Radosław Majecki - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Mecz z Piastem ostatnim dla Majeckiego

Wiśnia, źródło: Twitter

Radosław Majecki zimą został sprzedany do AS Monaco, a następnie do końca czerwca wypożyczony z powrotem do Legii. Francuzi nie zgodzili się na przedłużenie jego pobytu w Polsce, dlatego mecz z Piastem będzie jego ostatnim rozegranym dla "Wojskowych" - poinformował na Twitterze Piotr Koźmiński z Super Expressu.

W sumie Majecki rozegrał do tej pory dla Legii 57 meczów - 46 w lidze, 3 w Pucharze Polski i 8 w europejskich pucharach. Na jego sprzedaży Legia zarobiła ok. 7 milionów euro.




REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (59)

+dodaj komentarz
Robert - 29.06.2020 / 17:39, *.47.136

Jak to wspaniale że do kolejnego MP potrzebujemy 1 pkt. w czterech meczach. Bo ja uważam , że Majecki jak na naszą ligę to solidny bramkarz, mimo puszczanych czasem farfocli. Kibic jest taką konstrukcją , że zapamiętuje te gorsze momenty bramkarza , a szybko zapomina te wybronione rewelacyjnie.
Majecki zrobi karierę, zagra też w reprze, ale kłopot mamy teraz szczególnie w kontekście meczów PP i później eliminacji europejskich. Bo zmiennika na jego poziomie nie mamy , Cierzniak też już prochu nie wymyśli.

odpowiedz
Znawca - 28.06.2020 / 19:55, *.vectranet.pl

Jak Majecki zacznie grać w pierwszy składzie regularnie to go przeproszę.Dla mnie to zwykły bramkarz i nie zrobi świetnej kariery.Jeszcze przy takich obrońcach.Za późno odszedł

odpowiedz
Jordan - 27.06.2020 / 19:28, *.t-mobile.pl

Dzięki Bogu! W końcu.

odpowiedz
Kipkorir - 27.06.2020 / 17:10, *.chello.pl

Może i walił babole tudzież "Pawełki" , tylko że teraz nie mamy bramkarza na ostatnie kolejki.

odpowiedz
filand - 27.06.2020 / 16:59, *.t-mobile.pl

Powodzenia po francusku Panie Majecki.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 27.06.2020 / 15:53, *.orange.pl

Dzięki za grę w Legii i życzę wszystkiego dobrego w nowym klubie !

odpowiedz
GrzeLeg - 27.06.2020 / 15:24, *.197.184

Niech idzie i się uczy. Powodzenia

odpowiedz
Radzik - 27.06.2020 / 14:06, *.mm.pl

Szkoda, że przed meczem z Górnikiem nie odszedł. Dziurawe ręce.

odpowiedz
Wsciek(L) y - 27.06.2020 / 13:51, *.mm.pl

21 lipca 2019 powinien odejść po meczu z Pogonią, gdzie podobno nic się nie stało

odpowiedz
antek - 27.06.2020 / 11:20, *.play-internet.pl

TO BĘDZIEMY OGLĄDAĆ LIGĘĘ dobrze i AS MONACO , JUVE,BAYERN
HERTA, NAPOLI

odpowiedz
Nbh - 27.06.2020 / 09:37, *.t-mobile.pl

Zajebiscie. Malarz jest lepszy od niego.

odpowiedz
Adi - 27.06.2020 / 06:55, *.play-internet.pl

Kolegom w Anglii juz ponad dwa lata temu mowilem zeby zapamietali to nazwisko bo bedzie o nim jeszcze głośno.Narazie wszystko idzie w dobrym kierunku.Dodam ze to on we wszystkich kadrach juniorskich reprezentacji Polski byl nr 1 wiec po Fabiańskim Szczęsnym to Radek wskoczy na miejsce

odpowiedz
Ziooom - 27.06.2020 / 06:14, *.plus.pl

To co ostatnio wyyczyniał w bramce to czysty sabotaż.

odpowiedz
Goral - 26.06.2020 / 23:47, *.myvzw.com

Te MAjeckie i ta reszta to się chowa przy Arku MAlarzu!!!!

odpowiedz
kami(L)praga - 27.06.2020 / 07:40, *.vectranet.pl

@Goral: Boruc Kowalewski Fabianski Mucha Kuciak Dopiero Malarz i Po nim Majecki który jest podobnie sztywny jak Fabiański a talent ma

odpowiedz
kokxik - 26.06.2020 / 23:33, *.t-mobile.pl

Arek Malarz - dziękujeMy!

odpowiedz
Matt - 26.06.2020 / 22:13, *.tpnet.pl

Po pierwsze, niektórzy za dużo patrzą w statystyki, za mało w potencjał. Statystyki opisują piłkarza PO - meczu, sezonie, karierze. Majecki jest kupowany jako zawodnik rzekomo perspektywiczny. Wtedy nie aktualne statystki są ważne tylko określone parametry, umiejętności. Nie znam się na trenerce, więc ich u Majeckiego nie widzę, spece z Monaco najwidoczniej tak. Może być tak, że znakomity piłkarz pałęta się między przeciętnymi, bo ma jakąś słabość, którą ktoś potrafi wyeliminować i podnieść go o poziom wyżej. Zobaczymy jak będzie z nim.

2. Ktoś pisze o Arturze. Kiedyś byłem jego wielkim fanem dziś widzę, że podobnie jak wielu asów lat 90 zamiast być wśród kilku najlepszych na świecie, wolał być wśród kolegów od kielicha. Nie imponuje mi już granie buntownika. Nocne imprezy na zgrupowaniach kadry i podobne ekscesy dużo mówią o profesjonalizmie, a przynajmniej o ambicjach. Ma wielkie osiągnięcia, ale nie na miarę jeszcze większego talentu. Ciekaw jestem czy faktycznie dotrzyma słowa i skończy karierę na Łazienkowskiej, choć nie wiem czy byłoby to wzmocnienie.

odpowiedz
kami(L)praga - 27.06.2020 / 07:27, *.vectranet.pl

@Matt: podobnie mysle ale Artur jako zawodnik raczej nie trafi do Legii zbyt mocna postac a teraz jest Vuco i mśle ze by cała szatnia sie zmieniła mógł by szatnią ruszać jak A.Malarz cyli panowie zapier.... chociaż przy Vuco i Saganie jako trener mogacy grać z doświadczeniem z Europy myśle ze jako trener obok J.Muchy i K.D by Legia dużo zyskała a młodzi mieli by z kogo czerpać zalety

odpowiedz
Marcin - 26.06.2020 / 20:47, *.plus.pl

Żegnam bez żalu.Nareszcie nie będzie walenia piątek po autach.

odpowiedz
kurak - 26.06.2020 / 22:56, *.chello.pl

@Marcin: zatesknisz jeszcze patrzac na to co robi cierzniak czy muzyk. Miszta tez nie ta para kaloszy. Albo Kuciak albo Hladun.

odpowiedz
(L)egia - 28.06.2020 / 18:39, *.virginm.net

@kurak: Akurat Muzykowi należy dać szansę. Z pewnością jeszcze nie pokazał wszystkiego co potrafi, nie miał zbyt wielu okazji ku temu, a zapowiada się dobrze. Myślę, że to dobry prognostyk.

odpowiedz
kami(L)praga - 26.06.2020 / 20:07, *.vectranet.pl

Dzieki za gre powodzenia w Europie

odpowiedz
(L)egia - 26.06.2020 / 20:02, *.virginm.net

Muzyka dawać. Pierwsze skrzypce już zagrał.

odpowiedz
Darek - 26.06.2020 / 19:06, *.t-ipconnect.de

Powinno być 8 meczów w eliminacjach do europejskich pucharów.W europejskich pucharach to nie gramy od 3 lat.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.06.2020 / 18:22, *.inetia.pl

Będzie go brakować. Majecki jest totalnym przeciwieństwem Arka Malarza. Bramkarz ŁKS-u niby to ratował Legię spektakularnymi interwencjami, a Radek w ogóle nie ma okazji, by się takimi wykazać. Wiecie czemu? Bo Malarz fatalnie dyrygował obroną, a Majecki robi to fantastycznie. Zobaczycie jaki chaos się zrobi jak wskoczy za niego ktokolwiek.

odpowiedz
Haha - 26.06.2020 / 19:03, *.master.pl

@Mateusz z Gór: co robił? :o

odpowiedz
Odp - 26.06.2020 / 21:10, *.domynet.pl

@Mateusz z Gór: o matko!!! Jak na to wpadłeś?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.06.2020 / 23:24, *.inetia.pl

@Odp:

Bardzo łatwo dojść do takiego wniosku - wystarczy ruszyć głową. Ten bramkarz nie ma co bronić podczas meczów praktycznie od początku swojej przygody z pierwszym składem. I nikt mi nie wmówi, że nie ma w tym jego zasługi, skoro jego poprzednik dwoił się i troił, bo tak zdezorganizowana była linia obrony.

Zresztą, za Malarza, czy kiedy na boisku przebywa Cierzniak, drży (drżało) się przy każdej wrzutce. Za Radka jest spokój, który udziela się wszystkim.

odpowiedz
Hdh - 27.06.2020 / 09:39, *.t-mobile.pl

@Mateusz z Gór: Mateuszu zajmij się wypasem owiec. Każdy lepszy tylko nie on

odpowiedz
Mateusz z Gór - 27.06.2020 / 10:07, *.inetia.pl

@Hdh:

Tak, tak. Kiedy brakuje merytorycznych argumentów w taki sposób właśnie się odpowiada. Pytanie tylko, czy nie czujesz się głupio, skoro byle pastuch ma więcej rozumu od Ciebie? Bo jak rozumiem, wypasanie owiec to czynność, która jest godna pokpienia w Twoich oczach, tak? Uważasz się za kibica Legii? To powiem Ci, że każdy lepszy niż Ty. Wstyd, kolego, wstyd.

odpowiedz
eLpolo - 27.06.2020 / 13:18, *.137.74

@Mateusz z Gór: Powiem Ci Mateusz, że moim zdaniem bramkarz nie ma aż takich dużych możliwości ustawiania obrońców żeby to miało aż taki wpływ na statystyki i wyniki. Według mnie to Vuko zmienił grę całej naszej defensywy, ale też grę defensywną całej drużyny, a kariera Radka jako nr1 po prostu zbiegła się z tym w czasie.

odpowiedz
Micha - 27.06.2020 / 14:50, *.14.27

@Mateusz z Gór: W sumie ciekawa obserwacja. Coś w tym jest, bo trener może nakreślić taktykę, ale na boisku też jest potrzebny dyrygent.

odpowiedz
Tambo - 26.06.2020 / 17:40, *.t-mobile.pl

Jedyny mecz, który wybronił, to karne w PP z Piastem

odpowiedz
Kris - 26.06.2020 / 17:32, *.vectranet.pl

Kto na jego miejsce? Jaki transfer?

odpowiedz
Kuba - 26.06.2020 / 18:07, *.t-mobile.pl

@Kris: Niejaki Ibrahim Sehic (Bosnia i Hercegowina), obecnie w lidze tureckiej.
Ja bym wolał Kuciaka spowrotem.

odpowiedz
Szymon. - 26.06.2020 / 18:30, *.chello.pl

@Kuba: A ja tam wolałbym Steinborsa. Za Free i sprawdzony bramkarz robiący różnicę

odpowiedz
Hg - 26.06.2020 / 23:17, *.chello.pl

@Kuba: spowrotem??

odpowiedz
eduardo - 26.06.2020 / 17:20, *.toneticgroup.pl

Bierzcie Artura

odpowiedz
L - 26.06.2020 / 18:14, *.tpnet.pl

@eduardo: czy to w ogóle możliwe?

odpowiedz
tekken (L) - 27.06.2020 / 10:04, *.chello.pl

@eduardo: Dokładnie popieram :)

odpowiedz
kamil - 26.06.2020 / 17:03, *.38.194

Napewno go zapamietamy Radoslaw ,, babol" Majecki

odpowiedz
L - 26.06.2020 / 18:14, *.tpnet.pl

@kamil: Bez przesady. To nie jego wina ze Mioduski zrobił z niego towar do handlowania i za szybko zrobiono z niego numer jeden po to by był droższy. W normalnych warunkach dostawałby szanse stopniowo i po 2-3 sezonach wierzę że mógłby być z niego „kolejny” Fabiański czy Boruc. Grał od razu w każdym meczu i jak każdy młody i niedoświadczony zdarzało mu się popełniać błędy. Mimo to uważam ze chłopak ma talent i jeśli dobrze się rozwinie W Monaco (co nie musi być pewne bo od dawna tamta drużyna gra słabo) to nie wykluczone ze będzie kiedyś Numerem 1 w dorosłej reprezentacji.

odpowiedz
TęgiQ - 26.06.2020 / 16:55, *.play-internet.pl

Ostatnio broni tak jakby myślami był już w Monaco, niestety, zgadzam się z opinią, która już kilkukrotnie słyszałem, że chyba nie można powiedzieć że jakiś mecz nam wygram, nie mniej jednak przyzwoity poziom trzymał.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 26.06.2020 / 16:23, *.jmdi.pl

W końcu patataj

odpowiedz
Kuba - 26.06.2020 / 16:10, *.telenet.be

Ja nie pamiętam meczu w którym wybronił nam punkty, znaczy jakiejś interwencji na plus, miałem wrażenie że to co mogło wpaść to z reguły wpadało.
Do tego tragiczna gra nogami.
Dużo pracy przed nim. Życzę powodzenia.
Legia zrobiła mega interes na obecną chwilę.

odpowiedz
... - 26.06.2020 / 15:50, *.master.pl

Super wiadomość !!!

odpowiedz
Kylu - 26.06.2020 / 15:38, *.vectranet.pl

To na razie, na pewno nie jest z tych do zapamiętania, no może poza słynnym zdaniem po przegranej, że przecież nic się nie stało...

odpowiedz
Andrzej Trzaskowski - 26.06.2020 / 15:32, *.t-mobile.pl

Szkoda, dobry byl

odpowiedz
Groch - 26.06.2020 / 15:19, *.play-internet.pl

Kiedyś dobrą kasę płaciło się za dobrych graczy. Teraz płaci się za młodych niekoniecznie dobrych. Jak się przegląda statystki instat to Majecki jest tak w środku z całej ligi . Brawa dla tego kto go za 7baniek sprzedał

odpowiedz
Pusia - 26.06.2020 / 15:19, *.centertel.pl

Niech wypełni kontrakt do końca sezonu!A jak nie, to zgłosić Monaco do uefa!

odpowiedz
Barczi - 26.06.2020 / 17:40, *.chello.pl

@Pusia: Kontrakt ma ważny do końca czerwca więc zdejmij wary z nosa .

odpowiedz
Kolos - 26.06.2020 / 15:05, *.play-internet.pl

Kto następcą? Do końca sezonu i pucharach.

odpowiedz
lob - 26.06.2020 / 14:26, *.chello.pl

Uczcić ostatni mecz zwycięstwem...Inaczej nie wypada.........

odpowiedz
Ogryzek - 26.06.2020 / 16:45, *.tpnet.pl

@lob: I liczyć że Lech w meczu ze Śląskiem nie wygra i wtedy będzie wspaniale.

odpowiedz
Jano - 26.06.2020 / 14:18, *.orange.pl

Powodzenia w nowej drużynie życzę,mam nadzieję że ten mecz będzie tak udany że pojedziesz do Francji z medalem na szyi!

odpowiedz
Ding - 26.06.2020 / 14:05, *.chello.pl

Co z Cierzniakiem? Kto będzie bronił od 34. kolejki? Kiedy wraca Miszta? Redakcjo, pytania się mnożą, a czas ucieka.

odpowiedz
lob - 26.06.2020 / 15:33, *.chello.pl

@Ding : Od 34 kolejki to może bronić i pracownik biurowy, bez względu na wiek i stan inwalidztwa.
Po 33 kolejce będziemy już MISTRZEM POLSKI..............

odpowiedz
Sputnik 44 - 26.06.2020 / 15:41, *.vectranet.pl

@Ding : będzie grał Muzyk, na rezerwie Kochalski a Cierzniak się leczy. Może po tym meczu będzie juz można spokojnie ogrywać młodych ;)

odpowiedz
Tutti Frutti - 27.06.2020 / 15:32, *.plus.pl

@lob: brawo Ty za poprawę humoru:)))

odpowiedz