Radosław Cielemęcki - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Debiuty Cielemęckiego, Mosóra i Włodarczyka

Wiśnia i Fumen, źródło: Legionisci.com

W spotkaniu z Lechią Gdańsk w barwach Legii zadebiutowało trzech 17-latków: Radosław Cielemęcki, Ariel Mosór i Szymon Włodarczyk. Mosór i Cielemęcki są ex aequo na dziesiątym miejscu w klasyfikacji najmłodszych zawodników w historii, którzy wystąpili w oficjalnym meczu pierwszej drużyny.

Cielemęcki i Mosór od zimy na co dzień trenują z pierwszą drużyną, ale grają w trzecioligowych rezerwach. Cielemęcki w Gdańsku wystąpił na pozycji środkowego pomocnika grającego bliżej prawej strony, w końcówce został przesunięty na pozycję ofensywnego pomocnika. Oddał jeden strzał, który po rykoszecie okazał się groźny dla bramkarza gospodarzy.

Szymon Włodarczyk (syn Piotra) wszedł na boisko w miejsce Piotra Pyrdoła w 58. minucie. Przez nieco ponad pół godziny zobaczył żółtą kartkę, a także doszedł do jednej bardzo dobrej sytuacji, której niestety nie udało mu się wykorzystać.

Ariel Mosór (syn Piotra) jest środkowym obrońcą i pojawił się na murawie w 83. minucie w miejsce Cielemęckiego. Mosór został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy w maju, natomiast Włodarczyk na początku czerwca.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK
Debiut Szymona Włodarczyka - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

fot. Piotr Kucza / FotoPyK
Piotr Włodarczyk i Piotr Mosór obejrzeli debiut synów w Gdańsku - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
obiektywny - 16.07.2020 / 20:33, *.com.pl

ostatnio na treningu syna byłem świadkiem sytuacji gdy dwóch chłopców szło na bramkarza i jeden nie podał drugiemu tylko sam strzelił bramkę, trener zapytał czemu nie podał a on odpowiedział że nie było sensu bo i tak by nie trafił, tak samo powinien zachowac się Wszołek zamiast podawać nędzy mógł sam kończyć

odpowiedz
dejne3 - 17.07.2020 / 09:24, *.plus.pl

@obiektywny: No niestety młody Nędza wolny jak mucha w smole, w nowoczesnym football, też trzeba się cofać dotyłu i grać do przodu i biegać dużo taka jest gra,czy się spalił czy walnął w ģórę jak uszczerbku w suchary. Jeżeli Vuko da mu zagrać z Pogonìą i się wszystko powtórzy ,gość na wypożyczenie się nadaje,bo w jedynce za wysokie progi dLa niego

odpowiedz
Mbk(L)b - 16.07.2020 / 18:01, *.t-mobile.pl

Przy każdym debiucie kolana chodzą i co nie którzy powinni się zastanowić co piszą bo na młodych miejscu też by cudów nie robili, jeszcze przyjdzie na nich czas i tyle. A nie wieczne narzekanie bo ten to bo tamto. Wyjdź i pokaż co potrafisz

odpowiedz
Piotrek Bl. - 16.07.2020 / 16:39, *.com.pl

Włodar co ? setka zmarnowana ! eksperyment z wynalazkami nieudany. Wiem że koniec sezonu, chłopaki trenowali i Vuko chce się odwdzięczyć ale nie wszyscy na raz. Część z Lechią i część z Pogonią żeby gra jakoś wyglądała bo to była tragedia !!!

odpowiedz
widz - 16.07.2020 / 17:37, *.com.pl

@Piotrek Bl.: 100 % racja, meczu z Pogonią nie oglądam bo będzie powtórka z rozrywki, może Włodarczyk młody będzie bliżej hehe, jakieś 2-3 metry obok lub nad a nie 5-6

odpowiedz
Olaf - 16.07.2020 / 18:38, *.vectranet.pl

@widz: to nie jest dobrze jak dzieci kolegów (Włodar, Mosór, Pyrdoł) są przepychani NA SIŁĘ w młodzieżówce i zabierają miejsce jakimś prawdziwym talentom !!!

Jakie jest prawdopodobieństwo, że spośród wszystkich dzieciaków w tym sezonie zadebiutowało z 8-miu(?) z czego 3-ch "kolesi kolesi"??? Przecież statystycznie to niemożliwe żeby wszyscy trzej mieli talent!!

8 lat temu to wiedziałem, że małolaty za kasę tatusiów (łapówy) w akademii grają (sprawdzone info z dalszej rodziny) ale myślałem, że to się skończyło.... widać nie : (

odpowiedz
Piotrek Bl. - 16.07.2020 / 20:29, *.com.pl

@Olaf: widocznie się nie skończyło ... żal !

odpowiedz
Legia Żoliborz - 16.07.2020 / 22:13, *.play-internet.pl

@Olaf: Niestety Bracie nic sie nie zmieniło w Akademii Legii. Gra sporo dzieciaków A przebijają się tylko dzieci znajomych królika. Cielemecki sie przebił bo naprawdę chłopak gra dobrze i ciężko było to nie pchać dalej. Za bardzo trenerzy to promowali. Zieliński nie miał wyjścia i musiał to wypromować. Nie mówię ze Mosor i Włodarczyk sa słabi. Oni akurat nieźle sobie radzą. Ale widzę codziennie jakie pokraki grają w Akademii Legii i zabierają miejsce naprawdę chłopakom z serduchem i talentem do gry w piłkę. Ale cóż to się chyba nie zmieni

odpowiedz
bep - 16.07.2020 / 16:02, *.chello.pl

Odwalcie się głąby od młodziaków! Ciekawe gdzie wy w ich wieku kopaliście w piłkę? Pewnie karwia na San Siro, albo na Old Trafford...

odpowiedz
Urban - 16.07.2020 / 15:45, *.t-mobile.pl

Mlody Wlodar talent po ojcu, jak nie zejdzie to nie wpadnie.

odpowiedz
Nędza - 16.07.2020 / 15:24, *.172.26

Włodar za wysoko!!1

odpowiedz
młodzieżowiec - 16.07.2020 / 14:38, *.play-internet.pl

Sorry widzieliście jak młode słowiczki latają w pyrowie? Panowie Włodarczyk i Mosór to nie ta liga...

odpowiedz
peter65 - 16.07.2020 / 14:06, *.t-mobile.pl

dla Legii to był mecz tak naprawdę sparingowy troche luzu krytykanci

odpowiedz
SF - 16.07.2020 / 09:13, *.tpnet.pl

Szkoda niewykorzystanej sytuacji Wlodarczyka !!

odpowiedz
minsk max - 16.07.2020 / 17:39, *.com.pl

@SF: oj szkoda ale jak nogi miękkie jak z waty to co się dziwić

odpowiedz
Arek - 16.07.2020 / 00:07, *.tpnet.pl

I już zostali zjedzeni przez tzw. kibiców.

odpowiedz
Piotr - 15.07.2020 / 23:44, *.orange.pl

Wszołek przebiegł tyle ile oni wszyscy razem

odpowiedz
............... - 15.07.2020 / 23:36, *.chello.pl

Ludzie, to był ich pierwszy mecz w Legii. Trochę luzu.

odpowiedz
Witalyj - 15.07.2020 / 23:24, *.centertel.pl

Po co szrot sprowadzać mamy ( zdolna ) młodzież

odpowiedz
Sim - 15.07.2020 / 23:24, *.btireland.net

A Włodarczyk identyko jak stary Włodar...strzal z 7m...5m nad bramka...Nędza II

odpowiedz
Tyton - 15.07.2020 / 22:57, *.centertel.pl

I tym przedszkolakom już dziękujemy. Legia to za wysokie progi

odpowiedz
McA - 16.07.2020 / 00:12, *.as9105.com

Super, nie zawiedli, kilka dobrych ruchów - ciśnienie zejdzie i będzie z tego chleb.

Gdzieś muszą szlify zbierać.

odpowiedz
fff - 16.07.2020 / 14:37, *.rr.com

@Tyton: wczym cie przez 10 minut zawiodl Mosor? Wlodar tez jeszcze da rade. Moze dla ciebie Legia to za wysokie progi

odpowiedz
eLO - 15.07.2020 / 22:52, *.chello.pl

Nic a nic małolaty nie pokazały w dzisiejszym meczu. Slisz tylko trochę się wyróżniał.

odpowiedz
Bembno - 15.07.2020 / 22:51, *.centertel.pl

Do d... z takimi debiutami. Z kolei pyrdol nie ta liga. Sprzedać, wypożyczać, napewno nie wystawiać

odpowiedz