Michał Karbownik zajął drugie miejsce w klubowej klasyfikacji PJS - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia wygrała Pro Junior System

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia wygrała klasyfikację Pro Junior System, w której przyznawane są punkty za występy młodych zawodników oraz wychowanków. Stołeczny zespół w zakończonym sezonie zgromadził łącznie 12596 punktów, pokonując m.in. Lecha Poznań (12306) oraz ŁKS Łódź (8679). Dzięki zwycięstwu Legia zarobi w sumie nieco ponad trzy miliony złotych.

Punktowali dla Legii w PJS (źródło: laczynaspilka.pl):
Radosław Majecki, 2970 minut - 5940 pkt
Michał Karbownik, 2369 minut - 4738 pkt
Maciej Rosołek, 395 minut - 790 pkt
Bartosz Slisz, 408 minut - 408 pkt
Mateusz Praszelik, 181 minut - 362 pkt
Radosław Cielemęcki, 163 minuty - 326 pkt
Szymon Włodarczyk, 95 minuty - 95 pkt
Piotr Pyrdoł, 72 minuty - 72 pkt
Ariel Mosór, 70 minut - 70 pkt
Kacper Kostorz, 37 minut - 37 pkt
Mateusz Grudziński, 10 minut - 20 pkt

Pro Junior System nagradza kluby, który wystawiają w swoich drużynach młodzieżowców i wychowanków. Młodzieżowcem jest piłkarz, który w roku kalendarzowym, w którym następuje koniec sezonu rozgrywkowego kończy maksymalnie 21 lat.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Olaf - 23.07.2020 / 00:13, *.vectranet.pl

eeech, powiem Wam szczerze: wolałbym zdobyć PP i mieć za to 3 mln zł niż ogrywać grajków z 4 ligi w Ekstraklasie !!!

I tak z nich nic nie będzie - najpierw niech wywalczą awans (w końcu ile k... lat mamy czekać) na 3-ci poziom rozgrywkowy, potem na wypożyczeniach w 1 lidze, a dopiero potem niech grają padakę w Legi jak ostatnie 2 mecze!!

Trochę szacunku dla kibiców!!!! Wygralibyśmy PP (+ 3 mln zł), a wystarczyłoby ogrywać tylko 1-2 małolatów i dostać za to jałumużnę 1,5 mln zł i byłoby razem 4,5 mln zł : )

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.07.2020 / 10:44, *.247.91

@Olaf: Racja. Ale taka teraz filozofia klubu. Poza tym PP został odpuszczony, żeby najbardziej "eksploatowani" gracze mogli odpocząć. Więc z pełnym rozmysłem odpuścili. Można powiedzieć, że jesteśmy ofiarą własnego sukcesu, bo nie trzeba było walczyć o Mistrzostwo do końca.

odpowiedz
Ginpasterz - 23.07.2020 / 11:24, *.204.214

@Olaf: No właśnie wydaje mi się że jednak nie. Tylko nieliczne kluby na świecie stać, żeby sprowadzać zawodników za duże pieniądze. Ja zdecydowanie wolę oglądać Majeckiego i Karbownika niż jakiekolwiek wynalazki z zagranicy, ktore nie gwarantują wysokiego poziomu. Idąc dalej po to powstała akademia aby to szkolenie młodzieży było lepsze. Wystarczy, że tylko 2 z każdego rocznika odpali na tyle żeby wejść do pierwszego zespołu i już będzie mega sukces. 17 latkowie grając w CLJ lub rezerwach nigdy nie wejdą na poziom ekstraklasy. Żeby osiągnąć ten poziom muszą grać. Teraz sobie pomyślcie co gdyby jednak Muzyk udźwignął presję i się sprawdził w ostatnich meczach jak swojego czasu Majecki. Teraz byśmy nie szukali na szybko bramkarza. Musimy inwestować w młodzież, bo w naszym kraju nie da się inaczej. Jedyną uwagę, mam do długości kontraktów tzn. aby po pierwszym dobrym sezonie młody zawodnik został na jeszcze jeden. Wg mnie powinien być obowiązek przynajmniej dwóch młodzieżowców w lidze. I mogą prezesi opowiadać bajki, że niby ciężko w puchaach i poziom niższy ale w tych pucharach to sukcesów nie ma.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.07.2020 / 11:50, *.247.91

@Ginpasterz: A czy, żeby zdobyć PP, to trzeba sprowadzać zawodników za duże pieniądze? Mówimy tu o 2 wygranych meczach z ligowcami, których zabrakło.

odpowiedz
Olaf - 23.07.2020 / 12:24, *.vectranet.pl

@Ginpasterz: nie zrozumiałeś mnie.

Ja mówię właściwie to samo co Ty: niech gra 1-2 (to ci Twoi Majecki i Karbownik) młodziaków a nie 7-miu !!! jak ostatnio i Legia dostaje wciry w bardzo słabym stylu.

Przecież ostatnich 2-ch meczy + PP z Craxą nie dało się oglądać!!! to była nędza.

odpowiedz
Ginpasterz - 23.07.2020 / 13:34, *.204.214

@Olaf: Legia Warszawa: 19. Muzyk – 14. Karbownik, 4. Wieteska, 55. Jędrzejczyk, 16. Rocha (41. Stolarski 81’) – 99. Slisz, 24. Martins (39. Rosołek 46’) – 17. Cholewiak, 8. Gvilia, 82. Luquinhas – 9. Pekhart (22. Wszołek 57’) - to skład z Pucharu Polski - śmiem twierdzić, że przeszli z jakiegoś powodu obok meczu. Na mecz z Pogonią jechałem prawie 200 km w jedną stronę i to kogo zobaczyłem w składzie było dla mnie szokiem. Z drugiej strony te dwa spotkania pokazały jakie mamy zaplecze i kogo trzeba kupić jeżeli jakimś cudem awansujemy do fazy grupowej LE (kupić to trzeba żeby awansować) Mając wszystkich zdrowych zawodników może uda się awansować ale nie da się grać 14 zawodnikami w lidze i pucharach.

odpowiedz
Olaf - 23.07.2020 / 20:12, *.vectranet.pl

@Ginpasterz: masz rację - przeszli obok meczu.

Może chcieli mieć wakacje tydzień (właściwie dwa, bo i tak grały młodziaki) wcześniej.

Serio. Nie uwierzysz do czego są zdolni ludzie - kumpel mi opowiadał że jak kiedyś podczas śnieżnej zimy w zakładzie z piaskarkami mieli za dużo roboty i byli zmęczeni to .... jak zwykle - wrzucali duży kamień do maszyny mielącej piasek/sól i ją tym psuli - dzięki temu mieli lżejsza pracę bo nie było jak sypać sól na ulicach : O

Dziwny jest ten świat....

odpowiedz
Thor - 22.07.2020 / 19:27, *.plus.pl

Co z tego jak mamy 2 regularnie grających młodych. Po odejściu Majeckiego został 1, który tez zbiera się do odejścia. Reszta drużyny ma przeciętna wieku koło 30tki. Masakra

odpowiedz
Mac - 22.07.2020 / 17:38, *.play-internet.pl

Halo, a nie ma tak, że punkty do dorobku liczą się tylko tych młodzieżowców, którzy rozegrali co najmniej 180 minut i wystąpili w przynajmniej 5 spotkaniach?
Pozdro (L)

odpowiedz
Karol - 22.07.2020 / 17:36, *.plus.pl

Gra mlodziezy w oststnich meczach to miej wiecej roznica miedzy nami a Lechem. Fajny bonus z okazji wczesniejszego mistrza :)

odpowiedz
Wea - 22.07.2020 / 13:48, *.t-mobile.pl

Nieźle pyry o 20 pkt objechane

odpowiedz
expat - 22.07.2020 / 15:55, *.virginm.net

@Wea: tylko dzieki temu ze zapewnilismy sobie wczesniej mistrzostwo a Lech walczyl caly czas o drugie miejsce w lidze.

odpowiedz
WETERAN - 22.07.2020 / 16:01, *.chello.pl

@expat: A jakie to ma znaczenie? Przewaga była wywalczona, a nie kupiona na bazarku.

odpowiedz
Amek - 22.07.2020 / 16:17, *.net-arn.pl

@Wea: jeżeli za każda minutę są dwa pkt to chyba nie jest to wynik nadzwyczajny różnica 20 pkt.

odpowiedz
lm93 - 22.07.2020 / 16:19, *.chello.pl

@Wea: Raczej według matematyki 290 pkt. ;)

odpowiedz
Browar - 22.07.2020 / 16:32, *.play-internet.pl

@Wea: ja tam widzę 290 pkt przewagi...

odpowiedz
Pio - 22.07.2020 / 17:29, *.plus.pl

@Wea: mi po odejmowaniu wyszło o wiele więcej ale może teraz jakos inaczej uczą w szkołach ;)

odpowiedz