 - 02.06.2020 / 19:12, *.chello.pl

wyrazy wspólczucia dla rodziny od kibica Legii

odpowiedz
MP.J ( L ) - 02.06.2020 / 17:11, *.t-mobile.pl

[*]

odpowiedz
Józefowianin - 02.06.2020 / 17:09, *.chello.pl

Będziemy o tobie Piotrze pamiętać!

odpowiedz
lakiernik - 02.06.2020 / 14:59, *.vectranet.pl

Nie znałem Piotrka oczywiście ale wydaje mi się,że chyba był takim trochę oldschoolowym warszawiakiem takim prawdziwym z warszawskim charakterem i zadziornością,a nie przyszywanym.Grał w Polonii i w Legii.Można powiedzieć,że trochę swoją postacią połączył oba kluby mimo wszystkich różnic.Bardzo interesująca postać.Myślę,że wielu kibiców zachowa go w swojej pamięci

odpowiedz
Rafał N. - 02.06.2020 / 14:33, *.t-mobile.pl

K...a, nie mogę w to uwierzyć... Nie wiem nawet, co napisać...
Spoczywaj w pokoju, Piotrze... [*] [*] [*]

odpowiedz
Zielu - 02.06.2020 / 13:48, *.centertel.pl

Byłeś przykładem charakternosci, walecznosci i ciężkiej pracy, zawsze miałeś głowę podniesioną do góry i z niezwykłą godnością przyjmowales porażki ... Sukcesy Cię napędzały ... A je potrafiles celebrować jak nikt inny, wzbudzałeś szacunek kiedy grałeś w innych zespołach, choć nie byłeś najzdolniejszym piłkarzem dobrze było Cię mieć w swoim zespole... Zarazales pewnością siebie,imponowales siłą.... Dzięki Rocky

odpowiedz
M3 - 02.06.2020 / 13:36, *.ip-point.pl

Spoczywaj w pokoju walczaku [']

odpowiedz
WETERAN - 02.06.2020 / 12:59, *.chello.pl

[*]

odpowiedz
syrenka - 02.06.2020 / 12:41, *.orange.pl

Najważniejsze, żeby w takich chwilach być razem!

odpowiedz
grzesiek - 02.06.2020 / 12:17, *.tpnet.pl

Chłodno patrząc, gdyby to przeżył, prawdopodobnie byłby w stanie już tylko wegetacji. Smutne, ale dla niego chyba lepiej się stało. Spoczywaj w pokoju Piotrze.

odpowiedz
PLK - 02.06.2020 / 12:08, *.plus.pl

Requiescat in pace...????????????

odpowiedz
RobL - 02.06.2020 / 12:03, *.centertel.pl

Boże miej Go w opiece amen ! Praga pd.

odpowiedz
Andrew LEGIA - 02.06.2020 / 11:27, *.140.103

RIP LEGIA

odpowiedz
axa12 - 02.06.2020 / 11:24, *.tpnet.pl

RIP

odpowiedz
Bródno 75 - 02.06.2020 / 11:00, *.chello.pl

Na murze cmentarza Bródnowskiego do tej pory isnieje jego podpis Rocki który wykonał w młodości..można by zapalić znicz pod nim (*)

odpowiedz
KGE - 02.06.2020 / 11:10, *.plus.pl

@Bródno 75: w którym miejscu dokładnie jest ten podpis? jesteś w stanie trochę bardziej doprecyzować?

odpowiedz
Marek - 02.06.2020 / 14:41, *.com.pl

@KGE: na odrowaza trochę przed oxfordem

odpowiedz
R - 02.06.2020 / 15:25, *.235.157

@Marek: oxford czyli szkola na rogu Odrowaza i Pozarowej jakby ktos nie wiedzial ;)

odpowiedz
rsky - 02.06.2020 / 15:38, *.orange.pl

@KGE: biały napis dokładnie naprzeciwko wejścia do CH Odrowąża (helikon itp.) przy ul. ul. Odrowąża 15B, jakieś 80-100 m na południe od przystanku tramwajowego "Pożarowa". Piotrek chętnie fotografował się z tym napisem :) https://www.google.com/maps/@52.2774819,21.0285284,3a,75y,57.45h,75.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2hzh-QM-4Ql9L-hamDdoog!2e0!7i13312!8i6656

odpowiedz
Przemko - 02.06.2020 / 10:45, *.netfala.pl

Walczak byłeś niezły. Spoczywaj w pokoju [*]

odpowiedz
afoL - 02.06.2020 / 10:44, *.chello.pl

Charakterny piłkarz z wielkim sercem do poświęcenia które zostawiał na boisku nie odpuszczając do końca,. Właśnie tak go zapamiętam. Jego przykład doskonale pokazuje jak niewiele znaczy talent do gry, gdy nie podejmuje się walki do końca o każdą piłkę, a jednocześnie jak wiele można osiągnąć gdy tylko się ,,gryzie się trawę". Żeby każdy miał takie serce do gry w naszej ekstraklasie to na pewno bylibyśmy dziś dalej niż jesteśmy. Niech spoczywa w spokoju.

odpowiedz
Olaf - 02.06.2020 / 13:29, *.vectranet.pl

@afoL: święte słowa. Dobry piłkarz, ubarwiał ligę. RIP.

odpowiedz
Juri - 02.06.2020 / 10:39, *.centertel.pl

Waleczny piłkarz.[*]

odpowiedz
znajca - 02.06.2020 / 10:37, *.plus.pl

Szkoda chłopa. Młodszy ode mnie. "Nie znasz dnia, ani godziny..."

odpowiedz
żegnaj Roki - 02.06.2020 / 10:31, *.t-mobile.pl

Straszna szkoda, fajny człowiek, barwna postać dość szarej wtedy ekstraklasy, niezapomniane cieszynki, na początku w Legii miał ciężko, po jakimś golu w barwach Dyskobolii przeciwko nam pokazał do naszego sektora odwróconą "eLkę" itp. głupie gesty, ale podszedł potem do nas, przeprosił, pogadał, obiecał że będzie zapieprzał za dwóch i tak było, waleczny i charakterny, zawsze będe go dobrze wspominał...

odpowiedz
lucho_83 - 02.06.2020 / 10:16, *.169.114

Kurde....fatalna wiadomość :/

odpowiedz
WarszawskaOchota - 02.06.2020 / 10:07, *.orange.pl

Bardzo smutna wiadomość.
Pamiętam go jak grał w naszej drużynie, zawsze waleczny.

odpowiedz
(L)egia - 02.06.2020 / 10:03, *.virginm.net

Szkoda człowieka :(

odpowiedz
Polonista - 02.06.2020 / 10:01, *.cyfrowypolsat.pl

Bardzo smutna wiadomość,Dzięki Piotrek.Spoczywaj w spokoju.Twoje bramki jakby to wczoraj było..

odpowiedz
Alan - 02.06.2020 / 09:53, *.t-mobile.pl

Prawdziwy Legionista. Spoczywaj w Pokoju.

odpowiedz
l1916 - 02.06.2020 / 09:41, *.242.40

Spoczywaj w spokoju Legionisto....

odpowiedz
OSA(L) - 02.06.2020 / 09:40, *.t-mobile.pl

Charakterny...wiadomo dlaczego.
Fajnie, że Twoje marzenie sie spełniło i dla Legii strzeliłeś kilka goli.
Krótkie życie, mam nadzieję, że spełnione.
Spoczywaj w spokoju [*] [*][*]

odpowiedz
grzesiek - 02.06.2020 / 09:40, *.centertel.pl

Tak to jest...dziś zyjesz ...a jutro nie wiesz czy bd zyl.
Spoczywaj w pokoju (*)

odpowiedz
Mamut - 02.06.2020 / 09:35, *.t-mobile.pl

Bardzo smutna wiadomość,spoczywaj w spokoju

odpowiedz
Tom - 02.06.2020 / 09:28, *.mm.pl

Bardzo smutna wiadomość.
Pamiętam jak przychodził do Legii i ile serca zostawił na boisku, talentu może wielkiego nie miał ale za to serca do gry nikt nie mógł mu odmówić.

odpowiedz
Quentin - 02.06.2020 / 09:25, *.nitronet.pl

RIP

odpowiedz
kuba1979 - 02.06.2020 / 09:18, *.interkam.pl

smutne :(

odpowiedz
Rado - 02.06.2020 / 09:14, *.play-internet.pl

Smutno bardzo...

odpowiedz
t - 02.06.2020 / 09:03, *.edu.pl

Jak rano przeczytałem tą wiadomość to nie mogłem uwierzyć. Wiadomo było, że stan Piotra jest bardzo ciężko, no ale nadzieja umiera ostatnia.
Spoczywaj w pokoju

odpowiedz
Pawciu - 02.06.2020 / 09:01, *.orange.pl

Dzieki Rocky za Twoje wszystkie charakterystyczne "cieszynki".
Dobrze ze zdazyles spelnic swoje marzenie z dziecinstwa i zagrac z (L) na piersi. Spoczywaj w spokoju...

odpowiedz
Banan Busko - 02.06.2020 / 07:50, *.holding1.pl

R.I.P.

odpowiedz
Robert - 02.06.2020 / 07:49, *.t-mobile.pl

Bardzo smutna wiadomość

odpowiedz
Pepa 82 - 02.06.2020 / 07:48, *.play-internet.pl

Spoczywaj w pokoju

odpowiedz
Marek - 02.06.2020 / 07:48, *.play-internet.pl

Żegnaj Bracie. 40 wspólnych lat. Brak mi słów.

odpowiedz