Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Będą zmiany w składzie

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Porażka jest mniej bolesna w momencie, kiedy czegoś z tej porażki się nauczymy. Teraz sytuacja jest wyjątkowa, bo gramy drugi raz z tym samym rywalem, więc tym bardziej na pewne rzeczy musimy zwrócić uwagę, żeby być górą - mówi przed starciem z Cracovią Aleksandar Vuković.

- Przegrany mecz szczególnie do tego zmusza i mobilizuje, ale po zwycięstwach też zwykle coś jest do poprawienia. W szatni poruszyliśmy już wiele kwestii związanych z ostatnim starciem z Cracovią. Jutro jest czas, żeby pokazać, że można inaczej.

- Cracovia wiele się nie zmieni, tak samo jak i my. Pewnie zagrają podobnym składem i podobnym sposobem. Musimy być na to gotowi i pamiętać o ich zaletach. Realizacja założeń musi być jednak na wyższym poziomie. We wtorek byliśmy przygotowani na stałe fragmenty gry, a i tak straciliśmy dwie bramki. Musimy też zablokować silne strony Cracovii. Gdy krakowianie ostatnio grali w Warszawie, byli traktowani jako jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa, więc musimy być maksymalnie gotowi.

- Będą zmiany w składzie w porównaniu poprzednim spotkaniem. Każdy trening się liczy, by ocenić stan zdrowia zawodników - to będzie determinowało jedenastkę, ale także to, jak wyglądał poprzedni mecz.

- Jeżeli chodzi o młodych zawodników, to będziemy robić tak, jak do tej pory, czyli umiejętnie starać się ich wprowadzać do gry, wtedy gdy będzie to dla nich najlepszy moment. Każdy zawodnik w kadrze meczowej ma szanse wystąpienia, ale nie jestem w stanie zadeklarować żadnej daty czy konkretnego meczu, w którym zagra któryś z młodych zawodników.

- Po pandemii mieliśmy 7 wyjazdów i tylko 3 mecze u siebie. Cieszymy się więc, że przed własną publicznością będziemy robić wszystko, żeby wykonać ten upragniony krok do mistrzostwa. Od początku tego sezonu przeszliśmy bardzo dużo. Jutro wspólnie musimy zrobić wszystko, by ten sezon zakończyć zwycięstwem. Wprawdzie przed nami będą jeszcze dwa mecze, ale to jutrzejsze starcie jest dla nas tym, w którym razem z naszymi kibicami chcemy rozstrzygnąć tytuł. Wiem, że nasi kibice w tej chwili wyczuwają, że wsparcie dla drużyny jest bardzo ważne i potrzebne. Liczymy na nie i myślę, że wszyscy po meczu będziemy mieli powody do radości.

* * *

Dziś pierwsza drużyna po raz pierwszy będzie nocowała przed meczem w Legia Training Center.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
Giętki - 11.07.2020 / 19:22, *.plus.pl

Chodzę na Ł3 już 40 lat i mam trochę dystansu i trzeźwej oceny do tego, co oglądam. Nie rozumiem ludzi,którzy po 7:0 ze skisłą wołali Vuko geniusz trenerski,a teraz piszą won dresiarzu. Co teraz powiecie,piłkarskie pseudoautorytety po zwycięstwie nad craksą?

odpowiedz
Obcy - 11.07.2020 / 20:11, *.t-mobile.pl

@Giętki : Nic dodać nic ująć.

odpowiedz
Pino(L) - 11.07.2020 / 14:38, *.play-internet.pl

Przestańcie narzekać. Złapali zadyszkę ale odjechali tej lidze odpowiednio wcześniej i odzyskujemy mistrzostwo. A Każdy zespół ma gorsze chwile, w całej Europie. Do tego doszło sporo kontuzji. Dzisiaj trzeba zamknąć temat i myśleć o wzmocnieniu drużyny. Kibicujmy a nie narzekajmy.

odpowiedz
Szymon - 11.07.2020 / 14:01, *.chello.pl

Qrwa nawet nie ma graczy na zmianę. Równia pochyła ta liga. Ale czekamy na LM

odpowiedz
Super⚽️Legia - 11.07.2020 / 13:57, *.amazonaws.com


- Jeżeli chodzi o młodych zawodników, to będziemy robić tak, jak do tej pory, czyli umiejętnie starać się ich wprowadzać do gry, wtedy gdy będzie to dla nich najlepszy moment. Każdy zawodnik w kadrze meczowej ma szanse wystąpienia, ale nie jestem w stanie zadeklarować żadnej daty czy konkretnego meczu, w którym zagra któryś z młodych zawodników. ......,?A Vuko dalej swoje fantasmagorie co do młodych,to nie dzieci Vuko tylko młoda Legia gotowa!do pokazania swoich możliwości ,a twoja zasada to historia co wiemy,nie pékaj wrzuć od pierwszej munuty wszystkich młodych,napewno nie bêdà gorsi od twoich pupili...

odpowiedz
Rado - 11.07.2020 / 08:55, *.play-internet.pl

Przede wszystkim trzeba zmienić nastawienie na początek meczu, bo ja doprawdy nie rozumiem, dlaczego dajemy grać rywalowi, szczególnie u siebie. Ma być jazda na pełnej k... od pierwszego gwizdka - tak jak inni grają z nami. To my mamy budzić respekt. 2:0 po 20 minutach i spokój. Broń Boże grać na remis. Tylko do takiej gry potrzebny jest biegający napastnik - wniosek jest jeden panie trenerze - nie może nim być Peckhart.

odpowiedz
qwerty - 11.07.2020 / 08:46, *.kth.pl

Wtorek zabolał na prawdę mocno, oby dziś było święto ! Słabo ta gra ostatnio wygląda. Forma !

odpowiedz
AAA - 11.07.2020 / 06:45, *.chello.pl

Vuko zadzwoń do Pana Trenera Stanisława Czerczesowa i zapisz się na korepetycje dresiarzu.
I spróbuj się domyślić z jakiej dziedziny te korepetycje...

odpowiedz
Kretyn - 11.07.2020 / 11:05, *.plus.pl

@AAA:
Proszę cie... warszawiaku z krwi i kości przestań bredzić. Forum pomyliłeś

odpowiedz
Pjoter - 11.07.2020 / 01:10, *.amazonaws.com

Zmiany to muszą być,ale...na ławce trenerskiej.

odpowiedz
Szyszko - 11.07.2020 / 01:53, *.chello.pl

@Pjoter: Ta, jakiegoś Hassiego albo Romeo zaprośmy dobie znowu. Zrozumcie, że nikt z nazwiskiem (umiejętnościami) tu nie przyjdzie żeby szkolić Wieteskę czy Rochę. Tacy ludzie oczekują wzmocnień, zatrudnienia sztabu ludzi i wywrotek kasy. Nie ten adres, nie ten pan właściciel. Przerabialiśmy wszystkie wynalazki, na te zasoby lepszego niż Vuko nie widzę. Przeanalizujcie sobie nasz skład z Cracovią i zastanówcie się na czym opieracie te światowe oczekiwania? Ot, taka zgraja chłopaków jak pół naszej ligi

odpowiedz
Ziomek69 - 11.07.2020 / 00:03, *.plus.pl

Mistrzem Polski jest ukochana ma.
Mistrzem Polski jest Legia Warszawa
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????️????????

odpowiedz
Wolfik - 10.07.2020 / 22:24, *.mm.pl

Trzeba wreszcie zdobyc ten upragniony punkt i zamknąć temat. Mnie już nie chodzi o styl, możemy to nawet wyrzygać, byle ten punkt został w Warszawie.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 10.07.2020 / 22:43, *.chello.pl

@Wolfik: jak "zwrócimy" to bezpowrotnie...stracimy. Proponuję rozwiązanie skuteczniejsze i mniej bolesne, czyli zagrajmy o 3 pkt., aby realnie osiągnąć, ten upragniony 1.
Skoro z podstawowego składu ubyło pięciu piłkarzy (Veso - największa strata), to kwestia stylu gry i innych futbolowych buzerów schodzi zdecydowanie na plan dalszy.
W sobotę musi być MP; innej opcji nie przewiduję. Dość upokorzeń. Ja po prostu wierzę w Legię!
Mistrzowskie serdeczności

odpowiedz
lob - 10.07.2020 / 22:04, *.chello.pl

A nasi przyjaciele z Sosnowca coraz bliżej II ligi. Jak się ma takiego trenera przegrywa Dębka, który z naszymi rezerwami nic nie osiągnął, to nie dziwota.

odpowiedz
antek - 10.07.2020 / 20:23, *.play-internet.pl

napewno Muzyk do wy........................................

odpowiedz
Cch - 10.07.2020 / 20:30, *.mm.pl

@antek: zanim 70 razy napiszesz pewien wyraz, upewnij się, czy aby NA PEWNO potrafisz napisać go poprawnie.

odpowiedz
antek - 10.07.2020 / 21:26, *.play-internet.pl

@Cch: s.................................................aj

odpowiedz
derry - 10.07.2020 / 21:53, *.centertel.pl

@antek:
może ty się się nie nadajesz na forum prostaczku?

odpowiedz
MS - 10.07.2020 / 22:04, *.play-internet.pl

... gdyby usunąć wulgaryzmy z komentarzy, zasób słów antka kurczy się o połowę :):):) myślę że to pewnego rodzaju wskazówka mówiąca o tym jakie miał oceny w szkole. Natomiast to jeszcze nie przekreśla jego predyspozycji do zawodu piłkarskiego skauta :) Muzyk jeszcze zagra i to jest pewne jak to że antek jeszcze coś zahejci ... tylko pod innym nickiem :))))))) jak zrozumie :)

odpowiedz
X - 11.07.2020 / 07:41, *.virginm.net

@derry: ma chlopak racje, Muzyk out!!! Wystraszony jak dzieciak w tej bramce, tu trzeba chlopa z jajamy,to jest CWKS a nie grudziadzka podworkowa liga pilkarskich szostek.. Muzyk i Vuko Out

odpowiedz
Majster - 11.07.2020 / 07:51, *.plus.pl

@antek: analfabeta

odpowiedz
antek - 11.07.2020 / 09:05, *.play-internet.pl

@Majster : S.........................................................

odpowiedz
hajdukL - 11.07.2020 / 10:26, *.77.242

@antek:
Już dawno powinno blokować się takie chamskie komentarze jakie tu zaprezentowałeś.

odpowiedz
le - 10.07.2020 / 20:09, *.247.131

jakie zmiany ? na kogo ? czy on sie sam słucha co plecie ?

odpowiedz
syrenka - 10.07.2020 / 19:58, *.orange.pl

W Koninie też ktoś czeka na kolejny tytuł mistrzowski dla Legii.....pozdrowienia !!!!!!!

odpowiedz
Weciek(L) y - 10.07.2020 / 19:57, *.mm.pl

A w grze?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.07.2020 / 19:47, *.centertel.pl

Czyli beda opijac otwarcie center...?

odpowiedz
Prawda nie hejt - 10.07.2020 / 19:35, *.plus.pl

jaka feta? Z taka gra!!!!!!
Mioduski niczego sie nie uczy, przykre
To nie hejt to prawda.

odpowiedz
sraczkovic - 10.07.2020 / 21:57, *.orange.pl

@Prawda nie hejt: Moze im chodzilo o to ze przywiaza troche "fety" wiesz takiej do wciagania nosem.

odpowiedz
Smieszne - 11.07.2020 / 06:33, *.plus.pl

@Prawda nie hejt:
Śmieszni jesteście. Pokażcie mi zespół, w którym wypada 5 podstawowych grajków i ten zespół podtrzymuje swój styl i zwycięską passę ;) Mordy w kubeł i kibicujcie! Nie dla sezonowców!

odpowiedz
atmosferic - 10.07.2020 / 18:48, *.orange.pl

Chyba zmiany pampersow po meczu.

odpowiedz
gazza - 10.07.2020 / 18:46, *.inetia.pl

Okuka wróć ! Najlepsze czasy to te, gdy trenerem był Okuka - W 10 zawodników wygrywali mecze !
Jak Okuka zrobił zmianę w meczu to od razu Legia zaczynała grać lepiej i wygrywała !

odpowiedz
AK - 10.07.2020 / 19:00, *.play-internet.pl

@gazza: Okuka był dobry. Czertczesow lepszy, a nasz, polski św. p. Wójcik- najlepszy.

odpowiedz
... - 10.07.2020 / 18:39, *.master.pl

Wystarczy pozbyć się.. ciebie dresiarzu !!

odpowiedz
Żmija - 10.07.2020 / 19:14, *.vectranet.pl

@...: areczku, inwalido umysłowy, masterze z koziej d..y znów ci gó..no na ryj ciśnie!?

odpowiedz
Arek - 10.07.2020 / 23:50, *.tpnet.pl

@...: i jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają kropki nad uchem.

odpowiedz
M@c - 10.07.2020 / 18:37, *.chello.pl

Ja już tęsknie za Jarkiem... Niezgodą

odpowiedz
bronek49 - 10.07.2020 / 18:27, *.chello.pl

boję się że z taką cracowią nie uciułają punktu bo bo prostu są beznadziejnie slabi teraz wygrać z Legią to nie problem nawet w drugiej grupie miałaby Legia problemy i tak już pozostanie do końca sezonu bez mistrzostwa

odpowiedz
Darek - 10.07.2020 / 18:02, *.t-ipconnect.de

Vuko weź postaw autobus w polu karnym i wydziadujmy w końcu ten remis.Drużyna i tak nic nie gra.W europie nie gramy od 3 lat a drużyna od 30 kolejki oddycha rękawami. Do tego zmiennicy nadają się do pchania karuzeli.
Proszę o autobus w bramce i zakończmy tę żenaďę na którą nie da się patrzeć.

odpowiedz
Juri - 10.07.2020 / 17:51, *.inetia.pl

Będzie zmiana w grze,wygramy?

odpowiedz
Będą zmiany - 10.07.2020 / 17:34, *.elartnet.pl

Ale jakie???
Chooj go wie...

odpowiedz
tomiacab - 10.07.2020 / 16:51, *.virginm.net

o czyżby Cierzniak w bramce nareszcie i Slisz na ławie?

odpowiedz
lob - 10.07.2020 / 17:10, *.chello.pl

@tomiacab: Może Novikovas się już wykurował ?

odpowiedz
tomiacab - 10.07.2020 / 18:20, *.virginm.net

@lob: Matko Bosko co za alternatywa

odpowiedz
jou - 10.07.2020 / 16:25, *.virginm.net

Będą zmiany w składzie.Autobus przed polem karnym i tylko żeby punkt dowieść do końca.

odpowiedz
Józefowianin - 10.07.2020 / 16:14, *.chello.pl

Vuko gadasz a punktu brakuje.Mam być Mistrz w sobotę!

odpowiedz
Kris - 10.07.2020 / 16:00, *.centertel.pl

Ciekawe czy w historii była któraś drużyna w identycznej sytuacji i nie zdobyła mistrza?

odpowiedz
Pesymista - 10.07.2020 / 17:28, *.elartnet.pl

@Kris: To będzie pierwszy raz

odpowiedz
ja85 - 10.07.2020 / 15:55, *.chello.pl

Ten terminarz i 7 wyjazdów na 10 meczy zniekształca wynik Legii. Gdyby to 5/5 to możliwe, że bylibyśmy w finale i ten punkt więcej byłby już uciułany a każdy na tym forum piałby z zachwytu.

odpowiedz
Lolo Ferrari - 10.07.2020 / 15:46, *.riz.pl

No co Ty trenerze nie powiesz :)...

odpowiedz
Władeczek - 10.07.2020 / 15:41, *.netfala.pl

My kibole Legii właśnie zastanawiamy się czy udzielić wam faken poparcia po ostatniej żenadzie. Jak zdobędziecie punkt z Cracovią i będzie możliwa fiesta to pomyślimy nad wsparciem w meczu z szajsem.

odpowiedz
BRL - 10.07.2020 / 16:59, *.chello.pl

@Władeczek: król Władysław, władca kiboli przemówił!!!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 10.07.2020 / 18:54, *.vectranet.pl

@Władeczek: mam nadzieje, że w ramach fiesty wypchasz swoją multiple pod remizę i odpalisz z głośników hymn Legii z kasety?

odpowiedz
Gregor - 10.07.2020 / 18:59, *.d1-online.com

@BRL: faken przemówił

odpowiedz
SF - 10.07.2020 / 15:40, *.tpnet.pl

Zmiany w skladzie a zmiany w grze jakie beda -zobaczymy ! LEGIA walczaca obok meczu nie przechodzaca !!!

odpowiedz
ASA - 10.07.2020 / 15:27, *.korbank.pl

do: lob
no to zabłysnąłeś, może wyjmij kasę i sam im płać i wymień połowę za swoje pieniądze

odpowiedz
speed - 10.07.2020 / 15:47, *.play-internet.pl

@ASA: Ty też, argumenty z głębokiej doopy.

odpowiedz
Groch - 10.07.2020 / 16:18, *.play-internet.pl

@ASA: człowieku a ty myślisz że Mioduski to im z własnej kieszeni płaci?!?!

odpowiedz
lob - 10.07.2020 / 15:19, *.chello.pl

Nocleg im pomoże wygrać. Nie będą myśleli nie wiadomo o czym..........
Taką kasę zarabiać i tak beznadziejnie grać.........połowa składu do pożegnania.........

odpowiedz
arre - 10.07.2020 / 15:22, *.tpnet.pl

@lob: Prawie mają mistrza - nie przesadzasz??

odpowiedz
dom_rembsky - 10.07.2020 / 15:52, *.chello.pl

@arre: słowo klucz = "prawie"

odpowiedz
lob - 10.07.2020 / 17:09, *.chello.pl

@arre: Z czym przesadzam ? Czterech podstawowych zawodników nie gra, a ci co grają za nich prawie nic nie wnoszą...Rezerwowi zawodnicy Legii są na poziomie Pogoni czy Rakowa...........Cieszę się, że lada moment ( już jutro ) zdobędziemy 15 MP, ale co dalej ??? Trzeba szukać lepszych zawodników, a paru podziękować.
Ja już myślę o eliminacjach do LM, a z tym składem będzie ciężko dojść nawet do 4 rundy. Tym bardziej, że tylko będą grali jeden mecz z przeciwnikiem.

odpowiedz
Jano - 10.07.2020 / 17:33, *.orange.pl

@lob: z każdej drużyny wyrwij 4 podstawowych graczy ,myślę o drużynie pokroju Legii to zobaczymy,wyrwij z Lecha 4 podstawowych ,albo z każdej innej a gwarantuję ci że też zanotują zjazd i to taki jak Legia albo jeszcze większy! A u nas jeszcze gramy praktycznie bez bramkarza!

odpowiedz
speed - 10.07.2020 / 18:50, *.play-internet.pl

@Jano: Z całym szacunkiem,ale nie masz racji.

odpowiedz
nieznany - 10.07.2020 / 18:52, *.chello.pl

@Jano: niestety od początku sezonu gramy bez bramkarza.

odpowiedz