Piotr Kobierecki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kobierecki nie będzie trenerem Legii II

źródło: Legia.com

Legia Warszawa poinformowała, że wygasający 30 czerwca 2020 r. kontrakt trenera Legii II Warszawa Piotra Kobiereckiego w wyniku wspólnej decyzji nie zostanie przedłużony.

- Dziękuję sztabowi, zawodnikom i pracownikom klubu za 10 lat spędzonych w Akademii Legii. Mam satysfakcję z tego, że prowadziłem piłkarzy, którzy obecnie są ważnymi postaciami pierwszego zespołu, a inni występują w najwyższych klasach rozgrywkowych. Jednym z największych osiągnięć szkoleniowca juniorów są sukcesy jego zawodników w wieku seniorskim. Jestem szczęśliwy z okresu spędzonego w Legii i wynoszę stąd same pozytywne wspomnienia. Świadomie wkraczam w nowy etap pracy trenera - mówi Piotr Kobierecki.

Piotr Kobierecki rozpoczął pracę w Akademii Legii w 2010 roku. Przez dekadę prowadził młodzieżowe roczniki i drużynę rezerw. Z zespołem U19 w latach 2015, 2016 i 2017 trzykrotnie zwyciężał w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Od 2018 roku był trenerem występującej w III lidze drugiej drużyny Legii. Rezerwy stołecznego klubu w sezonie 2019/20 awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski.

- Dziękujemy trenerowi Kobiereckiemu za zaangażowanie w funkcjonowanie Akademii, rozwój młodych piłkarzy i sukcesy, które były udokumentowaniem procesu szkolenia. Jestem przekonany, że zdobyte doświadczenie pozwoli mu na kontynuowanie kariery w innych miejscach pracy. Przed nami nowe wyzwania i wykorzystanie ogromnych możliwości, jakie da nam Legia Training Center - mówi dyrektor wykonawczy Akademii Piłkarskiej Legii Richard Grootscholten.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
NoToCo - 09.07.2020 / 20:17, *.tpnet.pl

Kobierecki miał wyniki. Z CLJ miał MP pomimo dosyć silnych ekip / Lech, Pogoń/. Po nim Saganowski już takich nie miał.
Z L II też dawał sobie radę przejmując ją rozbitą po Dębku/ wreszcie walczyła o II ligę i dobre wyniki w PP pomimo "pożyczek" do I Legii i desantu z niej graczy po kontuzjach lub tych z którymi nie wiadomo co zrobić/. Nie wiem czy Sokołowski Ii będzie dobrym trenerem dla L II ale jedno jest pewne moim zdaniem, że odejście Kobiereckiego to straszny błąd. Piszę to w oparciu o swoją obserwację pracy różnych trenerów gdy L II grała na bocznym boisku, w Legionowie, Nowym Dworze Maz., Sulejówku, Pruszkowie i ostatnio w Ząbkach. Co było powodem? Po 10 latach pracy / / czyli 3 miesiące wypowiedzenia i wtedy jeszcze nie wiadomo było co dalej z meczem z Sokołem/ i dacie odejścia być może sprawy związane z epidemią czyli finansami . Domyślam się, że II nie została potraktowana tak samo jak I. Zresztą nigdy tak nie była traktowana bo nie wiadomo było czy to ma być przedłużenie akademii czy zaplecze I drużyny.

odpowiedz
Majkel - 01.07.2020 / 14:55, *.mm.pl

Zastanawiam się na ile wzięli pod uwagę te przekładane mecze z jesieni przez które nie było awansu bo wszedł Sokół. Z tego co się orientuję 100% decyzji powinno być po stronie trenera. Możliwe , że to cena którą zapłacił. To korporacja więc wszystko możliwe.

odpowiedz
News⚽️Legia⚽️Comments - 02.07.2020 / 02:45, *.17.47

@Majkel: został zwolniony ,bo co?co ten trener zrobił?zadajcie sobie pytanie,co on takiego zrobił?że został chamsko zwolniony co zrobił?!

odpowiedz
maniek78 - 01.07.2020 / 13:48, *.centertel.pl

I dobrze.Tam potrzeba trenera który będzie ich uczył jak grać piłka od obrony przez pomoc do napastników ale nie typowe polskie laga od bramkarza i walka o drugą piłkę.

odpowiedz
Kamil - 01.07.2020 / 08:36, *.195.199

A co to się stało ?

odpowiedz
Jasio - 01.07.2020 / 08:16, *.telkab.pl

Baardzo jestem ciekaw kto w jego miejsce. Z cala pewnoscia nie powinien to byc obcokrajowiec, a tego sie obawiam.

odpowiedz
News⚽️Legia - 30.06.2020 / 20:58, *.amazonaws.com

And Mr Richard Grootsholden ,thank you ,Goodbay!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.